forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Savijanje korica
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Oki
Advanced Member



Croatia
5126 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 28/03/2017 : 11:50:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Eh, evo vrijedi spomenuti jedan način držanja stripova na koji sam kao klinac spremao stare lms-e i zs-e u kutije i koji mi je bio u to vrijeme bio dosta praktičan, a to je da stripove zbijene posložite u kutije prilagođene visine sa hrbatima gore.
To je bilo prihvatljivo i efikasno za ova stara tanka kiosk izdanja na recikliranom papiru, no za današnja (pogotovo deblja) izdanja tvrdih korica fibre i libellusa neka vam takve stvari ne padaju na pamet, pogotovo ove fibrine "deblje" stripove u boji većeg formata poput Hombrea i sl. Tada listovi koji su zbog boje veće težine vise sa hrbata i s vremenom krive i hrbat i korice i cijeli strip općenito na taj način da ih nikada nećete ispravit.
Sjećam se da sam na taj način u neku manju kutiju stavio komplet Skrivenog Lica, što je najgore, nakon slikanja za aukcije, a nakon što sam komplet prodao preko aukcija, doživio sam i svoju prvu sramotu kao prodavača...stripovi svi izgrbavljeni od takvog načina skladištenja i na kraju sam imao sreće što mi je kupac odustao od aukcije koju nisam mogao ispuniti...pa otišli nakon svega dicmanjcu za siću jer njemu ne smeta;)
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5126 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 28/03/2017 : 11:52:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Evo, samo za primjer da poslikam sam posložio svoje Dylane na način kako to nikako nebi smjelo biti složeno:
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 28/03/2017 : 11:53:16  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
I meni se digne od vlage al kad se maca ovlaži!!!!

Edited by - vronski 3 on 28/03/2017 11:53:55
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 28/03/2017 : 11:56:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Znaci preporucate vodravno drzanje?
Uf, a ja preslozio police tako da mi vecina stripova stane okomito, samo one deblje drzim vodravno jer se oni raspadaju vec od same svoje tezine.
Al imam starih knjiga pa nikada nisam vidio ovakvih problema :(





Ne nužno!
Ponavljam po 10-i put - vrećice su zakon! I nema se tu šta u okomitom položaju izvitopreiti ako ih se ne siluje grubim nabijanjem jedan uz drugi.

Evo gledaj ovo, mada sam previše posesivan kad je u pitanju slikanje i postavljanje (u smislu riječi) svojih kompletnih kolekcija ili njenih pojedinih dijelova. No obzirom da je ta tema i mene godinama zabavljala, eto, postavit ću par slika.

1. primjer: Libellusova Tex biblioteka (a kojih godina su svi prvi brojevi izlazili i kupljeni, to znamo). Sve te godine u istom položaju, čitani pa vraćeni u vrećice, a napomenuo bih i to da mi godinama nisu bili u prostoriji koju sam uredio isključivo za stripove nego u sasvim "normalnoj sobi" - kao i kod većine stripoljubaca.





Da ne bude sad ono: "Eh, to su mali i cb, skroz drugi papir, s njima je lakše" - evo i veći format (kolor):






Evo i ponekih još većih izdanja:







Ima li igdje vodoravnog položaja i slaganja album na album?
Nema, sve u vrećicama.
Ali.....! Nije stavljanje u vrećicu jednako stavljanju u vrećicu u smislu zaštite stripa.


