forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Klasični stripovi i oni koji odudaraju od kasike..
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Bachy
Senior Member



Croatia
1695 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 10/12/2017 : 16:02:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
Potaknut raznoraznim raspravama na ovom forumu oko toga što je bolje, zabavnije, kasičnije...

Zanima me mišljenje stripoljubaca. Što je za vas klasični strip?

Ja ću ovdje ponuditi i svoje mišljenje oko navedenog.
Klasični strip za mene je onaj koji nema ozbiljnu radnju, tj. radnja je ili izmišljena (SF,horor, western...) ili prepričana na humorističan način pa stip ima zabavnu ulogu u kraćenju dokolice ili bilo koji herojski ili superherojski strip.

Za razliku od klasičnog stripa postoji i autorski strip, autobiografski strip, usudio bih se reći, i dokumentarni strip...

Razlika između ove dvije vrste stripova je golema, a najzanimljiviji mi je komentar koji ujedno i jako dobro opisuje ovu drugu vrstu stripova je: "u stvari strip mi je jako dobar, ali jedan je od onih za koje nemate želju da ga ikad više pročitate" radi se komentaru na strip Kako sam ubio Pierra koji je ostavio anto.

Da me ne biste krivo shvatli, ne želim reći da se stripovi dijele samo na ove dvije vrste ili da ne postoji još milijardu kriterija prema kojima možemo podijeliti strip.


Oj, budi svoj!

alexts
Advanced Member



Serbia
6840 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 10/12/2017 : 16:29:23  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bachy

Zanima me mišljenje stripoljubaca. Što je za vas klasični strip?

Može li svako da ima definiciju klasičnog stripa?

Ja ću ovdje ponuditi i svoje mišljenje oko navedenog.
Klasični strip za mene je onaj koji nema ozbiljnu radnju, tj. radnja je ili izmišljena (SF,horor, western...) ili prepričana na humorističan način pa stip ima zabavnu ulogu u kraćenju dokolice ili bilo koji herojski ili superherojski strip.

Evo dokaza da ne može. To, naravno, nije klasičan strip. Izraz klasičan ne može se koristiti prozvoljno.

A classic is an outstanding example of a particular style; something of lasting worth or with a timeless quality; of the first or highest quality, class, or rank[1] – something that exemplifies its class.

https://en.wikipedia.org/wiki/Classic

Klasični stripovi bili bi oni koji su utemeljili umetnost stripa, a i danas su aktuelni, jer stalno doživljavaju reprinte i nova izdanja (Princ Valijant, Stiv Kenjon, Rip Kirbi, Tarzan, Miki Maus...), ali i nešto noviji stripovi, koji su u trenutku izlaženja bili moderniji, ali su se vremenom uvrstili u klasike, jer su ostavili neizbrisiv trag i unapredili jezik stripa (Bluberi, Asteriks, Gaston, Komanča...).




Za razliku od klasičnog stripa postoji i autorski strip, autobiografski strip, usudio bih se reći, i dokumentarni strip...

Klasični nikako ne može u nekoj podeli da stoji uz autorski, biografski, dokumentarni... to je mešanje baba i žaba. Ono što ti pokušavaš da definišeš je nekakav mainstream strip ili komercijalni, ali čak i to radiš nespretno. Ne može se nikako reći "nema ozbiljnu radnju", jer su se autori žanrovskih dela (još jedna odrednica) itekako izborili da pišu ozbiljne sadržaje (bili SF, vestern, krimi ili nešto drugo) ili da "nije autorski" (Valijant je čistokrvni autorski strip).





Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 10/12/2017 : 16:34:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
Bachy,

kako bi ti nazvao ove stripove?






Švabama su to klassikeri (Klasični)


Oprosti ako griješim, jer nisam možda baš u toku, oko riječi "klasični".
U Hrvatskoj imate običaj, uzmete tuđu riječ, a značenje krojite po svome.

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1695 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 10/12/2017 : 17:26:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tutta

Bachy,

kako bi ti nazvao ove stripove?






