forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Odkrio sam nešto zanimljivo!!!!!!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

1Euro
Advanced Member



12159 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 10/10/2017 : 12:53:04  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
Eto ovako, mislim da sam odkrio nešto jako zanimljivo i interesantno!

Svaka euro novčanica ima serijski broj koji počinje sa nekim slovom, npr slovo T (Irska), slovo X- Njemačka, ima i Slovo W za Njemačku od 2012 dalje, slovo N za Austriju, Z-Belgija, E-slovačka, Y-Grčka,.....znači sva zemlja koja je u eurozoni može naručiti novac, i da se zna od koje je taj novac (vjerojatno da se zna koja ga je naručila?) taj novac se obijeležava serijskim brojem koji započinje sa slovima.
E, tu sam ja odkrio nešto jako zanimljivo.

Naime, Slovenija je ušla u eurozonu 1.1.2007 a u Europsku Uniju smo ušli 1.5.2004.

http://www.evro.si/o-evru/kronoloski-pregled/

Slovenija ima za svoj novac serijski broj H. A ja imam kod kuče novčanicu za 20 eura iz godine 2002 (2 godine prije nego je Slovenija uopšte ušla u Europsku Uniju i 5 godina prije nego je Slovenija uvela euro kao svoj novac), čak više od godinu dana prije nego je Slovenija uvela referendum za ulazak u Europsku Uniju (referendum je bio 23.3.2003).

Znači, tko je naručio tisak novca za Sloveniju (slovo H) več 2002, više od godinu dana prije REFERENDUMA ulaska Slovenije u Europsku Uniju?
Šta ako bi narod glasovao PROTIV?
Šta ako je narod glasovao protiv, pa su nas sve skupa prevarili?

Slovenija je euro uvela 1.1.2007 a več 5 godina prije su nam natisnuli novac. Zar nije to čudno?

osmo
Average Member

Bosnia and Herzegovina
645 Posts

Member since 12/11/2004

Posted - 10/10/2017 : 13:37:23  Show Profile Show Extended Profile  Send osmo a Private Message  Reply with Quote
Teorije zavjere :)
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12159 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 10/10/2017 : 14:04:29  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
pa čuj postoje podaci na internetu da je Slovenija svoje prve novčanice naručila 2008, znači kako je onda moguče da je moj iz 2002?
Ili je rijedak ili su ih naručili 2002 (prije referenduma) pa su nam lagali, znači da je referendum bio samo farsa, samo bacanje novca, da u biti o ničemu ne odlučujemo, jer na internetu su podaci da smo prve novčanice naručili 2008 a ja imam od 2002 sa slovom H (slovo H je za Sloveniju).
Pitao sam Deželnu Banku, Narodnu banku Slovenije, Centralnu Europsku banku,...pa da vidim da li če mi netko odgovoriti
Go to Top of Page

RadioClash
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1670 Posts

Member since 20/11/2015

Posted - 10/10/2017 : 14:07:57  Show Profile Show Extended Profile  Send RadioClash a Private Message  Reply with Quote
Jesi ti siguran da je to prava novčanica ili je falsifikat?

"I’ll have two number 9s, a number 9 large, a number 6 with extra dip, a number 7, two number 45s, one with cheese, and a large soda."
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11541 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 10/10/2017 : 14:39:35  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

pa čuj postoje podaci na internetu da je Slovenija svoje prve novčanice naručila 2008, znači kako je onda moguče da je moj iz 2002?
Ili je rijedak ili su ih naručili 2002 (prije referenduma) pa su nam lagali, znači da je referendum bio samo farsa, samo bacanje novca, da u biti o ničemu ne odlučujemo, jer na internetu su podaci da smo prve novčanice naručili 2008 a ja imam od 2002 sa slovom H (slovo H je za Sloveniju).
Pitao sam Deželnu Banku, Narodnu banku Slovenije, Centralnu Europsku banku,...pa da vidim da li če mi netko odgovoriti


Mogla bi tu kapnuti kakva dobra para, šta veliš 1Euro?
Bila bi šteta propustiti ovu priliku.

Have mercy
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12159 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 10/10/2017 : 16:17:43  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
neki stručnjaci su mi rekli da Europska Unij atiska ovakav novac i ima ga na "lageru" ili u skladištu....znači slovo H je bilo dodijeljeno Sloveniji ali ako bi npr ušla Hrvatska prije Slovenije ili neka druga zemlja, onda bi lijepo njoj dodjelili to slovo H,...svejedno jako sumljivo, da se UNAPRIJED tiska novac i drži ga se na lageru pa ga se onda pusti van,....što ako nitko više ne bi ušao npr, šta bi onda sa svim tim novcem?
Isto tako su mi rekli da je godina 2002 samo godina izdaje ove prve serije da kao sve imaju taj broj iako nije istina jer možete i vi pogledati vaše novčanice pa čete vidjeti da imaju i neke druge godine, itd....dosta muljanja ako mene pitate.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12159 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 10/10/2017 : 16:18:22  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RadioClash

Jesi ti siguran da je to prava novčanica ili je falsifikat?



