forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Na tragu zlata-odkrivanje tajni,detektiv za izgubl
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

1Euro
Advanced Member



12168 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 30/11/2017 : 23:17:46  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
Meni ovo izgleda kao Hrvatski Grb:





ali ima nekih stvari koje n erazumijem:

-zašto prodavač nije to istaknuo, da se radi o hrvatskom grbu
-zašto je napravljen iz 9 karatnog zlata (čistina 375)

U Hrvatskoj najviše upotrebljavaju 14 karatno zlato (čistina 585) ili 18 karatno (750), dok su u Austrougarskoj upotrebljavali 8 karatno (333), 9 karatno (375) upotrebljavaju u Engleskoj a 10k u USA.

Tako da je ovaj nakit napravljen u Engleskoj (sudeči po 9 karatnom radu...) a i prodavač je iz Engleske pa zato i nije napisao da je to Hrvatski grb, možda i nije ali meni izgleda tako.....

Sve u svemu, ja kao biznismen, lovac na blago, čovjek koji hoda svetom otvorenih očiju i svaku mogučnust vidi kao mogučnost zarade sam dobio ideju da bi kupio ovaj nakit, ako bude povoljna cijena.
Sada je ovo privjesak, ali bi ga se moglo upotrijebiti i kao značka (da mu se stavi ona igla) pa bi ga netko mogao nositi na svom smokingu, to je danas dosta popularno, političari nose takve stvari, ili da ga se stavi u prsten, izgledao bi fantastičan prsten.
I ovi crveni kamenčiči su rubini, što nije dobro, jer če cijena zbog toga biti paprena.

Ali ako bi bio siguran da je to hrvatski grb, odnosno da ga mogu prodavati kao hrvatski grb onda bi ga možda i kupio.

Kako ovo vama izgleda? Jel izgleda kao hrvatski grb?

Jel neko zainteresiran da kupi ovo?

Edited by - 1Euro on 26/01/2018 19:14:08

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 30/11/2017 : 23:22:08  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Nije potrebno za svako pitanje uvijek otvarati novu temu. Otvori jednu temu "Evro ropotarnica" i to je to. :)
Go to Top of Page

markolar
Advanced Member



Slovenia
3104 Posts

Member since 05/01/2004

Posted - 01/12/2017 : 10:42:26  Show Profile Show Extended Profile  Send markolar a Private Message  Reply with Quote
"Sve u svemu, ja kao biznismen, lovac na blago, čovjek koji hoda svetom otvorenih očiju i svaku mogučnust vidi kao mogučnost zarade..."

Steta sto nisi izpred 2 godine uložio u BITCOIN - danas bi bio milionar
Go to Top of Page

markolar
Advanced Member



Slovenia
3104 Posts

Member since 05/01/2004

Posted - 01/12/2017 : 10:49:05  Show Profile Show Extended Profile  Send markolar a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12168 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 01/12/2017 : 12:00:56  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
ne vjerujem u bitcoine....ili bilo kakvu drugu kriptovalutu,...mišljenja sam kako če taj balunčič jednom puči i ljudi če ostati bez ičega, ali dobro neka svatko radi šta god hoče, meni bitcoin nije zanimljiv, mislim da je prenapuhana vrijednost tog bitcoina, da se radi o piramidnom sistemu i da su ljudi luđaci što se bave bitcoinima ali neka svatko radi šta god hoče za svoj novac.
Od mene neče dobiti ni centa, ja sam old school ja vjerujem u zlato, drago kamenje, antikvitete,...
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 01/12/2017 : 12:19:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

ne vjerujem u bitcoine....ili bilo kakvu drugu kriptovalutu,...mišljenja sam kako če taj balunčič jednom puči i ljudi če ostati bez ičega, ali dobro neka svatko radi šta god hoče, meni bitcoin nije zanimljiv, mislim da je prenapuhana vrijednost tog bitcoina, da se radi o piramidnom sistemu i da su ljudi luđaci što se bave bitcoinima ali neka svatko radi šta god hoče za svoj novac.
Od mene neče dobiti ni centa, ja sam old school ja vjerujem u zlato, drago kamenje, antikvitete,...



pa da, radi se (donekle)

al umjetnost je znat uć i izać iz toga.

