forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: 100 metaka 1 & 2
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

Markos
Webmaster



Croatia
28962 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 15/05/2017 : 17:15:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Sudac, porota i izvršitelj

Kako daleko biste išli zbog osvete? Da imate priliku za smrtonosnu odmazdu uz garanciju da vas zakon ne može dostići, biste li je prihvatili?

To je mogućnost koju nudi agent Graves, u vidu posebne aktovke koja sadrži pištolj i sto metaka kojima se ne može ući u trag. Onima koji oštećeni i potlačeni žive na rubu društva ta je ponuda jedinstvena prilika da izravnaju račune. No, iza dileme treba li povući obarač ili ne, leži dublje i još teže pitanje: tko je to omogućio … i zašto?

Mračni svijet 100 METAKA scenarista Briana Azzarella i crtača Eduarda Rissa sad je prvi put dostupan u pet tvrdoukoričenih izdanja koja donose 100 brojeva njihova slavljenog serijala. Ovo prvo izdanje donosi brojeve 1-19 Azzarellova i Rissova žestokog remek-djela zajedno s kratkom pričom iz VERTIGO:Winter's edge #3, i posebnim dodatkom s Rissovim skicama.

100 metaka 1 • 100 metaka: knjiga prva • 452 stranica • Kolor • 160 x 240 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Brian Azzarello • Crtež Eduardo Risso • Prijevod Tatjana Jambrišak • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 15.5.2017. • Cijena 250 Kn

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/100-metaka-1-100-metaka-knjiga-prva/442/



Sudac, porota i izvršitelj

Kako daleko biste išli zbog osvete? Da imate priliku za smrtonosnu odmazdu uz garanciju da vas zakon ne može dostići, biste li je prihvatili?

To je mogućnost koju nudi agent Graves, u vidu posebne aktovke koja sadrži pištolj i sto metaka kojima se ne može ući u trag. Onima koji oštećeni i potlačeni žive na rubu društva ta je ponuda jedinstvena prilika da izravnaju račune. No, iza dileme treba li povući obarač ili ne, leži dublje i još teže pitanje: tko je to omogućio … i zašto?

Mračni svijet 100 METAKA scenarista Briana Azzarella i crtača Eduarda Rissa sad je prvi put dostupan u pet tvrdoukoričenih izdanja koja donose 100 brojeva njihova slavljenog serijala. Ovo prvo izdanje donosi brojeve 20-36 Azzarellova i Rissova žestokog remek-djela.

100 metaka 2 • 100 metaka: knjiga druga • 400 stranica • Kolor • 160 x 240 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Brian Azzarello • Crtež Eduardo Risso • Prijevod Tatjana Jambrišak • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 15.5.2017. • Cijena 250 Kn

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/100-metaka-2-100-metaka-knjiga-druga/443/

Trouble will find me

Poli
Advanced Member



Slovenia
37349 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 15/05/2017 : 17:42:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Prvi ... kupljeno.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15683 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/05/2017 : 17:51:17  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
A sto reci? Legendarni strip. Sad vec klasik. Remek djelo jednog od najdrazih mi crtaca.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15030 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 15/05/2017 : 18:16:52  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
upravo čitam..odličannnn

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5274 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 15/05/2017 : 18:25:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Ajmeeee
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8199 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 15/05/2017 : 19:25:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
Kupujem u Makarskoj

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6060 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 15/05/2017 : 20:02:55  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Da budem iskren, neznam skoro nis o stripu osim da je scenarist Azzarello cijeg The Joker-a imam i strip je vrh, pa sam u njemu procitao izmedju ostalog i da je on autor jednog od naj stripova; 100 metaka. A i tu na forumu sam vidio vise puta da pisete hvalospijeve pa sam ga kupio na slijepo, a i ogrebao sam se za posvetu i potpis od Risso-a (frajer ima bas neki superkul potpis) ;)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15683 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/05/2017 : 20:29:19  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Nisi pogrjesio sto si to uzeo nasljepo.
Scenarij pisan I voden cvrstom rukom, tema vozi napeto I ne pusta gas. A o crtezu se ne usudujem ni pisati. Jedinstveno kadriranje, izvaredna igra svjetla I sjene, genijalan crtac. Bezkompromisan, jedan od onih koji kreira stilove a ostali ga mogu pokusati slijediti...Napeto cjelim tjekom radnje...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25889 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 15/05/2017 : 20:43:17  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
prijevod mi zvuči strano.
razumljivije mi je bilo na engleskom.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15683 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/05/2017 : 20:56:33  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

prijevod mi zvuči strano.
razumljivije mi je bilo na engleskom.



