forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Tisak
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

edvin
Senior Member

Croatia
1277 Posts

Member since 06/10/2002

Posted - 12/04/2017 : 09:05:05  Show Profile Show Extended Profile  Send edvin a Private Message  Reply with Quote
Poll Question:
Koliko će stanje u Agrokoru / Tisku, utjecati na izlaženje kiosk izdanja stripova?

Choices:

malo ce kasniti ...
puno ce kasniti ......
sve ce otici kvragu!


Who Can Vote? Only Members can vote. You need to register or be logged in to vote.

Edited by - solar on 12/04/2017 15:27:19

Dwayne_Looney
Advanced Member



6585 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 12/04/2017 : 09:07:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Mislim da će striparnice uskoro bilježiti veće zarade

loading...
Go to Top of Page

edvin
Senior Member

Croatia
1277 Posts

Member since 06/10/2002

Posted - 12/04/2017 : 09:12:35  Show Profile Show Extended Profile  Send edvin a Private Message  Reply with Quote
kamo sreće, ali nažalost bojim se da to neće biti dovoljno za zadržavanje postojećeg ritma izlaženja.

"How long, not long, 'cause what you reap is what you sow!"
Go to Top of Page

Duke Zill
Senior Member



Croatia
1068 Posts

Member since 23/05/2015

Posted - 12/04/2017 : 10:06:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Duke Zill a Private Message  Reply with Quote
Meni je to pitanje odmah palo napamet nakon vijesti da je Tisak nakratko blokiran, ali nadam se da će stripovi ostati na kioscima Tiska jer Agrokoru nije u interesu da izgubi dio potrošača, bez obzira koliko mali naš udio bio.
Ako budu malo kasnili sa izlascima, neće mi smetati. U Bjelovaru nemamo drugih opcija za stripove osim Tiska, tako da nema druge nego sjediti, čekati i čitati već pročitane
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6585 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 12/04/2017 : 10:29:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by edvin

kamo sreće, ali nažalost bojim se da to neće biti dovoljno za zadržavanje postojećeg ritma izlaženja.



A misliš da će utjecati na ritam izlaženja stripova? Ja sam laik ali nekako mislim da će to i dalje dolaziti u Tisak ali jednostavno ne u sve njihove kioske i da će neki gradovi, pa i neki kiosci Tiska u glavnom gradu, ostati uskraćeni i da će neki čitatelji jednostavno biti primorani da se okrenu striparnicama. U najkraćem, nema stripa u svakom kiosku. Volio bih da se varam i baš me zanima što će biti u narednim mjesecima.

loading...
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15669 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 12/04/2017 : 11:06:28  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
U kioscima/trafikama tete ne poštuju baš stripove, pa ih guraju na police između stakla jedne preko drugih što je idealno za gužvanje i stvaranje ušiju na rubovima korica, o transportu do tih istih kioska da ne govorim... Svi su stisnuti plastičnim trakama što uvjetuje stvaranju utora na svim primjercima, gore-dolje i lijevo-desno. Pa zašto onda ne otići u striparnicu? Tamo su svi u redu. Problem je što nema dovoljno striparnica. Ili "dilera" stripova koji ih uzima direktno od izdavača i isporučuje kolekcionarima. Ja imam sreču pa uzimam u čovjeka sve novo-glanc, neoštećeno. Žao mi je samo što je odlazak na kiosk bio stvarno gušt. Čeprkanje po primjercima koji je u boljem stanju i tako to... Nekad i pohod na više trafika, da se uzme bolji primjerak... A sad mi čovjek sve donese doma. Bolje, jednostavnije, ali izgubio se onaj šarm i duh kupovine kiosk izdanja...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4804 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 12/04/2017 : 11:30:59  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Već prije nekoliko mjeseci a to sam već napisa šušklao se da će kioske Tiska kupiti tvornica duhana Rovinj pa sad .........
Tisak naplaćuje velike iznose za distribuciju stripova ,u pretrpanim prostorima stripovi se nabiju i oštećuju te su najveće žrtve sustava.
Mislim da će sve ostati isto samo šta na čelu više neće biti mister Trumb .