Jedan moj frend je uložio u bitcoine prije 4-5-6 godina, ne sjećam se više. Kad je izašao imao je gain od 500%, što je u bilo kakvom ulagačkom smislu sjajna dobit. Jedino što sad lupa glavom o zid jer ih je bio kupio n za dolar, a prodao kad su bili 5 dolara

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12168 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 01/12/2017 : 12:22:17  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
da se vratimo na temu:

-meni ovo liči na hrvatski grb, zbog onih 5 krunica...a i kada sam pogledao na google vidio sam da su i crvene i bijele točkice jednako rasporjeđene.

Pošto je izrađen od 9 karatnog zlata (375) NIJE mogao biti izrađen u Hrvatskoj, jer nitko u Hrvatskoj neče izrađivati iz 9 karatnog zlata, rade to u Engleskoj.
Isto tako ako dobro pogledate, vidite da se je pojavila PATINA, to znači da je ovaj privjesak starijeg datuma, izrađen u Engleskoj.
Pitanje je zašto ili za koga je izrađen?
Zašto bi neki Englez kupio privjesk sa Hrvatskim grbom? Nije logično.

Znači, mora da ga je dao izraditi neki Hrvat koji je stigao u Englesku i tamo živio. To znači, da se vjerovatno radi o UNIKATU (fuck yeah!!!!) a pošto u njemu su rubini znači da je imao dosta novca. I pošto ovaj prsten prodava prodavač iz Engleske, znači ovaj prsten NIJE NIKADA NAPUSTIO ENGLESKU, pa je onaj koji ga je naručio umro i neki njegovi nasljednici (koji isto tako žive u Engleskoj) su ovaj privjesak prodali nekom u Engleskoj i koji ga sada prodava na Ebay-u.
Ali pošto se PRVI puta Hrvatski Grb pojavljuje 21.prosinca 1990, znači da ovaj privjesak ipak nije nastao prije 1990, ali sam siguran da je (barem sudeči po patini)negdje od početka, možda blizu tih početnih godina oko 1990,1991,...možda je netko pobjegao iz Hrvatske u Englesku za vrijeme rata pa dao izraditi ovaj grb, u Engleskoj osnova porodicu i nikada se nije vratio.
Pošto je ovo izrađen u Engleskoj, siguran sam da se radi o Unikatu-po narudžbi (zašto bi Englezi masovno izrađivali privjeske sa Hrvatskim grbom) i kao takav velika rijedkost!

Fuck, koliko sam sposoban!!!!! Ja sam Poirot, Scherlock Holmes za antikvitete!!!!! (in your face motherfuckers!!!)

evo ovdje dokaza:

https://www.gold.org/about-gold/gold-jewellery

9 karata izrađivaju samo u Engleskoj i Kanadi, tako da postoji mogučnost da je ovo bilo izrađeno ili u Engleskoj ili u Kanadi ali pošto j eprodavač iz Engleske, odbacio sam sumnju za Kanadu, skoro 99% sam uvjeren da je napravljen u Engleskoj!


Edited by - 1Euro on 01/12/2017 12:23:58
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12168 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 01/12/2017 : 12:29:54  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
sada jedino treba kupiti za malu cijenu (ipak je to Ebay....i tamo bida cijeli svijet pa če biti jebeno, pogotovo zbog rubina koji su unutra...) i pronači nekoga koji bi to znao cijeniti. Šteta bi bila da netko kupi ovo samo zbog rubina i uništi privjesak....jer 9 karata nije dosta zlata pa če kupac uzeti van rubine i staviti ih u 14 ili 18 karatni proizvod, tako rade internetni mutikaše, ali ja sam pametniji od njih!!!!

