forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: PROPOVJEDNIK 1 & 2
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

Dr. Zistis
Advanced Member



5279 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 21/11/2017 : 16:56:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

bah, druga polovina torpeda je prosecno nacrtana, sa tankim i vec vidjenim scenarijem. cisto da se ovce sisaju


Dobro je Oce Makarije shvatili smo
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 21/11/2017 : 17:02:22  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by kasper

bah, druga polovina torpeda je prosecno nacrtana, sa tankim i vec vidjenim scenarijem. cisto da se ovce sisaju


Dobro je Oce Makarije shvatili smo



ti si izgleda najvise shvatio, na sopstvenom primeru dakako
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/11/2017 : 18:19:18  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Na forumu o stripovima, pa makar i u drugom topicu, skrnavljenje Torpeda...legendi stripa, ikad.
Oslobozebodime!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

karlitos
New Member



243 Posts

Member since 29/10/2016

Posted - 21/11/2017 : 19:58:41  Show Profile Show Extended Profile  Send karlitos a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam jako malo Propovjednika i to što sam pročitao mi je bilo dosta dobro, ali ostatak bi trebao biti jakoo jakoo dobar da bi bio bolji i od najlošijeg Torpeda.

Edited by - karlitos on 21/11/2017 19:59:02
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 21/11/2017 : 20:03:50  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
dobro, razumeli smo. torpedo nije strip, to je religija
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5279 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 22/11/2017 : 19:06:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by kasper

bah, druga polovina torpeda je prosecno nacrtana, sa tankim i vec vidjenim scenarijem. cisto da se ovce sisaju


Dobro je Oce Makarije shvatili smo



ti si izgleda najvise shvatio, na sopstvenom primeru dakako


Jesam pa da pomognem i tebi...Fibrin Torpedo mnogo lepse izgleda od Fibrinog Propovednika
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 23/11/2017 : 12:04:18  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Kada izlazi treca knjiga?
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 23/11/2017 : 14:57:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Zistis
Jesam pa da pomognem i tebi...Fibrin Torpedo mnogo lepse izgleda od Fibrinog Propovednika



Ziva istina!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 23/11/2017 : 18:16:42  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Kada izlazi treca knjiga?



Pa po svemu dosada vj najranije za godinu dana.
Ionako ce TWD tek za dvije godine dok se skupi dovoljno brojeva.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 15/06/2018 : 17:13:02  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Kupio sam obe knjige još na IL, ali evo tek sada pročitao.
Moram reć da me na kraju strip ful uzeo, evo jutros sam zdrobio drugu knjigu skoro pa u šutu (hebat ga morao ručat jer bi me žena razapela ).
Nego čisto da pitam, vidim i serija se hvali, jel ima ikakvih spojlera u ove dvije sezone serije ako sam pročitao ove dvije Fibrine knjige?

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 15/06/2018 17:13:28
Go to Top of Page

bisley
Senior Member



Croatia
1185 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 16/06/2018 : 06:28:27  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
Serija ima drugačiji tijek radnje nego što je to u stripu. U samim detaljima ima izmjena iako se manje više svede na ista ili slična rješenja...

quote:
Originally posted by DiSkAcH

Kupio sam obe knjige još na IL, ali evo tek sada pročitao.
Moram reć da me na kraju strip ful uzeo, evo jutros sam zdrobio drugu knjigu skoro pa u šutu (hebat ga morao ručat jer bi me žena razapela ).
Nego čisto da pitam, vidim i serija se hvali, jel ima ikakvih spojlera u ove dvije sezone serije ako sam pročitao ove dvije Fibrine knjige?

Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 15/06/2019 : 13:48:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Nije bilo knjige broj 1, pa posudio knjigu 2.

Govorili su (kojekakvi) da je Propovjednik vrh, maltene remek-djelo. Ne čitaju Bonelli, a čitaju Propovjednika.
I sada pročitam ja nešto što je označeno kao nekakav specijal, Svetac ubojica. Očajno loše, nešto tako plitko, bezvezno, nikakvo i dosadno nisam čitao otkako sam prije sto godina prestao čitati DDogove.

Pazi ti priče: bio je u ratu, vidio da ljudi ginu na tone i sad je on neki zajebani. Ali je našao jednu malu, koja je u njemu vidjela ono nešto. I živjeli su tako sretni na svojoj farmi, a onda mu ženu i dijete pokosi groznica. Sad mu je u srcu led ledeni, pakao je zaledio. Ni sam vrag ne može s njim na kraj, pa ga šalje na Zemlju da utaži svoju mržnju. Razina najbezveznijeg Bonellija, samo sa očajnim crtežom, Donatelli je lijep pored ovih žvrljotina.

Kažem,
možda je to specijal. Pogledat ću sada glavni tok. No, ne obećava baš taj Preacher. To je za djecu, one koji su duhovno djeca.

