forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Da li je zemlja ravna ili okrugla?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 9

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/11/2017 : 21:23:08  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
To ti je jednostavno. Nemas dovoljno sirine na Jadranu, to jest po Mediteranu...nije dovoljno sirok horizont, za Atlanski, pa trebao si vidjeti, iako je Indijski najveci, i bas se dobro vidi. Slike nemam, sorry...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 26/11/2017 : 21:23:35  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by njofra32

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by njofra32

Šteta. Inače, ne postoji instrument koji može dokazati zakrivljenost zemlje.
Horizont je ljudskom oku uvijek ravan. Bio u pustinji, usred oceana ili na vrh Everesta.
Također, vozeći se u avionu koji nema fish eye stakla na prozorima neće se primjetiti zakrivljenost zemlje, horizont je ravan.



Nisi u pravu! Gledao sam zakrivljenost zemlje masu puta. Ogromno oceansko prostranstvo, a od recimo lijevo na desno, golim okom vidis parabolu...



U pravu si Ivane ako si vidio zakrivljenost na oceanu. Ja sam isto bio na Atlanskom oceanu, na Jadranu i na Sredozemnom moru. Bome ja nisam vidio zakrivljenost. Kako to?
Tko je sad u pravu?
Imaš li neku sliku gdje se vidi zakrivljenost na oceanu? Bilo bi ju vrlo zanimljivo vidjeti.

Još samo da napišem da u nijednom trenutku nisam tvrdio da je zemlja ravna jer vidim da su neki ovamo namirisali krv. Naime, iznio sam Obiju jednostavan pokus sa jarbolom i dalekozorom.

Ali i dalje tvrdim da je ova tema vrlo vrlo zanimljiva jer postoji puno pitanja i zanimljivih činjenica koje potkrijepljuju i ravnu zemlju i zemlju planet. Doduše, onima otvorenih pogleda.



Rijetko kada psujem na forumu ali daje me molim te nemoj zajebavat. Činjenicu koje potkrijepljuju da je zemlja ravana i to za one otvorenih pogleda?
Ljudi koji vjeruju u to su:
a) izrazito oskudne inteligencije i obrazovanja
b) psihički poremećeni
c) obadvoje (što je možda i najčešće)

dosta mi je više (i na netu općenito i ovdje na forumu) da neki vjeruju u chemtrailse, da ljudi nisu bili na mjesecu isl. ali još to i mogu tolerirati donekle ali da mi netko tvrdi da je zemlja ravna...daj molim te.

Osim toga Njofra ajde reci svoje podatke molim te, ovo mi pomalo miriši na neki dupli nick.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero


Edited by - mladjo on 26/11/2017 21:24:43
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 26/11/2017 : 21:24:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mpavin

Lako za ovo je li ravna ili okrugla, pitanje je postoji li uopće Zemlja...


Šta postoji?! Postoje 52 Zemlje...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 26/11/2017 : 21:24:22  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
puno zanimljivih činjenica koje potkrijepljuju i ravnu zemlju


Ne, ne postoje.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 26/11/2017 : 21:27:27  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Westax

quote:
Originally posted by nagor

quote:
Originally posted by mpavin

Lako za ovo je li ravna ili okrugla, pitanje je postoji li uopće Zemlja...



To je baš dobro pitanje. Da se o tome filozofirati... ali ovo da je Zemlja ravna ploča je čista glupost!



Naravno da je glupost! Svi znaju da je Zemlja šuplja i da u unutrašnjosti žive dinosauri i nacisti



I jebozovne plavuše.

Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 26/11/2017 : 21:31:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Rijetko kada psujem na forumu ali daje me molim te nemoj zajebavat. Činjenicu koje potkrijepljuju da je zemlja ravana i to za one otvorenih pogleda?
Ljudi koji vjeruju u to su:
a) izrazito oskudne inteligencije i obrazovanja
b) psihički poremećeni
c) obadvoje (što je možda i najčešće)

dosta mi je više (i na netu općenito i ovdje na forumu) da neki vjeruju u chemtrailse, da ljudi nisu bili na mjesecu isl. ali još to i mogu tolerirati donekle ali da mi netko tvrdi da je zemlja ravna...daj molim te.