prava novčanica 100 posto
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15601 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 10/10/2017 : 16:35:02  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Jak si prijo. Nema greske da je tu na stvari nesto sumnjivo, al reci cu ti sto je Branimir Stulic porucio prije 35 godina; sto ti tu mozes, ne budi lud, oni budu tebe rista ravno na sud...
Tako da dok god mislimo, da sami mislimo, u zabludi smo.
Masoni, Iluminati, Bilderbegzi, ljudi u crnom, i svasta nesto moj prijatelju...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4747 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 10/10/2017 : 16:37:58  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Ne bi im propalo ništa , te novčanice bi pustili u promet kao zamjena za istrošene novčanice koje triba zamijenit jer i one imaju svoj vijek trajanja .
Pogledaj samo kod zastave EU , slijedom logike svakim pristupanjem nove članice bi u zastavi trebala biti još jedna zvjezdica šta bi bila formalna gesta kod koje se i formalno obilježi dolazak novog ,šta u svakom slučaju treba ovako ili onako unijeti tj. izmijeniti zastavu.
A ono zastava ostala ista dolaskom novih , i tu su pokazali koji su im bitni (bolje rečeno ravnopravni ,u svakom slučaju su im bitni )a i čemu trošit novce na izmjenu zastave za njih.

Edited by - RAKOSI4 on 10/10/2017 16:42:02
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15601 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 10/10/2017 : 16:43:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RAKOSI4

Ne bi im propalo ništa , te novčanice bi pustili u promet kao zamjena za istrošene novčanice koje triba zamijenit jer i one imaju svoj vijek trajanja .
Pogledaj samo kod zastave EU , slijedom logike svakim pristupanjem nove članice bi u zastavi trebala biti još jedna zvjezdica šta bi bila formalna gesta kod koje se i formalno obilježi dolazak novog ,šta u svakom slučaju treba ovako ili onako unijeti tj. izmijeniti zastavu.
A ono zastava ostala ista dolaskom novih , i tu su pokazali koji su im bitni (bolje rečeno ravnopravni ,u svakom slučaju su im bitni )a i čemu trošit novce na izmjenu zastave za njih.


Ne da se nece siriti, vec ce ispadati...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4747 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 10/10/2017 : 16:50:02  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Varaš se, sve su usisali i "Odlaskom" bi prekidali dotok kisika

Edited by - RAKOSI4 on 10/10/2017 16:51:35
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15601 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 10/10/2017 : 16:53:42  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RAKOSI4

Varaš se, sve su usisali i "Odlaskom" bi prekidali dotok kisika


Zivi bili pa vidili, moremo popricat o ovome za par godin...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2732 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 10/10/2017 : 19:05:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message  Reply with Quote
Kako si uopće došao do toga da slovo označava državu? Daj neki link stavi... potkrijepi dokazima...


Moj strip
Moje aukcije
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12159 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 10/10/2017 : 20:31:54  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spiderman

Kako si uopće došao do toga da slovo označava državu? Daj neki link stavi... potkrijepi dokazima...



pa nije to nikakva tajna:

http://www.ecb.europa.eu/euro/banknotes/design/html/index.en.html
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12159 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 10/10/2017 : 20:33:14  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
evo šta su mi odgovorili iz Europske Centralne banke:

Dear Mr Fidler,

Further to your email of today, we would like to inform you that all euro banknotes of the first series bear the year of the copyright of the first series, which was 2002. On the banknotes of the Europa series appears the year of their issuance, namely 2013 on the new €5, 2014 on the new €10, 2015 on the new €20 and 2017 on the new €50.

You may also find interesting, that the letters of the serial numbers of the banknotes of the new Europa series have a different meaning, namely the printing works where they were printed, and not the country of the central bank that commissioned the printing of the banknote (as it was the case for the banknotes of the first series).

Yours sincerely,

Christine Haas

Outreach Division – Public Enquiries
Directorate General Communications
EUROPEAN CENTRAL BANK
Tel: +49 69 1344 1300
E-mail: info@ecb.europa.eu
http://www.ecb.europa.eu
http://www.youtube.com/ecbeuro
http://twitter.com/ecb
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2732 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 10/10/2017 : 20:35:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro
pa nije to nikakva tajna:

http://www.ecb.europa.eu/euro/banknotes/design/html/index.en.html



Nisam se zanimao za to ali eto zanimalo me gdje to još piše.

Fala :D


Moj strip
Moje aukcije
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12159 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 11/10/2017 : 12:13:44  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
Izgleda da je ipak sve ok, odgovorili su mi iz Banke Slovenije:

Spoštovani!

Vsi evro bankovci prve serije, ne glede na dejansko leto tiskanja nosijo letnico 2002, torej leto, ko so evrobankovci prišli v obtok. Res je, kot navajate, da je Slovenija v Evropsko Unijo vstopila šele leta 2004, v Evrosistem (tolarje smo zamenjali za evre) pa šele leta 01. 01. 2007, vendar imajo tudi bankovci, ki jih je dala natisniti Banka Slovenije ter imajo črko H - ne glede na dejansko leto tiskanja - enako letnico, kot vsi ostali evrobankovci prve serije, torej 2002.

Lep pozdrav

Služba za odnose z javnostmi
Banka Slovenije
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2960 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 11/10/2017 : 15:42:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
daj Euro pošalji par novčanica od recimo 100 eura da ja to temeljito provjerim. neću ti ni naplatit uslugu.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12159 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 11/10/2017 : 16:07:46  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by xilrion

daj Euro pošalji par novčanica od recimo 100 eura da ja to temeljito provjerim. neću ti ni naplatit uslugu.



može ako češ mi ti vratiti jednak broj novčanica po 200 eura, pa da ih i ja provjerim, možda pronađem opet nešto zanimljivo....i moje usluge če bit besplatne
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000