forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 Odnos pošte prema našim uredno plaćenim paketima.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 09/02/2018 : 14:58:37  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Ekrem lifra narkotike
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 09/02/2018 : 17:25:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Horor priče iz pošte i kioska.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 09/02/2018 : 19:33:39  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
A zaboravih da sam imao problema i kada sam trebao da podignem novac preko Western Uniona za prodat strip.
Kupio mi strip čovek iz Australije, ali je na sajtu bila navedena adresa valjda njegovog brata ili rođaka iz Bosne gde je valjda i on nekada živeo.Kada mi je poslao broj transakcije i ja sa ličnom kartom otišao u poštu, tamo me je neki tip, radnik verbalno napao što sam pogrešio adresu odakle mi se šalje (ja sam rekao iz Bosne,a uplaćeno mi je iz Australije) i što ne znam pravu.A nigde vezano za Western Union ne stoji da se to mora znati i imao sam sve što mi je potrebno.
Ja sam se svejedno izvinuo, rekao da nije moja krivica jer mi nije rečeno odakle se šalje i da slobodno zovu pošiljaoca.Ništa me dotični tip nije hteo slušati već je počeo da me vređa i govori mi na uvijen način da sam glup.A pre mene je bio neprijatan prema dve žene koje su stajale ispred mene u redu, jednu devojku je isprozivao što je požurila na šalter (a inače kao i obično na veliku gužvu uvek rade maksimalno samo 2 šaltera iako ih ima gomila) dok je žena koja je upravo završila na šalteru još stojala uz njega (ali se pomerila uredno u stranu) i stavljala novac u novčanik i neke papire u tašnu.
Sve sam se mislio, ako su već one pokunjeno to prećutale ja vala neću kada je već počeo da me vređa.I onda sam mu očitao bukvicu, no nisam prešao neku granicu i vređao, no bio sam poprilično neprijatan.Onda je on rekao da mi neće dati novac, a ja sam rekao da se neću mrdnuti odatle dok to ne uradi.Opet on da će zvati policiju, a ja neka samo to i učiniti pa nek provere sve detalje situacije i malo propitaju i ostale ljude okolo šta misle o njihovom radu.Na to mi je odmah dao novac i sve se završilo.

Možda bih mogao i neku knjigu da napišem o mojim dogodovštinama sa poštom, bila bi hit.
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 09/02/2018 : 19:35:17  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
Malo humora shodno temi, iako nažalost u ovome ima i previše istine.

https://www.youtube.com/watch?v=FTbXSTe7BIg
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 09/02/2018 : 19:53:05  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by DODSFERD

Nemam pojma jer nisam upoznat sa njihovom situacijom, ali se ne bih čudio da je slična. Barem je slična u zdravstvu, ovdje kod mene ordinacije rade skraćeno jer ti djelatnici pokrivaju 2 radna mjesta pa se moraju prebacivati s jednog na drugo.
Želim samo reći da su davno prošla vremena kada je u državnim firmama bilo dobro, jedina preostala pogodnost je da plaća (koja nije ništa posebno kako neupućeni misle) sjeda redovito, a sve ostalo je u debelom kurcu.




Kad je tako, ti pređi u realni sektor. 99% ljudi iz realnog sektora će se vrlo rado zaminit s tobon. Eventualno trećina tih "jadnih radnika" je OK, ti si možda u toj trećini, ostatak je čisti balast. Tako je u više manje svakoj firmi/ustanovi/agenciji koja je na državnoj sisi.

Šta se plaća tiče neznan kako je u HŽ-u(sigurno nije puno drugačije,) ali ka konzultant za implementaciju softvera za obračun plaća radija san za svakakve firme, između ostalog i u par ovih socijalističkih mastodonata. Čisto za primjer, možda će sutra na televiziji neki sindikalac plakat kako recimo šofer u gradskon javnon prijevozu ne može radit za 4800 Kn, ali će uredno prešutit da je to samo osnovica, a na tu osnovicu ide dodatak za smjenski rad, dodatak za noćni rad, dodatak za rad vikendom, dodatak za rad praznikom, dodatak za 10 godina vjernosti službi, obračun minulog rada, 20% od svake prodane karte u vozilu, i još 100 svakakvih čuda. I prvoga u misecu, kad se sve obračuna, "jadni šofer" sa 10 godina staža skupi 8-9000. Radija san recimo i u jednoj firmi za zbrinjavanje otpada, u njoj smetlari imaju i dodatak za mliko.
90% zaposlenih u privatnin firmama za ove dodatke nije nikad u životu čulo, osnovica in je otprilike ista.