Edited by - RAKOSI4 on 12/04/2017 13:10:34
Go to Top of Page

kifi
Junior Member

432 Posts

Member since 30/10/2005

Posted - 12/04/2017 : 11:46:55  Show Profile Show Extended Profile  Send kifi a Private Message  Reply with Quote
lako je vama iz ZG,BG lupetati neka se zatvore kiosci. a šta ćemo mi iz manjih gradova. Kod nas nema striparnica. Naručivati preko pošte. Probao sam. Veće uši nego kod kioska, platiš veliku poštarinu, a dobiš strip za smeće. Nije to Fibra.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10822 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 12/04/2017 : 11:53:25  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
kvragu sve lagano ide
koliki je procenat tiskovih kioska u odnosu na sve u hr?
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6585 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 12/04/2017 : 12:03:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kifi

lako je vama iz ZG,BG lupetati neka se zatvore kiosci. a šta ćemo mi iz manjih gradova. Kod nas nema striparnica. Naručivati preko pošte. Probao sam. Veće uši nego kod kioska, platiš veliku poštarinu, a dobiš strip za smeće. Nije to Fibra.



Ja također nisam iz ZG, kupujem na sve moguće načine, nisam redovan ni ovako ni onako ali nisam imao loših iskustava s očuvanosti stripova, malo si me iznenadio. Za poštarine e slažem, ali svejedno "progutam", ne naručujem manju vrijednost pa se to nekako "utopi"

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 12/04/2017 12:04:55
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10364 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 12/04/2017 : 12:26:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

kvragu sve lagano ide
koliki je procenat tiskovih kioska u odnosu na sve u hr?



Oko 103%

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4804 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 12/04/2017 : 13:07:03  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Ne znam jeli svi znate šta su sve radile tete u kiosku , u opisu posla naravno
Bave se paketima , bave se uplatom za loto , uplatom računa svakojakih ,isplatom novčarskih iznosa kao u banci , mobitelima i tarifama , gužvanjem stripova ........
Znalo se dogodit da ljudi na kiosku kupe vrijednosti robe od nekoliko stotina kuna a teta nema kesica u kiosku jer joj mister Trumb nije tjednima posla ,virovali ili ne Znam tete šta su privatno nabavljale jer su se crvenile i dolazile u neugodne situacije.
Da zaboravija sam da im svaki dan dolazi šleper pića i sladoleda ....


Edited by - RAKOSI4 on 12/04/2017 13:11:12
Go to Top of Page

edvin
Senior Member

Croatia
1277 Posts

Member since 06/10/2002

Posted - 12/04/2017 : 14:35:16  Show Profile Show Extended Profile  Send edvin a Private Message  Reply with Quote
ne priželjkujem zatvaranje kioska, nego veću prođu striparnicama.
ne postoji alternativna mreža dovoljno jaka da izdavaštvo kiosk izdanja preživi zatvaranje svih kioska tiska i tisak media.
što se tiče novih izdanja, zna se gdje se mogu naručiti ganc nova izdanja kiosk stripova, sigurno ne od 1 kn na aukcijama.

"How long, not long, 'cause what you reap is what you sow!"
Go to Top of Page

maddjuro
Average Member



666 Posts

Member since 08/01/2008

Posted - 12/04/2017 : 14:38:57  Show Profile Show Extended Profile  Send maddjuro a Private Message  Reply with Quote
primarni izvor zarade na kioscima je prodaja duhanskih proizvida. Pa dokle to ide ici ce i ostalo; stripovi su tu reda radi da se popuni prostor
Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2997 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 12/04/2017 : 15:28:37  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by edvin

ne priželjkujem zatvaranje kioska, nego veću prođu striparnicama.
ne postoji alternativna mreža dovoljno jaka da izdavaštvo kiosk izdanja preživi zatvaranje svih kioska tiska i tisak media.
što se tiče novih izdanja, zna se gdje se mogu naručiti ganc nova izdanja kiosk stripova, sigurno ne od 1 kn na aukcijama.



Ako ce se striparnice otvarati u odnosu bar jedna na 3-4 kioska,nemam nista protiv.

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2997 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 12/04/2017 : 15:33:19  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message  Reply with Quote
Jedna je stvar sto se kod nas dogadja sto se dogadja i sto je u ovoj drzavi moguce i nemoguce.Postoji jedna fraza kod nas,ako je nesto dobro,ne triba se bojat da ce uspit.U normalnim okolnostima,bez obzira na dogadjanja sa Tiskom,pitanje trafika ne bi tribalo bit upitno sto se tice zatvaranja.