Ovo je primjer stavljanja (ima "lufta" sa svih strana):





....a ovo rezultat stavljanja u smislu zaštite stripa i svih njihovih proizvodnih kvaliteta (čvrsto "ukurtonjeni" - ne dišu ni na koju stranu):






A ukoliko vrećica ima ipak malo "špila", dodaš iza zadnje korice karton:





....i to onda ovako izgleda.
Lijevo vidiš karton a nigdje više ni pola milimetra slobodnog prostora, sve je, kvazi, hermetiči izolirano:





A u slučaju tankih svesčica svakako ide karton. Ok, bar kod onih koji imaju kolekcionarsku vrijednost, za preporučiti je u svakom slučaju:




Eto, to bi bilo to.
Ništa, dakle, na gomilama poslagano jedno na drugo pa tako svaki put skidaj i preslagaj da dođeš do nekog donjeg stripa, sve okomito i u svakom trenutku dostupno.
Jedino moraš izvaditi iz vrećice pa ponovo vratiti, no mislim da se to isplati, pogotovo kad su u pitanju skuplja izdanja čiju vrijednost se želi očuvati. 😉

Edit:
A kartoni su ujedno korisni i za ovakve stvari.
Tanke strip revije à la Stripoteka etc., bez problema piče također u vertikalu i tako zauzimaju minimalno mjesta.





Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...

Edited by - Dukidule on 28/03/2017 12:57:15
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 28/03/2017 : 12:12:09  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Evo ovako je to kod mene, nekako ne vidim smisao tih vrecica i kartona u zatvorenom ormaru. Ispravite me ako grjesim.





Zanemarite poluraspadnute knjige o Sherlocku Holmesu, stare su 30ak godina i procitane vec mali milijun puta (o da, obozavam ga )

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 28/03/2017 : 12:26:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Evo ovako je to kod mene, nekako ne vidim smisao tih vrecica i kartona u zatvorenom ormaru. Ispravite me ako grjesim.

Ima smisla jer će tako odoljeti napadu gotovo svih mogućih utjecaja izvan (zatvorenog) ormara.
Provjereno i u to uvjereno.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 28/03/2017 : 12:40:38  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Mislis na vlagu i moguce bestije?

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 28/03/2017 : 13:00:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
Yes, velikim dijelom, tj., kod nekog "normalnog" stupnja vlage.
Ali ne i od poplave! 😂

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4816 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 28/03/2017 : 21:10:38  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dukidule

Yes, velikim dijelom, tj., kod nekog "normalnog" stupnja vlage.
Ali ne i od poplave! 😂



Pauče , ako kod postavljanja stripa u kesicu , zbog toga što je kesica veće ostane zraka u kesici , jeli to velika opasnost , i šta se može dogodit
Međutim ako se strip vadi svake 2-3 godine radi čitanja i lufta da li je problem taj zrak u kesicama , koja su tvoja iskustva
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 28/03/2017 : 21:52:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Imam i ja problem sa savijanjem listova. Posebno pri vrhu, prosto se stvore nekakvi valovi, koji mi idu na zivce. Stripovi su u sobi koja se ne grije, mislim da je sve do oscilacija u temperaturi, ali i do vlage. Valjda se treba prosto liječiti od toga, problem nije nešto strašan, ali me nevjerovatno nervira. I pravilo je, što skuplji strip, to gora situacija. Ludensovim i VČ kiosk izdanjima niko ništa ne može!
Go to Top of Page

zarmix
New Member



254 Posts

Member since 30/05/2012

Posted - 28/03/2017 : 22:06:35  Show Profile Show Extended Profile  Send zarmix a Private Message  Reply with Quote
Ovo sa vrećicama za čuvanje stripova u koje nije ušla vlaga mi je razumljivo, ali nema smisla s onima koji su upili vlagu ranije (tiskara, striparnica, gdjegod). Kako iz njih istjerati vlagu, a da se ne saviju?

