forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog 158 - Smrt nije dovoljna
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

TrOMISLAWSKI
Average Member

863 Posts

Member since 16/06/2004

Posted - 30/06/2017 : 10:39:40  Show Profile Show Extended Profile  Send TrOMISLAWSKI a Private Message  Reply with Quote
Scenarij: Giovanni Di Gregorio
Crtež: Gianluca i Raul Cestaro
Naslovnica: Angelo Stano

Original #331


14.07.17. u snk
15.07.17. na kioscima

Nisam ja kriv za tipfelere, sami su se pojavili.

Edited by - solar on 30/06/2017 14:15:40

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 30/06/2017 : 11:53:18  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Dobra naslovnica, u stilu Andya Warhola...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18403 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 30/06/2017 : 15:19:50  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Super za Dilana.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 30/06/2017 : 16:45:23  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Cestarovi su ostavili dobar dojam na Texu, hoće li tako biti i ovdje.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

nika331
Senior Member



Croatia
1375 Posts

Member since 13/10/2006

Posted - 30/06/2017 : 17:14:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit nika331's Homepage  Send nika331 a Private Message  Reply with Quote
da super naslovnica, uzet ću ovo
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 30/06/2017 : 17:24:17  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Sta vise gledam ovu copertinu, sve mi je bolja. Smrt je bas zajebana...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 30/06/2017 : 17:40:04  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Treba majcu napravit sa ovom naslovnicom. Bjele boje i ona sprijeda. Bilo bi "mrak".

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4988 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 30/06/2017 : 23:15:12  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
odlično..

48 god. Alan Forda u HR DIABOLIK 1 uskoro

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1970.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16872 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 01/07/2017 : 02:39:57  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Cestarovi su ostavili dobar dojam na Texu, hoće li tako biti i ovdje.



I više nego dobar, briljantan crtež.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 01/07/2017 : 03:40:19  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DOMI

odlično..

48 god. Alan Forda u HR DIABOLIK 1 uskoro


48! Sto reci? A jos izlazi...zaboravio sam, koliko je to puno... i davno, jbt..

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1765 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 16/07/2017 : 00:31:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
Ne mogu biti objektivan u vezi ove epizode jer mi se njena ideja i premisa jako sviđaju. Štoviše, ideja mi se svidjela još prije par godina kada me jedna rečenica u "Mater Morbi" inspirirala za kratku priču o tome kako "Smrt nije dovoljna"...to jest, na jednu varijantu kraja ove priče. Iz tog razloga sam tijekom čitanja ovog stripa odmah shvatio prema kakvom kraju autor vodi priču. Sam sebi se čudim kako mi već mjesec dana (koliko povremeno viđam naslov ovog stripa) nije palo na pamet o čemu bi se moglo raditi u priči. Mada, čisto sumnjam kako je Di Gregorio dobio inspiraciju za ovu priču upravo iz iste rečenice iz "Mater Morbi".

Ne vjerujem da će priča ostalim čitateljima biti predvidljiva, ali definitivno djeluje nepotrebno razvučena. Na stranu zanimljivog početka (eh, žrtve pijanih vozača... čak ih i u stripovima ne mogu izbjeći) i kraja, središnji dio u kojem Dylan "istražuje" popračen je velikim brojem ubojstava u službi početne premise (od kojih su neka stvarno krvava, što je pohvalno da se barem po tome vraćaju korijenima serijala), no ipak ih je previše za ovaj broj stranica. Ali opet, cijela priča doista zavisi od jednog twista,a trebalo je popuniti prostor od 96 stranica. Mada, volio bih da je to napravljeno na drugačiji način jer ovako cijela priča više djeluje kao materijal za kakvu kraću priču od 60-ak stranica. Kraj je dobar, mada se i na njemu mogao napraviti neki fine-tuning u pogledu izvedbe. Ali dobro, to je sada stvar ukusa jer je ovo ipak varijanta kraja koju je Di Gregorio odabrao za ovu priču i koja je vjerojatno njemu djelovala najzanimljivije.

