forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 jedna mjenjaža preko Njuškala
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 04/05/2017 : 21:20:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Čita se odolje prema gore. Moj nedavni poslić preko Njuškala sa jednim članom ovog sajta. Gard mi je bio spušten jer ima dosta pozitivnih komentara na aukcijama. Trebao sam dobiti 7 savršeno očuvanih knjiga sa Njuškala...
Imena, brojevi i adrese su ispuštene kako bi se sačuvala anonimnost učesnika ove (ne)zgode.
-plavo Obi-wan
-crveno onaj drugi

Uh, nisam očekivao ovakav odgovor.
Još jedno razočarenje. Nisam ništa od tebe planirao tražiti osim malo razumjevanja. Uvrede svakako nisam zaslužio.
Pogriješio si, svi griješe. Ne znam kakvih 5 ili 10 kn. spominješ, vjerovatno si me s nekim pobrkao.
Ovo citiram niže iz tvoje poruke: „Ako ti budes imao kakvih,mada sumnjam,lako ti prebacim novce preko neta nazad.To bude odmah sutradan na racunu“
Ne brini, ne tražim ništa, nisam ni mislio tražiti. Ali pročitaj šta si napisao gore pa porazmisli koliko tvoja riječ vrijedi.
Kolekcionari su uglavnom picajzle, to je realnost. Ne. Nisam znao da ne trpiš picajzle, možda si to trebao ranije reći.
Uglavnom, sada nakon obavljenog posla, tvoj ton se iz prijateljskom promjenio u vrlo čudno napadački stil. Pravo da ti kažem, sretan sam što sam dobio i ovakve knjige nakon ove poruke. Detaljnijim pregledom, primjetio sam da i Vitez 7 kraljevina ima neke rupice na sebi tako da su svih 7 oštećene :-) Ni prvi ni zadnji put da sam tako prošao.
Izbjegavat ću te, nemaš brige, završili smo za sva vremena.
Sve najbolje i Lp
Obi-wan

Sent: Thursday, May 4, 2017 8:21 PM
Subject: Re: trejd

E nasao si me nervozna!
Lijepo je isprintano PRIMA i SAljE,zabolje me na kojoj strani.Druga je stvar sta je nebulozni uhljeb u posti sve iskrizao.Greske su sasatavni dio posla i zivota.Izvjesce nisam ni ja dobio jer sam PRETEKAO POSTARA.Broj,prijatelju,nisi dobio slucajno,ja sam ti ga poslao.Poslao si ti meni broj pa si ga dobio nazad.Nisam te uopce pitao ga.Sto se tice pakiranja i toboznjih razlabavljenosti i uvrnutih uglova,nisam ti ja ni Tisak Media ni Aquarius.A knjige su ionako otisle u savrsenom stanju i vjerojatno tako i dosle.Gdje su se nasle tumbati,jedva su stale u kutiju?To sto si me sad nasao cicijati 5 ili 10 kuna,NE HVALA.Drugi put,molim te,otidji u Christis'a pa bidaj za vrhunske umjetnicke slike kad se zoves kolekcionarom.Izasao sam ti u susret i s cijenom,cini mi se?
Ako nisi primjetio,ne trpim picajzle,molim te da me izbjegavas u buducnosti!

Ajd zdravo!


4.5.2017. u 18:10, Obi-wanje napisao/la:
Pozdrav.
Stigao paket i preuzet.
Na žalost moram primjetiti da si sve uradio amaterski… Razina ok za Njuškalo, ali za nekoga sa stripovi com, moralo je malo bolje.

Prvo, paket nisam trebao ni dobiti. Izvješće nije ispostavljeno u moje sanduče - s razlogom. Slučajno sam pregledavao sajt pošte i vidim stiglo. Slučajno sam išao na poštu nešto slati pa sam im dao i prijamni broj koji sam slučajno :-) dobio. I kaže službenik, dobro što sam došao danas, jer sutra ne bih dobio paket. Izvješće nije ispostavljeno jer je paket bio određen da sutra ide na tvoju adresu u Šibenik. Napisao si adresu onoga tko šalje dolje desno, a primatelj gore lijevo što je potpuno pogrešno i paket je trebao sutra za Šibenik… Poštare je lako zbuniti, oni su precrtali obje adrese, važno im je samo da je adresa primatelja dolje desno. Ne znam zašto si napravio naopako.