Edited by - zarmix on 28/03/2017 22:27:01
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 28/03/2017 : 22:48:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RAKOSI4

quote:
Originally posted by Dukidule

Yes, velikim dijelom, tj., kod nekog "normalnog" stupnja vlage.
Ali ne i od poplave! 😂



Pauče , ako kod postavljanja stripa u kesicu , zbog toga što je kesica veće ostane zraka u kesici , jeli to velika opasnost , i šta se može dogodit
Međutim ako se strip vadi svake 2-3 godine radi čitanja i lufta da li je problem taj zrak u kesicama , koja su tvoja iskustva


Ma nije problem zrak u vrećicama, čak je i potreban da se ne stvori vlaga unutar vrećice pa ne može van. I moje vrećice stripova - iako su sve maksimalno usko navučene na njih, imaju ili neku rupicu ili lagan otvor gore - u smislu potrebne "cirkulacije"/istupanja ipak mogućeg minimalnog prisustva vlage.
Ne trebaš ti stripove vakumirati, nego sam ja na svome primjeru pokazao kako se može spriječiti scenario koji je Oki opisao - da se stripovi položeni u vertikali sami po sebi počnu "širiti" kao da su 50 puta čitani.
Prvobitno zbog toga već godinama koristim te malsimalno uske vrećice, ali i protiv vlage, no tu je idealno i dodavanje pomenutog kartona koji minimalnu količinu vlage privlači i upija.
Što veća vrećica to je veća i mogućnost da se - naravno, uz nepovoljne uvijete u prostoriji, ona iznutra počne "znojiti", dakle, upijati vlagu iz zraka koja ne može van pa se zatim širi dalje po stripu.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4816 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 28/03/2017 : 23:00:34  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Ali kako će uć vlaga i orost se kesica ako je kesica hermetički zatvorena sa selotejpom a s obzirom da su mi veće kesice unutra ostane malo zraka
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 28/03/2017 : 23:06:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zarmix

Ovo sa vrećicama za čuvanje stripova u koje nije ušla vlaga mi je razumljivo, ali nema smisla s onima koji su upili vlagu ranije (tiskara, striparnica, gdjegod). Kako iz njih istjerati vlagu, a da se ne saviju?


Ukoliko je baš vidljivo da je već pokupio nešto vlage, ja bih ga stavio na stol (u prostoriji bez vlage!), onako okomito - 50-ak posto otvorenih korica (stranice lagano raširene, tj., "komotne") i ostavio tako bar neka 24 sata. Ali ni u kojem slučaju pored šporeta, grijanja, kamina etc.!
Zatim nabio u vrećicu i ostatak prostora u istoj popunio kartonom koji bih sukladno sa veličinom vrećice (i stripa) izrezao.
Upravo tako sam spasio i pomenutog Libellusovog Demiana koji je imao valove od prve do zadnje stranice (po koricama, srećom, još ne) a danas - eno ga ponovo kao nov.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 28/03/2017 : 23:18:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RAKOSI4

Ali kako će uć vlaga i orost se kesica ako je kesica hermetički zatvorena sa selotejpom a s obzirom da su mi veće kesice unutra ostane malo zraka