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15669 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 12/04/2017 : 16:01:36  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ma ne pada mi napamet omalovažavati tete u trafikama, jer znam da su u ovo doba agresivnog kapitalizma prisiljene malte ne, uzimati samplove krvi građanima i analizirati ih do podne... Ali stripovi za 95% tih djelatnica su, potrošna roba, nešto što je u istoj klasi sa dnevnim tiskovinama, pročitaj i baci sistem, pa stoga , shodno tome tako sa stripovima i postupaju. Ne daj bože da je to za odraslu, ozbiljnu osobu. Stripovi se gužvaju, ne paze i maltretiraju višekratno do trafike i u trafici, to je činjenica. Ja sam obilazio kioske cjeli život i u staroj Jugi i do danas, da bi našao pravi primjerak. Ponekad i desetak trafika za jedan naslov. Sada sam odustao. Donese čovjek sve glanc očuvano-novo na kučna vrata. Jbg. komoditet i sve ispod čekića...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

goksi
Senior Member

Serbia
1940 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 12/04/2017 : 16:37:30  Show Profile Show Extended Profile  Send goksi a Private Message  Reply with Quote
Polako ljudi, sve će to doći na svoje. Nikom neće biti u interesu da sve pogasi. Strpljenja samo. Takvih slučajeva sam se nagledao kod nas koliko ti volja.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25856 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 12/04/2017 : 18:36:19  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
život bez zagora?
i veća čuda su se događala.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46513 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 12/04/2017 : 18:48:42  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kifi

lako je vama iz ZG,BG lupetati neka se zatvore kiosci. a šta ćemo mi iz manjih gradova. Kod nas nema striparnica. Naručivati preko pošte. Probao sam. Veće uši nego kod kioska, platiš veliku poštarinu, a dobiš strip za smeće. Nije to Fibra.



u npr ST ima dovoljno privatnih trafika.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46513 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 12/04/2017 : 18:51:31  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
inače da propadne tisak,sve če i dalje izlazit uvik postoji način direktnog naručivanja

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

5ypo
Junior Member

Serbia
457 Posts

Member since 09/03/2017

Posted - 12/04/2017 : 18:54:14  Show Profile Show Extended Profile  Send 5ypo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood
u npr ST ima dovoljno privatnih trafika.



Jeste. Ako jedna firma propadne drugi ce otvoriti kioske.
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4804 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 12/04/2017 : 19:32:17  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by kifi

lako je vama iz ZG,BG lupetati neka se zatvore kiosci. a šta ćemo mi iz manjih gradova. Kod nas nema striparnica. Naručivati preko pošte. Probao sam. Veće uši nego kod kioska, platiš veliku poštarinu, a dobiš strip za smeće. Nije to Fibra.



u npr ST ima dovoljno privatnih trafika.


Možeš mislit.Pa neće Bernard sa svakom trafikom sklapat poseban ugovor , tu je problem i redovne distribucije itd , nije baš to tako.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15669 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 12/04/2017 : 19:52:28  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Vidjeli ste koliko je striparnica Utopija trajala u Splitu. Dva lita. A i ime joj je sve sugeriralo... ni onaj prodavac nije bas bio informiran i zainteresiran... Ali nema brige, stripova ce bit uvjek. Ovako ili onako... A moze se uzest i na vecu kolicinu, recimo iz striparnica u Zagrebu... Ili ako znate izdavaca. Ili kod lokalnog distributera oficijalnih izdanja, a ima ih valjda kao u Splitu i u ostalim gradovima...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46513 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 12/04/2017 : 20:15:29  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RAKOSI4

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by kifi

lako je vama iz ZG,BG lupetati neka se zatvore kiosci. a šta ćemo mi iz manjih gradova. Kod nas nema striparnica. Naručivati preko pošte. Probao sam. Veće uši nego kod kioska, platiš veliku poštarinu, a dobiš strip za smeće. Nije to Fibra.



u npr ST ima dovoljno privatnih trafika.


Možeš mislit.Pa neće Bernard sa svakom trafikom sklapat poseban ugovor , tu je problem i redovne distribucije itd , nije baš to tako.



šta moš mislit? večinom i kupujen po privatnim trafikama

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4804 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 12/04/2017 : 20:21:57  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Obilazija sam trafike od Splitske bolnice pa sve do Jokera tu nema svega ,redovitosti i kontuiniteta ka kod Tiska .

Edited by - RAKOSI4 on 12/04/2017 20:22:44
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.39 seconds. Snitz Forums 2000