Švabama su to klassikeri (Klasični)


Oprosti ako griješim, jer nisam možda baš u toku, oko riječi "klasični".
U Hrvatskoj imate običaj, uzmete tuđu riječ, a značenje krojite po svome.



Nazvao bi ih strip adaptacije književnih dijela. Nikad ih ne bi nazvao "klasični".

Ne želim ulaziti u to što mi u Hrvatskoj uzimamo tuđe i krojimo po svome. To me ne zanima i nije tema o kojoj želim razgovarati na forumu o stripovima.

Oj, budi svoj!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 10/12/2017 : 17:29:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote

Tutta,

To su klasici (klasična književna djela) u stripu.

Alexts je po meni dao dobru definiciju klasičnih stripova.

quote:
Originally posted by alexts
Klasični stripovi bili bi oni koji su utemeljili umetnost stripa, a i danas su aktuelni, jer stalno doživljavaju reprinte i nova izdanja (Princ Valijant, Stiv Kenjon, Rip Kirbi, Tarzan, Miki Maus...), ali i nešto noviji stripovi, koji su u trenutku izlaženja bili moderniji, ali su se vremenom uvrstili u klasike, jer su ostavili neizbrisiv trag i unapredili jezik stripa (Bluberi, Asteriks, Gaston, Komanča...)



Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 10/12/2017 : 17:39:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
slažem se i ja sa alexts-om
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 10/12/2017 : 17:41:34  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Ovi klasici su i kod nas nekad davno izlazili.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18397 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 10/12/2017 : 17:44:22  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
ja jih dijelim samo po pricipu: loši i dobri.
zna se koji su dobri a koji samo dobri...nebi u detajle.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 10/12/2017 17:45:21
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1695 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 10/12/2017 : 17:45:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts
Klasični nikako ne može u nekoj podeli da stoji uz autorski, biografski, dokumentarni... to je mešanje baba i žaba. Ono što ti pokušavaš da definišeš je nekakav mainstream strip ili komercijalni, ali čak i to radiš nespretno. Ne može se nikako reći "nema ozbiljnu radnju", jer su se autori žanrovskih dela (još jedna odrednica) itekako izborili da pišu ozbiljne sadržaje (bili SF, vestern, krimi ili nešto drugo) ili da "nije autorski" (Valijant je čistokrvni autorski strip).




Volim kvalitetnu raspravu potpomognutu argumentima. Upravo sam to i htio potaknuti.

Mišljenja sam da klasični itekako može stajati uz bok autorskom, biografskom, dokumentarnom stripu. Zašto bi to bilo miješanje baba i žaba?

No, da se razumijemo žanr stripa je jako teško odrediti, barem meni, u nekim slučajevima.
Nekada je to vrlo lako: npr. Gaston - humoristični, Blueberry - western, Aster Blistok - romantični SF, Jerome K. Jerome Bloche - detektivski...

Nekada je to jako teško: Thorgal - SF, pustolovina, povijesni, horor...

Slažem se da se ozbiljni sadržaji mogu prikazati u SF, westernu, hororu - ovdje sam se jako nespretno izrazio i nisam na to mislio. Želio sam reći da se ozbiljne radnje mogu razlikovati od stripa do stripa, od žanra do žanra, ali jedne su one ozbiljne radnje koje se temelje na istinitim događajima a druge su ozbiljne radnje koje se temelje izmišljenim događajima.
Dat ću konkretan primjer Plave pilule - ozbiljna radnja temeljena na istinitim događajima i V kao Vendetta - ozbiljna radnja temeljena na izmišljenim događajima.


Oj, budi svoj!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 10/12/2017 : 17:47:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bachy

Mišljenja sam da klasični itekako može stajati uz bok autorskom, biografskom, dokumentarnom stripu. Zašto bi to bilo miješanje baba i žaba?




zašto bi jedno isključivalo drugo?
zašto ne bi bio i klasični i biografski?
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1695 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 10/12/2017 : 17:53:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo


Tutta,

To su klasici (klasična književna djela) u stripu.

