forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Blek 73 - Najdulja noć
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

TrOMISLAWSKI
Average Member

863 Posts

Member since 16/06/2004

Posted - 25/07/2017 : 18:58:17  Show Profile Show Extended Profile  Send TrOMISLAWSKI a Private Message  Reply with Quote



03.08.17. u snk
04.08.17. na kioscima

Nisam ja kriv za tipfelere, sami su se pojavili.

Edited by - solar on 25/07/2017 22:13:45

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 25/07/2017 : 19:17:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Napokon!
Ali opet ove debilane s vremenom koje ima "duljinu".

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 25/07/2017 : 19:41:32  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Naslovnica iz Zova bubnjeva
Gdje je ona origigi

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18404 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 25/07/2017 : 20:44:09  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Prekrasno..konacno Najduza noc...ili je najdulja...meni je to isto Zov bubnjeva reprint u LMS.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

gerilac1
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1453 Posts

Member since 24/08/2013

Posted - 25/07/2017 : 23:58:15  Show Profile Show Extended Profile  Send gerilac1 an AOL message  Send gerilac1 a Private Message  Reply with Quote
Najduza noc za mene jedan on najbolji blekovih romana koje sam citao, ehh uspomene

Junak stavlja na kocku cak i prst!
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 26/07/2017 : 09:09:02  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by gerilac1

Najduza noc za mene jedan on najbolji blekovih romana koje sam citao, ehh uspomene


Bome je.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18404 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 26/07/2017 : 14:21:40  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Ako ikoji Grande Blek zasluzuje izdanje za USA onda je to Najduza noc i Blekovi korijeni.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 26/07/2017 : 21:16:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

Napokon!
Ali opet ove debilane s vremenom koje ima "duljinu".



A koja bi se riječ po tebi trebala upotrijebiti, ili je samo problem oko "duljine/dužine"?


Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7891 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 26/07/2017 : 21:39:54  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
Najduza a ne najdulja.
Sranje.

Juznjak!
Tex Willer.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 26/07/2017 : 22:22:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Duki, najduža. Vrijeme je, nisu metri.
Forsira se duljina u svemu, kao "dulje je hrv. a duže srp.", totalni idiotizmi, to nema veze s pameću.
Duljina je mjerni broj. Tako čamac ima duljinu, ali dan ne može nikako, ni noć, ni godina...

Isto kao što imamo debilane tipa "dugački" pozdrav, kao da se pozdrav mjeri u kilometrima, što li.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6603 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 27/07/2017 : 09:23:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Zna li netko je li i ovdje onaj Kinowa i ide li on od sada vječno uz 2 Blekove epizode? U prošla 2 broja ga nisam ni čitao, kao što ne čitam ni ono čudo što je privjesak Telleru.

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 27/07/2017 09:23:36
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16372 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 27/07/2017 : 10:33:46  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

Forsira se duljina u svemu, kao "dulje je hrv. a duže srp.", totalni idiotizmi, to nema veze s pameću.


Pa jeste kad je u pitanju dužina, ali nije kad je u pitanju vrijeme.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 27/07/2017 : 14:19:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by Curunir

Forsira se duljina u svemu, kao "dulje je hrv. a duže srp.", totalni idiotizmi, to nema veze s pameću.


Pa jeste kad je u pitanju dužina, ali nije kad je u pitanju vrijeme.



U kontekstu vremena, u oba je jezika "najduže".

Ali, kad smo već kod toga, zar u srpskom nema duljine uopće?
"Dužina AB ima duljinu 5 m." Ne pravite razliku između ova dva pojma?
Jedan je geometrijski pojam, drugi je mjerni broj.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 27/07/2017 : 14:20:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Zna li netko je li i ovdje onaj Kinowa i ide li on od sada vječno uz 2 Blekove epizode? U prošla 2 broja ga nisam ni čitao, kao što ne čitam ni ono čudo što je privjesak Telleru.




Dođe mi da ga izrežem, majke mi. Koji užas.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2997 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 27/07/2017 : 14:22:25  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message  Reply with Quote
Duzina ili duljina?Ne znam i imamo li sluzbeni pravopis ili se jos lome kojega bi upotrebljavali,ka uostalom i puno drugih stvari.

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 27/07/2017 : 14:44:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Pročitaj pažljivije.
Dužina je jedno, a duljina drugo u hrvatskom.
No ovdje je riječ o vremenu pa nema dvojbe.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18404 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 27/07/2017 : 15:14:27  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Kinowa je odlican..zasluzuje posebno izdanje ko u ifedizioni...evo, vec zovem Bernarda.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16372 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 27/07/2017 : 16:02:42  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by Curunir

Forsira se duljina u svemu, kao "dulje je hrv. a duže srp.", totalni idiotizmi, to nema veze s pameću.


