forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Autorski izlog
 cover reloaded 2017.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

xilrion
Senior Member



Croatia
2974 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 29/03/2017 : 18:28:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
evo ako je netko zainteresiran za sudjelovanje:
http://www.etnacomics.com/2017/cover/

https://xilrion.deviantart.com/

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 29/03/2017 : 19:58:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Hvala na podsjetniku, nacrtat će se nešto.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 07/04/2017 : 20:06:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Poslao sam naslovnicu, kad je oni okače stavit ću je i ovdje. Dosad su mi visili Nathan i Tex, sad visi i Martin :) Nisam baš maštovit kad su naslovnice u pitanju :)

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 08/04/2017 : 12:19:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Evo postavili su je na facebook, pa evo nek Martin visi i ovdje :)


Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213

Edited by - Beva on 08/04/2017 12:19:38
Go to Top of Page

Tata i sin
Junior Member

336 Posts

Member since 01/07/2016

Posted - 09/04/2017 : 19:21:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Tata i sin a Private Message  Reply with Quote

Edited by - Tata i sin on 09/04/2017 19:36:06
Go to Top of Page

senokute
Senior Member



Germany
1367 Posts

Member since 08/01/2011

Posted - 09/04/2017 : 21:10:57  Show Profile Show Extended Profile  Send senokute a Private Message  Reply with Quote
Poslao sam i ja moju, ubacim sutra ovde,,
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 09/04/2017 : 22:17:09  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Sretno ljudi!
Probat cu i ja ubaciti,ali kako nemam cajt pokrenuti graficki tablet vec drugu godinu ne bi dobro izgledalo samo u c-b varijanti.
Misterija mi je bio jedan od drazih strip junaka nekada, danas ga tu i tamo procitam kako stignem.


"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

senokute
Senior Member



Germany
1367 Posts

Member since 08/01/2011

Posted - 10/04/2017 : 18:25:44  Show Profile Show Extended Profile  Send senokute a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

Zox
Senior Member

1183 Posts

Member since 04/06/2002

Posted - 10/04/2017 : 20:51:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zox's Homepage  Send Zox a Private Message  Reply with Quote
Na kojoj FB stranici se mogu vidjeti naslovnice?
Cisto da uporedimo :)
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 10/04/2017 : 21:27:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Ovdje:

https://www.facebook.com/cover.reloaded/

Ali nema ih zasad puno, ja i senokute smo odgovorni za 2/3 naslovnica :)

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Zox
Senior Member

1183 Posts

Member since 04/06/2002

Posted - 10/04/2017 : 21:58:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zox's Homepage  Send Zox a Private Message  Reply with Quote
hvala i sretno, pratim i lajkam.
Bolje su mi vase dvije jer ako nista nisu Alessandrinijevske.
Go to Top of Page

Gru
Average Member



818 Posts

Member since 07/01/2014

Posted - 11/04/2017 : 17:40:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Gru a Private Message  Reply with Quote
Odlično Senokute!
Go to Top of Page

senokute
Senior Member



Germany
1367 Posts

Member since 08/01/2011

Posted - 11/04/2017 : 18:26:50  Show Profile Show Extended Profile  Send senokute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gru

Odlično Senokute!



Hvala Gru, u biti sam i sam zadovoljan crtežom ali kolor je prolično traljavo ispao, evo je u crno-bijelom
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 11/04/2017 : 21:42:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Evo da i ja stavim korak po korak kako sam uradio crtež, možda Zoxu bude zanimljivo (:D) i možda mi ukaže na neke stvari koje mogu popraviti.

1. korak, olovka. Uradio sam samo Martina u olovci jer ništa drugo nije bilo teško za nacrtati. Kasnije sam mu malo u tušu povećao glavu jer mi je djelovala premala:



2. korak, tuš:



3. korak, osnovna boja. Mislim da samo Martinova kosa ne slijedi nikakva pravila bojanja:



4. korak, efekt sjena koje dolaze od svjetla svjetionika:



5. korak, sjene od mjesečine, naknadno sam malo brisao sjene na dijelovima gdje su smetale sjenama od svjetionika:



6. korak, svi slojevi kolora spojeni:


Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Zox
Senior Member

1183 Posts

Member since 04/06/2002

Posted - 11/04/2017 : 22:25:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zox's Homepage  Send Zox a Private Message  Reply with Quote
Pa kad me vec vuces za jezik, evo :)
Nedostaje ti jedan korak, izmedju koraka 2 i koraka 3.
Generalno, vrlo je tesko postaviti osnovne boje na bijeloj (ili na crnoj) pozadini. Na bijeloj ce ti sve izgledati malo tamnije, pa ces zavrsiti sa pretjerano svijetlim bojama. Sa crnom je, naravno, obrnuto.
"Tajna" je da ne bojis na bijeloj, nego na bilo kojoj drugoj boji. Dakle, donji layer, neka boja, srednji layer TVOJE BOJE, gornji layer, naravno, potez (tj. tush.)
Koju boju izabrati umjesto bijele? Banalan odgovor bi bio, nakon ovog gore, sivu na 50 posto. (C:0, M:0, Y:0; K:50 u CMYK sistemu). I to je u redu. Iskustvo je, ipak, pokazalo, da se jos bolji rezultati postizu sa malo oplemenjenim pozadinama. Ukoliko zelis da ti krajnji rezultat bude nesto topliji, stavices malo hladniju pozadinu (vise C) (da bi te "privuklo" da koristis toplije boje). Ukoliko zelis hladniji efekat, vise M i Y.
Za NAJBOLJE rezultate, koristis renesansnu tehniku: pozadina neke prilicno neutralne boje, koju na kraju neces do kraja prefarbati, nego ces je ostaviti tamo gdje nema ni svjetla ni tame, sto ce na kraju "uvezati" cijelu kolor shemu.
Recimo, kao na ovom slucaju. Oznacio sam strelicama ono sto mislim da je bila boja platna na pocetku (naravno, pojednostavio sam malo pricu i u stvari znamo da to NIJE bila boja platna na pocetku, ali cisto da vidis o cemu govorim)
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 11/04/2017 : 22:37:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Super, hvala ti, spominjao si već jednom da je teško bojiti na bijeloj podlozi, ali si sada malo detaljnije obrazložio na kakvoj treba.

Vjerujem da ovo nije korisno samo meni, nego svima nama kojima fali formalno obrazovanje a želimo nešto naučiti.

P.S. Fali mi na forumu crtačka radionica koju je prije vodio Bane Kerac, ima li netko crtački dovoljno potkovan da pokrene novu?

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2974 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 03/05/2017 : 15:38:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
evo i ja sam nabacio jednu

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

Tata i sin
Junior Member

336 Posts

Member since 01/07/2016

Posted - 03/05/2017 : 19:49:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Tata i sin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by xilrion

evo i ja sam nabacio jednu



A nabacio si je više nego odlično! Vrh! A šta drugo od tebe i očekivati.
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2974 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 04/05/2017 : 17:23:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
tnx!

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 04/05/2017 : 22:18:02  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Kjut!

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Milazzo
Senior Member



Croatia
2106 Posts

Member since 30/01/2008

Posted - 15/05/2017 : 23:36:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Milazzo's Homepage  Send Milazzo a Private Message  Reply with Quote
Evo objavljena je i mojaa


https://www.instagram.com/wanderereclectic/ // https://abadon.hr/
Go to Top of Page

Vlladimir
Senior Member



2045 Posts

Member since 26/08/2009

Posted - 11/06/2017 : 00:37:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlladimir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by xilrion

evo i ja sam nabacio jednu




Prijatelju, 'ajd ovo je gotov rad... ali za ubuduće, pazi da ti likovi u prvom planu budu jasno definisani, istaknuti, da biju personalitijem, pogtovo ako je u pitanju glavni junak.

ti ovde imas problem što su ti likovi u drugom planu bolje definisani, i više skreću pažnju na sebe, nego sam Marti.


Kod Martija imaš problem sa glavom koja kao da je nataknuta na tudji vrat. fali ajd, tako da ga nazovemo, povratna linija, koja bi napravila prirodan pad na vrat, kao i jabučica što fali.