Alexts je po meni dao dobru definiciju klasičnih stripova.

quote:
Originally posted by alexts
Klasični stripovi bili bi oni koji su utemeljili umetnost stripa, a i danas su aktuelni, jer stalno doživljavaju reprinte i nova izdanja (Princ Valijant, Stiv Kenjon, Rip Kirbi, Tarzan, Miki Maus...), ali i nešto noviji stripovi, koji su u trenutku izlaženja bili moderniji, ali su se vremenom uvrstili u klasike, jer su ostavili neizbrisiv trag i unapredili jezik stripa (Bluberi, Asteriks, Gaston, Komanča...)







Slažem se. Možda bih i ja sam to tako nekada definirao. Ali kome su ti stripovi klasični?
Neki stripovi su doživjeli svjetsku slavu. Neki su bili slavni samo na određenom području.
Primjer Asterix i Lucky Luke - svjetska slava - neprikosnoven svijetski stripovski klasik, Veliki Blek - jako slavan u bivšoj Jugi, razvila se cijela industrija oko tog junaka.

Da pitamo neke Amerikance, vjerojatno bi odgovorili da su Superman, Spider-Man ili Batman najpoznatiji svjetski strip junaci i ne bi bili u krivu. Jesu li to klasični stripovi ili strip klasici?

Da pitamo neke Japance, vjerojatno bi odgovorili Astro Boy ili što li već... Bi li to bio stripovski klasik?

Oj, budi svoj!
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1695 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 10/12/2017 : 18:03:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
Nude se i definicije klasike i pridjeva klasični kao pomoć pri određivanju je li neki strip klasik ili nije. Ovo će definitivno unijeti dodatnu pomitnju u raspravu.




Definicije sam izvadio iz rječnika stranih riječi, Anić - Goldstein.

Oj, budi svoj!

Edited by - Bachy on 10/12/2017 18:17:15
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 10/12/2017 : 18:25:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bachy

Nude se i definicije klasike i pridjeva klasični kao pomoć pri određivanju je li neki strip klasik ili nije.
Ovo će definitivno unijeti dodatnu pomitnju u raspravu.




ne vidim zašto
definicije podržavaju alextsovo objašnjenje
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20717 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 10/12/2017 : 20:04:52  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bachy

"u stvari strip mi je jako dobar, ali jedan je od onih za koje nemate želju da ga ikad više pročitate" radi se komentaru na strip Kako sam ubio Pierra koji je ostavio anto.


radi se o komentaru za strip Neću da umrem kao lovina.

Kako sam ubio Pjera mi je već za višekratno čitanje.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1695 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 10/12/2017 : 20:10:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Bachy

"u stvari strip mi je jako dobar, ali jedan je od onih za koje nemate želju da ga ikad više pročitate" radi se komentaru na strip Kako sam ubio Pierra koji je ostavio anto.


radi se o komentaru za strip Neću da umrem kao lovina.

Kako sam ubio Pjera mi je već za višekratno čitanje.



Oprosti na krivom navodu.
Meni strip Kako sam ubio Pierra spada u tu kategoriju - strip mi je dobar ali je jedan od onih za koji mogu reći da više nikada neću pročitati, pa sam onda valjda nepažljivi i nehotice tebe krivo citirao.

Oj, budi svoj!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20717 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 10/12/2017 : 20:15:41  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Pjer je težak i mučan strip,ali ću mu se definitivno vratiti još neki put;sa druge strane Lovina nema tu mračnost i teskobu,iako ni on nije štivo za opuštanje,ali sam ocenio da je to jedno čitanje bilo sasvim dovoljno za vjeki vjekova.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 10/12/2017 20:16:15
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15683 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 10/12/2017 : 22:06:49  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

ja jih dijelim samo po pricipu: loši i dobri.
zna se koji su dobri a koji samo dobri...nebi u detajle.



