forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Otvoreno o forumašima
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 17/11/2017 : 13:04:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Tko vam je na neki način poseban forumaš,tko vam ima zanimljive komentare,teme,tko vam ne odgovara po nečemu,pamtite po nečemu forumaše kojih više nema...i sve ostalo.
Bilo bi lijepo da ne bude svađa,provokacija...ne može se svatko svidjeti nekome,kako se kaže, sto ljudi sto čudi

vukozec
Advanced Member



4864 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 17/11/2017 : 13:05:55  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Imali smo nedavno sličnu temu...
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 17/11/2017 : 15:49:16  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Ja volim sve forumaše! ;)
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 17/11/2017 : 18:29:27  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
ne volim vas i ne zanimate me

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 17/11/2017 : 18:41:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
TBF jako dobro izražava ono što osjećam. Oni koji osjećaju slično su mi dragi:




What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 17/11/2017 18:47:54
Go to Top of Page

zlatko900
Average Member

930 Posts

Member since 28/01/2012

Posted - 17/11/2017 : 22:43:40  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatko900 a Private Message  Reply with Quote
Ima ih kojima je svaka riječ na mjestu,kao i onih koji nikako da shvate da su najpametniji kad se nejavljaju. Sreća da je ovih prvih daleko više... Malo je prodavača stripova koji se javljaju na forum,a oni bi puno bolje mogli pojedine članove opisati...
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 17/11/2017 : 22:57:42  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
Volim vas skoro sve... Rekoh skoro sve...

#kafauglavu
Go to Top of Page

zlatko900
Average Member

930 Posts

Member since 28/01/2012

Posted - 17/11/2017 : 23:36:53  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatko900 a Private Message  Reply with Quote
Ako bi trebao nekoga izdvojiti to bi bio Mr.Bushido. Čovjek ima sve u "malom prstu", nikad nikoga vrijeđao, sa nikim se svađao, kad god nekoga nešto zanima uvijek je tu da ponudi odgovor,i to uvijek točan odgovor,i što je najbitnije-uz sve to nije nikakav razmetljivac (a s obzirom na znanje mogao bi biti)... Ponekad steknem takav utisak kao da je čovjek stalno na forumu i to da stoji na usluzi svakome,koga šta zanima iz svijeta stripa... Svaka čast,majstore...
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 18/11/2017 : 00:29:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatko900

Ako bi trebao nekoga izdvojiti to bi bio Mr.Bushido. Čovjek ima sve u "malom prstu", nikad nikoga vrijeđao, sa nikim se svađao, kad god nekoga nešto zanima uvijek je tu da ponudi odgovor,i to uvijek točan odgovor,i što je najbitnije-uz sve to nije nikakav razmetljivac (a s obzirom na znanje mogao bi biti)... Ponekad steknem takav utisak kao da je čovjek stalno na forumu i to da stoji na usluzi svakome,koga šta zanima iz svijeta stripa... Svaka čast,majstore...


Slabe kontakte imam s njim.
Meni je dodsferd jako zanimljiv.
Svagdje ga ima i dosta ljudima odgovara.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6599 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 18/11/2017 : 00:51:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Bushido je dobar ali kao neki kruti činovnik, hodajuća Wikipedia, čuvar istine. Što treba odgovorit će, gdje nisi u pravu ispraviti. Meni bi valjalo da više vidimo neke njegove komentare o stripovima, ovako u stilu Shanera za kojeg imam dojam da se ne odvaja od literature. solar je utopist.
Dodsferd mi, iako se svezao nekih sotonizama i imao mali eksces početkom godine, djeluje kao kolegijalan tip, ima dobre komentare na recenzije. Mrkvin nijedan post ne pročitam do kraja, ne dijelimo isti ukus ali zađem na većinu tema i kad počnem njen post čitat to mi je teško štivo i rijetko doguram do kraja
Dalje, anto mi je dobar, pozitivac al ništa dok ne vidim da nekom izdanju pukne kečinu i uputi kritiku. tellera volim što gađa pravo u sridu, ovo njegovo pljuckanje Fibrinih izdanja mi je simpatično, ništa tu nema degutantno ni zlonamjerno. Pretjera i on s Bonellijem ali i tu ima stav, drago mi je da mu Zagor nije najdraži.
O kome još? Onaj mogorovic mi je simpatičan,sjećam se da u njega ide kupljeno-pročitano u par dana, to poštujem. Vlladimir je na momente "težak" ali zna šta piše i ne uvija se. Jerry Krause je neki entuzijast teški, koliko mi se čini čita samo Nathana, pravi fenomen, odakle mu Nathan, vrag ga znao. Baš me je nasmijao King Warrior onim prognozama da će Jerry u budućnosti pisati kontrarecenzije na svoje recenzije. Giuda fali ili bar njegovi komentari van Nathana.
Ovi neki su mi čudni, recimo otkrili smo da Beren čita stripove a ne samo igra našu kladionicu, dok ih se dosta ne penje u stripovske teme.
Fali svježe krvi i priče, rasprave, ma i svađe konkretno o sadržaju epizoda a ne samo "Novi Zagor" pa "Uh loš prevod naslova", "Fina naslovnica" i to je to. Kakvo je unutra? Gdje sukob mišljenja?
Laku noć, prokleti Castelli

