forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Finska
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

1Euro
Advanced Member



12211 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 26/02/2017 : 15:22:22  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by ivanl

Skandinavske zemlje, super standard i velike plaće ali skroz nezanimljive...
Moje skromno iskustvo s Norveškom je skroz negativno. Zora svane u 10;30 ujutro a sumrak je u 15;00, snjega do iznad koljena i tako to... Stalno su spominjali Dalmaciju, Split, Dubrovnik, kao znamo mi kako je dolje i svi su "kukali" na svoje uvjete života. Totalno mi je impresija bila bezveze...Da im je malo sunca i jeftine pive, bili bi sretni... I da pivo od tri deca je u kafiću od 100 pa na više kuna, (odnos kruna-kuna je 1/1).



da,al Finska je nekako najmanje poznata od tih skandinavskih. i još nisu germani nego ugrofinci.
recimo npr u Šgvedskoj imaš bar 50 000 ljudi iz ex yu,a možda i 100 000. u Finskoj ne znan ima li ih 1000.



pa ima razloga za to.
Ipak Finska nije Norveška, ako gledaš standard.
Svejedno možeš bolje zaraditi u Norveškoj nego na Finskom, pa vjerovatno ljudi zbog toga radije idu u Norvešku.
Inače ove skandinavske zemlje su ti svakim danom sve više rasistične. Prošla su vremena, dok su se veselili strancima, "koji im obogačivaju društveni život" i sada ih mrze, možda više nego igdje drugdje. Baš sam prije par dana čitao za Švedsku, kako su promjenili neke zakone u vezi ovih "radnih migranata", kako se ljudi- naturalizirani Šveđani bune kako država previše plača novca za nezaposlene migrante, i kako onda oni (migranti) bolje žive od naturaliziranih Šveđana itd,...a Švedska je bila najtolerantnija zemlja od svih ovih Skandinavskih zemalja.
Onda imaš Norvešku, onog ludaka Breivika, sa kojim se mnogo Norvežana slaže u vezi politike,....Islandija je uvijek bila svijet za sebe, oni su čak i za Skandinavce "čudni", onda imaš Dansku, koja bi vjerovatno bila najbolji izbor za živjeti i raditi od svih ovih skandinavskih zemalja ali oni više preferiraju radnu snagu sa svojih bivših kolonija kao što su Grennland, Farski otoci,...pa mislim da se jako teško pronađe posao za "bivše jugoslavene" a i pokvareni su Danci.



Tema je Finska a ne Norveška i švedska.



znam, samo sam ti objasnio zašto ima u Finskoj 1000 ljudi iz ex ju,....a i dosadna ti je tema, zato "over i out"



nisi objasnia apsolutno ništa. tema je Finska i život u njoj.
ako nemaš šta o tome napisat zaobiđi topic.



da, inače ovdje sve vrvi od ljudi koji su živjeli u Finskoj (ili tamo još uvijek žive) pa če ti sve reči iz prve ruke haha.
Jedan savjet za tebe i sve ostale na ovoj temi: JEBEŠ FINSKU
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4538 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 26/02/2017 : 17:09:27  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
ah finska, bjutiful kantri. inače nisam bio al iz križaljke pod okomito ili vodoravno, 5 slova, znam da tam ima jezero enare. ili inari.

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12514 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 01/03/2017 : 12:06:16  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
http://www.bbc.com/news/business-35656150

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000