forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 narucivanje talijanskih stripova
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

iggyk23
New Member

281 Posts

Member since 02/09/2014

Posted - 11/02/2017 : 14:03:05  Show Profile Show Extended Profile  Send iggyk23 a Private Message  Reply with Quote
ja se ispricavam ako sam pogrijesio podforum, ne zanimaju me bonelli stripovi ali me zanimaju drugi talijanski stripovi.
Bio je vec topic na ovu temu ali je zakljucan, nema puno informacija o samoj kvaliteti proizvoda i pakiranju sto me zanima a i star je 10 godina, pretpostavljam da su se neke stvari u medjuvremenu promijenile.
Ako bi netko mogao podijeliti iskustva sa narucivanjem iz talijanskih striparnica, bio bih jako zahvalan.

Prvo sam bio nasao od panini comics site gdje je pocetna postarina 50eura a kad dodas jos jedan strip onda je 64, tako da sam od njih odustao.

Zatim sam nasao u veneciji striparnicu fumetti in gondola, njihova postarina je 27 eura sto je malo bolje. Imaju lose ocjene na fb, 3.7 su ali su mi rekli da mogu naruciti sto nemaju a mene zanima.

Nakon toga sam nasao manga mania iz firenze, oni su cista petica u recenzijama i slike njihovih paketa izgledaju puno bolje nego od ovih iz venecije, kod njih nisam mogao skuziti da li se radi o kutijama ili gigantskim kovertama.
Imaju sve sto me zanima ali ne mogu narucit preko njihovog web sitea a kad sam pitao tipa da stavi na ebay to sto imaju u shopu i na svojoj stranici rekao je da mogu kupiti samo sto je vec izlistano na ebayu, ne razumijem zasto im je problem dodat item i prodat ga za 35 eura.
Takodjer oni su me trazili samo 19eura postarine.

Zatim zadnje mjesto koje sam otkrio je fumetto online -
Alessandro Distribuzioni, oni su 4.6 u recenzijama i postarina im je samo 13 eura.
Zasada najpovoljnije ali volio bih znati od drugih ljudi koji su narucivali iz italije kakva su iskustva sa pakiranjem, da li zastite stripove s mjehuricima ili dodatnim kartonima, da li ih stave u prevelike kutije pa se nabubaju uglovi stripova, to mi je iskreno vaznije od 5 eura vise ili manje postarine i sama kvaliteta stripova, da li salju stripove sa polica koji su vec prakticki polovni ili iz skladista.

Takodjer ako netko zna neki bolji shop koji sam previdio slobodno podijelite, mozda ima nesto bolje u rimu ili milanu, ne znam, nisam trazio grad po grad.
Hvala

Edited by - iggyk23 on 11/02/2017 14:11:33

agochkov
New Member



293 Posts

Member since 17/10/2012

Posted - 11/02/2017 : 14:49:14  Show Profile Show Extended Profile  Send agochkov a Private Message  Reply with Quote
Narucivao sam od Alessandro editore (fumetto online). Postarina za makedoniju prihvatvljiva (16 eura za pet Bonelli sveske i 2 giganta). Pakovanje solidno m-bag vrecica. I mene zanima dali postoji bolja opcija.
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2502 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 11/02/2017 : 17:05:47  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
Preporučio bi ibs.it , daju popust minimalno 15% na sve, poštarina je 6,9 EUR + 10% iznosa stripova, znaći na kraju platiš negdje originalnu cijenu stripa. Nemaju Bonellija i nemaju baš puno mangi ali imajo u ponudi puno strip albuma. Pakiranje je bilo OK kad sam naručivao poslednji put, za razliku od naprimjer Book Depository-ja.

Šta kupuješ?


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2502 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 11/02/2017 : 17:08:29  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
Ako si blizu granice ili poznaješ nekog, ko je blizu, najviše se isplati, da ti šalju na neku poštu u Trstu i tamo preuzmeš, usluga Fermo posta.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

iggyk23
New Member

281 Posts

Member since 02/09/2014

Posted - 11/02/2017 : 17:21:03  Show Profile Show Extended Profile  Send iggyk23 a Private Message  Reply with Quote
Ma u slav. brodu sam pa mi nije bas usput, otisao bih ja do italije da sam blizu, zanimaju me neki disney stripovi od paninija, ne oni tjedni topolino nego neka posebna izdanja i hc i svasta nesta.

Sve te striparnice to imaju samo sa svakom ispadne neka komplikacija.
Nije losa ova ibs trgovina.

