forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Revolver iz 1875
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

1Euro
Advanced Member



12213 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 02/03/2017 : 14:31:19  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
Imam priliku kupiti ovakav revolver. Prodavač kaže, da je iz 1875 godine.
Sviđa mi se, jer mi izgleda lijepo očuvani primjerak, ima dosta nekakvih ukrasaka, gravura i slično a uz to ima i etui.

Da li netko od vas sakuplja oružje ili znate za nekog koji sakuplja (možda neki rođak, susjed,...), jer mene najviše zanima koliko ovo vrijedi.
Vidio sam slične revolvere, koji se prodavaju po internetu za 150-300 eura ali su lošije očuvani, i bez etuia.

Ako ga budem kupio, onda bi ga trebao odnjeti nekom majstoru da ga dobro očisti i provjeri da li je sve ok (cijev npr...) pa da bi mogao da pucam iz njega, bez straha da mi ga bude raznijelo u ruci ili da mi eksplodira u facu. Da li uopšte postoje meci za ovakav stari revolver?

Zanima me, kakav je postupak, ako ja kupim ovo oružje. Da li ga ja trebam negdje prijaviti, npr na Policiji?
Ja npr. nemam oružani list, niti nemam nekakvu dozvolu za posjedovanje oružja, ali ovo se možda ni n esmatra kao ORUŽJE, nego je više kao kolekcionarski primjerak, jer ne znam da li uopšte puca, odnosno ionako nemam municiju za ovo. Ili to nema veze, pa svejedno treba negdje prijaviti?
Bojim se da če mi ga onda uzeti.....znam za primjer, kada je neka obitelj naslijedila 3 pištole od rođaka, koji je bio vojaški ataše u Rumuniji pa je dobio 3 pištole od Čaušeskuja na dar (mislim da postoji topik na forumu ili sam ga obrisao...), pa su onda trebali ove pištole deponirati (ostaviti) na Policiji. Znači oni su bili vlasnici tog oružja, samo ga nisu smijeli posjedovati kod kuče, ali u čemu je onda uopšte fora.....Ali njihovo oružje je bilo iz 1960-1970 godina i bilo je ispravno, moglo se pucati iz njega, pa su ga možda zbog toga trebali ostaviti na Policiji.
Jedan moj prijatelj (bivši policajac) koji je poznavao ove ljude, mi je rekao kako su imali dvije mogučnosti:
-ili im unište neki mehanizam, pa da oružje postane neupotrijebljivo (ne može se pucati) pa im onda policija dozvoli da ga nose kuči
-ili ga deponiraju na Policiji, što su onda i napravili pa su tražili nekog novog kupca, jer nisu htjeli uništiti oružje a nisu ga ni mogli uzeti kuči.
Ali ovaj revolver je toliko star da možda su ovdje drukčija mjerila?

Zna li netko? Teleru možda ti?














izivko
Advanced Member



Germany
11684 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 02/03/2017 : 14:44:07  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Ne kupuj, nije komplet. Nedostaju još 3!

Have mercy
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12213 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 02/03/2017 : 14:55:08  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Ne kupuj, nije komplet. Nedostaju još 3!




3 čega? Što nedostaje, ne razumem?
Go to Top of Page

dragon_rage24
New Member

130 Posts

Member since 07/03/2009

Posted - 02/03/2017 : 15:06:13  Show Profile Show Extended Profile  Send dragon_rage24 a Private Message  Reply with Quote
Koliko vidim iz slika,nema oznaki proizvođača niti serijskog broja,sve mi liči na proizvodnju iz kućne radinosti,
a i s obzirom na navedenu godinu drška mi se čini plastična,

Danas imaš dosta krivotvorenog oružja,pa ljudi koji se nerazumiju često plate previše za komad željeza,

Trebaš pitati prodavača čime jamči autentičnost iz 1875,kad pištolj nema nikakve oznake

pogledaj i na osmoj slici unutrašnjost cijevi mi izgleda kao da nije obla,ima neke neravnine
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11684 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 02/03/2017 : 15:14:15  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by izivko

Ne kupuj, nije komplet. Nedostaju još 3!