Pa svaki papir koji izađe iz tiskare u sebi ima mali preostali postotak vlage, a pogotovo ovi kolorirani. Vrećica pod "hermetikom" (a ni to nikada nije 100%) a to malo vlage nema gdje van pa se polako širi unutar stripa. Što veći strip album to više boje a ujedno i vlage.
Ako dodamo i vanjski utjecaj prostorije koja je malo više vlažna, kadtad ti dođe do "kemijskih reakcija" - vlaga poput magneta privlači vlagu, ili pak suprotno: vuče van u suviše suhu okolnost.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4816 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 28/03/2017 : 23:54:30  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Bili su mi stripovi nastradali od vlage drža sam ih u kutije nisam lufta i ono katastrofa pojavile se neke žute mrljice.
Pa sam nabavija od tipa iz Zagreba PP vrećice za stripove i neke američke za arhivsku građu (navodno služe za pohranu stripa 100 godina)
ali je problem šta ne odgovaraju veličini stripova ,hermetički su zatvoreni ali ostane malo zraka.
Razmišljam da stripove držim po desetak komada (koliko stane) u kvalitetnije deblje kesice (iz dučana) pa da ih svaka 2-3 miseca proluftam kad je bura i postotak vlažnosti najmanji a zatim opet vratim u te velike kese a neke u kartonske kutije pa u ormar uz češće luftanje.
Ti imaš tu velika iskustva ali gledaj , ti i neki ostavite malu rupicu na kesici za minimalnu prozračnost i da vlaga može izaći ali kad sam kupova OP Zagor one starije od prije nekoliko godina , na kesici tj. na mjestima di je bila pinkicu otvorena primjetija sam male flekice od vlage.
Ovi način dosadašnji koji koristim dakle u hermetički zatvorenoj PP kesici koja je malo veća pa i ostane malo zraka ako strip držim godinu dana pa ljeti proluftam i stavim u novoj kesici dali bi spriječija eventualnu reakciju vlage u kesici o kojoj si govorija
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 29/03/2017 : 07:57:28  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
Luđaci
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 29/03/2017 : 11:42:05  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
A bas to, ja sam mislio da sam ja bolestan jer imam neki gadan OKP oko svega zivoga (svojih igara, konzola, skutera, kompa, a i stan mi je kao operaciona sala...), ali ja vam nisam ni do koljena.
Stripove u vrecice necu stavljat, neka traju dokad traju, ako i dodje koja flekica BMK, samo da se skroz ne raspadnu, pa imam starih knjiga i casopisa i svi su OK stanju (ne, nisu kao novi, ali su prolazni sto se mene tice).
Previse je to brige, ali naravno priznajem, posto sam kao sto sam napisao i ja dosta bolestan na neke druge stvari, a i mislim da je mojim stripovima jako lijepo i da nisu zapostavljeni :D

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

iggyk23
New Member

281 Posts

Member since 02/09/2014

Posted - 29/03/2017 : 14:08:17  Show Profile Show Extended Profile  Send iggyk23 a Private Message  Reply with Quote
nemam ja pojma kako se vama dogadjaju te stvari s vlagom, meni su stripovi u ormaru na policama, imao sam stvarno starih stripova koji su bili near mint iako su bili manhandleovani, samo ih treba drzat u prostoriji u kojoj se zivi ali nije pec i u ormaru da ne pada prasina i to je to.
mogu shvatit americke sveske u vrecici s kartonom, ono se presaviju ako slucajno puhnes na njih i mogu shvatit stare stripove pogotovo one jeftine stampe domace od prije 30 i vise godina ali nove paperbackove i hc knjige to ne razumijem, meni je to sve lijepo poslagano na policama ormara i glanc.
Zaboli me jedino kad mi neki strip dodje s poderotinom na cosku al uvijek e moze narucit druga kopija. a te mrlje od vlage nisam dozivio a imao sam pun ormar stripova domacih iz 90tih o kojima nisam skrbio nimalo
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4816 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 29/03/2017 : 14:39:03  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Gledajte, i ja sam se čudija čemu stripovi u kesicama ,kakva vlaga pa nije potop da bude vlage ,čemu zajebancija stavljanje stripova u kesice ..... bla bla bla .
Jednoga ružnoga dana odo ja do svojih stripova da uzmem neka za čitanje.Drža sam ih u razne kutije od kartona u zatvorenome ormaru na katu u kojemu ne živim.Kako na tom katu ne živim nažalost malo sam i otvara prozore za luft i svježi zrak.
Isprva nisam ništa ni primjetija ali se lagano čuja miris ustajalog zraka i vlage.Za napomenuti je da se tu ne grije i nema vlage u smislu d a dolazi od nekud ,osim od zraka .
Onako iz prve sve je bilo uredno ali na svjetlost sam primjetija male žute flekice , došlo mi je da plačem od muke.
I otuda moje intersovanje o kesicama ........
Ne budi lin nabavija sam i kućni higrometar i tu se uvih kreće vlaga od 60 do 80 pa i više s time redovno i zračim stan.
Bojim se ako budu otvoreni da mi se ne dogodi isto.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 29/03/2017 : 15:01:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RAKOSI4

Isprva nisam ništa ni primjetija ali se lagano čuja miris ustajalog zraka i vlage.Za napomenuti je da se tu ne grije i nema vlage u smislu d a dolazi od nekud ,osim od zraka .
Onako iz prve sve je bilo uredno ali na svjetlost sam primjetija male žute flekice , došlo mi je da plačem od muke.



