forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Bajke 4 - 1001 Snješkina noć
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 30/05/2017 : 18:38:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Dok putuje u Arabiju kao poslanica iz zajednice prognanih Bajki, Snješka Bijelić pada u ruke lokalnog sultana koji je želi oženiti (i ubiti). No, lukava Snješka šarmira sultana glumeći Šeherezadu i pričajući mu fantastične priče tijekom 1001 noći. Uz prekrasne ilustracije Charlesa Vessa, Briana Bollanda, Johna Boltona, Michaela Wm. Kalute, Jamesa Jeana, Marka Buckinghama, Jill Thompson i drugih, BAJKE: 1001 SNJEŠKINA NOĆ nam otkriva tajnu povijest poznatih likova iz BAJKI kroz niz napetih i vizualno zanimljivih priča. No, prije toga, u priči ZLA DOBA upoznajte djecu Snješke Bijelić i Vučka Vuka!

Bajke 4 • 1001 Snješkina noć • 296 stranica • Kolor • 160 x 240 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Bill Willingham • Crtež Jimmy Palmioti • Mark Buckingham • Steve Leialoha • Prijevod Tatjana Jambrišak • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 30.5.2017. • Cijena 180 Kn

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/bajke-4-1001-snjeskina-noc/426/

Trouble will find me

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 30/05/2017 : 19:21:05  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Nemoze bolji naslov za serijal. Totalno otkacena prica, a bogme zbilja ljepo nacrtana.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 30/05/2017 : 21:32:29  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
čoveče;svaki put kad pročitam naslov,pročitam ga kao Snoškina noć.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 31/05/2017 : 10:13:29  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
lepo, lepo
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 18/06/2017 : 18:53:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
Koje razočaranje! Strašno, strašno dosadno.

Već sljedeća je nevjerojatno bolja, ali ovo...komotno je moglo i bez toga. Skoro pa mi dođe da na polici imam Bajke 123 i onda pet.
Vučko, vrati se kao moja velika ljubav, kakvim te i poznam. Dobri frajeri se uvijek vraćaju, kaze Crvena Ruzica. Pa se vrati.
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4199 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 18/06/2017 : 18:59:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

čoveče;svaki put kad pročitam naslov,pročitam ga kao Snoškina noć.

Noć snošaja
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 18/06/2017 : 19:48:32  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mrkva

Koje razočaranje! Strašno, strašno dosadno.

Već sljedeća je nevjerojatno bolja, ali ovo...komotno je moglo i bez toga. Skoro pa mi dođe da na polici imam Bajke 123 i onda pet.
Vučko, vrati se kao moja velika ljubav, kakvim te i poznam. Dobri frajeri se uvijek vraćaju, kaze Crvena Ruzica. Pa se vrati.



dozvolicete da se nimalo ne slazem sa vama ovde
elem, prvi deo je jako dobar, miran strip. lako je sad kad je tu neko nasilje spaviti kakvu uzudljivu pricu. ovde imamo sad definisane likove, gde svako igra svoju igru - sjajno. drugi deo, taj sneskin specijalac, nekako je mogao da ide posebno

za sve koji su odustali od bajki posle prvog ili drugog nastavka, da ima kazem da gluplji potez nisu mogli da naprave
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 18/06/2017 : 19:56:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
Brate gospođo, što mi persiraš? Nemoj me devastirati.
Nema većeg fana Bajki od mene, ali četvri dio jednostavno nije valjao. Ali ti si skroz kontraargumentativan čovjek pa me ne čudi da voliš Snoškine noći.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 18/06/2017 : 20:08:08  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mrkva

Brate gospođo, što mi persiraš? Nemoj me devastirati.
Nema većeg fana Bajki od mene, ali četvri dio jednostavno nije valjao. Ali ti si skroz kontraargumentativan čovjek pa me ne čudi da voliš Snoškine noći.



ne volim sneskine noco, volim ostatak
i silno gresis sestro, ne valjaju bajke 1 i donekle 2

Edited by - kasper on 18/06/2017 20:09:24
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 18/06/2017 : 20:11:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by Mrkva