Druga stvar je pakiranje. Knjige nisi imobilizirao prozirnom folijom pa su se tumbale po kutiji i oštetile se.
Svih 5 Star Wars knjiga imaju manje do srednje oštećenje korica (savijeno, stucani bridovi)
Vitez 7 kraljevina je ok.
Svet leda i vatre je razlabavljena od čitanja i ima manje oštećenje na sva 4 donja brida. Očuvanost negdje 4+ strogo ocjenjeno.
Uglavnom, kako što rekoh, za Njuškalo je ok. kada si sretan da stigne, ali ja sam se nadao da ću dobiti 7 odlično očuvanih knjiga, a dobio sam samo jednu odličnu i 6 oštećenih.
Da budemo iskreni, ja jesam zahtjevan - svi kolekcionari su takvi, ali sve što sam napisao je istina…

Javi da li si preuzeo paket i ima li štete kod tebe…
Obi-wan



Sent: Tuesday, May 2, 2017 6:36 PM
Subject: Re: trejd

Aha!
Evo ga ---- prijamni broj


2.5.2017. u 18:15, Obi-wanje napisao/la:
Poslano i sa ove strane. Prijamni broj je:
---- prijamni broj
Pa se čujemo kada stigne…
LP



Sent: Tuesday, May 2, 2017 4:39 PM
Subject: Re: trejd

Novci su sjeli,paket je poslan
Javi jel stiglo sve u redu!


1.5.2017. u 21:43, Obi-wan je napisao/la:
Upravo sam uplatio, sjeda sutra kako sam i rekao, pdf potvrda uplate u privitku.
Sutra šaljem i paket.
Lp


Sent: Sunday, April 30, 2017 5:57 PM
Subject: RE: trejd

Ok, pa se čujemo u utorak ili srijedu…



Sent: Sunday, April 30, 2017 5:19 PM
Subject: Re: trejd

Jesmo!
Ja sam:
--- adresa


30.4.2017. u 13:05, Obi-wanje napisao/la:
Ok.
Uplaćujem onda da bude kod tebe na računu u utorak.
Paket šalješ na adresu:

---adresa

Pošalji punu adresu na koju ja šaljem.
Eto, mislim da smo sve dogovorili…




Sent: Sunday, April 30, 2017 1:04 P
Subject: Re: trejd

Najbolje bi mi odgovaralo odmah
Kod mene nece biti zamjerki,bitno mi je da ih procitam.Ako ti budes imao kakvih,mada sumnjam,lako ti prebacim novce preko neta nazad.To bude odmah sutradan na racunu


30.4.2017. u 12:53, Obi-wan je napisao/la:
Mislim da nam pouzeće ne treba.
Ja ću ti također poslati odmah u utorak. Ako hoćeš možeš i čekati da stigne pa onda ti pošalji.
Uplatio bih na tvoj račun.
Predlažem da ti uplatim kada oba paketa stignu - čisto da imamo manevarskog prostora za sitne promjene iznosa ako bilo koji od nas dvojice nađe neku zamjerku u stripovima ili knjigama (mada se to vjerovatno neće desiti, moje je sve lijepo očuvano, a vjerovatno i tvoje).
No, mogu uplatiti i odmah ako ti je važno ili hitno.

Konačan dogovor bi onda bio ovo:
- 250 kn.
- Halo uprising
- Witching hour 1,2,3
- Potopljeni svijet

za tvoje:
- Star Wars 5 knjiga
- Svet leda i vatre
- Vitez Sedam kraljevina



Sent: Sunday, April 30, 2017 12:20 PM
Subject: Re: trejd

Radi jos i ovaj!
Valja dogovor
Onda ces podatke za uplatu,bez pouzeca?
Ako ne posaljem u utorak,u srijedu cu.