Sto se tice Alessandro editore ne mogu vjerovat da su covjeku poslali u vreci, to bi trebalo biti zapakirano u kutiju.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9200 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 11/02/2017 : 17:31:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote

corto33, svaka ti čast za ovaj link. Nakon upokojenja stranice deastore tražio sam nešto ovakvo.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

spiritoconlascure
New Member



Croatia
288 Posts

Member since 24/11/2010

Posted - 11/02/2017 : 18:08:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit spiritoconlascure's Homepage  Send spiritoconlascure a Private Message  Reply with Quote
ako nekome treba naručivati iz Italije neka se slobodno javi,ja imam adresu i u Trstu i stalno naručujem tako,i dalje su lopovske poštarine i unutar Italije ali opet nisu ogromne cifre kao gore navedene

Edited by - spiritoconlascure on 11/02/2017 18:38:36
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2593 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 11/02/2017 : 18:14:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by iggyk23
Sto se tice Alessandro editore ne mogu vjerovat da su covjeku poslali u vreci, to bi trebalo biti zapakirano u kutiju.



Kralju ja kupujem u Alessandra i ne salju samo u vreci, salju u celofanu koji je zapakiran unutar kartonske kutije koja je ubacena u najcvrsce moguce zavezanu vrecu

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

agochkov
New Member



293 Posts

Member since 17/10/2012

Posted - 11/02/2017 : 18:19:28  Show Profile Show Extended Profile  Send agochkov a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

quote:
Originally posted by iggyk23
Sto se tice Alessandro editore ne mogu vjerovat da su covjeku poslali u vreci, to bi trebalo biti zapakirano u kutiju.



Kralju ja kupujem u Alessandra i ne salju samo u vreci, salju u celofanu koji je zapakiran unutar kartonske kutije koja je ubacena u najcvrsce moguce zavezanu vrecu



+1
Nisam se najbolje izrazio. Nije to obicna vrecica, nego je m-bag pakovanje za pracanje. Zato je i 16 eura, a ne vise.
Go to Top of Page

iggyk23
New Member

281 Posts

Member since 02/09/2014

Posted - 11/02/2017 : 18:24:51  Show Profile Show Extended Profile  Send iggyk23 a Private Message  Reply with Quote
e to je onda vec dobro, onda bih mogao probati s njima ako je tako dobro zasticeno a i najjeftinija im je postarina.

Edited by - iggyk23 on 11/02/2017 18:26:21
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2593 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 11/02/2017 : 18:33:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Nisam imao problema s ocuvanoscu stripova, ako kupujes novi strip onda je u savrsenom stanju, ako kupujes strip star preko godinu dana ili vise godina onda je recimo 80% sanse da je strip u odlicnom stanju jer imaju politiku otkupljivanja i preprodaje samo odlicno ocuvanih. Takodjer uvijek ih mozes upitati i naglasiti da zelis samo odicno stanje, uvijek su dostupni na mailu i jako profi. Nadalje imas i mogucnost pretplate, procitaj pod "abbonamenti" pa ako ti odgovara javi im se. Bolje neces naci, najjaci su igraci, pogotovo za nas iz inozemstva.

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 11/02/2017 : 18:36:42  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

Nisam imao problema s ocuvanoscu stripova, ako kupujes novi strip onda je u savrsenom stanju, ako kupujes strip star preko godinu dana ili vise godina onda je recimo 80% sanse da je strip u odlicnom stanju jer imaju politiku otkupljivanja i preprodaje samo odlicno ocuvanih. Takodjer uvijek ih mozes upitati i naglasiti da zelis samo odicno stanje, uvijek su dostupni na mailu i jako profi. Nadalje imas i mogucnost pretplate, procitaj pod "abbonamenti" pa ako ti odgovara javi im se. Bolje neces naci, najjaci su igraci, pogotovo za nas iz inozemstva.


Znači postoji mogućnost da kupuješ bez pretplate, čini mi se da toga prije nije bilo?
Go to Top of Page

Giuda Ballerino
Senior Member



Japan
2593 Posts

Member since 02/03/2014

Posted - 11/02/2017 : 18:48:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Giuda Ballerino a Private Message  Reply with Quote
Je, ali tesko je, skoro pa nemoguce ako kupujes 10-ak komada jer njih nema na lageru. Odes na sajt tamo ima recimo 4 komada od 10 koji te zanimaju, a 6 je nedostupno. Jos dok ti obradu narudzbu recimo neko ko je prije tebe narucio otkine ti jos jedan strip koji je tako postao nedostupan i ostanes na 3 recimo. Znaci pojedinacna narudzba se obavlja u jednom trenutku, a ako si u pretplati onda u 30 dana mozes dan po dan ili tjedan po tjedan prikupiti svih 10 komada koji te zanimaju od arretrati stripova sta neces garant uspjeti pojedinacnom narudzbom.

Imaju i oni svoje mane, ali tesko je naci bolje ako ne ides u Italiju, probaj se strpit da SBE osposobi svoje, za mi je jako toga. Vecina online striparnica uopce nema ili ima jadnu ponudu Bonellija uz skuplju postarinu. Par puta sam kupio u capitanfumetto ali to su ciste amatercine koji izvise strip kao dostupan pa kad ga kupis recu ti nemamo mi to, nismo ni imali.

