forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Sta je neophodno za svakog kolekcionara stripova?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

dragon_rage24
New Member

130 Posts

Member since 07/03/2009

Posted - 21/07/2017 : 23:09:44  Show Profile Show Extended Profile  Send dragon_rage24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatko900

Tako mi je svejedno kako će tko to zvati-kolekcionarstvo, nostalgija,rasipanje novca ili nekako drugačije. Bitno mi je da imam lijepo složeno ono što želim i što mogu svaki trenutak da uzmem u ruke. Drugim riječima-bitno mi je da sam ja zadovoljan onim što imam,a ne opterećujem se time kako će to tko nazvati... Možeš sakupljati gomile stripova, na tone papira...ali jednoga dana sve ćeš to ostaviti i prepustiti nekome ko će to možda sve zapaliti ili pobacati. Uživaj u onome što imaš iz svoga gušta,a ne da bi se pokazao pred drugima...




I tako završava ova debata,Zlatko je sve rekao i u pravu je kada kaže da če sve to jednog dana naši potomci baciti u kontejner ili zapaliti,ali možda če i mali broj sačuvati ono što smo mi godinama skupljali
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 21/07/2017 : 23:31:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
A ja bih na Zlatkov doprinos dodao samo još ovo: jedan je život.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 22/07/2017 : 01:14:56  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dragon_rage24

quote:
Originally posted by Don Chico Felipe Cayetano

Po meni, pravi kolekcionar treba da ima neki potpisani strip,da je procitao svoju kolekciju i da su mu stripovi izuzetno ocuvani.



Vidi prijatelju,ja ima preko 10000 raznih stripova i među njima imam samo potpise od Ferrya,Disoa i Baneta Kerca,dali me to čini manjim kolekcionarom od prosječnog skupljača koji ima 100 stripova i neke potpise više,ljubav prma stripu se gradi godinama,ne preko Zagora kao što većina voli,nego preko hrpe drugih izdanja koja promoviraju strip,od svoje šeste godine sam u svijetu stripa i bit ču vjerojatno do svoje smrti u tom svijetu




Kao da samog sebe prepoznajem u postu...
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 22/07/2017 : 01:16:29  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Kao sto sam prije nekoliko mjeseci rekao, sergej, majstore, ti si zaista neunistiv.



Ja još neki dan rekoh negdje na nekom topicu da mi je stil poznat... Skužio ga čim se pojavio
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 22/07/2017 : 01:22:12  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dragon_rage24

quote:
Originally posted by zlatko900

Tako mi je svejedno kako će tko to zvati-kolekcionarstvo, nostalgija,rasipanje novca ili nekako drugačije. Bitno mi je da imam lijepo složeno ono što želim i što mogu svaki trenutak da uzmem u ruke. Drugim riječima-bitno mi je da sam ja zadovoljan onim što imam,a ne opterećujem se time kako će to tko nazvati... Možeš sakupljati gomile stripova, na tone papira...ali jednoga dana sve ćeš to ostaviti i prepustiti nekome ko će to možda sve zapaliti ili pobacati. Uživaj u onome što imaš iz svoga gušta,a ne da bi se pokazao pred drugima...




I tako završava ova debata,Zlatko je sve rekao i u pravu je kada kaže da če sve to jednog dana naši potomci baciti u kontejner ili zapaliti,ali možda če i mali broj sačuvati ono što smo mi godinama skupljali



A, ne, neće moje nitko paliti i bacati. Svoje ću, baš poput Pantelije, ostaviti samome sebi. Samo moram za života srediti svu papirologiju za toliki mauzolej
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4816 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 22/07/2017 : 02:02:34  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wolf

quote:
Originally posted by dragon_rage24

quote:
Originally posted by zlatko900

Tako mi je svejedno kako će tko to zvati-kolekcionarstvo, nostalgija,rasipanje novca ili nekako drugačije. Bitno mi je da imam lijepo složeno ono što želim i što mogu svaki trenutak da uzmem u ruke. Drugim riječima-bitno mi je da sam ja zadovoljan onim što imam,a ne opterećujem se time kako će to tko nazvati... Možeš sakupljati gomile stripova, na tone papira...ali jednoga dana sve ćeš to ostaviti i prepustiti nekome ko će to možda sve zapaliti ili pobacati. Uživaj u onome što imaš iz svoga gušta,a ne da bi se pokazao pred drugima...