Imate li negdje u Hrvatskoj neki muzej nakita ili tako nešto, pa da ja njih kontaktiram, siguran sam da če pasti iz stolice kada im pokažem ovo!!!!! Ili neki muzej Hrvatskih znakova, emblema,...
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12168 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 26/01/2018 : 19:11:26  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
sasvim sam zaboravio na ovaj topik,....na kraju su prodali ovaj grb mislim za oko 50 eura....smiješna cijena, ipak je bilo samo 9 karata čija odkupna cijena je oko 10 eura po gramu, a ovaj grb je bio težak oko 2-3 grama,....kontaktirao sam nekoliko Hrvatskih muzeja i nisu bili nešto zainteresirani, javili su mi se iz možda 3 muzeja, svi se slinili kako je ovo jako lijep proizvod, no za njih nije interesantan i bla bla bla,...pošto nije nitko bio zainteresiran, nisam ga ni ja kupio, šta ču sa njim,...kupio bi ga jedino, da izvadim rubine (ako su uopšte bili pravi!).

Ovaj topik če mi poslužiti, da razotkrijem neke tajne. Recimo sam sa sobom sam zadivljen kako sam detektivski precizno secirao ovaj slučaj izrade i samog postojanja ovog nakita-Hrvatski Grb, za kojeg ni preprodavač (englez) uopšte nije znao o čemu se radi hahaha-in your face motherfucker.

Sljedeči projekt če biti razotrivanje tajne MORČIČA!

Ako znate nešto o Morčičima, slobodno javite ovdje, a onda ču vam ja reči pravu istinu!
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9908 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 26/01/2018 : 19:22:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
jbt:(

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9908 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 26/01/2018 : 19:24:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
sori euro:(
nije mi jasno zasto mozes stalno otvarati topike, umjesto da imas jedan samo za sebe
jbt gnjavis

Mrzim mrznju!

Edited by - mamlaz on 26/01/2018 19:25:24
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12168 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 26/01/2018 : 22:33:58  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mamlaz

sori euro:(
nije mi jasno zasto mozes stalno otvarati topike, umjesto da imas jedan samo za sebe
jbt gnjavis



koji je tvoj problem?

Ovaj topik je samo update več postoječeg topika, gledaj datum kada je bio otvoren, ja sam se samo nadovezao.

I stavi me na ignore i tačka. koji kurac otvaraš topik koji te ionako ne zanima, samo da bi rekao kako te ne zanima. Ja na ovom forumu ne otvaram 90 posto topika jer me ne zanimaju, a ne da kažem ljudima kako smaraju.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12168 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 26/01/2018 : 22:37:09  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
i da možeš misliti koliko topika imam otvorenih? DVA! čak dva! Ovaj je bio otvoren več 30.11.2017 a nakon toga sam otvorio još jedan, wauuuuu, baš puno
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 26/01/2018 : 22:41:05  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
ma pusti mamlaza ljubomoran je na tvoje ideje.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12168 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 26/01/2018 : 23:37:05  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

ma pusti mamlaza ljubomoran je na tvoje ideje.



pa znam ali treba bit realan, nije ni meni lako biti takav genijalac, toliko superioran, a uz to još si uzeti vrijeme, da naklonim koju rečenicu na forum, ipak sam ja samo jedan a uz to još i skroman i fin
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9908 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 27/01/2018 : 11:58:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

ma pusti mamlaza ljubomoran je na tvoje ideje.



Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9908 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 27/01/2018 : 12:01:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by mamlaz

sori euro:(
nije mi jasno zasto mozes stalno otvarati topike, umjesto da imas jedan samo za sebe
jbt gnjavis



koji je tvoj problem?

Ovaj topik je samo update več postoječeg topika, gledaj datum kada je bio otvoren, ja sam se samo nadovezao.

I stavi me na ignore i tačka. koji kurac otvaraš topik koji te ionako ne zanima, samo da bi rekao kako te ne zanima. Ja na ovom forumu ne otvaram 90 posto topika jer me ne zanimaju, a ne da kažem ljudima kako smaraju.


11 u zadnjih 4 mjeseca. ko kaze da me ne zanima ideja, vec broj topika koje stalno otvaras.

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000