Za sada, očajno slabo.
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2259 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 15/06/2019 : 14:41:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
Meni nije ni za djecu. Niti duhovnu a kamoli normalnu. Prenasilno, krvavo, infantilno, loš crtež... Ja nisam uspio pročitati niti preview sa Fibrinih stranica kad je to tek izašlo. Sve u svemu jedno veliko prenapuhano govno.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 15/06/2019 : 15:20:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Ma ljudi kad ostanu djeca ti mogu čitati ovakve gluposti, jer nemaju nikakav kriterij ni o čemu. O tome pričam. Ljudi koji ovo čitaju, za mene su klinci. Gledaju kako ovaj puca na sve strane, reže sabljom itd. Njima je dosta kad im se kaže da se ovaj negledao rata, ne vjeruje više ni u što ljudsko, jer je vidio da su ljudi samo topovsko meso. To su te plitke, cinične filozofije. Publiku čine nezahtjevni, klinci. Takvi kojima je dosta dati bilo kakav razlog da lik postupa kako postupa, npr. petparački motiv da je lik determiniran mržnjom. Tu nalaze "logiku", najbudalastije stvari koje se odvijaju u priči Svetac ubojica, njima se čine logične, i efektne.

Uglavnom,
uzeo sam dalje. Ide neka priča, Krv i viski.
Neki tip se vozi, podjebava šerifa, ovaj ga upuca u glavu. Tipu fali pola glave i vozi se dalje, dok ne sleti u provaliju. Ja, ono, gledam, koji je vrag ovo. Ajde da vidimo zašto se tip bez pola glave vozi u autu kao da ima čitavu glavu. Par dosadnih stranica i saznam da je to nekakav vampir. O jebote. Ako ima išta na svijetu što je dosadnije od tamburica, onda su to vampiri.
Pogledam sadržaj, bah - i ovo je specijal. Jebo vas specijali.

Prelistam do sljedeće priče. Neki glup naslov, spominje se Drk ili tako nešto. Konačno glavni tok.
Ajde da vidim još i to.
Jedan tip, to je valjda čuveni propovjednik, skanjiva se naći sa ženskom. Iznevjerio ju je u Parizu, tako nešto. Onda se vidi s njom, sve pet. Ona ga zaveže za krevet i ode se naći s prijateljicom. Brbljaju koješta. Tu je i onaj dosadni vampir, on u baru priznaje ovoj da ju voli. Nalazimo se usred nekakve dosadne melodrame, a crtež smrdi sto na sat.

Zaklopim Propovjednika. Pogledao sam i to smeće, uvjerio se da ne valja ništa. Pa ne mogu ovo čitati, jebote. Razgovori u New Yorku, dok sam ja inicijalno krenuo to pogledati samo zato što mi je Zoro rekao da ima neovesterna.
Biti fan Propovjednika - svašta.

Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 15/06/2019 : 15:32:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Pa to ti nisam krivo rekao - ima neovesterna, samo što nisi pogodio epizodu izgleda :)
Neću sad to sigurno ponovo čitati, ali koji je naslov te epizode, čisto da vidim gdje je to?

Aha, sve je jasno, pogledao sam na stranici Fibre. Pa to je broj 27, negdje na sredini serijala, nemam pojma gdje.

Edited by - Zoroasterixx on 15/06/2019 15:37:00
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 15/06/2019 : 15:52:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Ma dobro, ali onda se ipak radi o stripu koji ide eventualno u "strip sa elementima neovesterna", a ne o neovesternu. No, nema veze, ionako sam očekivao da je bezveze (samo ipak nisam mislio da je ovoliko bezveze).
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 15/06/2019 : 15:56:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Da, ali i sam si često uvrštavao u neovestern stvari koje su se tek rubno doticale divljeg zapada.
Sam početak doduše jest neovestern, a kasnije se to širi i radnja se seli.

Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/06/2019 : 22:28:13  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
@stinki

PROPOVEDNIK 7: Spasenje

I napokon malo Pričera po mom ukusu.Nema retardiranog zapleta (mislim u većoj meri) sa potragom za Svevišnjim,nema iritantnog vampira Kasidija i bezlične Tulip,već samo jedna obična američka moderna vestern priča,sa dosta perverzije i humora.
Uz poglavlje "Sve u krugu porodice" iz drugog trejda,ovo mi je najbolji Propovednik.
Džesi dolazi u maleni Teksaški gradić,u kome dominira patuljasti moćnik,dobija šerifsku značku te započinje sprovođenje reda i zakona luđe nego Viler Teks.
Sjajna knjiga u svakom pogledu 5/5

Sad tek vidim koliko su mi Kasidi i Tulip bezvezni likovi - šteta što ih Penis nije pobio već u prvoj knjizi.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 16/06/2019 : 00:01:33  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
Moze svako pisati sto hoce, nije sve za svakog, svaki je znalac i majstor poznavanja stripova itd.. Da skratim, vec dugo mi je svejedno sta god ko napise o bilo kojem stripu, bitno je jedino sta mislim ja. I Preacher mi je jedan najboljih stripova ever .