Kaizoku ou ni ore wa naru!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 11/02/2017 : 19:14:52  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Ma Bonelli shop je sasvim dobar, jedino nikako da riješe ovaj problem sa isporukama u inozemstvo, zadnju put sam dobio paket tamo negdje krajem prošlog ljeta, više mi je dosta čekanja.

@spiritoconlascure
Kada imaš namjeru naručivati?
Go to Top of Page

SSM
Average Member



Bosnia and Herzegovina
943 Posts

Member since 13/10/2002

Posted - 11/02/2017 : 21:32:46  Show Profile Show Extended Profile  Send SSM a Private Message  Reply with Quote
Zna li se u čemu je problem sa Bonelli shopom?

No one gets out of childhood alive.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 11/02/2017 : 21:42:28  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by SSM

Zna li se u čemu je problem sa Bonelli shopom?


Da, evo što Masiero kaže:
http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=37367&REPLY_ID=2032392
Go to Top of Page

SSM
Average Member



Bosnia and Herzegovina
943 Posts

Member since 13/10/2002

Posted - 11/02/2017 : 21:47:42  Show Profile Show Extended Profile  Send SSM a Private Message  Reply with Quote
Imajući iskustva sa italijanskom birokratijom, nisam siguran da će se ovo brzo riješiti :)

No one gets out of childhood alive.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 11/02/2017 : 21:50:26  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
To i ja mislim.
Go to Top of Page

spiritoconlascure
New Member



Croatia
288 Posts

Member since 24/11/2010

Posted - 12/02/2017 : 03:09:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit spiritoconlascure's Homepage  Send spiritoconlascure a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Ma Bonelli shop je sasvim dobar, jedino nikako da riješe ovaj problem sa isporukama u inozemstvo, zadnju put sam dobio paket tamo negdje krajem prošlog ljeta, više mi je dosta čekanja.

@spiritoconlascure
Kada imaš namjeru naručivati?


kad god treba,meni svaki tjedan dolaze pošiljke(većinom e ebaya,to mi je najpovoljnije)
Go to Top of Page

iggyk23
New Member

281 Posts

Member since 02/09/2014

Posted - 13/02/2017 : 12:09:50  Show Profile Show Extended Profile  Send iggyk23 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by agochkov

quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

quote:
Originally posted by iggyk23
Sto se tice Alessandro editore ne mogu vjerovat da su covjeku poslali u vreci, to bi trebalo biti zapakirano u kutiju.



Kralju ja kupujem u Alessandra i ne salju samo u vreci, salju u celofanu koji je zapakiran unutar kartonske kutije koja je ubacena u najcvrsce moguce zavezanu vrecu




+1
Nisam se najbolje izrazio. Nije to obicna vrecica, nego je m-bag pakovanje za pracanje. Zato je i 16 eura, a ne vise.



ja evo sad dovrsavam narudjbu i imam opcije dhl i m-bag i za m bag mi pise:
Attenzione: questo metodo di spedizione non permette la tracciabilità del pacco.
Jednako kostaju, sad koja je onda poanta te vrece?
Da izaberem onda dhl?
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2502 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 13/02/2017 : 12:36:56  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
To znaći, da m-bag nema trackinga paketa.
Bolje izaberi DHL ako je cijena ista.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

iggyk23
New Member

281 Posts

Member since 02/09/2014

Posted - 13/02/2017 : 13:18:50  Show Profile Show Extended Profile  Send iggyk23 a Private Message  Reply with Quote
Jesam hvala. Bas me zanima koliko ce trebati da dodje do susjedne zemlje.
Iz britanije mi je paket bio poslan u petak pa bio kod mene u srijedu ujutro.
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2502 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 13/02/2017 : 15:11:38  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
Ovako, prvo ti na mail stigne "conferma", potvrdba narudžbe.
Kad oni to sprocesiraju i pošalju, dobijes mail "tuo ordine e stato spedito".
Od tada prodje obicno 2-3 dana da dobiješ paket.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

iggyk23
New Member

281 Posts

Member since 02/09/2014

Posted - 13/02/2017 : 15:38:19  Show Profile Show Extended Profile  Send iggyk23 a Private Message  Reply with Quote
odlicno jel dhl sta naplacuje i jesu paketi sigurniji s njima nego da je obicnom postom?
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2502 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 13/02/2017 : 19:44:35  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
Pa naplatili su ti već DHL poštarinu na ibs.it.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

doom
stripovi.com suradnik



720 Posts

Member since 28/07/2016

Posted - 15/02/2017 : 19:07:01  Show Profile Show Extended Profile  Send doom a Private Message  Reply with Quote
Zna li netko mozda zasto na sbe sajtu nema novog rubinijevog texa (magazin 2)na popisu u shopu? Ima i drugih stripova koji su nedostupni, ali barem imaju opciju add to wishlist. Moze li se nekako zatraziti strip koji trenutno nema opciju kupovine?
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000