forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Serija Crno - bijeli svijet
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Milac
Starting Member



Bosnia and Herzegovina
90 Posts

Member since 27/06/2003

Posted - 07/02/2017 : 09:33:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Milac a Private Message  Reply with Quote
U jednoj epizodi serije "Crno bijeli svijet" ekipa se vozi u kombiju za Beograd na nekakvu svirku i jedan od likova čita ZS 766 Komandanta Marka "Osveta veštice". Scenaristi su ubacili ZS i LMS stripove kao neizostavan dio toga doba a sama serija je odlično skinula štimung Novog vala i početka 80 - ih u tadašnjoj Jugoslaviji.
Sad ću ja biti "kritičar bez ikakve potrebe" i primjetiti da se radnja te epizode serije odvija 1980. godine, a ZS 766 je izdan 1985. ili 1986. godine. Trebali su u svakom slučaju potražiti savjet od nas.

doktor78
Junior Member



Bosnia and Herzegovina
332 Posts

Member since 01/05/2003

Posted - 07/02/2017 : 10:31:41  Show Profile Show Extended Profile  Send doktor78 a Private Message  Reply with Quote
Ma ima tih nekonzistentnosti dosta, na forumima se jako puno raspravljalo o Kipu koji u JNA nosi zulufe, sto je bilo nepojmljivo za tadasnje doba i.t.d. Bez obzira na sve te netacnosti, jako mi je draga serija i volio bih da nastavi sa snimanjem
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 07/02/2017 : 10:58:00  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Isto tako jedna epizoda Alana Forda koju čita glavni lik je izašla dosta godina poslje dotičnog vremena koje obrađuje. Odmah sam to primjetio dok sam gledao epizodu i prijavio to ukućanima. Ko zna, odmah primjeti takve "sitnice".

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

El Morisco
Junior Member



Croatia
459 Posts

Member since 10/12/2007

Posted - 07/02/2017 : 13:10:57  Show Profile Show Extended Profile  Send El Morisco a Private Message  Reply with Quote
Drago mi je da si pokrenuo ovu temu. Mogu ti iz prve ruke spomenuti da su uoči snimanja rekviziteri zaista dali truda u nabavci (stripovi, posteri Dinamo, Cibona i sl..., albumi sa sličicama i sl.) ali naravno da nisu uspjeli baš sve nabaviti, a još manje paziti na kronologiju izlaženja. Velliki brandovi tipa "Ožujsko", "Zvijezda", " Radenska", "TDR" su našli interes pa su izdali svoje retro proizvode koji se koriste u seriji uz besplatni PR, dakle na obostranu korist...

---

<b></b>
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 07/02/2017 : 14:43:59  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
Bilo je još anakronizama. Recimo, na dan Titove smrti, kada u vikendici Jura popravlja antenu, a Jagoda mu dobacuje, otprilike: "Eh, da nisu to odnijeli mali leteći medvjedići!" Zagreb film je Male leteće medvjediće proizvodio na samom kraju 80-ih godina. Moja kolegica sa studija bila je jedna od fazerki, a ja se nećkao (bi - ne bi!?). Na kraju bilo "ne bi", jer mi se činio nizak honorar za puno sjedenja. A, možda i bolje, jer bi više vremena proveo u čavrljanju s Esadom T. Ribičem i ostalom kompanijom, a manje crtao.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000