forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Oscar 2017
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 24/01/2017 : 23:29:10  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Izasle nominacije, La La Land pomeo s 14 nominacija i time izjednacio rekord s Titanicom i All about Eve.

NAJVISE NOMINACIJA:
LA LA LAND 14
ARRIVAL 8
MOONLIGHT 8
HACKSAW RIDGE 6
LION 6
MANCHESTER BY THE SEA 6

NAJBOLJI FILM (9 nom. ove godine!)
Arrival
Fences
Hacksaw Ridge
Hell or high water
Hidden Figures
La La Land
Lion
Manchester by the sea
Moonlight

GLAVNA MUSKA ULOGA
Casey Affleck - Manchester by the sea
Andrew Garfield - Hacksaw Ridge
Ryan Gosling - La La Land
Viggo Mortensen - Captain Fantastic
Denzel Washington - Fences

GLAVNA ZENSKA ULOGA
Isabelle Huppert - Elle
Ruth Negga - Loving
Natalie Portman - Jackie
Emma Stone - La La Land
Meryl Streep - Florence Foster Jenkins

MUSKA SPOREDNA ULOGA
Mahershala Ali - Moonlight
Jeff Bridges - Hell or High Water
Lucas Hedges - Manchester by the Sea
Dev Patel - Lion
Michael Shannon - Nocturnal Animals

ZENSKA SPOREDNA ULOGA
Viola Davis - Fences
Naomie Harris - Moonlight
Nicole Kidman - Lion
Octavia Spencer - Hidden Figures
Michelle Williams - Manchester by the Sea

REZIJA
Denis Villeneuve - Arrival
Mel Gibson - Hacksaw Ridge
Damien Chazelle - La La Land
Kenneth Lonergan - Manchester by the Sea
[i]Barry Jenkins
- Moonlight

ADAPTIRANI SCENARIJ
Arrival
Fences
Hidden Figures
Lion
Moonlight

ORIGINALNI SCENARIJ
Hell or High Water
La La Land
Lobster
Manchester by the Sea
20th Century woman

CINEMATOGRAPHY
Arrival
La La Land
Lion
Moonlight
Silence

ANIMIRANI FILM
Kubo
Moana
My life as a zucchini
The red turtle
Zootopia

STRANI FILM
DANSKA - Land of mine
SVEDSKA - A man called ove
IRAN - The Salesman
AUSTRALIA - Tanna
NJEMACKA - Toni Erdmann





Scorsese i Silence samo jedna nominacija

These pretzels are making me thirsty...

Edited by - dante on 24/01/2017 23:37:58

Shaner
Advanced Member

Croatia
6915 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 25/01/2017 : 06:46:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Ma ti Oscari svake godine imaju sve manje smisla.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37320 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 25/01/2017 : 08:42:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Sto se animiranih tice, samo sam Zootopiu gledao, ali je bas slatka. Pogotovo ljenivci (sloth) su ubitacni!




A sto se filmova tice, za sada sam gledao samo Hell or high water ...



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 25/01/2017 08:47:29
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6915 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 25/01/2017 : 12:25:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Zootopia je stvarno jako simpatična, a ni ostali nominirani mi se ne čine loši.

Od nominiranih za najbolji film gledao sam:

Arrival - dosta dobar, recimo da je zaslužena nominacija
La La Land - ok film, ali ove silne nominacije su presmješne, mislim, nominacija za originalni scenarij za film u kojem nema trunke originalnosti...

Planiram pogledati još Moonlight, Manchester by the Sea i Hell or High Water, iako ne očekujem previše ni od jednoga. Ostalo me ne zanima. Sramota je da jedan od boljih američkih filmova zadnjih par godina - Nocturnal Animals, ima samo jednu nominaciju.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 25/01/2017 : 12:50:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

La La Land - ok film, ali ove silne nominacije su presmješne, mislim, nominacija za originalni scenarij za film u kojem nema trunke originalnosti...

Sramota je da jedan od boljih američkih filmova zadnjih par godina - Nocturnal Animals, ima samo jednu nominaciju.




Meni su i La La Land i Nocturnal Animals odlični filmovi, ali ne bih ni za jedan rekao da je pretjerano originalan.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 25/01/2017 : 12:50:34  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner
Arrival - dosta dobar, recimo da je zaslužena nominacija
La La Land - ok film, ali ove silne nominacije su presmješne, mislim, nominacija za originalni scenarij za film u kojem nema trunke originalnosti...