I tako završava ova debata,Zlatko je sve rekao i u pravu je kada kaže da če sve to jednog dana naši potomci baciti u kontejner ili zapaliti,ali možda če i mali broj sačuvati ono što smo mi godinama skupljali



A, ne, neće moje nitko paliti i bacati. Svoje ću, baš poput Pantelije, ostaviti samome sebi. Samo moram za života srediti svu papirologiju za toliki mauzolej


Za dedu Panteliju
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/07/2017 : 02:42:24  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dragon_rage24

quote:
Originally posted by zlatko900

Tako mi je svejedno kako će tko to zvati-kolekcionarstvo, nostalgija,rasipanje novca ili nekako drugačije. Bitno mi je da imam lijepo složeno ono što želim i što mogu svaki trenutak da uzmem u ruke. Drugim riječima-bitno mi je da sam ja zadovoljan onim što imam,a ne opterećujem se time kako će to tko nazvati... Možeš sakupljati gomile stripova, na tone papira...ali jednoga dana sve ćeš to ostaviti i prepustiti nekome ko će to možda sve zapaliti ili pobacati. Uživaj u onome što imaš iz svoga gušta,a ne da bi se pokazao pred drugima...




I tako završava ova debata,Zlatko je sve rekao i u pravu je kada kaže da če sve to jednog dana naši potomci baciti u kontejner ili zapaliti,ali možda če i mali broj sačuvati ono što smo mi godinama skupljali


Ne budi lud, ako se to dogodi moj duh ce ih nakon smrti progoniti dekadama...
Imam i ja, sta ja znam, 10 000 stripova, barem stotinjak s originalnim crtezom i potpisom...pa da to neko baci, zapali, raskuci...ajme...
I "apropo", onog od jedne kune, naravno da ima, al ono sto vrijedi, a nemas, platices masno. A gdje je popratit danasnju proodukciju albuma? Skup je ovo hobi.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

gerilac1
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1453 Posts

Member since 24/08/2013

Posted - 22/07/2017 : 07:42:48  Show Profile Show Extended Profile  Send gerilac1 an AOL message  Send gerilac1 a Private Message  Reply with Quote
Numero uno moras imati dobre police
Due uzimati ono sto volis i sto ces procitati minimalno tri puta. Obavezno se izlijeciti od sindroma hrcka i virusa glancitisa. Tek onda pocinje pravi gust i uzivanje u romanima.
Ps.
Ne vjeruj kolegama kada hvale/pljuju po nekoj prici, procitaj i sam donesi sud. Svjezi primjer JA odiseja, slinio sam za njom dok nije picela....

Junak stavlja na kocku cak i prst!
Go to Top of Page

chicolopez
New Member



174 Posts

Member since 19/05/2012

Posted - 22/07/2017 : 08:22:37  Show Profile Show Extended Profile  Send chicolopez a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatko900

Tako mi je svejedno kako će tko to zvati-kolekcionarstvo, nostalgija,rasipanje novca ili nekako drugačije. Bitno mi je da imam lijepo složeno ono što želim i što mogu svaki trenutak da uzmem u ruke. Drugim riječima-bitno mi je da sam ja zadovoljan onim što imam,a ne opterećujem se time kako će to tko nazvati... Možeš sakupljati gomile stripova, na tone papira...ali jednoga dana sve ćeš to ostaviti i prepustiti nekome ko će to možda sve zapaliti ili pobacati. Uživaj u onome što imaš iz svoga gušta,a ne da bi se pokazao pred drugima...