30.4.2017. u 12:07, Obi-wan je napisao/la:
Pozdrav.
Evo da vidimo valjali još uvijek ovaj tvoj mail iz prošlosti :-)
Odgovori ako dobiješ pa možemo ovako dalje…
(Obi-wan)


Mogu ti poslati paket prvi pa kada ti stigne ti pošalji, a možemo i istovremeno. Kao god misliš da je bolje.
Što se tiče slanja, obavezno paket i obavezno da svatko materijalno odgovara za pošiljku koju šalje (to mi je važno). Dakle, ja sam odgovoran da dobiješ ono što sam poslao i obratno.
Također, novac ti radije ne bih slao u paketu već uplatio direktno na tvoj račun.
Javi da li ti se sve što sam naveo čini ok...
Obi-wan


What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 04/05/2017 21:51:10

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17661 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 04/05/2017 : 21:42:00  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
e jesi picajzla

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 04/05/2017 : 21:44:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

e jesi picajzla


Jesam priznajem.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Dr. Westax
Senior Member



Croatia
2757 Posts

Member since 18/07/2002

Posted - 04/05/2017 : 22:03:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Westax a Private Message  Reply with Quote
Mogao si staviti barem nick da od tog čobana ne kupim nikada ništa.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 04/05/2017 : 22:08:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Westax

Mogao si staviti barem nick da od tog čobana ne kupim nikada ništa.


Nije aktivan na aukcijama nekih godinu i pol pa mislim da nema opasnosti.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Dr. Westax
Senior Member



Croatia
2757 Posts

Member since 18/07/2002

Posted - 04/05/2017 : 22:10:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Westax a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by Dr. Westax

Mogao si staviti barem nick da od tog čobana ne kupim nikada ništa.


Nije aktivan na aukcijama nekih godinu i pol pa mislim da nema opasnosti.



Nema ovdje, ali ima na njuškalu
Go to Top of Page

Kojot
Advanced Member



Switzerland
4062 Posts

Member since 21/12/2008

Posted - 04/05/2017 : 22:12:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Kojot a Private Message  Reply with Quote
Izgleda da si ga našao nervozna,tako bar piše.
Bice bolje drugi put.
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 04/05/2017 : 22:53:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
A izgleda i da si stekao novog prijatelja, pa ukoliko se odlučiš npr. na neki produženi vikend cimnuti do Šibenika, znaš valjda kome ćeš se obratiti za smještaj?
Jbg., 'ko će kome (pomoći) ako ne prijatelj svome.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2732 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 04/05/2017 : 22:57:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message  Reply with Quote
3 minute i našao sam koji je to nick... mislim stvarno kaj vam je takav problem naći? evo 100 kn da kažem nick :D


Moj strip
Moje aukcije
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 04/05/2017 : 23:00:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Imena, brojevi i adrese su ispuštene kako bi se sačuvala anonimnost učesnika ove (ne)zgode.



nije mi baš jasna poanta tvog upozorenja ako si sakrio podatke "krivca"
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 04/05/2017 : 23:54:38  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan
Detaljnijim pregledom, primjetio sam da i Vitez 7 kraljevina ima neke rupice na sebi tako da su svih 7 oštećene :-)


Ovaj dio mi je najjači u cijeloj priči, svaka čast na izvrsnom zapažanju.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 04/05/2017 : 23:57:20  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

e jesi picajzla



Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15674 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/05/2017 : 00:07:43  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Sam si rekao; nivo njuskala.
A i ima biti, da si ovome mr. x y, upao u totalno krivi dan... iz kojeg te on istjerao. Ali tolerancije imas, sto ces...
Drz se i idi dalje.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7611 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 05/05/2017 : 00:45:01  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by zeljko

e jesi picajzla







Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17661 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 05/05/2017 : 10:34:00  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spiderman

3 minute i našao sam koji je to nick... mislim stvarno kaj vam je takav problem naći? evo 100 kn da kažem nick :D


neke stvari trebaju ostati misterija

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17661 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 05/05/2017 : 10:34:35  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by Obi-wan
Detaljnijim pregledom, primjetio sam da i Vitez 7 kraljevina ima neke rupice na sebi tako da su svih 7 oštećene :-)


Ovaj dio mi je najjači u cijeloj priči, svaka čast na izvrsnom zapažanju.




Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17661 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 05/05/2017 : 13:47:39  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Obi van kanobi :D

ajmo nas dvojica raditi da ti pošaljem savršeno neočuvane primjerke knjiga koje umotam u a4 papir :D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 05/05/2017 : 14:16:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
Meni je ipak ovo jedna od najjačih izjava:

"....ali za nekoga sa stripovi com, moralo je malo bolje."

To ono kao da si bio u Hartfordu na High Scool ili na Burr and Burton Academy?