Ma nije bitno, ionako je poanta ista 100 metaka ovako,onako...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

cerichus
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1586 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 15/05/2017 : 23:29:36  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message  Reply with Quote
je li ova prva knjiga obuhvata ona četiri albuma koje je svojevremeno objavio Beli put?

Elvis has just left the building!
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2522 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 15/05/2017 : 23:40:42  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by jaki

prijevod mi zvuči strano.
razumljivije mi je bilo na engleskom.



Ma nije bitno, ionako je poanta ista 100 metaka ovako,onako...


Nije bitno?
ak' mi uval'š taj blant možda i neće bit bitno....obožesveti.

hejt, jal & rock 'n' roll
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12781 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 16/05/2017 : 00:10:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cerichus

je li ova prva knjiga obuhvata ona četiri albuma koje je svojevremeno objavio Beli put?


Ove dvije Fibrine knjige sadrže materijale koje je Beli Put objavio u svoje četiri knjige. Također, Fibrina druga knjiga sadrži i materijale koje Beli Put nikad nije objavio.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 16/05/2017 : 09:23:44  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
kupljeno i početak je zaista DOBAR
Go to Top of Page

cerichus
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1586 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 16/05/2017 : 10:19:59  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by cerichus

je li ova prva knjiga obuhvata ona četiri albuma koje je svojevremeno objavio Beli put?


Ove dvije Fibrine knjige sadrže materijale koje je Beli Put objavio u svoje četiri knjige. Također, Fibrina druga knjiga sadrži i materijale koje Beli Put nikad nije objavio.


Dakle,kompletan sadržaj prve knjige obuhvata ono što je Beli put objavio? A i dio druge knjige također? Pitam da ne dupliram, jer imam ono što je BP objavio.

Elvis has just left the building!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15683 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/05/2017 : 13:05:15  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cerichus

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by cerichus

je li ova prva knjiga obuhvata ona četiri albuma koje je svojevremeno objavio Beli put?


Ove dvije Fibrine knjige sadrže materijale koje je Beli Put objavio u svoje četiri knjige. Također, Fibrina druga knjiga sadrži i materijale koje Beli Put nikad nije objavio.


Dakle,kompletan sadržaj prve knjige obuhvata ono što je Beli put objavio? A i dio druge knjige također? Pitam da ne dupliram, jer imam ono što je BP objavio.


Imam i ja Beli put, ali vec u Fibrinoj drugoj knjizi imas materijale koje Bp nije objavio, tako da ti se isplati uzesti. A kad uzmes drugu,
jbg. uzmes i prvu... ljepse su, hc i tako to...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6060 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 16/05/2017 : 16:08:53  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Gledam ja kako mi je naslovnica prve knjige nekako poznata...



Ajd malo je sitna slika, ali se ipak da nesto razaznat

Iz prastare DOS igre UFO:Enemy Unknown, postoji i noviji reboot od pred par godina, Xcom.

Eto da podjelim malo beskorisnog (ne)znanja

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6060 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 19/05/2017 : 10:34:02  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Procitao, vrh, odlicno, kupujte :D

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15683 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/05/2017 : 11:20:03  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Procitao, vrh, odlicno, kupujte :D


Jes'vidija... predobro! Prica, ideja, predobar crtez...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20714 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/06/2017 : 00:32:49  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ove dve knjige 100 metaka sam deset dana vrteo u rukama,listao i uživao samo prelistavajući ih.

večeras sam počeo da čitam,i nakon prvog poglavlja sam se osetio kao da mi je neko lupio dobru šamarčinu - ne znam kakav je vama hrvatima prevod,ali ja sam morao da uzmem izdanje od Belog puta da bih mogao da razumem šta se govori u stripu.
Tatjanu Jambrišak svrstavam u red ponajboljih prevodioca i uvek je hvalim,ali ovo ovde,a to kažem na osnovu prvog broja (ne cele knjige,nego prvog broja,da se razumemo) je meni prilično loše.

imaju i dve greške,mada je to manje bitno:
I 13. stranica - "drugi put sedam godina poslije" - ovako piše,a to je netačno!
"drugi put sedam dana poslije" - tako treba da piše!