Tako isto bih i ja tebi mogao reći da dođeš živjeti ovdje u zapadnu Slavoniju pa da vidiš kako je tu ''lijepo'', sve živo je propalo i ako nisi u nekoj državnoj firmi sigurno se nećeš nigdje zaposliti, tako da ova priča o ljudima koji bi se zamijenili sa mnom uopće ne drži vodu. Činjenica je kako su jedan Zagreb, Istra i Dalmacija prava privilegija za život u odnosu na propalu Slavoniju.
Ovu plaću koju si naveo za šofera na HŽ-u možeš imati samo ako si nekakav šef ili radiš na najbolje plaćenim mjestima (kakvih je među djelatnicima jako malo) uz barem 30-ak godina staža, uglavnom ja je mogu samo sanjati kao i 95 % radnika.
Što se tiče dodataka baš me zanima koliko je privatnih firmi (osim trgovaca) koji moraju raditi nedjeljom, praznikom ili noćne smjene pa da im je potreban takav dodatak. Npr. dok su svi normalni ljudi spavali ili tulumarili na doček Nove godine ja sam se morao ustati u 3:30 i otići na posao, priznaj da nema puno takvih budala i zašto onda takav dan ne bih imao plaćen po posebnoj tarifi.
Ja i dalje tvrdim da jedan konobar na moru u vrijeme turističke sezone ima veću plaću nego 70 % radnika na HŽ-u, a po ovome jedna obična čistačica, koja za obavljanje tog posla ne mora imati nikakvo obrazovanje, gotovo uopće ne zaostaje za većinom naših plaća. http://sibenskiportal.rtl.hr/2016/04/15/u-solarisu-otvoreno-progovorili-o-placama-evo-koliko-zaraduju-kuhari-konobari-sobarice/

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 09/02/2018 : 21:44:49  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
za večinu šljakera državne firme nisu ništa bolje nego privatne.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 09/02/2018 : 23:19:31  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

za večinu šljakera državne firme nisu ništa bolje nego privatne.


Niti blizu.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 10/02/2018 : 10:55:26  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

za večinu šljakera državne firme nisu ništa bolje nego privatne.



Nažalost griješiš.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 10/02/2018 : 14:18:46  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
niti malo,znam iz prve i druge i treće ruke.
dobro je jedino direktorima i eventualno kome u administraciji.
problem je šta ljudi šta nemaju veze s tin misle da je još socijalizam.
je q.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 10/02/2018 : 15:17:45  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by DODSFERD

Nemam pojma jer nisam upoznat sa njihovom situacijom, ali se ne bih čudio da je slična. Barem je slična u zdravstvu, ovdje kod mene ordinacije rade skraćeno jer ti djelatnici pokrivaju 2 radna mjesta pa se moraju prebacivati s jednog na drugo.
Želim samo reći da su davno prošla vremena kada je u državnim firmama bilo dobro, jedina preostala pogodnost je da plaća (koja nije ništa posebno kako neupućeni misle) sjeda redovito, a sve ostalo je u debelom kurcu.




Kad je tako, ti pređi u realni sektor. 99% ljudi iz realnog sektora će se vrlo rado zaminit s tobon. Eventualno trećina tih "jadnih radnika" je OK, ti si možda u toj trećini, ostatak je čisti balast. Tako je u više manje svakoj firmi/ustanovi/agenciji koja je na državnoj sisi.

Šta se plaća tiče neznan kako je u HŽ-u(sigurno nije puno drugačije,) ali ka konzultant za implementaciju softvera za obračun plaća radija san za svakakve firme, između ostalog i u par ovih socijalističkih mastodonata. Čisto za primjer, možda će sutra na televiziji neki sindikalac plakat kako recimo šofer u gradskon javnon prijevozu ne može radit za 4800 Kn, ali će uredno prešutit da je to samo osnovica, a na tu osnovicu ide dodatak za smjenski rad, dodatak za noćni rad, dodatak za rad vikendom, dodatak za rad praznikom, dodatak za 10 godina vjernosti službi, obračun minulog rada, 20% od svake prodane karte u vozilu, i još 100 svakakvih čuda. I prvoga u misecu, kad se sve obračuna, "jadni šofer" sa 10 godina staža skupi 8-9000. Radija san recimo i u jednoj firmi za zbrinjavanje otpada, u njoj smetlari imaju i dodatak za mliko.
90% zaposlenih u privatnin firmama za ove dodatke nije nikad u životu čulo, osnovica in je otprilike ista.