Go to Top of Page

nika331
Senior Member



Croatia
1375 Posts

Member since 13/10/2006

Posted - 22/07/2017 : 11:35:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit nika331's Homepage  Send nika331 a Private Message  Reply with Quote
biti užasno glup i u svakom trenutku biti spreman založit rođenu majku, ženu, djecu i kuću na kompleta zs i lms-a za kojim si žudio od ranih pubertetskih dana, sve drugo je mlačan odraz tih jedinih pravih iskonskih osjećanja i bivstvovanja kolekcionara stripova
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 22/07/2017 : 12:14:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
Sta je neophodno za svakog kolekcionara stripova?


Imati tolerantnu suprugu, razumljivu djecu... da nemam njih, džaba sve pare, sav prostor...

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 22/07/2017 : 12:40:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tutta

Sta je neophodno za svakog kolekcionara stripova?


Imati tolerantnu suprugu, razumljivu djecu... da nemam njih, džaba sve pare, sav prostor...



Tutta, nije svaki kolekcionar muz i tata!

Ali ako se ima neku slatku polovicu, bolje da ta/taj o stripovima ne zna nista. Oko stripova se parovi inace samo svađati mogu (em ne sviđaju im se isti stripovi, em svađe oko rasporeda na policama, em ako vole iste stripove - poslije svadbe se treba rijesiti duplikata, a poslije razvoda opet podijeliti kolekciju...)
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/07/2017 : 14:48:08  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Djeca vise ne diraju nista, cak i brane bogatstvo od drugih...
Zena je postala "apoliticna" prema svom tom ludilu, tokom godina... sta ce jadna li je i cihova je...
Rekao bi ipak, da je najvazniji novac i prostor, ne nuzno tim rasporedom...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18400 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 22/07/2017 : 15:32:37  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Sakupit cijeli serijal Kit Tellera...ostalo je nebitno...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/07/2017 : 15:36:13  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Sakupit cijeli serijal Kit Tellera...ostalo je nebitno...


Moraces pazljivo provjeriti, ima li koji topic uopce, na kojem nisi spomenuo rendzera...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 22/07/2017 : 16:56:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by teller

Sakupit cijeli serijal Kit Tellera...ostalo je nebitno...


Moraces pazljivo provjeriti, ima li koji topic uopce, na kojem nisi spomenuo rendzera...


Nema.
Njega i još nešto...

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 22/07/2017 : 17:09:36  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Sakupit cijeli serijal Kit Tellera...


Što misliš tko će prije završiti serijal; Van Gogh ili Ludens?

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Milac
Starting Member



Bosnia and Herzegovina
90 Posts

Member since 27/06/2003

Posted - 24/07/2017 : 09:18:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Milac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatko900

Tako mi je svejedno kako će tko to zvati-kolekcionarstvo, nostalgija,rasipanje novca ili nekako drugačije. Bitno mi je da imam lijepo složeno ono što želim i što mogu svaki trenutak da uzmem u ruke. Drugim riječima-bitno mi je da sam ja zadovoljan onim što imam,a ne opterećujem se time kako će to tko nazvati... Možeš sakupljati gomile stripova, na tone papira...ali jednoga dana sve ćeš to ostaviti i prepustiti nekome ko će to možda sve zapaliti ili pobacati. Uživaj u onome što imaš iz svoga gušta,a ne da bi se pokazao pred drugima...


Baš tako. Neću da se opterećujem kako se to zove, niti da mi se daju upute tipa "ako hoćeš biti to moraš imati potpisan, očuvan, ovakav/onakav strip". Bavim se onim što mi je gušt, a ne da zadovoljim formu koju mi neko nameće. I skupljaću što volim, recimo Zagora, i neću kupovati nova izdanja jer mi ne leže, nekome baš ona leže i to je OK.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/07/2017 : 14:44:24  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlladimir

Koliko vas odavde se oglasavalo u ''Dnevnikovom'' - ''Kutku za kolekcionare''?
...and utisci, je l' bilo prevara, trejdera za ''crnu listu'' itd.