Brate gospođo, što mi persiraš? Nemoj me devastirati.
Nema većeg fana Bajki od mene, ali četvri dio jednostavno nije valjao. Ali ti si skroz kontraargumentativan čovjek pa me ne čudi da voliš Snoškine noći.



ne volim sneskine noco, volim ostatak
i silno gresis sestro, ne valjaju bajke 1 i donekle 2



Ali valjda se slazemo da je trojka vrh.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 18/06/2017 : 21:51:41  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
losa ti zavrsna rec, 3 i 5
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 18/06/2017 : 22:24:30  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mrkva

da voliš Snoškine noći.


ko o čemu,mrkva o seksu!

quote:
Originally posted by kasper


za sve koji su odustali od bajki posle prvog ili drugog nastavka, da ima kazem da gluplji potez nisu mogli da naprave


hmmmmm...
znam jednog
doduše,on je odustao posle trećeg.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 18/06/2017 22:26:18
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 18/06/2017 : 23:44:59  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
anto, svevidece oko, ko sauron
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 19/06/2017 : 01:17:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Da, te tri knjige,tj. vrime sta sam potrosija na njih mi niko ne moze vratit...nazalost. Gluplji potez tesko da sam moga napravit...mislim to sta san ih uopce procita...al dobro. Sad su mi pod ruke dosle 100 metaka...bit ce vatre...za ozbac....al polako...

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 19/06/2017 : 05:15:13  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Da, te tri knjige,tj. vrime sta sam potrosija na njih mi niko ne moze vratit...nazalost. Gluplji potez tesko da sam moga napravit...mislim to sta san ih uopce procita...al dobro. Sad su mi pod ruke dosle 100 metaka...bit ce vatre...za ozbac....al polako...



ma i ja trosim vreme na tvoje postove pa nista, ne kukam zato celom svetu
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 19/06/2017 : 08:41:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Meni je prva priča o drugom svjetskom ratu bila poprilično dosadna, osim onog jednog nazovi twista SPOILER da su nacisti čekali Vučka da upadne u zamku SPOILER a i taj mi dio nije baš nešto.

Druga priča o djeci mi je prosjek.

Snješkine noći nisu loše, malo saznajemo background svih likova, ali da, sve u svemu, i nije nešto knjiga 4.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 19/06/2017 : 16:00:49  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Da, te tri knjige,tj. vrime sta sam potrosija na njih mi niko ne moze vratit...nazalost. Gluplji potez tesko da sam moga napravit...mislim to sta san ih uopce procita...al dobro. Sad su mi pod ruke dosle 100 metaka...bit ce vatre...za ozbac....al polako...


100 metaka će ti se sigurno više svideti od Panišera i Skalpiranih!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

nikia
Junior Member



Serbia
404 Posts

Member since 22/11/2008

Posted - 19/06/2017 : 19:24:09  Show Profile Show Extended Profile  Send nikia a Private Message  Reply with Quote
Šta bi sa prevodom u 100 metaka do kraja?

Zaboravio da se potpiše.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 19/06/2017 : 19:35:31  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nikia

Šta bi sa prevodom u 100 metaka do kraja?



dace anto zajednicku rec uskoro
oko te neja, nema sanse da mu se svide metkovi
Go to Top of Page

RaoulDuke
Junior Member



Croatia
426 Posts

Member since 02/05/2016

Posted - 19/06/2017 : 20:52:14  Show Profile Show Extended Profile  Send RaoulDuke a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nikia

Šta bi sa prevodom u 100 metaka do kraja?



Ma to samo u prvoj prici prve knjige prevod malo "steka", kad su oni latinosi u igri. Do kraja druge knjiga ja nisam imao zamjerki, cak i kad se Dizzy poslije pojavljuje u drugim pricama nema nikakvih problema.
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 19/06/2017 : 21:47:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Da, te tri knjige,tj. vrime sta sam potrosija na njih mi niko ne moze vratit...nazalost. Gluplji potez tesko da sam moga napravit...mislim to sta san ih uopce procita...al dobro. Sad su mi pod ruke dosle 100 metaka...bit ce vatre...za ozbac....al polako...


100 metaka će ti se sigurno više svideti od Panišera i Skalpiranih!



