forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Prava nekorektnost, a ne nagorova kamilica
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 19/02/2017 : 19:08:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
Kako se Mali Mate korektno povukao, uputit ću svekolikoj forumskoj javnosti nekoliko pitanja, tek da začnemo temu (dozvoljavam i Mrkvi da sudjeluje):

1. teza: Tolerancija, koju izvoze anglosasi, uopće ne postoji. Ili preciznije rečeno, naša domaća slavenska naivna pasmina uopće ne razumije taj koncept tolerancije, nego ga shvaća sentimentalno. Što je ovo misinterpretiranje neupadljivije, to se ispoljava fanatičnije i histeričnije (čest slučaj u našim medijima).

2. teza: Anglosasi su porodili J.S. Milla, pa su možda sukladni sebi sa svojim slobodama i pederima. Ne zaboraviti: istovremeno imaju i pedere i oružje. Tamo je Divlji Zapad individualaca. Kod našeg importa, stvar je parcijalna: jedno kao da, drugo kao ne.

Pitanje (sa kojeg se povukao Mali Mate, korektno): zbog čega bi se ikome išta dalo, tek tako, na lijepe oči?
U divljem zapadu individalaca radi oružje, a kod nas cvilež sa margine: slabići nešto traže. Jednako na scomu: traže da se ne priča o određenim temama, jer se uzrujaju.

Tko je ovdje lud?

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 19/02/2017 : 19:35:45  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by stinky



Tko je ovdje lud?



Khmm, nadam se da je pitanje retoričko?

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 19/02/2017 : 19:48:25  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
Ovo bi mogla biti zanimljiva tema... ako preživi... :)
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 19/02/2017 : 19:50:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
Pa nije.
Zašto mi lijepo ne objasniš tu svoju poziciju: ako si ti zagovornik sloboda i prava na jednoj strani (što ja, evo ne znam, nisam pratio tvoj rad u posljednje vrijeme, ali bilo je ono nešto jednom između nas pa si se pohvalio da si postao švicarski svjetski čovjek, dok sam ja ostao hrvatska konzerva), što te toliko pogađa otvaranje tema na drugoj strani?

Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 19/02/2017 : 20:00:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
Dok se ne odvaži Mrkva, Crkva, Hrkva, Krkva...

Da se razumijemo: ja uopće nisam "tolerantan" po tom anglosas. konstruktu i scomovskom shvaćanju (ako se smije primijeniti pojam shvaćanje na scom), a istovremeno sam uviđavniji, širi, otvoreniji od svakog pojedinog člana od 9877 članova scoma. Tako ja sebe vidim. Možda me vi vidite drugačije, barem ona loša, nezrela i manjkava aglomeracija.

Tko je tu lud?
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 19/02/2017 : 20:17:51  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by stinky

Pa nije.
Zašto mi lijepo ne objasniš tu svoju poziciju: ako si ti zagovornik sloboda i prava na jednoj strani (što ja, evo ne znam, nisam pratio tvoj rad u posljednje vrijeme, ali bilo je ono nešto jednom između nas pa si se pohvalio da si postao švicarski svjetski čovjek, dok sam ja ostao hrvatska konzerva), što te toliko pogađa otvaranje tema na drugoj strani?





Moraću da te pitam kad sam ja to rekao što tvrdiš? Niti je moj stil, niti bih tebi tako nešto rekao.

I drugo: ne trči pred rudu i ne donosi ishitrene zaključke. Predrasude ubijaju zdravo razmišljanje, a vidim da ni ti nisi imun. Kako zaključuješ da me pogađa otvaranje ove teme???

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 20/02/2017 : 07:43:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
Ne tvrdim neku izričitu rečenicu. Znači, nisi mi ti rekao "ti si hrvatska konzerva", ne kažem to, nego smo jednom nešto pričali i ti si rekao da si vidio više, u smislu velikog svijeta, bilo je tu veze i sa švicarskom itd. Znači, znam da mi nisi niti ne bi "spuštao" tako plitko, nego sam ja tebi provokativno odgovorio. Ne moraš shvaćati doslovno.