Osim toga Njofra ajde reci svoje podatke molim te, ovo mi pomalo miriši na neki dupli nick.


Ma ljudi se malo zezaju, svi znamo da je Zemlja u obliku kocke. Da je samo ploča, spao bi sa ruba u svemir. Ovako samo nastaviš preko brida po novoj plohi.

Meni osobno američko spuštanje na Mjesec jako smrdi na TV montažu. U to doba trebalo je pobjediti Ruse po svaku cijenu. Navodno je tek 12 ljudi hodalo po mjesecu. malo je to za toliko niz godina i tolike napretke u nauci.

A ovo da je Zemlja ravna ploča, sigurno postoje neke hipoteze koji bi potvrdili tu teoriju. Ako netko zna, neka napiše...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 26/11/2017 21:34:02
Go to Top of Page

njofra32
Average Member

736 Posts

Member since 28/02/2017

Posted - 26/11/2017 : 21:38:14  Show Profile Show Extended Profile  Send njofra32 a Private Message  Reply with Quote
Ivane, sljedeci put ako ti nije mrsko uslikaj, inače največi ocean je Tihi a ne Indijski. To je manje bitno.

Obiwane kad nabaviš dalekozor javi rezultate sa jarbolom.

Mlađo, tebi je dosta što netko u nešto vjeruje? A u šta ti vjeruješ?
I hajd ti nama svima reci tko si ti i svoje podatke pa cu ja reci svoje.
Pod a pod b a i pod c ja nisam rekao da je zemlja ravna.
Osim toga ako misliš da si
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1404 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 26/11/2017 : 21:42:54  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
Jel moze topic o tome je li Mjesec napravljen od sira?

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 26/11/2017 : 21:46:57  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Zavisi od kojeg. Neki luđaci misle da je od ementalera.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1404 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 26/11/2017 : 22:03:30  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
Dobro, to su spekulacije - mene bi vise zanimalo ako netko zna kakve znanstvene cinjenice.

Olovka je jedina stvar u mojem životu koju mogu kontrolirati.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/11/2017 : 22:41:08  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
A kad smo vec kod svega toga; je li brża Stojka, ili nije?

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Dr. Westax
Senior Member



Croatia
2757 Posts

Member since 18/07/2002

Posted - 26/11/2017 : 22:54:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Westax a Private Message  Reply with Quote
Ovako to izgleda iz svemira

Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 26/11/2017 : 22:56:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by njofra32



Obiwane kad nabaviš dalekozor javi rezultate sa jarbolom.



Šta mi to vrijedi kada nemam more...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Dr. Westax
Senior Member



Croatia
2757 Posts

Member since 18/07/2002

Posted - 26/11/2017 : 23:01:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Westax a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by njofra32



Obiwane kad nabaviš dalekozor javi rezultate sa jarbolom.



Šta mi to vrijedi kada nemam more...



Brodovi vam više nemaju jarbole
Go to Top of Page

njofra32
Average Member

736 Posts

Member since 28/02/2017

Posted - 26/11/2017 : 23:10:12  Show Profile Show Extended Profile  Send njofra32 a Private Message  Reply with Quote
Jest vala. Nemaju više ni dimnjake. Sad imaju kondenzacijske bojlere.
Go to Top of Page

Dr. Westax
Senior Member



Croatia
2757 Posts

Member since 18/07/2002

Posted - 26/11/2017 : 23:16:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Westax a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by njofra32

Jest vala. Nemaju više ni dimnjake. Sad imaju kondenzacijske bojlere.