Original ovdje ipak ima znacenje u smislu izvorni, nesto sto je napisano od nule, a ne originalan u smislu jedinstven. Kad bacis pogled na protekle pobjednike bit ce ti sve jasno.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 25/01/2017 : 16:49:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Nema Deadpoola, dakle lista je smeće.
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 25/01/2017 : 17:23:28  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
što svi šute o sexualnim napadima Casey Afflecka, nominiranog za ulogu u Manchester by the sea. Nema moral šta da radi na Akademiji.
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 25/01/2017 : 18:12:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
Kako ste zlocesto rezignirani (Shaneru).
Sjecam se da sam se i ja tako osjecala kad je Precious bio nominiran. Ocito sam u manjini: ispunjava me radost sto nominirani filmovi nisu drama overkill, sto je u mojim formativnim godinama bio lajtmotiv Oscara. Al opet, meni je mozda cak najdrazi film na svijeru "Moje pjesme, moji snovi" :)
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6915 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 25/01/2017 : 18:33:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
@Bushido
"Originalnost" u ovom smislu ima puno veze s tim tko je sto gledao, pa sam tako ja gledao filmove poput La La Land, a ne mogu se sjetiti necega s cim bi usporedio Nocturnal Animals. Sto ne znaci da ne postoji, naravno.

@dante
Ma znam, samo mi je ironicno da je film koji (po meni) nema u sebi nista originalno nominiran za nagradu koja u svom imenu ima "originalni". Ja bih prije rekao da je prepisan s vise mjesta, nego izvorno napisan.

@Mrkva
Mislim da je ovo prvi put u zivotu da me netko naziva zlocestim.
Btw, meni je Precious odlican.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

udarnik007
Senior Member



Croatia
1038 Posts

Member since 21/10/2013

Posted - 26/01/2017 : 20:29:12  Show Profile Show Extended Profile  Send udarnik007 an AOL message  Send udarnik007 a Private Message  Reply with Quote
Hell or high water je genijalan
film s genijalnom radnjom,
dijalozima i glumačkom izvedbom.
Bar meni. ;)
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 27/01/2017 : 00:24:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Taj film je onak sasvim dobar da nema ništa loše, ali opet ništa posebno i zaboravljiv.
Go to Top of Page

udarnik007
Senior Member



Croatia
1038 Posts

Member since 21/10/2013

Posted - 27/01/2017 : 19:14:34  Show Profile Show Extended Profile  Send udarnik007 an AOL message  Send udarnik007 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Windwalker

Taj film je onak sasvim dobar da nema ništa loše, ali opet ništa posebno i zaboravljiv.


Kao i večina filmova za Oskara.
No, stvar ukusa, valjda.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37320 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 27/01/2017 : 23:09:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ah, pogledah Villeneuvea ... i imamo ga.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 28/01/2017 : 00:03:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Komentirat ću ono što sam pogledao, ali odmah na početku imam potrebu istaknuti kako su Oscari svake godine sve gori i nebitniji. A kada to možete zaključiti samo iz polovice najviše zastupljenih filmova, onda znate da nešto gadno ne valja.

La La Land mi se svidio, vedar, lijep i odlično režiran film, ali 14 nominacija ne da je previše nego je perverzno. Nominacija za scenarij je posebno nepotrebna . 'Ajde za režiju i pjesme, to je u redu, ali ostalo... Pretjerano.

Moonlight je prosječan film kojemu scenarij stane na 10 stranica i ne znam kojeg kurca je nominiran u toj kategoriji. Otprilike kao da su Mad Maxu prošle godine dali nominaciju za scenarij. Jedinu nominaciju koju bih ostavio jest ona za fotografiju. Mahershala Ali, ma koliko mi drag glumac bio, u filmu je ni deset minuta, a izvedba mu nije TOLIKO upečatljiva da zasluži ovakvu nagradu za tako kratak screen time. Ako dobije Oscara to će biti ravno onome kad je Lupita Nyongo osvojila za 12 Years a Slave. Ipak, puna podrška za Cottonmoutha.

Hacksaw Ridge nosi super poruku, ali ima previše patetike i američkih sranja. Podržavam nominacije za Gibsonovu režiju (scene ratovanja su genijalne) i Garfieldovu izvedbu (najbolja u karijeri). Za najbolji film, pak, ne.

Hell or High Water je simpatičan, ali opet ne toliko da bih ga nominirao za najbolji film. Ako bih nekoga već nominirao, onda bi to bio Chris Pine za glavnu ulogu, a njemu ni traga.