Bojim se prijevoda...vidit ćemo, čitam Samarkand i Corta, pa kad stignem nakon njega na amerikan šit se bacan.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/06/2017 : 00:22:25  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nikia

Šta bi sa prevodom u 100 metaka do kraja?


ostaviću ga na 100 metaka topiku,samo da uhvatima malo vremena,za iole duže pisanje.
generalno,nije tako loš kao što sam se bojao da će biti nakon prve priče,ali nisam ni zadovoljan.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Unngenant
Junior Member



Serbia
393 Posts

Member since 28/02/2012

Posted - 20/06/2017 : 08:41:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Unngenant a Private Message  Reply with Quote
Ne znam zašto ali meni je ovo zapravo bio vol. koji mi je najbolje "seo". Malo mi je bilo zamorno sve to oko Zlog Vuka i njegovom otelotvorenju zapravo šta žene žele kod idealnog muškarca (nasuprot Prince Charming iako bi to trebalo biti)...Tako su se i vukli svi oni vol, do ovog da se dokaže Sneški šta ona želi...main plot ispod svih ostalih priča...

Ovde toga većinom nema i ide priče same za sebe. I pored Vol. 5 nekako celom ovom "univerzumu" nešto fali...no, ne kažem da je strip loš čak šta više, ali ništa epohalno...
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 20/06/2017 : 10:54:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Unngenant

Ne znam zašto ali meni je ovo zapravo bio vol. koji mi je najbolje "seo". Malo mi je bilo zamorno sve to oko Zlog Vuka i njegovom otelotvorenju zapravo šta žene žele kod idealnog muškarca (nasuprot Prince Charming iako bi to trebalo biti)...Tako su se i vukli svi oni vol, do ovog da se dokaže Sneški šta ona želi...main plot ispod svih ostalih priča...

Ovde toga većinom nema i ide priče same za sebe. I pored Vol. 5 nekako celom ovom "univerzumu" nešto fali...no, ne kažem da je strip loš čak šta više, ali ništa epohalno...



Sve pet s ovim komentarom na ljubavnu pricu, ali moram priznat da ta prica meni ispunjava sve postojece fantazije. Deckima mozda i ide na zivce jer dosta plosno prikazuje sve muske likove. Mislim da su autori skroz zanemarili muske likove u korist zenskih. Tko za sebe zeli kvalitetu karakterizacije i odnosa, nece je ovdje naci. Ovdje samo zabavljenost i mnogi uzdasi nad Vučkom i vizualno dopadljive masovne scene.
Ali dok ti nisi napisao/la, ja iskreno o tome uopce nisam razmisljala, so thank you na otvaranju ociju.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 20/06/2017 : 11:18:06  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mrkva

quote:
Originally posted by Unngenant

Ne znam zašto ali meni je ovo zapravo bio vol. koji mi je najbolje "seo". Malo mi je bilo zamorno sve to oko Zlog Vuka i njegovom otelotvorenju zapravo šta žene žele kod idealnog muškarca (nasuprot Prince Charming iako bi to trebalo biti)...Tako su se i vukli svi oni vol, do ovog da se dokaže Sneški šta ona želi...main plot ispod svih ostalih priča...

Ovde toga većinom nema i ide priče same za sebe. I pored Vol. 5 nekako celom ovom "univerzumu" nešto fali...no, ne kažem da je strip loš čak šta više, ali ništa epohalno...



Sve pet s ovim komentarom na ljubavnu pricu, ali moram priznat da ta prica meni ispunjava sve postojece fantazije. Deckima mozda i ide na zivce jer dosta plosno prikazuje sve muske likove. Mislim da su autori skroz zanemarili muske likove u korist zenskih. Tko za sebe zeli kvalitetu karakterizacije i odnosa, nece je ovdje naci. Ovdje samo zabavljenost i mnogi uzdasi nad Vučkom i vizualno dopadljive masovne scene.
Ali dok ti nisi napisao/la, ja iskreno o tome uopce nisam razmisljala, so thank you na otvaranju ociju.



muski likovi su tu, kao i svudam da jedu, piju i prave kavgu. ostatak je na zenskim likovima
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 20/06/2017 : 11:25:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
Da je barem i na ovom forumu tako :)
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000