Izgori ti dalekozor dok nađeš jarbol

Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 26/11/2017 : 23:23:04  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
cek stanite
zar nije neoboriv dokaz ako se ide na zapad da ces doci sa istoka
ili sam nesto pogresno shvatio

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

njofra32
Average Member

736 Posts

Member since 28/02/2017

Posted - 26/11/2017 : 23:24:59  Show Profile Show Extended Profile  Send njofra32 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Westax

quote:
Originally posted by njofra32

Jest vala. Nemaju više ni dimnjake. Sad imaju kondenzacijske bojlere.



Izgori ti dalekozor dok nađeš jarbol





Jest bome. A vidi horizonta u pozadini slike. Izgorio od zakrivljenosti.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12212 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 26/11/2017 : 23:26:50  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by tinton

Genijalno mi je kako se ljudi rugaju (pa i na ovom topicu) ljudima koji misle da je zemlja ravna, a onda su skloni ne vjerovati u druge dokazane činjenice i držati stranu pseudoznanostima.



Ovo je tema iznad naših mogućnosti, vrlo vjerojatno se nikad u životu nećemo susresti sa dokazima koji konkretno mogu potvrditi ili jednu ili drugu teoriju. Dakle, nešto s čime se ne bi trebali opterećivati te bi trebali biti opušteniji u pisanju, ne uporo kao najveći dokaz kako je zemlja okrugla gurati propisane knjige zemljopisa. Vrlo moćno.


Može se dokazati.
Odeš na obalu i posmatraš brodove u daljini kako odlaze. Može se primjetiti kako se čini da tonu u more i da samo jarboli vire. To sugerira na zakrivljenost zemljine površine što pobija teoriju o ravnoj ploči.



ha, naravno da nije SASVIM ravna, ima tu i brežuljaka npr...ako ide netko pješice i dođe na vrh brežuljaka pa se onda spušta njime isto tako čovjek "nestaje" kao da "tone" ali to ne znači da neče nakon tog akada se spusti sa brežuljaka OPET hodati ravnicom.....
Jedini dokaz po meni je ako je zemlja stvarno okrugla, da netko krene od mesta A i hoda ravnom linijom pa onda za nekoliko godin ase vrati na ono isto mesto A gdje je i započeo. Nitko to još nije napravio...pokušao Krištof Kolumb ali nije uspio....znači zemlja nije okrugla isto tako se i ne vrti oko sunca nego se sunce vrti oko zemlje.
Kada bi se zemlja vrtjela onda moj automobil u garaži ne bi bio tamo gdje sam ga ja ostavio




Daj mi molim te reci da se šališ. Molim te.



naravno da se šalim, pa zar nije čitav topik zajebancija!??
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 26/11/2017 : 23:30:18  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Xexe čini mi se da si se tek sad prešaltao na zafkanciju ali dobro, nek ti bude :D

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Dr. Westax
Senior Member



Croatia
2757 Posts

Member since 18/07/2002

Posted - 26/11/2017 : 23:30:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Westax a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

cek stanite
zar nije neoboriv dokaz ako se ide na zapad da ces doci sa istoka
ili sam nesto pogresno shvatio




Probaj:

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 26/11/2017 : 23:32:10  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Westax

quote:
Originally posted by zeljko

cek stanite
zar nije neoboriv dokaz ako se ide na zapad da ces doci sa istoka
ili sam nesto pogresno shvatio




Probaj:





Pa dobro, ako ide na zapad i spusti se po ovom "tlu" koje je ispod zemlje, odnosno ako nastavi hodati u istom smjeru po tim stijenama na kraju će i doći na istok :D

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 26/11/2017 : 23:47:08  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
ovo mi ne lici na plocu nego kupu

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 27/11/2017 : 07:11:01  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message  Reply with Quote
http://www.vreme.com/cms/view.php?id=1424472&print=yes

All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 27/11/2017 : 08:18:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page
Page: of 9 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.36 seconds. Snitz Forums 2000