Ja se secam da su jedno vreme Zagorove epizode tipa- ZAROBLJENICI CRVENE VESTICE; MOCVARA MO-HI-LA; ZAGOR PRICA; bas bile trazene, i da su nekad davali i po 10tak stripova za jedan od ovih brojeva.


Tocno!
Cak i onda, u ono vrijeme, ovoj "besmislenoj internetskoj povezanosti" unatoc, za neke, pa i gore navedene stripove se davalo malo "bogatstvo". Cak i onda...
Neke se prepoznate stripovske vrijednosti odrzavaju do danas. Bez obzira sto nekome to "pari" suludo.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/07/2017 : 14:48:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Milac

quote:
Originally posted by zlatko900

Tako mi je svejedno kako će tko to zvati-kolekcionarstvo, nostalgija,rasipanje novca ili nekako drugačije. Bitno mi je da imam lijepo složeno ono što želim i što mogu svaki trenutak da uzmem u ruke. Drugim riječima-bitno mi je da sam ja zadovoljan onim što imam,a ne opterećujem se time kako će to tko nazvati... Možeš sakupljati gomile stripova, na tone papira...ali jednoga dana sve ćeš to ostaviti i prepustiti nekome ko će to možda sve zapaliti ili pobacati. Uživaj u onome što imaš iz svoga gušta,a ne da bi se pokazao pred drugima...


Baš tako. Neću da se opterećujem kako se to zove, niti da mi se daju upute tipa "ako hoćeš biti to moraš imati potpisan, očuvan, ovakav/onakav strip". Bavim se onim što mi je gušt, a ne da zadovoljim formu koju mi neko nameće. I skupljaću što volim, recimo Zagora, i neću kupovati nova izdanja jer mi ne leže, nekome baš ona leže i to je OK.


Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/07/2017 : 14:54:37  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Htio sam reci; vrijedi!
Zasto da ne?
Ali ja bas volim, da imam takav i takav, "propisan" strip, sa svim njegovim nepisanim regulativama. Hrbat, kantuni, hc, neposaran, sjajan, krizaljke ciste..etc...etc...
I bas mi je gust.
Iznenadio bi se koliko je jos takvih clanova, ali ne "pizde" ovdje kao ja... sute, skupljaju i gustaju.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4000 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 24/07/2017 : 15:51:21  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlladimir

Koliko vas odavde se oglasavalo u ''Dnevnikovom'' - ''Kutku za kolekcionare''?
...and utisci, je l' bilo prevara, trejdera za ''crnu listu'' itd.

Ja se secam da su jedno vreme Zagorove epizode tipa- ZAROBLJENICI CRVENE VESTICE; MOCVARA MO-HI-LA; ZAGOR PRICA; bas bile trazene, i da su nekad davali i po 10tak stripova za jedan od ovih brojeva.


Ja sam se oglašavao u Kutku za kolekcionare. Nedavno sam kupio na aukcijama baš taj strip u kojem je moj oglas. Utisaka nema jer sam kao klinac od 8,9 godina stavio totalnu glupost od oglasa pa mi nitko nije htjeo za zs broj 958 poslati Nasilje u Darkvudu :)
Ali su mi neki likovi poslali spisak stripova koje imaju, nešto kao katalog. Makar, bilo je pred rat tako da je to zamrlo ubrzo.
Go to Top of Page

zlatko900
Average Member

930 Posts

Member since 28/01/2012

Posted - 24/07/2017 : 21:42:32  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatko900 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlladimir

Koliko vas odavde se oglasavalo u ''Dnevnikovom'' - ''Kutku za kolekcionare''?
...and utisci, je l' bilo prevara, trejdera za ''crnu listu'' itd.

Ja se secam da su jedno vreme Zagorove epizode tipa- ZAROBLJENICI CRVENE VESTICE; MOCVARA MO-HI-LA; ZAGOR PRICA; bas bile trazene, i da su nekad davali i po 10tak stripova za jedan od ovih brojeva.