Cestaro bros su odlični te znatno doprinose konačnoj ocjeni. Stilom me podsjećaju na kombinaciju Celonija i Gerasija te definitivno predstavljaju dobrodošlo pojačanje u Dylanov staff.

Unatoč manama, jako dobra priča s odlično pogođenim naslovom koji će tek nakon čitanja priče postati potpuno jasan. Od svih pre-preporodnih priča, ova mi je za sada definitivno najbolja.

8/10
Go to Top of Page

Lucy Liu
Average Member



Croatia
692 Posts

Member since 14/09/2007

Posted - 19/07/2017 : 16:01:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Lucy Liu an AOL message  Send Lucy Liu an ICQ Message  Send Lucy Liu a Yahoo! Message  Send Lucy Liu a Private Message  Reply with Quote
Zanimljiva ideja, zanimljiva epizoda.

My username was a mistake.
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1300 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 22/07/2017 : 20:58:52  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Pored svih tih netalentiranih balavaca koji pišu priče za Dylana, tj. barem ove koje kod nas sada "redovno" izlaze, di Gregorio je jedini kojeg mi se isplati čitati - pun ideja i, za razliku od onih ograničenih Mignacca, de Narda, Gualdonija i sličnih amatera koji štancaju svoje bezvezarije, trenutno jedini u zadnjih "redovnih" 30-ak brojeva (što bi kod nas bilo skoro posljednjih 5 godina) koji zna osmisliti zanimljivu priču i pretočiti ju u scenarij. Osim Recchionijeve Ocjene gavrana i Marzanovih Povratnika, dvije makar solidne epizode vrijedne čitanja, sve ostalo mi je čisti gubitak vremena, eventualno za liječenje nesanice, mamurluka, kad ti je ionako svejedno što čitaš... Malo di Gregoriju ovdje jedino dojam kvari patetika na par mjesta, ali to je zapravo jedina zamjerka. Da je neki drugi crtač, možda bi već spomenuta razvučenost sa svim onim ubojstvima bila vidljivija i kvarila dojam, ali Cestaro su najbolji upravo u prikazu krvoločnog homicida koji podsjeća na stara Dylanova vremena, pa me ni to ne smeta. A i nekako je sve to u funkciji završnice koja je odlična. Za razliku od gorespomenutih proljeva, di Gregorio zna napraviti dobar, upečatljiv, dramatičan završetak i to mi je zapravo najbitnije dok čitam Dylana.
Za preporuku u svakom slučaju.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 23/07/2017 : 21:12:38  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Recka odavno poslata Dee Cayu nadam se skorom objavljivanju dok je epizoda svima jos sveza.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 23/07/2017 : 21:23:20  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Bonjovi, valjda je sve to stvar ukusa. Meni je Ubica iz susednog stana jedan od najboljih DD ikada. Tebi vidim ta prica nije nesto posebno legla.
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1300 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 24/07/2017 : 07:19:59  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Bonjovi, valjda je sve to stvar ukusa. Meni je Ubica iz susednog stana jedan od najboljih DD ikada. Tebi vidim ta prica nije nesto posebno legla.



Accatino mi je nekakva sredina, barem tih nekoliko priča od njega koje sam čitao. Autor s dobrim idejama (slično je bilo i u nedavnom almanahu, broj XVI, čini mi se), samo pripovjedački mi ne sjedi, no to se još stigne popraviti. Ali on je i dalje iznad gore navedenih autora, oni već godinama konstantno samo bezvezarije pišu, eventualno pokoja donekle čitljiva priča, i ne budu postali bolji...

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

Space Marine
Senior Member



Croatia
1236 Posts

Member since 08/09/2013

Posted - 29/07/2017 : 21:35:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Space Marine a Private Message  Reply with Quote
crtež je zanimljiv i dosta dobar sama ideja epizode mi je malo mršava i naivna, ali je scenarij dobro napravljen(mada u tim krnjim okvirima)

Sometimes good guys gotta do bad things to make the bad guys pay.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000