Tako isto bih i ja tebi mogao reći da dođeš živjeti ovdje u zapadnu Slavoniju pa da vidiš kako je tu ''lijepo'', sve živo je propalo i ako nisi u nekoj državnoj firmi sigurno se nećeš nigdje zaposliti, tako da ova priča o ljudima koji bi se zamijenili sa mnom uopće ne drži vodu. Činjenica je kako su jedan Zagreb, Istra i Dalmacija prava privilegija za život u odnosu na propalu Slavoniju.





Mišaš kruške i jabuke. Ovaj dio o stanju Slavoniji je apsolutno točan. Slavonija je razjebana do kraja, ali onda nije rješenje kupovat socijalni mir zapošljavanjen po javnon sektoru koje će financirat građani. I normalno da nisan mislija da će se čovik iz Splita priselit u Slavoniju. Mislija san na čovika iz tvoje okoline.
Pretprošlo lito san dva miseca radija u Slavonskon Brodu, stvrno je ružno vidit kako propadaju slavonski gradovi. Ako rikne Đuro Đaković ode sve u 3PM.
quote:
Originally posted by DODSFERD

Ovu plaću koju si naveo za šofera na HŽ-u možeš imati samo ako si nekakav šef ili radiš na najbolje plaćenim mjestima (kakvih je među djelatnicima jako malo) uz barem 30-ak godina staža, uglavnom ja je mogu samo sanjati kao i 95 % radnika.




HŽ je ipak u puno goren stanju od tih firmi pa je to valjda i logično.

quote:
Originally posted by DODSFERD


Što se tiče dodataka baš me zanima koliko je privatnih firmi (osim trgovaca) koji moraju raditi nedjeljom, praznikom ili noćne smjene pa da im je potreban takav dodatak. Npr. dok su svi normalni ljudi spavali ili tulumarili na doček Nove godine ja sam se morao ustati u 3:30 i otići na posao, priznaj da nema puno takvih budala i zašto onda takav dan ne bih imao plaćen po posebnoj tarifi.



U smjenama, vikendima i praznicima rade ljudi zaposleni u ugostiteljsvu(konobari i kuhari), turizmu (recepcioneri, sobarice), radnici u prozvodnji (kod mene lokalno AD Plastik i Dalmacijacement), zaposleni na radio i televizijskim postajama, skladištari po logističkin centrima, itd...
Za dodatke najčešće ne znaju.
U privatnoj firmi se ljudi podile da pola ima slobodnu novu godinu a pola Božić, u ovin drugima se najčešće "tuku" da šta više rade. Najsritniji uvate i božić i NG i tri kralja.
quote:
Originally posted by DODSFERD

Ja i dalje tvrdim da jedan konobar na moru u vrijeme turističke sezone ima veću plaću nego 70 % radnika na HŽ-u, a po ovome jedna obična čistačica, koja za obavljanje tog posla ne mora imati nikakvo obrazovanje, gotovo uopće ne zaostaje za većinom naših plaća. http://sibenskiportal.rtl.hr/2016/04/15/u-solarisu-otvoreno-progovorili-o-placama-evo-koliko-zaraduju-kuhari-konobari-sobarice/


Konobar na moru u sezoni mora imat duplo veću plaću od 70% radnika HŽ-a. Efektivno radno vrijeme mu je 12 sati i radi zajeban posal.
Uz to, poslodavac mu je u 99% slučajeva privatnik i plaću ne dobiva iz državnog proračuna.

HŽ-a smo se uvatili slučajno, ne shvati ovo osobno.
U krajnju ruku, većina balasta i nije u šljakerima negu u menađmentu i administraciji.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 10/02/2018 15:47:26
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 10/02/2018 : 15:43:26  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

niti malo,znam iz prve i druge i treće ruke.
dobro je jedino direktorima i eventualno kome u administraciji.
problem je šta ljudi šta nemaju veze s tin misle da je još socijalizam.
je q.