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 18/11/2017 00:55:48
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 18/11/2017 : 01:15:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Da,meni isto malo smeta njegov kvazi sotonizam...o drugima ću više ovih dana,premoren sam sada...
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 18/11/2017 : 02:25:29  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Sotonizam? Čovjek voli glasnu glazbu, a vi ga proglasili sotonistom. ccc
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 18/11/2017 : 09:41:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Sotonizam? Čovjek voli glasnu glazbu, a vi ga proglasili sotonistom. ccc


Da nam je bar više takvih sotonista.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 18/11/2017 : 12:35:35  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
solar je utopist.

I'll take that as a compliment.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6599 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 18/11/2017 : 12:57:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
hehe, samo sam ja "pustio jezik"... naravno, solar, to je kompliment, ništa ni protiv koga nije loše, to ne bi pisao
Htio sam potaknuti da se još neki pokrenu ali očito se susprežete.

loading...
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 18/11/2017 : 13:57:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by nagor

Sotonizam? Čovjek voli glasnu glazbu, a vi ga proglasili sotonistom. ccc


Da nam je bar više takvih sotonista.


Kvazi- (lat. quasi) kao, kao da, gotovo, skoro, donekle, otprilike; glaz. kao, skoro; u složenicama obièno u znaèenju: tobožnji, polu, nazovi, npr. kvaziznanstvenik, kvaziumjetnik itd.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 18/11/2017 : 13:58:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

hehe, samo sam ja "pustio jezik"... naravno, solar, to je kompliment, ništa ni protiv koga nije loše, to ne bi pisao
Htio sam potaknuti da se još neki pokrenu ali očito se susprežete.


Htio sam napisati ali vidim da nitko ne piše, pa kada si ti napsao onda sam i ja
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 18/11/2017 : 15:08:01  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by nagor

Sotonizam? Čovjek voli glasnu glazbu, a vi ga proglasili sotonistom. ccc


Da nam je bar više takvih sotonista.


Kvazi- (lat. quasi) kao, kao da, gotovo, skoro, donekle, otprilike; glaz. kao, skoro; u složenicama obièno u znaèenju: tobožnji, polu, nazovi, npr. kvaziznanstvenik, kvaziumjetnik itd.



Nije polu-sotonist ako voli glasnu glazbu. Uostalom, sotona ne postoji, tako da nema brige.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 18/11/2017 : 15:11:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Ne treba generalizirati.
Postoji ili ne vrlo diskutabilno
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 18/11/2017 : 16:15:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by nagor

Sotonizam? Čovjek voli glasnu glazbu, a vi ga proglasili sotonistom. ccc


Da nam je bar više takvih sotonista.


Kvazi- (lat. quasi) kao, kao da, gotovo, skoro, donekle, otprilike; glaz. kao, skoro; u složenicama obièno u znaèenju: tobožnji, polu, nazovi, npr. kvaziznanstvenik, kvaziumjetnik itd.


Da nam je bar više takvih kvazi sotonista.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 18/11/2017 : 16:18:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Ne treba generalizirati.
Postoji ili ne vrlo diskutabilno


Zdrav razum kaže da sotona ne postoji.
Crkva kaže da postoji.
Svatko ima pravo da odluči šta će mu biti vodilja u životu, tako da se ja ni u ludilu ne bih usudio reći da li postoji ili ne, kako ne bih nekoga povrijedio...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 18/11/2017 16:19:12
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1404 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 18/11/2017 : 16:56:34  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Bushido je dobar ali kao neki kruti činovnik, hodajuća Wikipedia, čuvar istine. Što treba odgovorit će, gdje nisi u pravu ispraviti. Meni bi valjalo da više vidimo neke njegove komentare o stripovima, ovako u stilu Shanera za kojeg imam dojam da se ne odvaja od literature.


Meni je to bas najdraza Bushidova karakteristika. Covjek dolazi ovamo pricati o stripovima, a ne o sebi. Jer, da se ne zavaravamo, ove neke kvazi-recenzije i pseudo-misljenja koje sastavlja ekipica cije nickove nikako da popamtim imaju samo jednu svrhu - da se malo prica o sebi. I u tome nema niceg loseg, ali niti iceg sto mene zanima. Kad Bushido napise post, to svakako procitam, jer on u njega ne stavlja sebe, nego informacije. Covjek nema potrebu doci nas obavijestiti svaki put kad nesto procita, a jos manje u to utkati izvjestaj o tome kako se svjetlo mijenjalo na forangama u kuhinji dok je to citao, uz zvuke nove kafemasine, koju je kupio u West Gateu, evo fotke masine, a i njega kako je kupuje, dok pored njega stoji neka djevojka, koja je zgodna i on pomno bira rijeci za taj i sljedecih 10 spin-off postova ne bi li ostalo ambivalentnim, a progresivno intrigantnim, tko mu je ona.
Najiskrenije se nadam da nece u svojoj personi mijenjati nista, jer je savrsen takav kakav jest.
Uzivo takodjer.