Ostali filmovi me još čekaju. Od nekakvih nepravedno zapostavljenih filmova na pamet mi padaju jedino The Nice Guys (slobodno bih ga nominirao za režiju/scenarij). Masu filmova još moram pogledati.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/01/2017 : 16:07:19  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Sinoc pogledao La La Land, bas lep film. U osnovi je to jedna vrlo lepa i realna ljubavna prica (hemija izmedju Stounove i Goslinga je tu vrlo pomogla) i svidja mi se sto nije klasicna americka ljubavna limunadica i sto se ne bavi samo time nego i jazz muzikom, omaz starom holivudu, nekom bezbriznijem vremenom. Odlicno napisan, odlicno odglumljen, odlicna fotografija (prelepe boje, osvetljenje i kadrovi). Kraj me je odusevio. Jako mi se dopada sto film sa najvise nominacija ove godine nije neki drama overkill sto bi rekla koleginica Mrkva. Nadam se da ce pokupiti neku nagradu po meni sasvim zasluzeno. Drago mi je sto je ovakav film snimljen i sto nije prosao nezapazeno. Pesma City of stars mi se izuzetno dopala nadam se da ce osvojiti nagradu.
Sve pohvale za film. I ako mozete povedite svoju devojku na taj film ili neku devojku koju nameravate da smuvate.


Arrival je vrlo dobar film, ali ipak mi se cini malo pretencioznim i naduvanim. Sjajno usnimljen, sjajno reziran i lepo napisan ali mi nije za najbolji film. Steta sto Amy Adams nije dobila nominaciju, po meni je zasluzila.


Ostale filmove nisam pogledao ali nameravam, mislim da ce mi Hell or High Water lepo sesti.
E da i cudi me sto Silence nema ni jednu nominaciju u bitnijim kategorijama.

Edited by - going going on 29/01/2017 16:08:10
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2974 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 30/01/2017 : 19:42:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
arrival je film koji nije vrijedan nekog većeg spominjanja. nategnut je do bola. tako se to ne radi. jedno je graditi suspens, a drugo je otezati i natezati kao što je tu slučaj. u par navrata amy adams previše glumi i to se vidi.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 01/02/2017 : 18:50:17  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Ajmo gde su jos misljenja i analiza nominovanih filmova?

Shaneru sto si toliko ogorcen na La La Land?
Go to Top of Page

zovko
New Member

200 Posts

Member since 21/08/2012

Posted - 01/02/2017 : 19:29:02  Show Profile Show Extended Profile  Send zovko a Private Message  Reply with Quote
Arrival mi je razočarenje, deža vi.

Nocturnal animals je (za sada) meni film godine. Zašto ga nema u nominacijama još se pitam.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19329 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 01/02/2017 : 19:44:58  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Ajmo gde su jos misljenja i analiza nominovanih filmova?

Shaneru sto si toliko ogorcen na La La Land?


Ja dosad samo Greben pogledao, i tu mogu potpisati Zagorov osvrt.
Odlične scene ratovanja i vrlo dobra Garfieldova gluma, ali stvarno previše patetike.

Ostale tek trebam pogledati.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 01/02/2017 : 19:45:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Ajmo gde su jos misljenja i analiza nominovanih filmova?

Shaneru sto si toliko ogorcen na La La Land?



Ljudi su u zimskoj depresiji.

Ja sam u međuvremenu pogledala Hacksaw ridge i Manchester by the sea...i jednostavno nemam riječi za procijediti o tako prosječnim ostvarenjima.

Ok, Hacksaw ridge je na određen način zanimljiv, jer nas uči da rat i vojska nisu samo klaonice, nego i škole liječenja, njegovanja, suosjećanja itd. Da ne znam da je film izašao iz Gibsonove glave, mislila bih kako je genijalan taj nesklad između romantičnog početka (bljuc scena na stijeni s plavim oblacima iza...i općenito boje u početku) i ostatka filma. No, znajući da je to Gibson, znam da je samo ugađao vlastitim najnizim porivima i da to vjerojatno nije stilski izbor.

Manchester by the sea...je sasvim u redu, s dobrom atmosferom i dobrim humorom. I dobrim dijalozima. Ali ako je "dobro" jedini pridjev koji mi pada na pamet, znači da se nije dogodila neka magija.
Ali evo večeras me čekaju Nocturnal animals pa ćemo vidjeti.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6915 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 02/02/2017 : 01:10:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Ajmo gde su jos misljenja i analiza nominovanih filmova?

Shaneru sto si toliko ogorcen na La La Land?



Eto na, a jos sam napisao da je ok film.
Nego, sto te toliko odusevilo kod kraja?


quote:
Originally posted by zovko

Arrival mi je razočarenje, deža vi.