Druze, svi vec znamo tvoje detalje. I kako je jednom davno, jedan nas kolega sa foruma rekao: da su sve to stripovi i Mirko i Slavko, i Hermann... ja se nikako o kvaliteti ne bi slozio, ako vec o pojmu bi. Zna se sto je jednokratna zabava, strip za plazu itd. Itd. A zna se sto je pravo djelo, albumskog formata itd. Itd.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 11/12/2017 : 09:12:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by teller

ja jih dijelim samo po pricipu: loši i dobri.
zna se koji su dobri a koji samo dobri...nebi u detajle.



Druze, svi vec znamo tvoje detalje. I kako je jednom davno, jedan nas kolega sa foruma rekao: da su sve to stripovi i Mirko i Slavko, i Hermann... ja se nikako o kvaliteti ne bi slozio, ako vec o pojmu bi. Zna se sto je jednokratna zabava, strip za plazu itd. Itd. A zna se sto je pravo djelo, albumskog formata itd. Itd.


Kako kome, svako o svome...
Sto ljudi, sto ćudi....
....a teller ipak samo jedan, pa tako - tko ga ne zna skupo će ga.....

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

Andrey
New Member



British Indian Ocean Territories
265 Posts

Member since 06/01/2009

Posted - 11/12/2017 : 20:38:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Andrey a Private Message  Reply with Quote
Umjetnost se ne smije konzumirati radi kraćenja dokolice.

Strip kao umjetnost ima prirodnu formu koja donekle daje više prostora infantilnijem potencijalu (što nije nužno loše) (zato što se stripovi puno lakše čitaju) ali strip je prvenstveno forma koa spaja vizualno i tekstualno bez ograničenja filmskog budzeta (premda ima rasprava koliko su zapravo i sam film i strip više vizualni mediji koji bi crtezom/Snimkom trebali vršiti naraciju a ne dijalozima i didaskalijama)

No unatoč toj prirodnoj formi strip je previše ostao na hiperprodukcijskoj fetišizacije različitih žanrova (za kraćenje dokolice). A trebao je odavno nadići to, ali tu ne mislim na pretenciozno zagovaranje grafičkih novela nasuprot hiperprodukcijskim stripovima već mislim da se fetižizacija žanra kao takvog treba napustiti što se i događa donekle u filmu zadnjih par godina

Naravno, mislim da je priča o grafičkim novelima bila nužna da se desi iako je ona neizbježno dovela cjeli niz pretencioznosti i snobizma. Teško je to razlučiti u konačnici, što je žanr a što je autorski itd., zašto je priča o odnosu cure i dečka smještena u današnje doba drama a ako je smještena u 19.st onda je "Povijesni film/strip". Što ako je smještena u 90-e? To je čista fetišizacija kostimografije i sl. što je često sama sebi svrha.

puno postam, uprati https://twitter.com/talsakob

sclavi>originalni radovi junjija ita
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1695 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 11/12/2017 : 20:58:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Andrey

Umjetnost se ne smije konzumirati radi kraćenja dokolice.



Tako je. On mora biti glavna tema dokolice. Šalim se malo...

Kad strip prestane biti dokolica onda je posao... kad je nešto posao onda se na to drugačije gleda nego kad je dokolica...


Meni je strip hobi. Smatram da je strip umjetnost koji najviše volim konzumirati u dokolici jer onda najviše uživam.

Kada strip konzumiram kao posao onda radim nešto što moram (sreća što ujedno radim što i volim kada radim na stripu) ograničen raznoraznim faktorima i tada u stripu ne mogu uživati u onoj mjeri u kojoj užuvam u dokolici.

Oj, budi svoj!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 11/12/2017 : 22:35:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je Andrey htio reći da bi strip kao umjetnička forma trebao (ne bi smio je prejak izraz) biti više od isprazne dokolice.

Uživanje u umjetnosti je više od pukog kraćenja vremena.