Također, ne trčim pred rudo, nego lijepo kažem da ne znam jesi li ti ovo ili ono (zato kažem, "ako si ti").
Ali da te pogađa otvaranje tema, to stoji. Ti misliš da se ne treba pričati o svemu.
No, ne možeš opravdati to mišljenje? Ili možeš?

A to i je u vezi sa topicom, jer ti želiš biti "korektan" i spriječiti da se ljudi "svađaju".
(ovo je tvoje opravdanje: ako ima neko drugo, slobodno izloži)

Međutim, ja tu ne vidim niti išta korektno niti se svađe sprječavaju (možda na jednoj strani da, na drugoj ne). Ali ta nenormalna situacija je dovela do raspada ovog mjesta; odnosi su zatrovani i svak je svakome mrzak (ko na Bizantu i u Srbiji;)

Uostalom, da je tome tako kako kažem, pravi indeks ti je učestalost mog forumskog rada posljednjih godina: što me manje ima, to znači da je situacija gora (jer imam ekstrasenzore za bulšit). Možda se nekome ovaj dokaz čini nedopustivim "krugom" u zaključivanju, no: "formalni prigovori, poput argumentacije protiv kruga u dokazu, koju je u oblasti istraživanja principa svagda lako navesti, uvijek su STERILNI pri rasuđivanju o KONKRETNIM PUTOVIMA ISTRAŽIVANJA. Ništa ne pridonose RAZUMIJEVANJU STVARI i koče prodiranje u polje istraživanja."

Prevedeno: stinky je UPRAVO konkretnost par exellence - proizlazi iz njegove općepoznate forumske pojave - i potpuno je sterilno ne uvažiti tu konkretnu zbilju te iz toga ne povući gornji zaključak: što manje stinkyja na scomu, to je situacija zatrovanija.
Go to Top of Page

dupli
Average Member

Croatia
977 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 20/02/2017 : 10:08:02  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message
quote:
Originally posted by stinky

Kako se Mali Mate korektno povukao, uputit ću svekolikoj forumskoj javnosti nekoliko pitanja, tek da začnemo temu (dozvoljavam i Mrkvi da sudjeluje):

1. teza: Tolerancija, koju izvoze anglosasi, uopće ne postoji. Ili preciznije rečeno, naša domaća slavenska naivna pasmina uopće ne razumije taj koncept tolerancije, nego ga shvaća sentimentalno. Što je ovo misinterpretiranje neupadljivije, to se ispoljava fanatičnije i histeričnije (čest slučaj u našim medijima).

2. teza: Anglosasi su porodili J.S. Milla, pa su možda sukladni sebi sa svojim slobodama i pederima. Ne zaboraviti: istovremeno imaju i pedere i oružje. Tamo je Divlji Zapad individualaca. Kod našeg importa, stvar je parcijalna: jedno kao da, drugo kao ne.

Pitanje (sa kojeg se povukao Mali Mate, korektno): zbog čega bi se ikome išta dalo, tek tako, na lijepe oči?
U divljem zapadu individalaca radi oružje, a kod nas cvilež sa margine: slabići nešto traže. Jednako na scomu: traže da se ne priča o određenim temama, jer se uzrujaju.

Tko je ovdje lud?



Pitanje je loše postavljeno jer već uključuje određeni svjetonazor pa si ti kao zagovaratelj tog svjetonazora u prednosti jer ja nemoguće argumentirano polazeći iz tog svjetonazora, u kojem se ljudi očito ne rađaju apsolutno slobodni već im se određena sloboda treba dozvoliti, dokazati da bi se ipak svakome nešto trebalo dati, tek tako, na lijepe oči.