Ja sve šta znan, znan iz prve ruke.
Skladištar zaposlen u gradskon poduzeću, plaća 4500 Kn. Do 10 razmišlja i dogovara šta će marendat, od 11 do 1 razmišlja kako je meso s gradela bilo malo žilavo. u 1 je satran od ciloga dana i nemože više ništa radit.
Skladištar u recimo Kauflandu, plaća 4000 Kn,. Nije stiga marendat, a doma je doša u 5 jer je taman kad je triba ić doma stiga šleper od Vindije sa gustin sokovima.

Skladištar zaposlen u gradskon poduzeću najčešće ima osiurano radno misto do penzije.
Skladištar zaposlen u Kauflandu moli boga da financijsko izvješće na kraju godine bude pozitivno pa švabo odluči još par godina radit u Hr.

Na svin razinama, od skladištra do direktora, situacija više-manje ista.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 10/02/2018 15:55:30
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 10/02/2018 : 15:54:10  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
gradska poduzeća? pa to se teže uvalit nego u državna.
a skladište kako koje.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 10/02/2018 : 16:11:59  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI
U smjenama, vikendima i praznicima rade ljudi zaposleni u ugostiteljsvu(konobari i kuhari), turizmu (recepcioneri, sobarice), radnici u prozvodnji (kod mene lokalno AD Plastik i Dalmacijacement), zaposleni na radio i televizijskim postajama, skladištari po logističkin centrima, itd...
Za dodatke najčešće ne znaju.
U privatnoj firmi se ljudi podile da pola ima slobodnu novu godinu a pola Božić, u ovin drugima se najčešće "tuku" da šta više rade. Najsritniji uvate i božić i NG i tri kralja.



A di su ti zaštitari??
Veliki minus!

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3295 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 10/02/2018 : 17:00:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maelstrom

A zaboravih da sam imao problema i kada sam trebao da podignem novac preko Western Uniona za prodat strip.
Kupio mi strip čovek iz Australije, ali je na sajtu bila navedena adresa valjda njegovog brata ili rođaka iz Bosne gde je valjda i on nekada živeo.Kada mi je poslao broj transakcije i ja sa ličnom kartom otišao u poštu, tamo me je neki tip, radnik verbalno napao što sam pogrešio adresu odakle mi se šalje (ja sam rekao iz Bosne,a uplaćeno mi je iz Australije) i što ne znam pravu.A nigde vezano za Western Union ne stoji da se to mora znati i imao sam sve što mi je potrebno.
Ja sam se svejedno izvinuo, rekao da nije moja krivica jer mi nije rečeno odakle se šalje i da slobodno zovu pošiljaoca.Ništa me dotični tip nije hteo slušati već je počeo da me vređa i govori mi na uvijen način da sam glup.A pre mene je bio neprijatan prema dve žene koje su stajale ispred mene u redu, jednu devojku je isprozivao što je požurila na šalter (a inače kao i obično na veliku gužvu uvek rade maksimalno samo 2 šaltera iako ih ima gomila) dok je žena koja je upravo završila na šalteru još stojala uz njega (ali se pomerila uredno u stranu) i stavljala novac u novčanik i neke papire u tašnu.
Sve sam se mislio, ako su već one pokunjeno to prećutale ja vala neću kada je već počeo da me vređa.I onda sam mu očitao bukvicu, no nisam prešao neku granicu i vređao, no bio sam poprilično neprijatan.Onda je on rekao da mi neće dati novac, a ja sam rekao da se neću mrdnuti odatle dok to ne uradi.Opet on da će zvati policiju, a ja neka samo to i učiniti pa nek provere sve detalje situacije i malo propitaju i ostale ljude okolo šta misle o njihovom radu.Na to mi je odmah dao novac i sve se završilo.

Možda bih mogao i neku knjigu da napišem o mojim dogodovštinama sa poštom, bila bi hit.

uvek je trebalo znati adresu posiljaoca i tacan iznos
mozda ne pise svuda ali evo:

How do I pick up a money transfer?

You can pick up your money at any agent location. You'll need to complete a "To Receive Money" form with the following information:

Name
Address
Amount expected
Sender's name
Sender's city and country
Acceptable ID documents are also required.

Some restrictions may apply.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 10/02/2018 : 18:55:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by lwood

niti malo,znam iz prve i druge i treće ruke.
dobro je jedino direktorima i eventualno kome u administraciji.
problem je šta ljudi šta nemaju veze s tin misle da je još socijalizam.
je q.


