forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 nelli poopers
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Vlladimir
Senior Member



2045 Posts

Member since 26/08/2009

Posted - 31/08/2017 : 20:30:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlladimir a Private Message  Reply with Quote

Ana Tomaskovic kraljica!

Edited by - Vlladimir on 28/12/2017 18:20:42

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 31/08/2017 : 21:43:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
meni samo nije jasno kako nisi dosadio i samom sebi...
no sigurno i jesi, jer ocito pametnija posla nemas, a vjerojatno nisi nikad ni imao osim sto si secirao petorazredne crteze i nad njima lijecio komplekse. sad vodis krizarski rat protiv bonellija. jest da ima mnogo mana, ali brate...
lijepo je ukazati na pogreske, no besposlen pop i jariće krsti - neprestno jedno te isto: "nu matere ti sto ovi bonelijevci ne valjaju, nu vid zere kako ta linija lose ide a horizont ne odgovara trecoj proporciji neutronske janjetine u sratoku".

i nisi ozloglasen, ne brini se, samo si dozlaboga dosadan.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 31/08/2017 : 22:10:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

meni samo nije jasno kako nisi dosadio i samom sebi...
no sigurno i jesi, jer ocito pametnija posla nemas, a vjerojatno nisi nikad ni imao osim sto si secirao petorazredne crteze i nad njima lijecio komplekse. sad vodis krizarski rat protiv bonellija. jest da ima mnogo mana, ali brate...
lijepo je ukazati na pogreske, no besposlen pop i jariće krsti - neprestno jedno te isto: "nu matere ti sto ovi bonelijevci ne valjaju, nu vid zere kako ta linija lose ide a horizont ne odgovara trecoj proporciji neutronske janjetine u sratoku".

i nisi ozloglasen, ne brini se, samo si dozlaboga dosadan.


I onda ja bivam zloguki prorok kad istu misao sastavim u rečenicu-dvije, još prije dva mjeseca. 🤔

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 31/08/2017 : 22:21:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
odlična naslovnica
a ovo tema je mogla u postojeće
Go to Top of Page

Hajo
Senior Member



1854 Posts

Member since 26/12/2008

Posted - 31/08/2017 : 22:29:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Hajo's Homepage  Send Hajo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

odlična naslovnica
a ovo tema je mogla u postojeće


Ma bolje kad bi bila nepostojeća.

''Prijatelji postoje da bi cinili uzaludne stvari'' -Groucho
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 31/08/2017 : 22:36:07  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

meni samo nije jasno kako nisi dosadio i samom sebi...
no sigurno i jesi, jer ocito pametnija posla nemas, a vjerojatno nisi nikad ni imao osim sto si secirao petorazredne crteze i nad njima lijecio komplekse. sad vodis krizarski rat protiv bonellija. jest da ima mnogo mana, ali brate...
lijepo je ukazati na pogreske, no besposlen pop i jariće krsti - neprestno jedno te isto: "nu matere ti sto ovi bonelijevci ne valjaju, nu vid zere kako ta linija lose ide a horizont ne odgovara trecoj proporciji neutronske janjetine u sratoku".

i nisi ozloglasen, ne brini se, samo si dozlaboga dosadan.



Tisuću mu podlaktica i nadlaktica!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 31/08/2017 : 22:58:12  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