Iz mog svjetonazora pitanje glasi:
Zbog čega bi se ikome išta zabranilo, tek tako, na lijepe oči?

Ova dva svjetonazora su nepomirljiva i nema tu mogućnosti za dijalog i konsenzus. S vremena na vrijeme ćemo se pobiti, uglavnom ćemo se podnositi, ali do kraja svijeta režat ćemo jedni na druge.

Inače, pravo pitanje glasi:
Rađaju li se po prirodi ljudi apsolutno slobodni ili ne?
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 20/02/2017 : 15:47:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
Eto, ti si potvrdio prvu tezu, da tolerancija ne postoji. Kako onda baziraš svoj "svjetonazor" na toleranciji?
Znači, mudro sam i iskusno pretpostavio da me ti ili svi vi tobože tolerantni samo želite prevariti. Prodajete muda za bubrege i puštate ružičaste balone ili si obojite guzice i pjevate give peace a chance.
Eeee, dupli, pa nisam ja budala, pa da ti nasjednem. Ne dam ja tebi nikakva rodna, manjinska i ostali-arsenal-laži prava.

A sad malo teže.
Tvoje tzv. pravo pitanje je također lažno ko novčić. Ono uopće ni ne zaslužuje rang pitanja, jer tebi izmiče čitav jedan svijet problematičnih mjesta koja si nakalemio u svoje pravo pitanje. Iz svoje pozicije ni ne vidiš da si, da bi uopće postavio svoje pravo pitanje, iz guzice izvadio postavke prirode, ljudi, slobode...
Ljudi "po prirodi" uopće nisu ljudi, oni uopće nemaju bitak na način kako si se ti navikao baratati "fizikalnim objektima". Ti misliš da misliš kada misliš da najprije postojiš neki "ti" kao neki objekt u prostoru i onda se sudaraš ili mimoilaziš sa drugim objektima i sve se to nalazi u prirodi - ali zapravo je takva postavka tvoje fantaziranje. Da si cvijet, možda bi samonicao u prirodi, nećemo nikad znati ili bi tupo postojao kao kamen, ako sve to skupa, čitava "priroda", ima ikakvog smisla postojati bez čovjeka. O postojanju prirode se nema što reći, možda možeš cvrkutati, pa da te lirski doživim, ali te sigurno neću umnim doživjeti kada se pitaš o ljudima po prirodi (jedino da se teleportiraš u Raj, prije Istočnog grijeha, to su možda "ljudi u prirodi", Adam i Eva, pa da neposredno opserviraš).

Go to Top of Page

andjusticeforall
Senior Member



Croatia
2940 Posts

Member since 09/12/2009

Posted - 20/02/2017 : 18:41:28  Show Profile Show Extended Profile  Send andjusticeforall a Private Message
quote:
Originally posted by stinky

Eto, ti si potvrdio prvu tezu, da tolerancija ne postoji. Kako onda baziraš svoj "svjetonazor" na toleranciji?
Znači, mudro sam i iskusno pretpostavio da me ti ili svi vi tobože tolerantni samo želite prevariti. Prodajete muda za bubrege i puštate ružičaste balone ili si obojite guzice i pjevate give peace a chance.
Eeee, dupli, pa nisam ja budala, pa da ti nasjednem. Ne dam ja tebi nikakva rodna, manjinska i ostali-arsenal-laži prava.


Viš' ti kako si predupredljiv, a i blagonaklon ako smijem primijetiti (doduše, kod nas u šoru se to kaže pička), ali jab te sve smutljivce što nas upropaštavaju ladno streljo...

On tu kao ne da...