Ja sam se oglašavao i kupio dosta stripova zahvaljujući samo jednom oglasu (neznam zašto nisam još koji puta oglašavan iako je bilo pokušaja sa moje strane). Eno,u "strip zabavniku" velikog formata broj 82 stoji moj oglas, baš ispod Čikove slike (iako ni tada,a ni sada nemamo apsolutno nikakve sličnosti)
Go to Top of Page

zlatko900
Average Member

930 Posts

Member since 28/01/2012

Posted - 24/07/2017 : 21:45:55  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatko900 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mrkva

quote:
Originally posted by Tutta

Sta je neophodno za svakog kolekcionara stripova?


Imati tolerantnu suprugu, razumljivu djecu... da nemam njih, džaba sve pare, sav prostor...



Tutta, nije svaki kolekcionar muz i tata!

Ali ako se ima neku slatku polovicu, bolje da ta/taj o stripovima ne zna nista. Oko stripova se parovi inace samo svađati mogu (em ne sviđaju im se isti stripovi, em svađe oko rasporeda na policama, em ako vole iste stripove - poslije svadbe se treba rijesiti duplikata, a poslije razvoda opet podijeliti kolekciju...)

Mrkvica-tebe da oženim,jedini preduvjet je predbračni ugovor koji će da ima veze samo sa stripovima...
Go to Top of Page

zlatko900
Average Member

930 Posts

Member since 28/01/2012

Posted - 24/07/2017 : 22:06:07  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatko900 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wolf

quote:
Originally posted by dragon_rage24

quote:
Originally posted by zlatko900

Tako mi je svejedno kako će tko to zvati-kolekcionarstvo, nostalgija,rasipanje novca ili nekako drugačije. Bitno mi je da imam lijepo složeno ono što želim i što mogu svaki trenutak da uzmem u ruke. Drugim riječima-bitno mi je da sam ja zadovoljan onim što imam,a ne opterećujem se time kako će to tko nazvati... Možeš sakupljati gomile stripova, na tone papira...ali jednoga dana sve ćeš to ostaviti i prepustiti nekome ko će to možda sve zapaliti ili pobacati. Uživaj u onome što imaš iz svoga gušta,a ne da bi se pokazao pred drugima...




I tako završava ova debata,Zlatko je sve rekao i u pravu je kada kaže da če sve to jednog dana naši potomci baciti u kontejner ili zapaliti,ali možda če i mali broj sačuvati ono što smo mi godinama skupljali



A, ne, neće moje nitko paliti i bacati. Svoje ću, baš poput Pantelije, ostaviti samome sebi. Samo moram za života srediti svu papirologiju za toliki mauzolej

Wolfe,a i ostali-čuj sad ovu priču koju mi je prije 20-ak dana ispričao kolega,inače isto stripofil. Godinama već poznaje jednog automehaničara i kod njega servisira auto. I zadnji put kad je bio slučajno mu ostao jedan strip na sjedalu,pa ga mehaničar pita:"Jel ti to čitaš?" Kaže kolega:"Pa da,čitam i sakupljam". A SADA CITAT OD AUTOMEHANIČARA: "Pa šta mi nisi rekao,ja i sin prije par mjeseci čistili tavane,pa pobacali i popalili sve te stripove koje je moj tata kupovao i uredno sakupljao, samo su stajali i smetali nam." I sada ti moj kolega u nekom predinfarktnom stanju još uhvati snage,pa pita:"A jel možda znaš kakvi su bili,koje stripove je tata sakupljao?" A mehaničar mu mrtav-hladan kaže:"Ma bilo je tu onih Teksova,Markova, Blekova,Zagora,pa i nekih velikih,velikog formata. Znaš-moj tata je to kupovao otkako je počelo izlaziti po kioscima,još od šezdesetih godina..." I gotova priča,uz pitanje:pada li kome napamet KOJI su to stripovi???
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000