3 čega? Što nedostaje, ne razumem?


Ovaj je nosila Ani 4 pištolja.

Have mercy
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12213 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 02/03/2017 : 15:52:01  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dragon_rage24

Koliko vidim iz slika,nema oznaki proizvođača niti serijskog broja,sve mi liči na proizvodnju iz kućne radinosti,
a i s obzirom na navedenu godinu drška mi se čini plastična,

Danas imaš dosta krivotvorenog oružja,pa ljudi koji se nerazumiju često plate previše za komad željeza,

Trebaš pitati prodavača čime jamči autentičnost iz 1875,kad pištolj nema nikakve oznake

pogledaj i na osmoj slici unutrašnjost cijevi mi izgleda kao da nije obla,ima neke neravnine



to što cijev NIJE obla to upravo znači da se radi o originalu jer cijev ne smije biti obla, nego treba imati spiralu, jer mijetak se treba vrtjeti u cijevi, ono rotirati ili kako se kaže, znači treba imati spiralu, to svaki pištolj ima.
To što nema oznake, nemaju ni drugi ovakvi modeli, jer tada vjerovatno nisu stavljali ime proizvođača, serijski broj itd,...ipak je to bilo prije 142 godina pa se tada radilo drukčije.
Sve u svemu, vjerujem da je original, to me ne brine, brinu me druge stvari oko legalizacije, dozvole posjedovanja oružja itd....
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12213 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 02/03/2017 : 15:52:34  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by izivko

Ne kupuj, nije komplet. Nedostaju još 3!




3 čega? Što nedostaje, ne razumem?


Ovaj je nosila Ani 4 pištolja.



Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37354 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 02/03/2017 : 15:59:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ma ne, ovo je Dylanova kopija. Samo jos navuci crvenu kosulju i crni sako, na noge "pisance" i crni sprej za kosu ...



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/03/2017 : 16:48:47  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ovo bi ti trebao biti Taljanski Bodeo, revolver. Proizvođać koji je napravio i Dylanov revolver. Modeli su bili razni... a godina ti je 1889, about... Meni izgleda ljepo.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12213 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 02/03/2017 : 17:02:11  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Ovo bi ti trebao biti Taljanski Bodeo, revolver. Proizvođać koji je napravio i Dylanov revolver. Modeli su bili razni... a godina ti je 1889, about... Meni izgleda ljepo.



nije, nego Francuski LEFAUCHEUX
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/03/2017 : 17:07:02  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
O.k. slični su, osim što je ovom cijev kružna a Bodeu osmerokutna... Ali ljep je, koliko ti traži?

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12213 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 02/03/2017 : 17:22:09  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

O.k. slični su, osim što je ovom cijev kružna a Bodeu osmerokutna... Ali ljep je, koliko ti traži?



prodava se na aukciji. Trenutačna cijena je 285 eura, ali ima još tri dana do kraja aukcije
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/03/2017 : 17:28:42  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ljep,sad već antikni revolver, ako ti odgovara uzmi ga, šta te briga, počasti se...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25902 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 02/03/2017 : 17:29:33  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Meni je bas ruzan.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46543 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 02/03/2017 : 18:34:49  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
baš je bezvezan

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2974 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 02/03/2017 : 19:40:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
nije bitno da li je lijep ili ružan. nego da li je autentičan.
mora imati serijski broj ili naziv proizvođača.
cijev i drška se čine autentični jer vidim da i drugi pištolji iz tog doba imaju iste karakteristike. i btw, ni slučajno se ne smije čistiti ili polirati. možeš ga onda bacit u smeće. ali bez stručnog mišljenja ništa.

tu sam naišao na neke primjere
http://littlegun.be/arme%20belge/artisans%20non%20identifies/a%20artisans%20inconnus%20revolver%20broche%20lefaucheux%20ouverte%20fr.htm