Ja sve šta znan, znan iz prve ruke.
Skladištar zaposlen u gradskon poduzeću, plaća 4500 Kn. Do 10 razmišlja i dogovara šta će marendat, od 11 do 1 razmišlja kako je meso s gradela bilo malo žilavo. u 1 je satran od ciloga dana i nemože više ništa radit.
Skladištar u recimo Kauflandu, plaća 4000 Kn,. Nije stiga marendat, a doma je doša u 5 jer je taman kad je triba ić doma stiga šleper od Vindije sa gustin sokovima.

Skladištar zaposlen u gradskon poduzeću najčešće ima osiurano radno misto do penzije.
Skladištar zaposlen u Kauflandu moli boga da financijsko izvješće na kraju godine bude pozitivno pa švabo odluči još par godina radit u Hr.

Na svin razinama, od skladištra do direktora, situacija više-manje ista.



Skladištar u NTL-u plaća 3000kn. Rad non stop bez prekida. Ruševno skladište, bez grijanja, prljavo, prokišnjava po glavi. 3 godine na određeno vrijeme (na po mjesec dana ugovori). Ako ne možeš izdržat fizički ili psihički, otkaz (neproduženje ugovora).
No, od kada su ljudi otišli putem Irske, sve im je teže naći sposobne radnike pa se ipak malo lakše diše.
Tako da: hajte ljudi svi u inozemstvo, tamo je puno bolje.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 10/02/2018 : 20:02:48  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by lwood

niti malo,znam iz prve i druge i treće ruke.
dobro je jedino direktorima i eventualno kome u administraciji.
problem je šta ljudi šta nemaju veze s tin misle da je još socijalizam.
je q.


Ja sve šta znan, znan iz prve ruke.
Skladištar zaposlen u gradskon poduzeću, plaća 4500 Kn. Do 10 razmišlja i dogovara šta će marendat, od 11 do 1 razmišlja kako je meso s gradela bilo malo žilavo. u 1 je satran od ciloga dana i nemože više ništa radit.
Skladištar u recimo Kauflandu, plaća 4000 Kn,. Nije stiga marendat, a doma je doša u 5 jer je taman kad je triba ić doma stiga šleper od Vindije sa gustin sokovima.

Skladištar zaposlen u gradskon poduzeću najčešće ima osiurano radno misto do penzije.
Skladištar zaposlen u Kauflandu moli boga da financijsko izvješće na kraju godine bude pozitivno pa švabo odluči još par godina radit u Hr.

Na svin razinama, od skladištra do direktora, situacija više-manje ista.



Skladištar u NTL-u plaća 3000kn. Rad non stop bez prekida. Ruševno skladište, bez grijanja, prljavo, prokišnjava po glavi. 3 godine na određeno vrijeme (na po mjesec dana ugovori). Ako ne možeš izdržat fizički ili psihički, otkaz (neproduženje ugovora).




Ja neman ništa protiv DODSERDA ili bilo kojeg zaposlenika iz javnoga sektora. Nisu oni izmislili postojeći sistem. Ali mi je malo smišno kad oni krenu kukat a zaštičeni su ko lički medvjedi jer za ovo šta ti pišeš znan da je surova realnot u još puno sličnih firmi.
Ja san u jednoj firmi dobija ugovor za stalno ali san istovremeno mora potpisat bjanko otkaz koji gazda može aktivirat kad mu prne. Jebe mu se, on diktira uvjete, ja mogu potpisat ako oću, ako neću ja, ima ko oće.

Isto tako, ako gazda NTL-a donese dvi loše poslovne odluke ili ga prigazi neki strani lanac ti si na ulici.
Ako gazde neke javne službe(U 100% slučajeva ljudi iz politike) spičkaju pare, dignit će cijenu vode/struje/autobusne karte/grobnog mista, i minus naplatit od građana. Lavli-đabli.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 11/02/2018 : 14:53:57  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
s obziron na egzodus iz hr skočiče i radna prava a i plače.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 11/02/2018 : 17:19:34  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

s obziron na egzodus iz hr skočiče i radna prava a i plače.


Ne ide to baš tako.
Manje ljudi u državi je manje love u državi.
Isto tako, plaće ne moraju puno narast jer će se uvozit jeftina radna snaga.
Najveći problem u ciloj toj priči je šta ti odlaze oni najkvalitetniji.
Ne samo liječnici i znanstvenici nego i najbolji mehaničari i vodoinstalateri.
Virova ili ne, danas je u Hrvatskoj teško nać kvalitetnog varioca.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 11/02/2018 : 19:46:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Hm, kod nas ni u javni sektor vise ne zele. Eto, trazimo kuvara vec neko vrijeme (treci javni raspis (natjecaj?) sam dao van proslog tjedna), jeste samo zamjena privremeno odsutnog radnika, ali opet... Izgleda radije sjede doma za tu "sicu" socialnog. A kod nekoga drugoga (isto javni sektor) vec jednu godinu traze kuvara.