Nocturnal animals je (za sada) meni film godine. Zašto ga nema u nominacijama još se pitam.



Meni Arrival nije razocaranje, dapace svidio mi se, unatoc nekim manjkavostima. Ali da je nekakvo remek-djelo, nije ni to. Iako, u ovakvoj konkurenciji...

A s ovim drugim se potpuno slazem, bar sto se americkih filmova tice. U ostatku svijeta je bilo jos zanimljivih naslova, a od onog sto sam pogledao moji favoriti su Toni Erdmann, Julieta, Ah-ga-ssi, nas Goran i Baden Baden, beskrajno simpatican film za koji gotovo nitko nije ni cuo, a kamoli ga gledao, sto je stvarno steta.

Za vikend idem gledati Moonlight i Manchester by the Sea pa javim dojmove.


http://onlineimpressions.blogspot.com/

Edited by - Shaner on 02/02/2017 01:11:30
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/02/2017 : 17:37:04  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by going going

Ajmo gde su jos misljenja i analiza nominovanih filmova?

Shaneru sto si toliko ogorcen na La La Land?



Eto na, a jos sam napisao da je ok film.
Nego, sto te toliko odusevilo kod kraja?





Ma ja sam iz nekog razloga idalje odusevljen celim filmom.
Odise nekim proslim vremenima, nostalgijom, a opet je vrlo moderan.
Duhovit je na inteligentan nacin, bavi se kompleksnim pitanjem na jednostavan i suptilan nacin, nonsalantan. Prelepo je usnimljen, boje su bas dobro pogodjene i naglasene. Ima neki sarm, neki duh, neku poeticnost koja je stvarno retka u novim filmovima a 2016. je bila do sad jedna od najgorih filmskih godina za koje ja znam, nisam jos uvek sve pogledao, ali ne pamtim ni jedan dobar film da sam pogledao u bioskopu tokom ove godine i da me je odusevio.

A kraj mi se svideo jer ga nisam ocekivao i pogodio je neku emotivnu zicu u meni koju nisam ocekivao da ce La La Land uspeti. Otisao sam u bioskop mozda sa nekim predrasudama jer je film mjuzikl i romanticna komedija i sa mislju da ce biti kliseiziran, a svi klisei, sve muzicke scene, komedija i romantika, sve je to izvedeno na jedan izrazito dopadljiv, svez i lep nacin. A i muzika je sjajna:



Mislim da je bas bio potreban jedan ovakav film sadasnjem Holivudu, potpuno utonulom u superherojske price, velike akcije, nerealne i nezivotne likove i price sa predvidljivim krajem(vecinom sa hepiendom).
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 02/02/2017 : 18:55:11  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
La La Land je apsolutno odlican film. To od nekoga kome je mjuzikl vjerojatno zadnji zanr kojeg bi izabrao na listi svih mogucih zanrova.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6915 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 02/02/2017 : 19:26:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dante

La La Land je apsolutno odlican film. To od nekoga kome je mjuzikl vjerojatno zadnji zanr kojeg bi izabrao na listi svih mogucih zanrova.



Hm. Vidim da ste ti i going išli sa smanjenim očekivanjima jer je mjuzikl i možda je upravo u tome stvar. Ja volim mjuzikle i, s obzirom na brojne pohvale, očekivao sam puno a dobio već viđenu stvar. Da ga usporedim samo s najpoznatijima iz ovog tisućljeća: nije mi zabavan kao Chicago, niti romantičan kao Moulin Rouge, a i pjesme/glazba zaostaju za navedenima.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 02/02/2017 : 20:38:29  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner
Hm. Vidim da ste ti i going išli sa smanjenim očekivanjima jer je mjuzikl i možda je upravo u tome stvar. Ja volim mjuzikle i, s obzirom na brojne pohvale, očekivao sam puno a dobio već viđenu stvar. Da ga usporedim samo s najpoznatijima iz ovog tisućljeća: nije mi zabavan kao Chicago, niti romantičan kao Moulin Rouge, a i pjesme/glazba zaostaju za navedenima.





Pa iskreno, do trenutka kad sam odlucio pogledati film on je vec bio toliko ishajpan u nebesa, da ne da nisam usao sa smanjenim ocekivanjima nego sam usao u gledanje kao mrgud, tipa: "sta ce mene tamo neki mjuzikl zajebavati s pricom o fenomenalnom filmu", ali do kraja film me potpuno razoruzao
S time da mi je zadnjih deset minuta podiglo film za jos jednu ocjenu.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000