Pa ko te pita za zdravlje, ili uzmi sikiru i oŚjedlaj Šćetalja pa u boj ili ne rise, ono, ne?

https://hrvatskiautorskistrip.blogspot.com/

Edited by - andjusticeforall on 20/02/2017 18:41:51
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 20/02/2017 : 18:51:17  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
ovo će se pritvorit u topic za reklamiranje plinskih komora

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 20/02/2017 : 19:11:40  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by stinky

Ne tvrdim neku izričitu rečenicu. Znači, nisi mi ti rekao "ti si hrvatska konzerva", ne kažem to, nego smo jednom nešto pričali i ti si rekao da si vidio više, u smislu velikog svijeta, bilo je tu veze i sa švicarskom itd. Znači, znam da mi nisi niti ne bi "spuštao" tako plitko, nego sam ja tebi provokativno odgovorio. Ne moraš shvaćati doslovno.

Također, ne trčim pred rudo, nego lijepo kažem da ne znam jesi li ti ovo ili ono (zato kažem, "ako si ti").
Ali da te pogađa otvaranje tema, to stoji. Ti misliš da se ne treba pričati o svemu.
No, ne možeš opravdati to mišljenje? Ili možeš?

A to i je u vezi sa topicom, jer ti želiš biti "korektan" i spriječiti da se ljudi "svađaju".
(ovo je tvoje opravdanje: ako ima neko drugo, slobodno izloži)

Međutim, ja tu ne vidim niti išta korektno niti se svađe sprječavaju (možda na jednoj strani da, na drugoj ne). Ali ta nenormalna situacija je dovela do raspada ovog mjesta; odnosi su zatrovani i svak je svakome mrzak (ko na Bizantu i u Srbiji;)

Uostalom, da je tome tako kako kažem, pravi indeks ti je učestalost mog forumskog rada posljednjih godina: što me manje ima, to znači da je situacija gora (jer imam ekstrasenzore za bulšit). Možda se nekome ovaj dokaz čini nedopustivim "krugom" u zaključivanju, no: "formalni prigovori, poput argumentacije protiv kruga u dokazu, koju je u oblasti istraživanja principa svagda lako navesti, uvijek su STERILNI pri rasuđivanju o KONKRETNIM PUTOVIMA ISTRAŽIVANJA. Ništa ne pridonose RAZUMIJEVANJU STVARI i koče prodiranje u polje istraživanja."

Prevedeno: stinky je UPRAVO konkretnost par exellence - proizlazi iz njegove općepoznate forumske pojave - i potpuno je sterilno ne uvažiti tu konkretnu zbilju te iz toga ne povući gornji zaključak: što manje stinkyja na scomu, to je situacija zatrovanija.




Stinky, jedan si on najinteligentnijih forumaša, i ja te u stvari gotivim. To sam ti par puta rekao.

Ali: pretiš da postaneš jedno veliko opšte mesto. Ponavljaš se, sam si sebi smisao postojanja, a opet tražiš potvrdu svojih tvrdnji, samo da bi je istog momenta odbio. Sve je to fino, imati ideju, baciti je pred puk, da bi je onda promenio, razglabao o njoj, govorio kako je uzvišena i kako je puk u stvari ni ne zaslužuje, kamoli da je sposoban da je shvati.

Pokušaj da budeš konkretniji, onda ću se rado uključiti u razgovor.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

dupli
Average Member

Croatia
977 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 20/02/2017 : 19:44:33  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message
quote:
Originally posted by stinky

Eto, ti si potvrdio prvu tezu, da tolerancija ne postoji. Kako onda baziraš svoj "svjetonazor" na toleranciji?



Zar sam ja negdje rekao da sam tolerantan?

quote:
Originally posted by stinky
Znači, mudro sam i iskusno pretpostavio da me ti ili svi vi tobože tolerantni samo želite prevariti. Prodajete muda za bubrege i puštate ružičaste balone ili si obojite guzice i pjevate give peace a chance.
Eeee, dupli, pa nisam ja budala, pa da ti nasjednem. Ne dam ja tebi nikakva rodna, manjinska i ostali-arsenal-laži prava.



