forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 82 - Salvatore
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Dr. Zistis
Advanced Member

3673 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 25/08/2018 :  15:33:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivi skoj

Nije, da nije, ali ako se ne planira nastavak da razjasni zatečeno stanje, onda je nestalo struje u kinu kad je film bio naj napetiji.

Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member

Croatia
3291 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 06/05/2019 :  13:21:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mrkva

Mene je ovaj strip ludo zabavio.
Tako je odlican da ga moram vec danas jos jednom procitati :)
Jedino steta sto nije dovrsen. Doslovno staje usred recenice nekom banalno zbrzanom epizodom. Prvo sam pravdala strip kao "pa sta, to je stil, malo naglo zavrsi al nema veze".
Ali onda sam se sjetila da ona prica s Francoisovom majkom i privatnim detektivom zavrsi doslovno USRED scene i ne dozivi nikakav (cak ni los) epilog, sto je besmisleno. Sto je bilo s 12 prascica i njihovim biznisom? Je li Julie udana za kolumbijskog bogatasa?
Sta su, pobogu, sotonjare napravile svinjama?
Pitanja!

Ali prezabavan strip.

Uopće nisam imao predstavu što me očekuje prije čitanja ovog sjajnog stripa.

Slažem se apsolutno da je ovo prezabavan strip, bez limita u mašti i idejama.

Čitao sam ga sa žaljenjem da se bližim kraju knjige, pitajući se kakva me ludost čeka na slijedećoj stranici.

Nažalost bio sam razočaran kada sam vidio da se nastavlja. Još veće mi je razočaranje bilo kada sam vido na bedetheque.com da nema nastavaka skoro 10-ak godina.

Likovi su naprosto očaravajući od prasice, detektiva, glavnog lika i da ne nabrajam.

Osim odlične (rekao bih nenametljivo višeslojne) zezancije koju nudi priča i crtež mi je jako dobar. Vrlo poseban stil koji po meni ukazuje na veliki talent autora.

Što se mene tiče preporuka ko kuća.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member

Serbia
12483 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 06/05/2019 :  13:36:41  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

primljeno k'znanju - nabavlja se u jednoj od sledeće dve ture (u ovoj sam uzeo Časne ljude,od starijih stvari)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 06/05/2019 13:36:54
Go to Top of Page

Shaner
Senior Member

Croatia
2266 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 06/05/2019 :  17:08:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:

primljeno k'znanju - nabavlja se u jednoj od sledeće dve ture (u ovoj sam uzeo Časne ljude,od starijih stvari)

A zato pada snijeg u maju.

http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

anto
Advanced Member

Serbia
12483 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 06/05/2019 :  18:31:33  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
to tamo kod vas u lijepoj našoj,a pogotovu u severnoj Dalmaciji - ovde u Šumadiji sija sunce i ptice cvrkuću,potoci žubore...

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

7948 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 06/05/2019 :  18:40:16  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:

to tamo kod vas u lijepoj našoj,a pogotovu u severnoj Dalmaciji - ovde u Šumadiji sija sunce i ptice cvrkuću,potoci žubore...

potoci idu u cev za mhe
Go to Top of Page

Shaner
Senior Member

Croatia
2266 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 06/05/2019 :  19:25:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:

Onda iskoristi to lijepo vrijeme pa odi negdje u prirodu pročitati strip u ugodnoj atmosferi, umjesto da visiš na forumu.

P.S.
I naravno, javi dojmove.

http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member

Croatia
6263 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 06/05/2019 :  21:39:27  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:

quote:

Ovo smo pričali prije godinu dana:

" Tebi završnica nije zasmetala?

Ni najmanje.
Da neće stić do zacrtanog cilja postane opipljivo kad skužiš da je ostalo još 50-60 strana stripa a da još nije ni blizu, a i od samoga starta je zbog Salvatoreovog plana i tempa putovanja malo vjerovatno da će stić tamo di želi.
Isto tako, kad Salvatore skuži da je malo pogriješio kod čitanja karte zada sebi novi cilj, i do toga cilja dolazi.

Otvoreni kraj priče mi ne smeta jer mi je Salvatoreova priča u ovome stripu skoro pa nebitna. Kroz strip me ne vuče njegova priča nego sve ono šta se dešava oko te priče. Duhoviti dijalozi, Salvatoreov ljubimac i njihov odnos, priča o praščićima, itd...
Ovo na kraju ispadne čisti strip ceste
"

Odličan Salvatore 8.5/10

Doli sve stranke, živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member

Croatia
3291 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 06/05/2019 :  22:53:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Tražio sam kakav podatak hoće li biti nastavaka.

Umjesto toga našao sam ovaj kvalitetan osvrt:

https://gkr.hr/Magazin/Prikazi/Salvatore-Nicolasa-De-Crecyja-Fina-kritika-malogradanstine-i-zadrtosti

Bojim se da ništa od nastavaka, iako vidim da Francuzi negoduju već godinama.

2011. je N. de Crecy najavio prestanak rada na stripu, ali se 2015. ipak nakratko vratio reaktivirajući jednog od likova iz Salvatorea (patuljka).

Ovdje je mali preview:
https://www.bdgest.com/preview-1686-BD-republique-du-catch-la-recit-complet.html?

Edited by - Peyo on 06/05/2019 23:27:24
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000