forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČAROBNA KNJIGA predstavlja OSVETNIKE
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Melusine
Junior Member



350 Posts

Member since 17/05/2017

Posted - 22/05/2017 : 18:27:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Melusine a Private Message  Reply with Quote


Osvetnici: Pod opsadom Rodžera Sterna i Džona Bjuseme jedna je od najomiljenih ikad napisanih priča o „najmoćnijim svetskim superherojima“. Dramatična, neočekivana, nabijena poznatom marvelovskom dinamikom, ova avantura po svemu spada u klasična ostvarenja Marvelovog univerzuma.

Sticajem nesrećnih okolnosti, Osvetnici dolaze u za njih gotovo nezamislivu situaciju: velika grupa njihovih najopasnijih protivnika koordiniranom akcijom napada njihovo uporište, vilu Osvetnika. Iznenađeni superheroji suočavaju se sa izazovom za koji nisu nimalo spremni, i njihov poraz se ovog puta čini neminovnim...

Pod opsadom (Avengers #264 i #270-277)/Autori: Rodžer Stern i Džon Bjusema/Prevod: Aleksandra Nikšić /Format: 23,5 x 16,5/ Br. str: 224/ Edicija: The Best of Marvel/Datum objavljivanja: Maj 2017/Cena: 1.799 din u knjižarama, 1.350 din na sajtu Čarobne knjige


Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 22/05/2017 : 21:56:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Nisam čitao, ali budući da je riječ o vrhunskom dvojcu, zasigurno će ljubitelji Marvela biti zadovoljni:

https://www.amazon.com/Avengers-Under-Siege-Roger-Stern/dp/0785143823#reader_B00AAJQWV2
Go to Top of Page

Manny
Average Member



568 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 25/06/2021 : 22:09:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
Donekle zanimljiva kolekcija od 9 Marvelovih svesaka iz sredine osamdesetih u kojoj se sile zla (ovde ne baš maštovito nazvane Gospodari Zla) predvođene Baronom Zimom namerače osvojiti utvrđenje Osvetnika i uništiti ih, ponajviše Kapetana Ameriku. Da nisam na koricama pročitao iz koje godine ovo dolazi, rekao bih da je šezdesetineka, i taj mi je utisak najjači - Osvetnici se nisu puno menjali kroz decenije. Radnja je donekle pravolinijska i nema puno iznenađenja, ako izbacim to da se u prve 3 sveske priča o Podmorničaru koji kasnije ne igra nikakvu ulogu, niti sam on niti događaji iz tog dela. Kao nestrastvenom čitaocu Marvelovih izdanja, uvek mi je glavolomka kada trebam recimo pratiti borbu između sa jedne strane Ose (superheroj) i sa druge strane Zolje (superzlikovac). Ne znam za vas, ali ja razliku ose i zolje moram guglati, i zaboravim je koji minut potom.
Bjusema je odličan, Stern korektan, izdanje Čarobne knjige OK (smanjeni format će im zauvek biti tako uočljiva mana), sve u svemu - solidno zaokružena priča, ali ne i nešto puno više.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12765 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 28/06/2021 : 02:40:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Manny

Donekle zanimljiva kolekcija od 9 Marvelovih svesaka iz sredine osamdesetih u kojoj se sile zla (ovde ne baš maštovito nazvane Gospodari Zla) predvođene Baronom Zimom namerače osvojiti utvrđenje Osvetnika i uništiti ih, ponajviše Kapetana Ameriku. Da nisam na koricama pročitao iz koje godine ovo dolazi, rekao bih da je šezdesetineka, i taj mi je utisak najjači - Osvetnici se nisu puno menjali kroz decenije. Radnja je donekle pravolinijska i nema puno iznenađenja, ako izbacim to da se u prve 3 sveske priča o Podmorničaru koji kasnije ne igra nikakvu ulogu, niti sam on niti događaji iz tog dela. Kao nestrastvenom čitaocu Marvelovih izdanja, uvek mi je glavolomka kada trebam recimo pratiti borbu između sa jedne strane Ose (superheroj) i sa druge strane Zolje (superzlikovac). Ne znam za vas, ali ja razliku ose i zolje moram guglati, i zaboravim je koji minut potom.
Bjusema je odličan, Stern korektan, izdanje Čarobne knjige OK (smanjeni format će im zauvek biti tako uočljiva mana), sve u svemu - solidno zaokružena priča, ali ne i nešto puno više.


Nije baš zaokružena. Roger Stern potpisuje nekih šezdesetak (i više) epizoda u sklopu serijala, tijekom kojih se dogodilo štošta. Under Siege / Pod opsadom je početak kulminacije njegovog angažmana, s time da je Stern tijekom epizoda koje prethode ovoj priči posijao dosta narativnog sjemena. Nakon Under Siege je uslijedio svojevrsni epilog, tijekom kojeg smo zapravo vidjeli posljedice Zemovih radnji. Hoću reći, Under Siege je odlična priča, ali nema je pretjeranog smisla čitati izoliranu od ostatka Sternovog angažmana. Puno je veće zadovoljstvo kada se Sternovi Avengers čitaju u komadu.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Manny
Average Member



568 Posts

Member since 21/08/2011

Posted - 28/06/2021 : 12:53:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Manny a Private Message  Reply with Quote
Slažem se da je posejano dosta semena koji su verujem iznikli negde drugde. Znam i da se priča širila i na serijal o Spajdermenu i Kapetanu Amerika, ali s obzirom kakvih sam se sve "zaokruženih priča" načitao iz Marvelovih izdanja objavljenih kod nas (recimo ono što je Darvkud objavljivao oko Ultrona mi je 20x komplikovanije za pratiti i deluje mi nedovršeno i konfuzno), Pod opsadom u takvoj konkurenciji deluju kao nešto što ima jasan početak i "kraj", u tom smislu mi je priča zaokružena.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000