Drugo, kad su kragne u pitanju na košulji. izbegavaj ovaj usek, već udari pravu liniju, i povećaj razmak kragne. Usek je nepravilan, faktički ne postoji zbog kravate, osim ako Marti nije mazohista pa voli da se samo davi.

Uostalom, ili nadji reference ili stavi kravatu na kosulju, pa vidi kako izgleda.

Treća stavka, kaput, Martijevo rame ko da ne postoji. dobro si poceo sa ovalom, ali ti fali padna linija koja se nadovezuje na rukav, čiji početak mora malo da štrči. i ruka, nikako ne sme da ti se vidi lakat u ovakvoj pozi.

I poradi na perspektivi, pojedine linije ti se svadjaju, recimo donje linije desno od ''taoca'', i donje linije levo, od ovih vrata/prozora, šta god predstavlja.

Inače, stilski, jako lepo. samo crtaj dalje, rokaj snimaj!

Ana Tomaskovic kraljica!
Go to Top of Page

Vlladimir
Senior Member



2045 Posts

Member since 26/08/2009

Posted - 11/06/2017 : 00:39:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlladimir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

Evo postavili su je na facebook, pa evo nek Martin visi i ovdje :)




definiši levo rame, ovako izgleda kao da ti ruka iskače iz Martijevog vrata.

Ana Tomaskovic kraljica!
Go to Top of Page

Vlladimir
Senior Member



2045 Posts

Member since 26/08/2009

Posted - 11/06/2017 : 00:43:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlladimir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Crtac





odlično sinovac. vidi se da zagrevaš stolicu ko rernu.
jedino, stene u vodi, malo to pojačaj,rgni koju oštru liniju, zamasti delove crnom, pojačaj volumen da se vidi da su stenčuge.
ovako deluje kao da je Marti iznad reke po kojoj plutaju ostrva izmeta.

Ana Tomaskovic kraljica!
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2974 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 11/06/2017 : 20:44:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlladimir

quote:
Originally posted by xilrion

evo i ja sam nabacio jednu




Prijatelju, 'ajd ovo je gotov rad... ali za ubuduće, pazi da ti likovi u prvom planu budu jasno definisani, istaknuti, da biju personalitijem, pogtovo ako je u pitanju glavni junak.

ti ovde imas problem što su ti likovi u drugom planu bolje definisani, i više skreću pažnju na sebe, nego sam Marti.


Kod Martija imaš problem sa glavom koja kao da je nataknuta na tudji vrat. fali ajd, tako da ga nazovemo, povratna linija, koja bi napravila prirodan pad na vrat, kao i jabučica što fali.

Drugo, kad su kragne u pitanju na košulji. izbegavaj ovaj usek, već udari pravu liniju, i povećaj razmak kragne. Usek je nepravilan, faktički ne postoji zbog kravate, osim ako Marti nije mazohista pa voli da se samo davi.

Uostalom, ili nadji reference ili stavi kravatu na kosulju, pa vidi kako izgleda.

Treća stavka, kaput, Martijevo rame ko da ne postoji. dobro si poceo sa ovalom, ali ti fali padna linija koja se nadovezuje na rukav, čiji početak mora malo da štrči. i ruka, nikako ne sme da ti se vidi lakat u ovakvoj pozi.

I poradi na perspektivi, pojedine linije ti se svadjaju, recimo donje linije desno od ''taoca'', i donje linije levo, od ovih vrata/prozora, šta god predstavlja.

Inače, stilski, jako lepo. samo crtaj dalje, rokaj snimaj!



Hvala što si se upće potrudio i analizirao crtež. Cijenim to. Korisnih savjeta nikad dosta. A i uvijek se nađe nešto na čemu treba raditi i popravljati. To je problem nas amatera, ponekad se pomirimo s tim kako crtamo i onda ne idemo dalje...

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

kriticni
New Member



Serbia
279 Posts

Member since 04/12/2009

Posted - 11/06/2017 : 23:27:47  Show Profile Show Extended Profile  Send kriticni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by xilrionTo je problem nas amatera...



Izvini Hrlicu, al' daleko si ti od amatera, a i ovaj cover (naspram ostalih) nije bas zasluzio da mu se trazi dlaka u jajetu.

Samo cepaj brate ;)

www.deviantart.com/kriticni
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000