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.

Edited by - culture vulture on 18/11/2017 16:57:51
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11681 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 18/11/2017 : 17:27:06  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Niko nije savršen, pa ni Bushido.
Nećemo generalizirati.

Kako ga ti opisa, još će se neko zaljubiti u njega.

Have mercy
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1404 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 18/11/2017 : 18:19:06  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
Mislis na nekoga odredjenog?

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 18/11/2017 : 23:15:29  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney


Dalje, anto mi je dobar, pozitivac al ništa dok ne vidim da nekom izdanju pukne kečinu i uputi kritiku


Ludnica Arkam

pre nekoliko dana sam prvi put pročitao ovaj strip;bez puno osvrtanja na originalni scenario.I mnogo toga mi je bilo nejasno,a i ono što sam skontao mi je bilo bezveze.Crtež standardno Mekinovski,ali kad sam tu i tamo bacio pogled na Morisonov scenario,ostao sam razočaran kako je crtač preneo piščeve ideje i atmosferu.

Danas sam se stvarno potrudio oko Ludnice i izdvojio poprilično vremena da je pročitam uz punu pažnju,prativši istovremeno i originalni scenario.I najkonkretniji komentar bi bio onaj noemisov sa (čini mi se) druge stranice topika - "neizmerno sranje".

Glede priče,sad kad sam uz pomoć oriđiđi scenarija demistifikovao sve ono što me je zbunjivalo pri prvom čitanju,moram reći da mi je sva ova zajebancija sa simbolikama,psihologijama,filozofijama,...tako bezvezna,dosadna,stupidna,....Pojeo sam se živ što sam ovako protraćio tri sata lepog nedeljnog popodneva.
A Mekin mi je zaista dobar i originalan ilustrator,ali mi se uopšte ne sviđa kao crtač.

Ono što mi je ovde najčudnije i što mi predstavlja pravu misteriju sa AA je:
ovo je totalno specifičan strip;težak i potpuno odudara od mejnstrima - i pričom i crtežom;a opet je najprodavanija grafička novela sa preko pola miliona prodatih primeraka ??

Darkvudovo izdanje je besprekorno.

5/10 (1/5)


quote:
Originally posted by anto



Metalne godine (Moebius)
(moje viđenje)

1.Kita uzorita:
Pročitah strip.WTF??Pročitah ga ponovo.Ma goni se u ...Kakvo je ovo šamaranje? Da bi se zadržao metritski ugovor i izbegao rat sa egzotama, treba zadovoljiti nesilicu,...Ma da je crtež i samo zlato priča je krajnje nebulozna i besmislena.



3. Arzach :
Zaobilaznica -fenomenalan crtež.Arzak - očekivao sam više sa ovim albumom;ništa posebno;opet dosta besmisla.


7. Slepa citadela :
Najlošiji album.Beli košmar dobra priča.Ostalo blato.

8. Čovek sa Cigurija :
Lošije od Garaže.Kraj mi se uopšte nije svideo.Nije za prelaznu ocenu.

Pa eto; moj predosećaj me po ko zna koji put nije prevario.Mislim da je ovo najprecenjeniji strip koji se pojavio na ovim prostorima.Cela ova priča sa hiperbrzom rasprodajom i totalnim raspamećivanjem sa mebijusom me podseća na priču "Carevo novo odelo/ruho".
Čini mi se da je oko Metalnih godina napravljena fama da je sve ovo puna metafora,aluzija,simbolike,...
Ma meni je ovo ipak go qurac, uzaludno traćenje jednog ogromnog talenta velikog crtača.




Žak Tardi: ISTINITA PRIČA O NEZNANOM JUNAKU & ŠARLOOVA KLACKALICA
Ne volim ovakve stripove.
Istinita priča.../Šarloova klackalica mi je haotična na prvi,drugi, i sve ostale poglede.Jedina svetla tačka mi je završnica prve priče (pored dopadljivog Tardijevog crteža).
A druga mi je,uz dužno poštovanje autoru,izdavaču i svima kojima se dopao strip,ultra-kvazi-intelektualno proseravanje.

5/10 (1/5)



evo ti nekih kečeva.I to za kultne stripove.

kad bi čitao zagora i većinu bonelija,te superheroje,verovatno bi ih bilo ko pleve.


Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 18/11/2017 23:16:34
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 19/11/2017 : 00:42:56  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
men nije jasno kqk anto moze biti iz srbije
:D
anto nim???

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000