Da, s tim treba biti pažljiv, to su gljivice i mogu ti kompletno uništiti strip. Meni je stan orijentiran na sjever, nema neki protok zraka i jedina stvar koja mi je pomogla s vlagom je električni odvlaživač. Dok ga nisam nabavio, nekoliko puta godišnje, u jesen i zimi po zidovima bi mi se pojavila crna ili žuta plijesan, a onda je samo pitanje vremena kad će prijeći na papir ako stripove ne zaštitiš.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Manny
Average Member



569 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 29/03/2017 : 15:18:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Balfa76

Pozdrav,

Imam pitanje. Jel vam se dogadja da se nakon nekog vremena korice saviju prema van?



Meni se nedavno dogodilo na nekoliko albuma od Bookglobe da su se jedne strane korice savile na spoljnu stranu (ali ne na sredini, nego na ivici), i to baš značajno. Razmak između korice i prvog lista je sada na toj ivici oko 2 cm.
Ne znam šta je problem, i dogodilo se to tako reći preko noći na više stripova koji su stojali na različitim mestima, neki položeni vodoravno, neki položeni uspravno + sabijeni sa drugim stripovima.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 29/03/2017 : 15:25:30  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
@Beva: I ja imam stan okrenut prema sjeveru, juzna strana potpuno zatvorena i jos prizemlje.
Vlage bilo prvih godinu dana dok nisam kupio pravi odvlazivac, sada mi je vlaga max 55% sto je OK.
Sada mogu pustit cak i cips/kekse/bilo sto hrskavo par dana vani i postane onako gnjecavo, nego je i dalje hrskavo ;)

Jedina prednost ovog stana mi je po ljeti kada svi crkavaju od vrucine i siluju klimama....a ja se moram pokrit poplunom jer mi je hladno :D

Ali da, knjige mi dosada nisu osle od bilo kakve vlage, a ni ovih par bonellija, alan fordova i algortam mangi sto imam su stari 10ak godina i svi su kao novi (a kupljeni su da ih citam na moru).

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 29/03/2017 : 15:41:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

@Beva: I ja imam stan okrenut prema sjeveru, juzna strana potpuno zatvorena i jos prizemlje.



Kod mene je najgornji kat + Mostar, tako da mi je ljeti itekako vruće :)

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4816 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 29/03/2017 : 21:39:15  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by RAKOSI4

Isprva nisam ništa ni primjetija ali se lagano čuja miris ustajalog zraka i vlage.Za napomenuti je da se tu ne grije i nema vlage u smislu d a dolazi od nekud ,osim od zraka .
Onako iz prve sve je bilo uredno ali na svjetlost sam primjetija male žute flekice , došlo mi je da plačem od muke.



Da, s tim treba biti pažljiv, to su gljivice i mogu ti kompletno uništiti strip. Meni je stan orijentiran na sjever, nema neki protok zraka i jedina stvar koja mi je pomogla s vlagom je električni odvlaživač. Dok ga nisam nabavio, nekoliko puta godišnje, u jesen i zimi po zidovima bi mi se pojavila crna ili žuta plijesan, a onda je samo pitanje vremena kad će prijeći na papir ako stripove ne zaštitiš.


Beva kako koristiš odvlaživać , jeli ti danima radi s zatvorenim prozorima pa kad je vlaga manja proluftaš prostor svježim zrakom pa ga onda opet uključiš
Nemam s tim iskustva .
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000