forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Džoni Panter
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 11

cerichus
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1587 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 11/06/2017 : 10:00:05  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dukidule

quote:
Originally posted by cat claw

Kao sto danasnji kvazi urednici na Pinku kreiraju sta ce se prikazivati po sistemu ''narod to voli'' i na taj nacin vode u debilanu, tako su svojevremeno britanski magazini ''gradili ukus'' pomocu imbecilnih stripova tipa Dzoni Panter, Ludi monah, Toma Tajfun, Crna strela, Piton... Eks almanah je bio pun tog radioaktivnog djubreta. Kombinovano sa nasim kvazi urednicima, imali smo vrlo zalosnu sliku izdavastva u kome je slucajna pojava Fort Vilinga izgledala kao sletanje svemirskog broda na deponiju...


Potpisujem!
Dodao bih još da mi konkretno Dž. P. nije djelovao samo "naivno" nego mi, svaki put kad ga se sjetim, padne na um opis poput "prvi koraci crtanog romana"...


Već u dječačkoj dobi Dž.P. ti djelovao naivno? Pa šta si to čitao u tom dobu da ti nije bilo naivno? Kada kažeš s ove vremenske distance da riječ o naivnom stripu je normalno i ok, ali tvrditi da ti je i tada bio naivan...

Elvis has just left the building!
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 11/06/2017 : 10:46:07  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Da li bilo ko može reći da je Džoni Panter naivniji od prvih Texovih epizoda?
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 11/06/2017 : 11:14:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cerichus

Pa šta si to čitao u tom dobu da ti nije bilo naivno? Kada kažeš s ove vremenske distance da riječ o naivnom stripu je normalno i ok, ali tvrditi da ti je i tada bio naivan...


Evo ti samo par primjera.
Uz njih dolaze i uobičajeni, domaćem tržištu tada dostupni strani strip junaci koji i dan danas "žive"...





Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 11/06/2017 : 12:03:52  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jozzinelli

quote:
Originally posted by DODSFERD

Čekaj, je l' to onaj strip za kojeg se pričalo da je naivniji od Mikija i Bleka zajedno.


Možda si mislio na moje reči?
Radi preciznosti, nisam izjavio da je naivniji, već da mi je najveće smeće od stripa
(ili bar u top 5, a konkurencija u toj disciplini je jaka među britanskom treš produkcijom)
i da ću radije da čitam naivne stripove kao što su Miki i Blek.
Nazivati njih smećem pored ovakvog velikana kao što je Džoni Panter je skoro pa verbalni delikt.


Eh da, sada se sjetih da si ga svrstao među najgore treš stripove, ali se ne sjećam koja mu je bila konkurencija.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10061 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 11/06/2017 : 13:06:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Da li je netko već spomenuo da se ovaj lik zapravo zove Johhny Cougar?

http://downthetubes.net/?p=35527

Društvo su mu pravili ovi junaci:

https://en.wikipedia.org/wiki/Tiger_(Fleetway)

Jedan od scenarista je bio i Tom Tully. Nipperov scenarist, znači u istoj kategoriji nostalgije ili smeća kako neki kažu.

Crtač John Gillatt je meni bio sasvim OK. Crtao je između ostalog i Jet-Ace Logana i Dan Darea. Je li Dan Dare smeće, ako zanemarimo crtež koliko je različit od ovog i sličnih Tigerovih stripova?

E sad što je naivno i koji su stripovi naivni, trash ili na rubu trasha? Kad bi počeo nabrajati bilo bi žestokih reakcija od čuvara nostalgije.

Možemo li neke novije stripove, a ovdje hvaljene do nebesa nazvati i intelektualnim (proračunatim) trashom.

Objektivno koliko vrijede npr. Živi mrtvaci. Bolje da ne komentiram.

Uostalom, tko može biti univerzalno objektivan?

Neka svako uživa u onome što voli.

U mladosti sam itekako bio svjestan naivnosti ovog stripa, ali mi je bio prilično zabavan i smiješan.

Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 11/06/2017 : 13:47:23  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Opa, Johnny voli i kuguarke, nije on toliko ni naivan.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua

Edited by - DODSFERD on 11/06/2017 13:48:40
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 11/06/2017 : 14:12:53  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
i meni je Džoni Panter jedan od dražih stripova iz EKS almanaha - ali ne mislim da zaslužuje reprint u novom ruhu.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1592 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 11/06/2017 : 15:10:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

Kao sto danasnji kvazi urednici na Pinku kreiraju sta ce se prikazivati po sistemu ''narod to voli'' i na taj nacin vode u debilanu, tako su svojevremeno britanski magazini ''gradili ukus'' pomocu imbecilnih stripova tipa Dzoni Panter, Ludi monah, Toma Tajfun, Crna strela, Piton...


Ludi monah jeste treš, ali ipak poseduje tu starinsku horor atmosferu, ima par epizoda koje su mi se svidele...
...a i nije u pitanju britanski, već meksikanski strip
Od britanskog treša u Hororu je bio objavljen Voskar.

Što se tiče kuguara-pantera, na svoju sreću u detinjstvu ga nisam čitao,
a i da jesam, ne verujem da bi imao neku nostalgičnu vrednost za mene...
Kao što sam Voskara svojevremeno čitao, pa mi je i tad bio najgori strip objavljen u Hororu.