Jack the Black.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 16/06/2019 : 08:37:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mike
Da skratim, vec dugo mi je svejedno sta god ko napise o bilo kojem stripu, bitno je jedino sta mislim ja.



Pa to ti upravo govorim, mike. Ti si klinac, zato ti Propovjednik i jest best ever.
Samo klinci razmišljaju tako, "bitno mi je jedino što mislim ja". I Hegelovi crnci. Vidi ovo, mike:

"Ona prava Afrika je dječja zemlja obavijena u crnu boju noći...kod crnaca je karakteristično upravo to da njihova svijest još nije došla do nekog čvrstog objektiviteta kao što su Bog, zakon... ...on je prirodan čovjek u svoj svojoj neobuzdanosti...
...slučajna volja čovjeka je viša nego ono prirodno, no iz toga što je čovjek postavljen kao ono najviše, on nema poštovanja pred samim sobom, jer tek sa sviješću o nekom višem biću postiže čovjek stajalište koje mu zajamčuje pravo poštovanje. Ako je jedino volja ono apsolutno, onda duh ne može znati ni za kakvu općenitost..."

... onda duh ne može znati ni za kakvu općenitost. Objasnio bih ti ovu misao, mike, ali ne sada, dok se još nalaziš u "pravoj Africi", dječjoj zemlji.

Anto,
nemam baš povjerenja u tvoje sudove. Ovdje bismo se možda mogli naći, i te priče bi mi valjda bile čitljive. Problematično ipak izgleda ovo "sa dosta perverzije i humora". Prevedeno, ovo mi govori da se radi o očajnom stilu. Znači, sadržaj tih priča je možda okej, ali obrada tog materijala je bezveze, klinačka, hegelovskocrnačka.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 16/06/2019 : 09:28:46  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Stinky ima li nešto u životu do čega si sam doša, a ne da čitaš svakakve budalaše poput Hegela?
Ono, kad kreneš nešto pisat napišeš iz svoje glave, a ne ono šta si pročita od nekog jebivjetra?
Kažeš onaj saint of killers samo maše sabljon i ruši sve oko sebe?
To ti je Stinky vrlo vjerovatno zato šta ga ćaća nije učija čitat nego mu je noštrija štap da mlati maslačke.




Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 16/06/2019 : 09:58:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Stinky ima li nešto u životu do čega si sam doša, a ne da čitaš svakakve budalaše poput Hegela?
Ono, kad kreneš nešto pisat napišeš iz svoje glave, a ne ono šta si pročita od nekog jebivjetra?
Kažeš onaj saint of killers samo maše sabljon i ruši sve oko sebe?
To ti je Stinky vrlo vjerovatno zato šta ga ćaća nije učija čitat nego mu je noštrija štap da mlati maslačke.




Pazi što ti Hegel kaže
"Ono što je u mojoj filozofiji moje, to nije istinito"
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 16/06/2019 : 10:17:40  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
@stinky

Necu odgovarati na tvoje postove, niti ih citam. Kad smo se upoznali 2006 na 1. Mafestu, bio si sasvim ok, cool decko. Takvog te se sjecam i tako zelim da ostane.

Inace kamoli srece da bi bio jos klinac. Darujem cijelu svoju kolekciju da se mogu vratiti 30 godina nazad.

Jack the Black.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 16/06/2019 : 10:28:14  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky


Anto,
nemam baš povjerenja u tvoje sudove. Ovdje bismo se možda mogli naći, i te priče bi mi valjda bile čitljive. Problematično ipak izgleda ovo "sa dosta perverzije i humora". Prevedeno, ovo mi govori da se radi o očajnom stilu. Znači, sadržaj tih priča je možda okej, ali obrada tog materijala je bezveze, klinačka, hegelovskocrnačka.


mislim da bi ti taj deo svakako bio dobar.
quote:
Originally posted by mike


Inace kamoli srece da bi bio jos klinac. Darujem cijelu svoju kolekciju da se mogu vratiti 30 godina nazad.


+1

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 16/06/2019 10:29:03
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 16/06/2019 : 11:01:46  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Stinky ima li nešto u životu do čega si sam doša, a ne da čitaš svakakve budalaše poput Hegela?
Ono, kad kreneš nešto pisat napišeš iz svoje glave, a ne ono šta si pročita od nekog jebivjetra?
Kažeš onaj saint of killers samo maše sabljon i ruši sve oko sebe?
To ti je Stinky vrlo vjerovatno zato šta ga ćaća nije učija čitat nego mu je noštrija štap da mlati maslačke.




Pazi što ti Hegel kaže
"Ono što je u mojoj filozofiji moje, to nije istinito"

znači dečko je ima vizije?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000