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

Kum Ruzvelt
Junior Member



353 Posts

Member since 03/09/2011

Posted - 02/03/2017 : 20:06:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Kum Ruzvelt a Private Message  Reply with Quote
Ranije si morao, prije nabavke, u policiji traziti odobrenje za posjedovanje vatrenog oruzja.. onda oni provjeravaju da li si osudjivan, obavljaju razgovore u tvom komsiluku da vide da li si problematican tj. traze ti dlaku u jajetu i razlog da te odbiju ako nemas neku stelu.. ako nisi sluzio vojsku morao si proci kurs u rukovanju vatrenim oruzjem pa ti tek onda daju odobrenje sa kojim ti ides u trgovinu i kupujes pistol.. bilo je ogranicenja u kalibru ili broju metaka u okviru ali kazem to je sve bilo ranije.. sad svaka drzava ima drugaciju regulativu..
Za trofejno oruzje nisam siguran kakva je procedura ali znam da cijev na pistolju mora biti zalivena sto onemogucuje njegovo koristenje.

Edited by - Kum Ruzvelt on 02/03/2017 20:12:21
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2974 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 02/03/2017 : 20:20:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
HR zakon o oružju. članak 24
http://www.zakon.hr/z/270/Zakon-o-oru%C5%BEju

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5126 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 02/03/2017 : 20:55:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Ja nikada ne bih bacao novce na ovakve ropotarije..."bajdvej", meni ovo u potpunosti izgleda kao ručni rad iz kućne radinosti i to barem tri puta mlađi od onoga što je navedeno.
...kažem to jer kada mi je 2007. godine umro djed, otac i ja smo čisteći jednu njegovu prostoriju u podrumu sabrali raznoraznog naoružanja i municije, da je toga na kraju bio pun auto.
Stari je to odvezao predati na policiju i znam da je dežurnom policajcu trebalo preko dva i pola sata da to sve popiše pojedinačno.
U toj masi naoružanja bila je i jedna, nazovimo je "kubura" iz kućne radinosti za koju mi je sada žao što je nisam nikada poslikao jer je izgledala nevjerovatno, a ovaj tvoj revolver izgleda nekako slično zbog neugledne cijevi i neuglednog nišana, no po gabaritima, ovaj revolver izgleda kao dječja igračka ili kao neki "damski" pištoljčić iz dekoltea, pošto je kubura imala dva okidača, dvije cijevi i dva nišana, a u nju nisu išli meci, nego lovačke patrone za sačmaricu! Znam da je djed u ranim 90-ima sa prijateljem išao kuburom bušiti stare lonce u šumu, što je između ostalog bilo i više nego hrabro jer si ne mogu zamisliti kako mu je kuburu uspjelo zadržati u ruci prilikom ispaljivanja držeći je za dršku za koju se danas uopće ne mogu sjetiti kako je izgledala, no bit svega je u tome da želim reći da ljudi u kućnoj radinosti mogu izraditi gotovo sve, pogotovo ako im ne fali volje, alata i materijala...
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 02/03/2017 : 21:35:22  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Jel' to piše Made in China na dršci dolje lijevo?

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 02/03/2017 : 22:30:43  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
nije mi lijep....radfije kupi nes novije :D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/03/2017 : 00:12:17  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Pusti priče, revolver je baš lijep. Jbg. ne kao komad vatrenog oružja, već kao identitet jednog prošlog vremena. Starina, antika... Kao ukras na nekom zidu, dokaz oblikovanja metala, taljenja, kovanja kako je nekad bilo...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/03/2017 : 00:33:05  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Jbg, mnogima su i stari automobili ružni, a ja svoj iz 1974-te ne bi da za dva Mercedesa... Stvar ukusa, moj naginje na starine i antiku u svakom pogledu, naravno i u stripovima...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 03/03/2017 : 07:37:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote
Danas prave puno dobrih falsifikata-ponaredke. Dobar primjer je, ako ideš na buvljak u Lj., ima jedan cijeli štand tih lijepih primeraka koji su stvarno majstorsko napravljeni, tako da nije vidjeti da je falsifikat.

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12213 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 06/03/2017 : 08:38:15  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
na kraju je taj pištolj bio prodat za 390,50 eura.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/03/2017 : 20:44:02  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Znaći nisi se počastio revolverom. Nije ti bio dovoljno zanimljiv? Meni se činio baš o.k.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000