A s druge strane ako je nekome strip kao dokolica sasvim dovoljno i to je OK.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15683 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 12/12/2017 : 04:32:09  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Pa strip je neminovno I nastao kao neka vrsta ubijanja dokolice, rekao bi. Malo da ispuni zadnje stranice novina, onomad, a poslije se sirio, rastao I dosao do ovog stadija danas. Nekome je sigurno jos uvjek razbibriga, ubijanje dokolice, ali davno je on to prestao biti. Doveden je do visoke umjetnicke forme, a u svemu tome ima malo I nase zasluge, kao dugogodisnjih konzumenata I stovatelja 9-te umjetnosti...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20717 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/12/2017 : 09:53:05  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Klasični stripovi i oni koji odudaraju od kasike..??
pa recimo viljuška,nož...

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18397 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 12/12/2017 : 12:26:04  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by teller

ja jih dijelim samo po pricipu: loši i dobri.
zna se koji su dobri a koji samo dobri...nebi u detajle.



Druze, svi vec znamo tvoje detalje. I kako je jednom davno, jedan nas kolega sa foruma rekao: da su sve to stripovi i Mirko i Slavko, i Hermann... ja se nikako o kvaliteti ne bi slozio, ako vec o pojmu bi. Zna se sto je jednokratna zabava, strip za plazu itd. Itd. A zna se sto je pravo djelo, albumskog formata itd. Itd.


za plažu su isto Kapetan Miki i Maus...ne vidim razlike..
jedino da je jedan 25 kuna a neki Fibrin ili Libells album čak 300 ili više...to ne znaći da je jedno smeće a drugo remek dijelo...
na plažu se ne nosi albumov jer su skupi, a Kapetana Mikija ako i sunce oprži ili klinac poškropi vodom-nikakve štete..
Tako se provukla teza da je sve jeftino loše a skupo dobro...je vraga, vidim da ljudi na plaži čitaju Texa ali ne vidim da čitaju Texa u Libellus knjigama...a skoro isti kvalitet unutra korica...
Ako Fibra nije za plaž nisu ni knjige pa vidim more ljudi tregat knjige sa sobom na more i plažu.
sami smo svrstali neke stripove za the best a neke za šund, meni je to umjetna podjela i glavama..
šta sad Velika smrt u Stripoteci je šund a u albumskom izdanju-savršenstvo..
ASterix je legendaran ali ko tvrdi da je zbog toga bolji od Tvrda recimo?
kako kome..ja mislim da je sve u ukusu,naviki,nostalgiji,kako je strip reklamiran, ko ga hvali a ko kudi.
nekome paše wester a nekome fantazi...pa nije onda Tex ili Bluberi vrhunsko ostvarrenje a Nathan sranje....ako ko ne voli pustolovsko-mitsko-fantazi ne može reč da je Torgal loš...jer nije!
nisam ja zdrti bonellijevc, probao sam i čitao dosta toga van te škole..ali me taj vražji bonelli i ko zna koliko razloga jos uvjek drži prikovanog za tu školu...
nek svako uziva u onome što ga veseli bez prisile da se netko preobrati,progleda,uzdigne na viši nivo...
Fibra je ok, ok je Marko...meni smeta samo ono "samo dobri stripovi"
Malo više skroman logo nebi smetao.
jer nije sve što Fibra izbavi suho zlato a nije ni sve iz Bonelli produkcije loše...ne volim podcijenjivanje nigdje.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 12/12/2017 12:27:31
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6595 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 12/12/2017 : 12:33:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
bravo telleru

loading...
Go to Top of Page

tantus
Senior Member

Slovenia
1646 Posts

Member since 10/09/2003

Posted - 12/12/2017 : 12:56:48  Show Profile Show Extended Profile  Send tantus a Private Message  Reply with Quote
Kad govorimo o klasičnim stripovima uvek razmišljam o biserima iz 30-ih, 40-ih i 50-ih godina:

Flaš Gordon, Princ Valijant, Rip Kirbi, Fantom, Mandrak, Džim iz džungle, Nebeski soko, Lens, Tarzan itd.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000