Pa jeste kad je u pitanju dužina, ali nije kad je u pitanju vrijeme.



U kontekstu vremena, u oba je jezika "najduže".

Ali, kad smo već kod toga, zar u srpskom nema duljine uopće?
"Dužina AB ima duljinu 5 m." Ne pravite razliku između ova dva pojma?
Jedan je geometrijski pojam, drugi je mjerni broj.


Pa sad možda postoji riječ, da li kao arhaizam, kroatizam ili šta već, to ja ne znam, ali ne koristi se sigurno. Evo da ja ne pričam napamet, pogledaj objašnjenje iz rječnika:

Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 27/07/2017 : 16:12:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

Duki, najduža. Vrijeme je, nisu metri.
Forsira se duljina u svemu, kao "dulje je hrv. a duže srp.", totalni idiotizmi, to nema veze s pameću.
Duljina je mjerni broj. Tako čamac ima duljinu, ali dan ne može nikako, ni noć, ni godina...

Isto kao što imamo debilane tipa "dugački" pozdrav, kao da se pozdrav mjeri u kilometrima, što li.


Ma znam ja tu, malu ali bitnu razliku, no frks.
No ipak mi je bilo draže (radije, rađe) da je ti pojasniš jer kod mene nekako redovno (redovito) upadne neki padobranac i onda krenu bespotrebne zajebancije oko jezika, prijevoda pa na kraju i oko samih izdavača.
Tebi dotični očito manje zamjeraju i ne traže dlaku u jajetu.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 28/07/2017 : 10:36:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
@delboj & Dukidule

Marko, hvala na pojašnjenju. Mogli smo i mejlom, ali draže mi je da se ovako javno nešto raščisti.
Evo, još uvijek ima pristojnih poput Dukija, inače na forumu često pitaju pa onda pljuju, svađaju se jer nije odgovor po njihovu. Samo provociraju, pojma nemaju, zato više ne volim ni sudjelovati u raspravama. Odgovorim jednom i bog. Tko ima imalo u glavi, shvatit će, a nepismen će uvijek ostati takav... i vjerojatno završiti kao političar.

Inače, mene neke jezične razlike više toliko ne zanimaju kao prije. Svi prolazimo kroz faze, a ona u obrani identiteta hrvatskog jezika za mene je gotova. Sad je najvažnija borba da se od oba jezika sačuva što se može. Vidimo svi u što se svakog dana pretvaraju i na što sve više sliče, čak i kod onih kojima su tragedije interesantne i atraktivne. Eto, volim ih prcati, i umjesto da se zgražam nad bešćutnošću, samo im uputim na jezičnim forumima da bi bilo "ljepše" da im je zanimljivo i privlačno
Nekidan sam lamentirao nad stanjem u Srbiji gledajući Andriju i Anđelku, užas. Ali evo, jučer sam skinuo jedan srpski prijevod filma, zaista ugodno iznenađenje. Ipak ima nade.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16372 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 28/07/2017 : 11:42:44  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir
Sad je najvažnija borba da se od oba jezika sačuva što se može.


To će biti teško.
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7745 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 02/08/2017 : 15:46:53  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
naravno, moralo se i ovdje usrati s nazivom. curunir je u pravu, trebalo je i moralo ići "najduža noć".

kad bolje razmislim, uz smeće od kinowe, preskočene epizode, ovakve naslove, možda je bolje da sam probao skupiti LMS mittnonove epizode, nego ovo ovako.

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 02/08/2017 : 16:05:57  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Kratak a tanak


Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18404 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 02/08/2017 : 19:52:08  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Meni je Kinowa ok...samo mi se je neda citati.....e da je zasebno izdanje mozda bi i citao...
Zanimljiv lik...retro ko sve tih 50-60 proslog stoljeca...
A Blek LMS je los..lose otisnut...lose naslovnice...jedino je prevod na nivoju...
Imam Bleka komplet od Dnevnika ali to sa Ludensov nije uspiredljivo...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 02/08/2017 : 20:23:25  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
I kod Ludensovog Bleka smo morali trpjeti loše naslovnice više od 50 brojeva.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18404 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 02/08/2017 : 23:09:02  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

I kod Ludensovog Bleka smo morali trpjeti loše naslovnice više od 50 brojeva.


a..da,tu si u pravu...MST nije tako los crtac ali sto je radiona Bleku je grozota...ko da se sprdao iz plavokosov diva.....trebao bi Ludens Blek imati samo eese-gesse i Mittonove naslovnice...ostali su nevredni naseg trapera...srecavsto se to u drugom dijelu serijala sada popravilo pa imamo sasvim dostojne naslovnice...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.33 seconds. Snitz Forums 2000