Prvo, nisi u poziciji da nekome nešto daješ ili ne.
Drugo, kad bi nekako već došao u tu poziciju, ja i ti ne bi ovako režali jedan na drugoga preko plota već bi se gledali preko nišana.

quote:
Originally posted by stinky
A sad malo teže.
Tvoje tzv. pravo pitanje je također lažno ko novčić. Ono uopće ni ne zaslužuje rang pitanja, jer tebi izmiče čitav jedan svijet problematičnih mjesta koja si nakalemio u svoje pravo pitanje. Iz svoje pozicije ni ne vidiš da si, da bi uopće postavio svoje pravo pitanje, iz guzice izvadio postavke prirode, ljudi, slobode...
Ljudi "po prirodi" uopće nisu ljudi, oni uopće nemaju bitak na način kako si se ti navikao baratati "fizikalnim objektima". Ti misliš da misliš kada misliš da najprije postojiš neki "ti" kao neki objekt u prostoru i onda se sudaraš ili mimoilaziš sa drugim objektima i sve se to nalazi u prirodi - ali zapravo je takva postavka tvoje fantaziranje. Da si cvijet, možda bi samonicao u prirodi, nećemo nikad znati ili bi tupo postojao kao kamen, ako sve to skupa, čitava "priroda", ima ikakvog smisla postojati bez čovjeka. O postojanju prirode se nema što reći, možda možeš cvrkutati, pa da te lirski doživim, ali te sigurno neću umnim doživjeti kada se pitaš o ljudima po prirodi (jedino da se teleportiraš u Raj, prije Istočnog grijeha, to su možda "ljudi u prirodi", Adam i Eva, pa da neposredno opserviraš).



Vidim da si prešao u defanzivu. Puno vike, a malo sadržaja.

Ti dakle tvrdiš da se ljudi rađaju bez ikakvih prava i da postoje samo prava koja su im drugi ljudi dali (pretpostavljam iz pozicije moći ili većine)?

Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 20/02/2017 : 19:48:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
Ti me gotiviš, ne zato što sam "jedan od", baš to je apstraktno i, na kraju krajeva, bezveze, nego upravo što "prijetim postati" i to u svakom trenutku sam sebi smisao. Vidiš, baš zbog toga sam konkretan par exellence i ti to prepoznaješ, bez obzira na svu šokantnost, nerazumijevanje do kraja, neslaganje, ljutnju na momente itd.
Međutim, ne možeš se tako otvoriti, pa me pokušavaš verbalno negirati u vulgarnu samoživost, dok u nevidljivoj svojoj zbilji, otkuda se sabireš, "znaš" da sam pravi i da nimalo ne stoji onakav tvoj naglasak: to je samo za publiku, pred kojom moraš opet ti braniti svoje "ja".

Zamisli čovjeka koji dođe među druge i - paf - svemiropolisno govori bez glumatanja i kenjaže, a svaki iskaz ima putanju ravna crta-cilj direkt u najunutarnjiju suštinu oko koje lebdi svaki taj pojedini drugi kao "subjekt", pa i oni koji su samo homo sapiensi sapiensi. Pa tko bi na takav jedan primjerak mogao ostati stipsa?
Ali, hej, ne trebaš to zamišljati kada baš takvog vidiš i prepoznaješ. I gotiviš, jer svaki taj susret je mini-blagdan, kada svijet na trenutak zbaci veo i postaje proziran, transparentan i ti plešeš, padaš maltene u mistično iskustvo na sva tri načina: via unitiva via purgativa via iluminativa.

I sada, kad se povratiš opet dolje na zemlju, kaži mi konkretno: što je to sa svađanjem? Mislim, znaš da se ljudi svađaju i da ti nisi taj veliki reformator koji će odstraniti "svađanje". Što misliš koliko si ovdje postigao svojim načinom? Koliku štetu si napravio?
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 20/02/2017 : 19:59:12  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
Ah stinky, opet si iskoristio 350 reči, a mogao si sve to i sa 30 da kažeš. Gotivim te kao dečka koji ima potencijala, koji se trudi i traži se. I sa te strane si mi neizmerno simpatičan i uvek ću te podržavati u tvojim idejama.