Plus sto se minimalac ponovno povecao sa 1. 1. 2018. Trenutno je minimalac vec negdje oko srednjeskolskog obrazovanja (u tom tarifnom razredu).



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 11/02/2018 19:47:24
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 11/02/2018 : 20:17:18  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Hm, kod nas ni u javni sektor vise ne zele. Eto, trazimo kuvara vec neko vrijeme (treci javni raspis (natjecaj?) sam dao van proslog tjedna), jeste samo zamjena privremeno odsutnog radnika, ali opet... Izgleda radije sjede doma za tu "sicu" socialnog. A kod nekoga drugoga (isto javni sektor) vec jednu godinu traze kuvara.

Plus sto se minimalac ponovno povecao sa 1. 1. 2018. Trenutno je minimalac vec negdje oko srednjeskolskog obrazovanja (u tom tarifnom razredu).





Vi ste zapad.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 11/02/2018 : 20:40:28  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by lwood

s obziron na egzodus iz hr skočiče i radna prava a i plače.


Ne ide to baš tako.
Manje ljudi u državi je manje love u državi.
Isto tako, plaće ne moraju puno narast jer će se uvozit jeftina radna snaga.
Najveći problem u ciloj toj priči je šta ti odlaze oni najkvalitetniji.
Ne samo liječnici i znanstvenici nego i najbolji mehaničari i vodoinstalateri.
Virova ili ne, danas je u Hrvatskoj teško nać kvalitetnog varioca.



varioci i brodomonteri utekli su ti još prije ulaska u EU.
a plače če morat rast jerbo radne snage i to jeftine jednostavno nema.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 11/02/2018 : 20:43:52  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
i ovo šta poli piše ti valja i za hr.
teško je nač kuvara za javni sektor pogotovo u Dalmaciji jerbo su zarade u turizmu daleko veče.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 11/02/2018 : 20:55:20  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

i ovo šta poli piše ti valja i za hr.
teško je nač kuvara za javni sektor pogotovo u Dalmaciji jerbo su zarade u turizmu daleko veče.


To važi isključivo za djelatnike u turizmu.
Dobar kuvar će u restoranu uvik bit dobro plaćen..


Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 11/02/2018 : 20:57:24  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
i da se prekvalificiraš dobro češ proč,ne odma al za godinu dvi sigurno

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 13/02/2018 : 10:39:42  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by lwood

s obziron na egzodus iz hr skočiče i radna prava a i plače.


Ne ide to baš tako.
Manje ljudi u državi je manje love u državi.
Isto tako, plaće ne moraju puno narast jer će se uvozit jeftina radna snaga.
Najveći problem u ciloj toj priči je šta ti odlaze oni najkvalitetniji.
Ne samo liječnici i znanstvenici nego i najbolji mehaničari i vodoinstalateri.
Virova ili ne, danas je u Hrvatskoj teško nać kvalitetnog varioca.



varioci i brodomonteri utekli su ti još prije ulaska u EU.
a plače če morat rast jerbo radne snage i to jeftine jednostavno nema.


Karijera varioca ti je slična karijeri nogometaša.
Dobar varioc iz Slavonskog Broda ti je ka Manđukić.
Odvari par sezona u lokalnoj firmi, pređe u neku veću sredinu(Neko brodogradilište na Jadranu recimo), i ako odvari još par dobrih sezona završi u Njemačkoj.

Šta se boldanoga tiče, u zadnje vrime poslodavci sve glasnije traže od države da omogući veći uvoz radne snage. Ne virujen da to rade jer žele uvozit skupu radnu snagu.
Pusti sad samo fizičke radnike. Recimo dobar domaći violinist u nekome orkestru košta 800 Eura misečno. Uz to je dobrin dijelon odškolovan od države, dakle i tu je u njega uloženo nešto love.
Dobrog violinistu Ukrajinca dobiješ za 600 Eura misečno, a u proizvodnji te ne košta ništa.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 13/02/2018 10:46:37
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000