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 05/05/2017 : 16:25:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by Obi-wan

Imena, brojevi i adrese su ispuštene kako bi se sačuvala anonimnost učesnika ove (ne)zgode.



nije mi baš jasna poanta tvog upozorenja ako si sakrio podatke "krivca"


Zato što nije upozorenje. Nema ga više ovdje, iz nekog razloga nije aktivan na ovom sajtu.
Cilj ovog topica je da dobijem mišljenje ljudi kako bih eventualno promjenio nešto u svojem rezonovanju i ponašanju sa svrhom bolje komunikacije i trgovanja nego što je bilo ovaj put. Naime, dešavaju mi se ovakvi scenariji povremeno pa sumnjam da možda nešto pogrešno radim. Uzimam i tu mogućnost u obzir.

Upozorenje može biti samo u smislu: čuvajte se ljudi sa Njuškala čak i ako su ovdje bili primjerni članovi.
Moja paranoid lampica se ustvari upalila kada je odbio da mu uplatim poslije razmjene tj. kada je rekao da mu novac treba odmah. No, kako je imao samo pozitivne komentare ovdje, odlučio sam to prenebjegnuti i još jednom vjerovati u ljudsku moralnost.

Na kraju, nije nikakva velika šteta načinjena. Meni je ovo više fascinantno u smislu kako će ljudi pokazati svoje zlo (pravo?) lice za neke sitne novce.
Kao prodavač, da je situacija obrnuta, pitao bih kako mogu pomoći kupcu (oštećenoj stranci), ponuditi djelomičan refund ili kompletan za knjige kojima nije zadovoljan. Svakako ne bih kao ovaj napao čovjeka kojeg je oštetio i koji mu ama baš ništa nije skrivio (osim konstatacije da nisam zadovoljan očuvanošću)...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 05/05/2017 16:29:20
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 05/05/2017 : 16:34:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spiderman

3 minute i našao sam koji je to nick... mislim stvarno kaj vam je takav problem naći? evo 100 kn da kažem nick :D


Nije uopće toliko važno. Nismo trgovali preko aukcija. Ako kažeš, samo ćeš potegnuti nepotrebne komentare tipa "trgovao sam s njim i nije bilo nikakvih problema". U principu ja sam dobio šta smo dogovorili, samo nije bilo savršeno očuvano kako je bilo reklamirano (neke knjige su imale mutnu sliku, neke nisu imale sliku). Poenta je da ako već nešto prodaješ, treba preuzeti i nekakvu odgovornost i ponašati se ljubazno i normalno ako već ne profesionalno. Ne napadati čovjeka s kojim trguješ i nazivati ga lažovom između redova...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 05/05/2017 : 16:39:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatan bihac

quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by zeljko

e jesi picajzla










Šalu na stranu. Jesam picajzla. Ali realno, manja od polovice prisutnih ovdje na sajtu, tako da mi se to ne može baš previše uzimati u obzir. Ako napišeš savršeno očuvano, ne smije biti oštećeno i dobrano korišteno...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2732 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 05/05/2017 : 17:14:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by Spiderman

3 minute i našao sam koji je to nick... mislim stvarno kaj vam je takav problem naći? evo 100 kn da kažem nick :D


Nije uopće toliko važno. Nismo trgovali preko aukcija. Ako kažeš, samo ćeš potegnuti nepotrebne komentare tipa "trgovao sam s njim i nije bilo nikakvih problema". U principu ja sam dobio šta smo dogovorili, samo nije bilo savršeno očuvano kako je bilo reklamirano (neke knjige su imale mutnu sliku, neke nisu imale sliku). Poenta je da ako već nešto prodaješ, treba preuzeti i nekakvu odgovornost i ponašati se ljubazno i normalno ako već ne profesionalno. Ne napadati čovjeka s kojim trguješ i nazivati ga lažovom između redova...



Ma naravno. ali samo kažem koga zanima naći će... Dosta podataka je tu :D


Moj strip
Moje aukcije
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 08/05/2017 : 21:50:20  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Daj barem nick s Njuškala, pa da ga se makar tamo zaobilazi.

Makar mi nije jasno tko još tamo išta kupuje, sve sami lopovi i leglo prevaranata, a administracija ništa ne poduzima (naravno, dok god kapa provizija na oglase).
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000