odlična naslovnica
a ovo tema je mogla u postojeće



+1
Kamoli sreće da je više ovako loših naslovnica u Bonelliju.
Go to Top of Page

Darkwood Monty
New Member



236 Posts

Member since 04/01/2015

Posted - 31/08/2017 : 23:12:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Darkwood Monty a Private Message  Reply with Quote
Konkretno što se Piccija tiče..nisam od onih koji su svršavali od sreće što je za naslovničara došao crtač koji sa serijalom skoro da nije imao doticaja, ali naslovnice mu nisu preloše..kad sagledamo kojim sve fušerima daju da crtaju epizode, naslovnice su i puno predobre za šrot koji je često nacrtan u epizodi..
Kome se sviđa, nek se sviđa, kome ne ne, u crtačke mane i nelogičnosti bolje ne ulaziti, jer ćemo na kraju opet samo doći do onog-"ti ne razumiješ moderan crtež"..
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 31/08/2017 : 23:44:08  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Naslovnica ne valja i to je činjenica. Ja vidim da je nešto krivo ali ne bi znao točno što,a Vladimir se potrudio i objasnio. Picinelli se pokazao kao ne baš dobar izbor i ispada da opet Zagor ima najlošije naslovnice u Bonelliju..
Ne kažem da je Vladimir uvijek u pravu, dapače, zna previše cjepidlačiti. Nije uvijek bitno za naslovnicu da sve bude savršeno posloženo, bitnije je da je interesantna i da privuče čitatelja ali ovo gore je fuš i ne valja i Picci je dobio priliku i nije se dokazao i treba ga mijenjati.
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 01/09/2017 : 00:02:35  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
Ja iskreno ne vidim neki prevelik problem što se tiče Piccija. Da, naslovnica ima mana, ali hajmo da budemo iskreni - koja to naslovica nema? Čovjek je počeo tek da radi, i naravno da nije tako lako prihvatiti novijeg naslovničara nakon Ferrija koji je crtao preko 60 godina. Ali, isto tako ne smijemo zaboraviti da je Picci tek započeo i da mu treba dati još vremena, a ideja da se zamijeni sada samo zato što je imao nekoliko propusta je bezveze... Kada bi sada uzimali svakog naslovničara i izbacivali ga zbog svake sitnije greške ili nekog većeg propusta, pa makar im to bio jedini onda bi se svi naslovničari trebali zamijeniti. Problem je što neki od vas ganjaju tamo neki idealizam i ultra-realizam a zaboravljate da je ovo deveta umjetnost i da kao takva umjetnost ne bi trebala previše da se bavi najsitnijim detaljima oko anatomske strukture likova ili slično. Pogledajte malo i Dylanove naslovnice, da li su dobre? Nisu. Da li su loše? Nisu... Sve zavisi do junaka, jer morate malo i baciti pogled na okoliš naslovnice i generalno stilizaciju naslovnice sa likom... Meni Piccijeve naslovnice baš odgovaraju Zagorovom stilu. Da, Zagorova poza jeste čudna, tu nema govora i zaista izgleda kao da pada u eksploziju... Možda Picci ne razmišlja nekada u ovakvim stvarima, ali mi je svejedno bolje gledati njega umjesto tamo nekih Cassara, Laurentija itd. Donekle bi mogao da podnesem Vernija kao naslovničara jer lice njegovog Zagora puca na onog od Ferrija, ali mi je Picci po tom pitanju nekako draži. Što se tiče samog kolora, nije loše nije loše, zapravo jako se dobro uklapa sa Piccijevim stilom.

Jedva čekam sada da čujem: Wolfe, ti nemaš pojma, ti ovo, ti ono... E pa ljudi, de se jednostavno pomirite sa činjenicom da deveta umjetnost nije hiper-realizam i da, sa srećom to nikada neće biti... Jer ako toliko cjepidlačite oko Piccija, pogledajte samo amerikanose - otkud koji vrag čovjeku 12 pločica i po deset mišića na jednom bicepsu???
Go to Top of Page

Golub
Average Member



Croatia
568 Posts

Member since 01/02/2017

Posted - 01/09/2017 : 00:29:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Golub a Private Message  Reply with Quote
quote:
Jer ako toliko cjepidlačite oko Piccija, pogledajte samo amerikanose - otkud koji vrag čovjeku 12 pločica i po deset mišića na jednom bicepsu???


Odgovor na to je barem lagan - to nisu obični ljudi. Iako se slažem da ima pretjerivanja kod nekih crtača.

Što se Piccija tiče, njegove prve naslovnice su mi bile puno bolje, ali i najgore što smo dosad vidjeli od njega je bolje nego posljednjih desetak godina Ferrijevih naslovnih stranica. Da je izbor mogao kvalitetnije (Rubini), jest, ali što se može, ne odlučuju fanovi, pogotovo ne mi koji živimo na drugoj strani Jadrana.
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 01/09/2017 : 01:49:53  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Golub

quote:
Jer ako toliko cjepidlačite oko Piccija, pogledajte samo amerikanose - otkud koji vrag čovjeku 12 pločica i po deset mišića na jednom bicepsu???


Odgovor na to je barem lagan - to nisu obični ljudi. Iako se slažem da ima pretjerivanja kod nekih crtača.

Što se Piccija tiče, njegove prve naslovnice su mi bile puno bolje, ali i najgore što smo dosad vidjeli od njega je bolje nego posljednjih desetak godina Ferrijevih naslovnih stranica. Da je izbor mogao kvalitetnije (Rubini), jest, ali što se može, ne odlučuju fanovi, pogotovo ne mi koji živimo na drugoj strani Jadrana.