Što se svađanja tiče, nisam ja tu ništa izmislio, pravila su takva bila od samog početka. U stvari, bila su još oštrija, ali dobro.
Razlog zbog kojeg se uvek meni obraćaš kad si u tvojoj buntovničkoj fazi je upravo ovaj gore naveden: vidiš da slično rezonujemo, pa tražiš potvrdu i pažnju. A sa druge strane, kad ta pažnja i dođe, optužuješ me za štetu na forumu.

Ti si jednostavno dualitet dualiteta, buntovnik zarobljen u telu bankara, željan pažnje a mrziš je. Mogli bismo jednu seansu da zakažemo, da vidimo gde je okidač takvom ponašanju.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 20/02/2017 : 20:08:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
Dupli, daj se dogovori sam sa sobom što uopće hoćeš.
Hoćeš da te ljudi priznaju kao peškića ili, ako nisi, koja si onda manjinska tetkica?

Naravno da sam u "poziciji" na bilo koji način. Dok još uvijek samo varamo jedni druge, ispoljavam svoju "moć" tako da vlastiti um puštam u javni opticaj, u Kantovom smislu. Odjeci su enormni, dolazi do tektonskih poremećaja, recimo, na scomu svaki puta kada se spustim sa vrhova.

------------------

U prirodi nema nikakvih prava i nikakve slobode, tj. imaš slobodu da učiniš sve što možeš, a jedino pravo je pravo jačega ili moćnijega u svakom smislu. Da, ti drugi, "moćniji", dali su "prava". Pa zar ti to ne znaš??
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 20/02/2017 : 20:20:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
Manhunter,
milo je što se upuštaš u ovakve poetsko-filozofske "sukobe" za koje već unaprijed znaš da ne možeš parirati, eventualno jedan tren, a onda ostaješ na bojnom polju. Da, zato te ja ne odbacujem i imamo neke dodirne točke. U tom smislu "tražim" tvoju pažnju, makar ti to opet bagateliziraš, kada ti nije poznata profesorova teza "u tubitku leži BITNA tendencija prema BLIZINI". Sad će tebi ovo opet biti apstraktno, ali ne - ovo je dragulj! Kad se vidimo na seansi, onda ću ti rastumačiti.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 20/02/2017 : 20:36:20  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
Stinky je moj drug, on ne plaća ništa.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 20/02/2017 : 20:42:21  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
E da, Stinky, sad sam se setio onoga što si rekao da sam ja "video više i da imalo veze sa Švicom".
Ali opet si fulao, po običaju kad komuniciraš sa mnom.
Rekao sam, to jest iskoristio sam rečenicu iz Blade runnera: Video sam stvari koje vi ljudi ne možete ni zamisliti". Jeste da se ta rečenica može shvatiti linearno, kao što si je i shvatio.
Ali sam očekivao da si gledao jedan od najfilozofskijih filmova, pa da ćeš je shvatiti kako treba.
Posle sam se povukao, ne zato što nisam mogao da ti pariram, već zato što mi je bilo dosadno.

Ali dobro je, pravimo pomake! Sad barem znam gde si se sapleo.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 20/02/2017 : 20:44:49  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
A i odavde ću se malo povući, ne želim da ja budem onaj koji će vikati "Car je go!". Voliš da se zabavljaš sa pukom, ja volim da te posmatram u igri, tako da su svi zadovoljni.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 20/02/2017 : 21:05:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
Joj, pa ne moraš sad izmišljati najfantastičnije scenarije da mi se opravdaš, kad ti ni nisam uzeo za zlo.

