forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 75 Fantomasov gnjev
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Markos
Webmaster



Croatia
28934 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 21/04/2017 : 20:30:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Fantomasovim gnjevom Olivier Bocquet i Julie Rocheleau u velikom stilu vraćaju na scenu gospodara zločina i straha.

Priča počinje u Parizu 1911. Svijet se okuplja kako bi nazočio pogubljenju najvećeg zločinca u povijesti. Šesnaest dugih godina Fantomas je u strahu držao mase, a policijske brigade dovodio do ruba očaja. Inspektor Juve gotovo žali za tim razdobljem, strahotnim koliko i napetim, ali jedan će ga spektakularan događaj potresti do u dno duše: tijekom kazališne predstave o Fantomasovu životu, taj će ustati iz groba kako bi smaknuo glumce i gledatelje.

Ovaj svezak Fantomasovih dogodovština nudi nam zaplet na razini najboljih crnih romana, no ujedno je i povijesni strip - slobodno zasnovan na djelu Marcela Allaina i Pierrea Souvestrea - koji straši koliko i uzbuđuje.

Kolorka 75 • Fantomasov gnjev • 180 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Olivier Bocquet • Crtež Julie Rocheleau • Prijevod Darko Macan • Lektura i redaktura Marko Šunjić • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 21.4.2017. • Cijena 180 Kn

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-75-fantomasov-gnjev/432/

Trouble will find me

ivanl
Advanced Member



Croatia
15665 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/04/2017 : 21:15:42  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Meni se cini skroz zanimljivo...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 21/04/2017 : 21:59:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
Kad vidim ovo, svaki put u sjećanje mi se vraća ona filmska (krimi)komedija iz 70-ih, u kojoj nas je legendarni Louis de Funès, glumeći glavnu ulogu inspektora Juve, dovodio do bolova od smijeha.

Eto, ako zbog ničega drugog, zbog toga ću sasvim sigurno uzeti i ovo izdanje.

A Bože mili, face!!!


Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5242 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 22/04/2017 : 15:41:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Najintrigantnije iz ove ture...
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5518 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 10/05/2017 : 15:29:06  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Koji urnebes od stripa. Suze, krv i smjeh. Fantomase, crko dabogda.
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15005 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 11/05/2017 : 13:28:22  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
doooobar

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20694 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 11/05/2017 : 22:00:08  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
frano,risbozg,može još neki utisak više - malo ste mi nedorečeni.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 11/05/2017 : 22:10:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
Potpisujem, dajte malo manje opcenito!
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5518 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 12/05/2017 : 03:26:11  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Vizualno - neočekivano slikarski sprženo i ludo. Šteta što nije ručno slikano. Likovi, urnebes. Scenarij - bum bada bum! Ima strip i povijest svoju, ali nebitno. Zadnja šora - još neviđena u svijetu stripa. Ama, neočekivano dobro!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10107 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 12/05/2017 : 08:48:16  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by frano

Vizualno - neočekivano slikarski sprženo i ludo. Šteta što nije ručno slikano. Likovi, urnebes. Scenarij - bum bada bum! Ima strip i povijest svoju, ali nebitno. Zadnja šora - još neviđena u svijetu stripa. Ama, neočekivano dobro!



Likovi urnebes, snenarij badabum, povijest nebitna.
E sad sve znamo

Inače Frano, ima jedan tvoj imenjak koji radi odlične stripove.
Preporučan Papka ili Mostarske želje.
Stripovi imaju dobru radnju i dobar crtež. Valjda ti nisan nešto spoila.

Čisto da napomenen da se zezan.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10041 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 12/05/2017 : 09:11:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Ono što mene čudi (ako sam dobro zapazio) je da je ovaj integral objavljen kod nas prije nego u Francuskoj?
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11654 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 12/05/2017 : 14:40:45  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Čemu žurba. Imali su redovno albumsko izdanje. Zadnji broj objavljen 2015.

Have mercy
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 12/05/2017 : 14:48:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Ono što mene čudi (ako sam dobro zapazio) je da je ovaj integral objavljen kod nas prije nego u Francuskoj?


Mislim da ovo nije prvi puta da je Fibra objavljivala integrale serijala koji u Francuskoj postoje samo u obliku albuma.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11654 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 12/05/2017 : 15:01:31  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Fibra ima svoju politiku izdavanja.
Masu završenih serijela su objavili u formi integrala. Što ima svojih prednosti i nedostataka. Ipak više prednosti

Have mercy
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4845 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 12/05/2017 : 15:06:52  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Dakle ovo je integral = kompletno zaokruženi story arc ili je za očekivati nastavke?
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 12/05/2017 : 15:12:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Dakle ovo je integral = kompletno zaokruženi story arc ili je za očekivati nastavke?


Za sada se čini da je ovo kompletan serijal.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20694 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/05/2017 : 16:38:56  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Fibra ima svoju politiku izdavanja.
Masu završenih serijela su objavili u formi integrala. Što ima svojih prednosti i nedostataka. Ipak više prednosti


baš me interesuje koji su to po tebi nedostatci integrala ?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11654 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 12/05/2017 : 17:43:06  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by izivko

Fibra ima svoju politiku izdavanja.
Masu završenih serijela su objavili u formi integrala. Što ima svojih prednosti i nedostataka. Ipak više prednosti


baš me interesuje koji su to po tebi nedostatci integrala ?


Da ne filozofiram previše meni su integrali ružni, teški, nezgrapni, skupi (puno para odjednom) i imaju samo jednu naslovnicu.