I Rubini mi nekada malo puca na američki stil, pogotovo kada dolazi do crtanja Zagorovih pločica ili ruku... Ali je opet meni najdraži u Zagorovom stafu.
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 01/09/2017 : 01:56:57  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlladimir
Krenimo od eksplozije, koja bije ka izlazu iz rudnika.
Ako pažljivo pogledamo kolica, i način na koji ona lete, kao i greda levo u kadru, ono što uveliko upada u oči je i samo Zagorova poza.

Da su kolica ostala u uspravnom položaju, i Zagorova poza bi donekle pila vodu, ali ovako, nebulozno je da Zagor ovako ''leti'', tim pre što više deluje da pada ka eksploziji nego što ga ona izbacuje napolje, to jest, mnogo pogurenije napred je zagor trebao izleteti napolje, a i ova leva greda, u odnosu na gredu desno je trebala izleteti iskošeno.



Vidi se iz konteksta, da je Zagor trčao i skočio sa ivice i u tom trenutku kreće eksplozija, koja mu malo poremećuje ravnotežu.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 01/09/2017 : 03:59:09  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
evo usporedbe kako je to MAESTRO napravia

A mozda je Picci samo tija kopirati učitelja

GALLIENO FERRI
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 01/09/2017 : 03:59:41  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Naslovnica mi je vrh....boljih kod Zagora ne želim...
Rubini?....dobar ali mi je Pici bolji...
valjda ima mana ko sve ako se pogleda kroz lupu...
trebao bi to neko stručniji, recimo čika Bane...mi smo ipak amateri, bar večina nas...
kad to obrazloži neki simpa tip koji pokaže svoje radove i ukaže na pogreške kod Picija, prvi ču kazat...
"Pici, to ti ne vredi"....ovako trla-baba lan da joj prođe dan...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 01/09/2017 04:00:30
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 01/09/2017 : 04:02:09  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by WOLF-HUNTER

Ja iskreno ne vidim neki prevelik problem što se tiče Piccija. Da, naslovnica ima mana, ali hajmo da budemo iskreni - koja to naslovica nema? Čovjek je počeo tek da radi, i naravno da nije tako lako prihvatiti novijeg naslovničara nakon Ferrija koji je crtao preko 60 godina. Ali, isto tako ne smijemo zaboraviti da je Picci tek započeo i da mu treba dati još vremena, a ideja da se zamijeni sada samo zato što je imao nekoliko propusta je bezveze... Kada bi sada uzimali svakog naslovničara i izbacivali ga zbog svake sitnije greške ili nekog većeg propusta, pa makar im to bio jedini onda bi se svi naslovničari trebali zamijeniti. Problem je što neki od vas ganjaju tamo neki idealizam i ultra-realizam a zaboravljate da je ovo deveta umjetnost i da kao takva umjetnost ne bi trebala previše da se bavi najsitnijim detaljima oko anatomske strukture likova ili slično. Pogledajte malo i Dylanove naslovnice, da li su dobre? Nisu. Da li su loše? Nisu... Sve zavisi do junaka, jer morate malo i baciti pogled na okoliš naslovnice i generalno stilizaciju naslovnice sa likom... Meni Piccijeve naslovnice baš odgovaraju Zagorovom stilu. Da, Zagorova poza jeste čudna, tu nema govora i zaista izgleda kao da pada u eksploziju... Možda Picci ne razmišlja nekada u ovakvim stvarima, ali mi je svejedno bolje gledati njega umjesto tamo nekih Cassara, Laurentija itd. Donekle bi mogao da podnesem Vernija kao naslovničara jer lice njegovog Zagora puca na onog od Ferrija, ali mi je Picci po tom pitanju nekako draži. Što se tiče samog kolora, nije loše nije loše, zapravo jako se dobro uklapa sa Piccijevim stilom.

Jedva čekam sada da čujem: Wolfe, ti nemaš pojma, ti ovo, ti ono... E pa ljudi, de se jednostavno pomirite sa činjenicom da deveta umjetnost nije hiper-realizam i da, sa srećom to nikada neće biti... Jer ako toliko cjepidlačite oko Piccija, pogledajte samo amerikanose - otkud koji vrag čovjeku 12 pločica i po deset mišića na jednom bicepsu???



CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 01/09/2017 : 06:45:17  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Ovo jeste mozda i najlosija Piccijeva naslovnica, ali tehnicki gledano sasvim je korektna.
Nego, Vlade, bolje kritikovati tamo gdje konstruktivna kritika i postoji, kao na primjer najnoviju Villinu naslovnicu. Eve, pa udri:



Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 01/09/2017 : 08:18:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by markotamara

evo usporedbe kako je to MAESTRO napravia






i sad će se reći da je ovo majstorska naslovnica a ono gore fušeraj…
neki ljudi kao da su slijepi

ovdje jedino kolor spašava stvar
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 01/09/2017 : 09:35:39  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Naslovnica ne valja i to je činjenica. Ja vidim da je nešto krivo ali ne bi znao točno što,a Vladimir se potrudio i objasnio. Picinelli se pokazao kao ne baš dobar izbor i ispada da opet Zagor ima najlošije naslovnice u Bonelliju..
Ne kažem da je Vladimir uvijek u pravu, dapače, zna previše cjepidlačiti. Nije uvijek bitno za naslovnicu da sve bude savršeno posloženo, bitnije je da je interesantna i da privuče čitatelja ali ovo gore je fuš i ne valja i Picci je dobio priliku i nije se dokazao i treba ga mijenjati.


Ovo si gore dobro primjetio za Zagorove naslovnice. Htjeli mi to ili ne, slozili se ili ne ali Zagorove su copertine najlosije u Bonelliju. I sa najvise gresaka ilitiga fuseraja...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 01/09/2017 : 09:37:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
Zbog pojedinih picajzla trebalo bi vratiti ekipu Mikica & Co. pa nek' izvole i traže taj detalj.....koji valja.


Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

Korg
Senior Member



Ireland
1037 Posts

Member since 23/02/2015

Posted - 01/09/2017 : 09:46:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Korg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by pcoro

Naslovnica ne valja i to je činjenica. Ja vidim da je nešto krivo ali ne bi znao točno što,a Vladimir se potrudio i objasnio. Picinelli se pokazao kao ne baš dobar izbor i ispada da opet Zagor ima najlošije naslovnice u Bonelliju..
Ne kažem da je Vladimir uvijek u pravu, dapače, zna previše cjepidlačiti. Nije uvijek bitno za naslovnicu da sve bude savršeno posloženo, bitnije je da je interesantna i da privuče čitatelja ali ovo gore je fuš i ne valja i Picci je dobio priliku i nije se dokazao i treba ga mijenjati.


Ovo si gore dobro primjetio za Zagorove naslovnice. Htjeli mi to ili ne, slozili se ili ne ali Zagorove su copertine najlosije u Bonelliju. I sa najvise gresaka ilitiga fuseraja...


Najlošije su one Martina Mysterea. Alessandrini, jednostavno, nema konkurencije.
Go to Top of Page

Korg
Senior Member



Ireland
1037 Posts

Member since 23/02/2015

Posted - 01/09/2017 : 09:58:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Korg a Private Message  Reply with Quote
Kad vidite ovo bit ćete sretni na Piccinelliju



Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 01/09/2017 : 10:07:45  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
I to je Alessandrini sada maher, kakav je bio na pocecima Martina...i bojim se da stvarno nema konkurencije u svom neskladu i pretjerivanju.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3052 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 01/09/2017 : 10:29:07  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message  Reply with Quote
slažem se - tema nije "pljuvanje" po bilo kome nego samo iznošenje svojih mišljenja i zapažanja, ne vidim što je loše u tome.... usprkos svim našim zamjerkama mi i dalje čitamo te iste stripove :)

„And I know what I want….When the timing is right…Then I'll take what is mine…I am the clansman“
"...gdje god da te život nosi, uvijek moraš znati 'ko si..."
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 01/09/2017 : 12:06:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Meni je ova zadnja naslovnica od Piccinellija sasvim u redu. S obzirom kakvih sve ima u Bonelliju i kakve je sve Ferri radio zadnjih desetak godina ovo je super! :-)
Go to Top of Page

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 01/09/2017 : 15:24:29  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by markotamara

evo usporedbe kako je to MAESTRO napravia






i sad će se reći da je ovo majstorska naslovnica a ono gore fušeraj…
neki ljudi kao da su slijepi

ovdje jedino kolor spašava stvar


Tebi nije,meni je

GALLIENO FERRI
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000