Druga je stvar bitnija: vidim da ste zaključali topic o Gotovini. I to opet naivni solar, pada na srpsko nametljivo guranje u stvari. Meni je uopće nezamislivo što se događa u vašim glavama, kakve su to misaone stranputice.
I tako opet dolazimo na kraj kruga: a što ću s takvima?? Kako da sad uopće pričamo, makar ti imaš neke kvalitete, ali ne znaš se orijentirati u svijetu. Nije to samo tvoj problem. Svijet je složen, od mnogo slojeva, pa bezbrojni svagdanji marci ne mogu to rasplesti. Mi bismo mogli se naći u najvažnijem sloju, ali ne preko nižih slojeva, da to guramo pod tepih. To je pogrešno, ali idi ti svojim putem, neću te ja prisiljavati na razumijevanje (kad si ionaku u švici i gledaš stvari tako daleke, u svojim najprisebnijim trenucima).
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 20/02/2017 : 21:18:43  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

dupli
Average Member

Croatia
977 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 20/02/2017 : 21:21:48  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message
quote:
Originally posted by stinky

Dupli, daj se dogovori sam sa sobom što uopće hoćeš.
Hoćeš da te ljudi priznaju kao peškića ili, ako nisi, koja si onda manjinska tetkica?

Naravno da sam u "poziciji" na bilo koji način. Dok još uvijek samo varamo jedni druge, ispoljavam svoju "moć" tako da vlastiti um puštam u javni opticaj, u Kantovom smislu. Odjeci su enormni, dolazi do tektonskih poremećaja, recimo, na scomu svaki puta kada se spustim sa vrhova.



Stinky, tebi nakon svih ovih godina još uvijek nije jasno da si na scomu ti peškić i manjinska tetkica. Ne predstavljaš ništa više od cvileža sa strane i to te istovremeno žulja i veseli. Nitko te nije za ozbiljno nagazio jer tvoja prisutnost stvara dojam tolerancije na različitosti. Ti to naravno uvelike koristiš, ali opet u granicama kako te se ne bi maknulo u hladovinu na neko vrijeme. Ukratko, radi se o jednom velikom fejku sa svih strana.

quote:
Originally posted by stinky
U prirodi nema nikakvih prava i nikakve slobode, tj. imaš slobodu da učiniš sve što možeš, a jedino pravo je pravo jačega ili moćnijega u svakom smislu. Da, ti drugi, "moćniji", dali su "prava". Pa zar ti to ne znaš??



Ja naivan pomislio da postoje neka prava i zakoni koje nam je dao Stvoritelj, a ono sve se svodi na "Ako hoćemo, hoćemo. Ako nećemo, imamo zakon."
Stinky, ako te lijepo zamole, hoćeš li manjincima dati koje pravo?
Ajde, budi drug, što si tako prgav?
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 20/02/2017 : 21:35:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
ajooj, baš si vragolan, kako si samo vješto preformulirao stvari... tako misli tipični banalni scomovac, recimo andjustice

jasno,
ovi tvoji šaljivi pokušaji su srozavanje razine, jer ne možeš parirati u stvarima koje se tiču jedinog pravog znanja stvari. jednostavno sam iskusniji od tebe i više toga znam, nek te ne pogađa.
Go to Top of Page

dupli
Average Member

Croatia
977 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 20/02/2017 : 21:38:59  Show Profile Show Extended Profile  Send dupli a Private Message
quote:
Originally posted by stinky


Druga je stvar bitnija: vidim da ste zaključali topic o Gotovini. I to opet naivni solar, pada na srpsko nametljivo guranje u stvari. Meni je uopće nezamislivo što se događa u vašim glavama, kakve su to misaone stranputice.



E ovdje si u pravu. Topic o filmu o Gotovini se nije smio zatvoriti. Isto tako su mogli zatvoriti topic "Domovinski rat u stripu".
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 20/02/2017 : 21:42:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
Ne samo tu. Jednostavno sam, u odnosu na scom, gotovo uvijek u pravu (ako ne i uvijek).
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.39 seconds. Snitz Forums 2000