3 u 1 može proći ali ove od 6-7 i ove omnibusove nikad ne bih kupio.

Have mercy
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37314 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 12/05/2017 : 19:35:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Pa, cesto su puno jeftiniji nego pojedinacni albumi alles zusammen, plus (isto) cesto unutra ipak imas origi naslovnice. No, o tezini bi se vec dalo raspravljati kod nekih kockica ili bolje blokova, a i o izgledu (i u plus i u minus). Ali svakomu svoje ...



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 16/05/2017 : 09:38:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
Zivot je najdosadniji prije urnebesa, a kad je tako, zudimo za tim urnebesom, trčimo u njega. Ne znam kada smo počeli sami sebi dokazivati da smo zivi samo kroz nemire, ali znam da to radimo već jako dugo. Fantomasov gnjev je čisti urnebes. Isprva nisam razumjela zašto su svi tako šturi u osvrtu na ovaj strip, ali kad samu sebe izazovem da napišem nešto konstruktivno, uviđam da jednostavno ne mogu.
Scenaristički je strip, meni bar, bezvezan. Kao pjesma čiji se refren ponavlja previše puta: Fantomas je tu, vreba iz prikrajka, i ubit će vas sve. No, čak ni to bezveze nije mi bilo dosadno zbog toga kako je nacrtano. Jednostavno me prenijelo u neku drugu atmosferu, atmosferu svakodnevice obiljezene tvorničkim onečišćenjima, siromaštvom, depresijom i beznađem - toliko vjerno da sam s olakšanjem gledala kako se sve raspada i uništava.
Uništiti ono što je kvarno, bacati ono što ti je balast, u tome ima pročišćujuće snage.

Nije, dakle, najvaznije pitanje Fantomasove priče, nego osjećaj Fantomasovog gnjeva. Jesam li monstrum ako sam uzivala u činjenici da je Fantomas zario šiljak za meso neduznoj babi u glavu? Jesam li monstrum ako u čitavoj toj priči ne zauzimam stranu pozornika koji ga hvataju, a koji su na strani morala i pravde? Ne, jer svi smo upravo u tome uzivali. Puštanje krvi čini nam se pravednim jer Fantomas je sila baš kao i zivot: proizvoljna i nepredvidiva, ubija i ono što voli, pravi predstavu gdje je neukusno da bude predstave.

Na kraju krajeva, kao i Moby Dick kapetanu Ahabu, Fantomas pridaje smisao zivotu svih likova oko sebe: on iz njih izvlači plemenitost, zloću, pohlepu, štogod. On ima sto maski, ali s drugih skida sve maske.

I mozda najbolje: u svemu tome ima nekog humora. Najdrazi mi je lik domaćice koja kasno donosi poštu, njuška posvuda i vrlo glasno iznosi svoje stavove.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20694 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 19/05/2017 : 18:01:13  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
jebote,rekla si manje nego frano i risbozg.

a intteresantno da mi i jedan prijatelj koga sam pitao za preporuku nije znao više reći od vas - izgleda de je u pitanju strip kod kojeg je nemoguće dati preporuku.Barem ne neku konkretniju.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 19/05/2017 18:03:08
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 19/05/2017 : 18:09:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
Ma fora je stripic atmosferom i slikom. Ali radnja je bezveze. Jel ti to vise govori? Ima boljih. Ne preporucujem.

Priznajem da sam gore ocito upala u neki sevdah bez imalo konkretnog. Oprosti mi na tome :)

Edited by - Mrkva on 19/05/2017 18:10:32
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 21/05/2017 : 11:49:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Fantomas mi je savršeno legao.

Dinamičan, jako zabavan, crnohumorno duhovit i tjeskoban istovremeno, pomaknut (netko bi rekao opičen), s neodoljivim otklonom prema apsurdu i groteski, vizualno fascinantan i s besprijekorno pogođenim stilom koji fascinira likovnošću te kompozicijama kadrova i tabli.

Autori su sjajno pogodili duh romana Marcela Allaina i Pierrea Souvestrea, istovremeno ga prilagođavajući ovom vremenu, štoviše čineći ga svevremenim.

A koliko sam samo kao klinac uživao u romanima o Fantomasu, kojem inspektor Juve unatoč svoj inteligenciji i domišljatosti nije uspijevao staviti soli na rep.

Kome se svidio strip, mogao bi razmisliti o davanju šanse romanima. Tu su tri, a Matica Hrvatska ih je 1965. objavila šest.





Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 21/05/2017 11:50:24
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1195 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 21/05/2017 : 22:24:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
Nabavio na CRŠ-u i nisam još pročitao. Vizualno mi se zasvidilo. Napisat ću nešto kad pročitam.

www.maconcomics.com
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1680 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 23/05/2017 : 10:53:18  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

jebote,rekla si manje nego frano i risbozg.

a intteresantno da mi i jedan prijatelj koga sam pitao za preporuku nije znao više reći od vas - izgleda de je u pitanju strip kod kojeg je nemoguće dati preporuku.Barem ne neku konkretniju.


Meni najbolji iz ove Fibrine ture. Prva dva albuma odlična, treći (poslednji za sada?) mali pad (nema neke radnje, osim opšte jurnjave).

Strip je vizuelno savršen.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10822 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 12/06/2017 : 11:07:00  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
jedinstven i cudan (trip) strip, sto po naraciji sto po crtezu. 'udarena' masta je napravila ovaj i (pre)bizaran i (pre)zabavan, ideje zanimljive, sve prsti od dinamike - zanimljiva kombinacija. treci deo nesto zbrzan, al dobro
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000