II 17. stranica - "jel 320-SI na listi?" - ovaj model mercedesa ne postoji
"jel 320 SL na listi?" - e ovako bi trebalo


a od stranice 17. prevod kreće nizbrdo;i stvarno sam morao uzeti BP izdanje da skapiram dosta stvari.

evo par primera:
F:"Ej,malac,uval'mi taj blant"
BP:"Ej brate daj mi dim"

F:"Sjebano sve homes.Vatosi s tim trebama šta ispadnu tipovi"
BP:"Zajebano ortaci.Glupani izlazili sa šatro ribama,a ono u stvari tipovi."

itd,itd,itd .... ovakvih je primera još podosta,i to samo u ovakvoj priči.

E sad:
1.ili je ovo vama hrvatima normalno,a u šta baš i ne verujem.
2.ili Tatjana Jambrišak totalni omašaj za ovakve stripove.

ako je ovo pod dva,da nije fijaska sa Algoritmom,markos bi trebao da ceo tiraž oba broja povuče i zapali,a zaposli nekog srbina da napravi valjan prevod (kao što je Slobo DW angažovao Karova na Trazanu)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 12/06/2017 00:36:21
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20714 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/06/2017 : 00:44:56  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
a ipak se nadam da ću uskoro provaliti sve te purgerizme (ako su u pitanju purgerizmi?) i ući u štos,pa moći čitati strip bez "rečnika".

jebote,izraz za auto je "pila",za lovu je "pinka"...koliko bolje zvuči džiber nego "vatos",ortaci nego "homes"...Dobro vatos i homes nisu purgerizmi,ali ...

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 12/06/2017 00:46:17
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28962 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 12/06/2017 : 07:29:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Sedam godina je stvarno greška, trebalo bi biti sedam sati poslije. Žena očito zna da su "hours" sati, zašto je prevela kao godine, disleksija ili nešto, ne znam. U BP piše "dana"?
Mercedes u originalu piše "SI", ne SL.
Što se ostalog tiče, nisu to purgerizmi, izričito sam tražio da u ovom slučaju prevodi na "neutralne slengove", i mislim da je prijevod ispao jako dobar na kraju. Ali to ne znači da se nekome može ne svidjeti, pogotovo vama van Hrvatske.

Trouble will find me
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25889 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 12/06/2017 : 08:14:01  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Kad sam čitao(probao)prvi trejd od BP ništa mi nije bilo jasno.
Razumljiviji su mi crnci i hispanci nego li srbi:)
Doduše i ovaj naš mi nije nikako legao.
Vertigo samo na engleskom!

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

stripadzija
Junior Member

Slovenia
464 Posts

Member since 03/03/2009

Posted - 12/06/2017 : 08:34:59  Show Profile Show Extended Profile  Send stripadzija a Private Message  Reply with Quote
Očigledno su stripovi sa slengom samo za "lokalno" čitanje :).

Edited by - stripadzija on 12/06/2017 08:35:19
Go to Top of Page

danielp
Senior Member



Serbia
1346 Posts

Member since 29/05/2004

Posted - 12/06/2017 : 09:35:16  Show Profile Show Extended Profile  Send danielp a Private Message  Reply with Quote
Uh uzeo sam i ja orvu knjigu i ako je ovao kao sto anto kaze, bas cu se skenjati. Za godine i Mercedes me bas brige, ali "jebano sve homes.Vatosi s tim trebama šta ispadnu tipovi"

Uzeo sam npr Sagu od Fibre i ooodlican prevod
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28962 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 12/06/2017 : 10:18:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
A mislim, tih španjolskih izraza ima malo i mislim da je u redu da su ostavljeni, jer govore o likovima. "Treba" je, ono, univerzalni sleng za žensku, ne vidim što je tu problem. S druge strane, u Hrvatskoj npr. nitko ne koristi "ortak/ortaci". Jebi ga, specifičnosti uličnog, lokalnog žargona, nešto što je nekome najnormalnije, drugome nije.

Trouble will find me
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000