Mek Koj nema alternativu

Edited by - Jozzinelli on 11/06/2017 15:11:16
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1592 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 11/06/2017 : 15:21:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
Evo o kakvom se remek-delu radi:




Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 11/06/2017 : 17:33:43  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
E pa meni je lično ovakav "trash i naivan" Džoni Panter neuporedivo bolji strip od na primer ovog na forumima ekstra hvaljenog "remek dela" za koji nisam imao stomak da pročitam više od prvih desetak stranica:


Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 11/06/2017 : 17:38:17  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Što nikako ne znači da ja smatram da je Pinokio loš strip, daleko od toga, ali eto meni takav stil i sve to nikako ne leži i radije bih ćitao i Džoni Pantera nego te "alternative". To samo govori koliko je ukus relativna pojava o kojoj ne vredi raspravljati...
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10061 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 11/06/2017 : 17:46:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Vrlo loša usporedba.

Pinokio i Johnny ne bi trebali biti u istoj rečenici.

Pinokio je za mene vrlo poseban strip, malo remek djelo.
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 11/06/2017 : 19:26:08  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Vrlo loša usporedba.

Pinokio i Johnny ne bi trebali biti u istoj rečenici.

Pinokio je za mene vrlo poseban strip, malo remek djelo.



Možda je Pinokio remek-delo ali meni je bio odvratan i skrnavljenje predivne Kolodijeve priče. Možda sam ja to pogrešno shvatio ali stvarno mi se nije dopao. Slažem sed a Džoni Panter ne može biti u istoj ravni sa Pinokiom ali eto, nekom će i takav Džoni biti bolji od onakvog Pinokia, sve je stvar ukusa kako rekoh...
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/06/2017 : 20:13:34  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Nisam imao povjerenja kad sam Pinokia uzeo u ruke, al nakon zatvaranja albuma sam bio 100% pozitivno iznenaden. Odlican. Al cudan i nije konvecionalni strip za svakoga. Ali probajte, dajte mu sansu, pa poslije izvedite zakljucke valja-nevalja... Stavljanje pantera-coguara uz bok tog djela, je nemoguce, kao da zbrajate jabuke i kruske.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6872 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 11/06/2017 : 20:20:12  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Vronski je hteo da kaže da, ma koliko Pinokio bio cenjen strip, naći će se ljudi kojima neće biti po ukusu, neće im odgovarati ili ih jednostavno neće zanimati, i obrnuto - ma koliko Džoni Panter ne bio nešto cenjen, smatran za lako štivo, strip za malu decu i sl. - naći će se ljudi kojima će se dopasti, smatraće ga zabavnim, voleće da ga ponovo (ili prvi put) čitaju.

Zato mu treba prižiti šansu nekim re-izdanjem.

Mislim da je to jasno. (Izgleda ne.)
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 11/06/2017 : 20:23:13  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Vronski je hteo da kaže da, ma koliko Pinokio bio cenjen strip, naći će se ljudi kojima neće biti po ukusu, neće im odgovarati ili ih jednostavno neće zanimati, i obrnuto - ma koliko Džoni Panter ne bio nešto cenjen, smatran za lako štivo, strip za malu decu i sl. - naći će se ljudi kojima će se dopasti, smatraće ga zabavnim, voleće da ga ponovo (ili prvi put) čitaju.

Zato mu treba prižiti šansu nekim re-izdanjem.

Mislim da je to jasno. (Izgleda ne.)



Tačno tako! ;)
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 12/06/2017 : 10:54:32  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Ako neko od ovdašnjih izdavača krene sa Džonijem najbolje da to bude u boji:



A može i poklon poster:

Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18404 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 12/06/2017 : 11:39:09  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
i onda neki da je kao Kit Teller previše retro?

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6603 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 12/06/2017 : 12:42:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Je li samo ja imam dojam da Vronski zna kako uskoro netko kreće ovo izdavati?

loading...
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 12/06/2017 : 13:59:00  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Je li samo ja imam dojam da Vronski zna kako uskoro netko kreće ovo izdavati?



Nemam nikakvu informaciju da neko kreće sa Panterom ali ne bi bilo loše da neko od izdavača porazmisli o tome.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 12/06/2017 : 14:07:28  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Izdavači se sigurno premišljaju, nije isključeno da bi se tiraž od 50 komada rasprodao kroz određeno vrijeme.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 12/06/2017 : 14:08:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Je li samo ja imam dojam da Vronski zna kako uskoro netko kreće ovo izdavati?


Ima lopurda garant dojavu, insajdersku, al' neće reći.
Priprema nas polako, zateže napetost i podiže adrenalin.
Eto ja samo što nisam puk'o!

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 12/06/2017 : 15:45:19  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ma bolje ovako držati u tajnosti pa da bude iznenađenje, a ne razočaranje kao u slučaju Mlikija od Mirabilisa.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 12/06/2017 : 16:47:36  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Izdavači se sigurno premišljaju, nije isključeno da bi se tiraž od 50 komada rasprodao kroz određeno vrijeme.


Dobra! Al, 50 komada, vuklo bi se godinama po trgovinama...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 12/06/2017 : 17:03:32  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Džoni bi se sigurno prodavao bolje od mnogih već postojećih"hit" stripova u regionu jer poseduje taj šarm nostalgije koji je neprocenjiv!
Go to Top of Page
Page: of 11 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000