forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Jeste li primijetili? (talk show sa stinkijem)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 02/01/2018 : 12:54:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
"Jeste li primijetili?" je variranje sličnih emisija koje nisam nikada gledao, nemam pojma o čemu se radi i jesam li uopće u pravu da se radi o variranju. Možda tako nešto postoji, a možda sam sanjao.

Uglavnom, ideja je sljedeća: postavit ću jednu tezu kroz pitanje Jeste li primjetili i tako unedogled, kroz seriju pitanja Jeste li primijetili ići će serija teza.
Teze će biti vau ili nebulozne, pogrešne ili ispravne, bezvezne i svakakve, možda za razmišljanje a možda ni za što.

U svakom slučaju pitanje Jeste li primijetili koristim kao platformu sa koje mogu zapravo postaviti tezu, a ne istinski nešto pitati. Nemam koga.

Pita se ipak kao povratna infformacija: što vam se čini, tj. Jeste li zaista primijetili isto što i ja ili niste.

A najbolje od svega što će svako primjećivanje imati veze sa stripom.

Najvići rizik ovakvog talk-forum-showa je u tome što može biti prekinut u svakom trenutku. Nikada nećete moći biti sigurno koliko će sve ovo trajati, jer ja sam nepredvidljiv. Danas mi se da voditi show, a za pet minuta me već zovu istinske, prave stvari i izučavanje bitka. Ali to je rizik koji prihvaćamo.


Edited by - manhunter on 06/01/2018 22:23:38

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 02/01/2018 : 12:58:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
1. Jeste li primijetili...

da Francuzi nemaju pop-kulturu?
Francuska je zemlja bez pop-kulture, pravo rečeno. Pop-kulturu ima Amerika, a najveći i pravi epigon u Europi je Italija.

Stoga Francuzi imaju tako-tako stripove, ni vrit ni mimo, dok Amerikanci imaju užasne superheroje, a Talijani haraju s Bonellijem.

Edited by - stinky on 02/01/2018 13:13:06
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 02/01/2018 : 13:15:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
E da, ako niste ništa primijetili, napišite tako, ako jeste potvrdite, ako ste nešto drugo, napišite to drugo.
Svatko je slobodan primijetiti što mu drago.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 02/01/2018 : 13:24:36  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
ne kontam a i ne zanima me

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 02/01/2018 : 13:32:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
što te zanima, željko.
po svoj prilici sam i o tome što tebe zanima nešto primijetio.
Go to Top of Page

Hajo
Senior Member



1854 Posts

Member since 26/12/2008

Posted - 02/01/2018 : 14:01:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit Hajo's Homepage  Send Hajo a Private Message  Reply with Quote

Ja sam primijetio da je stinky vrlo pronicljiv!

''Prijatelji postoje da bi cinili uzaludne stvari'' -Groucho
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 02/01/2018 : 14:20:08  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 02/01/2018 : 15:01:50  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

1. Jeste li primijetili...

da Francuzi nemaju pop-kulturu?
Francuska je zemlja bez pop-kulture, pravo rečeno. Pop-kulturu ima Amerika, a najveći i pravi epigon u Europi je Italija.

Stoga Francuzi imaju tako-tako stripove, ni vrit ni mimo, dok Amerikanci imaju užasne superheroje, a Talijani haraju s Bonellijem.



Promašaj.
Francuzi itekako imaju pop kulturu. Njihovi filmovi, muzičari, glumci i sl.su veoma zastupljeni u medijima.

A ovo sa stripovima je prelako.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 02/01/2018 15:03:16
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/01/2018 : 15:09:19  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Primjetno je da ovo ne vodi nikamo. Tj primjetio sam besmisao teme/platforme. Primjetno je da nisi primjetio frsncusku pop kulturu. O tome kakva je kome, da se dalje primjecivati...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 02/01/2018 : 15:32:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter
Francuzi itekako imaju pop kulturu. Njihovi filmovi, muzičari, glumci i sl.su veoma zastupljeni u medijima.



je li?

pa i Turci imaju pop-kulturu.

ovdje se ne radi o tome nego o drugome.

francuska pop-kultura nije prava pop-kultura. oni uvijek imaju jedan moment kvaziumjetničkog: u stripovima, u filmovima, u glazbi.

JEDINO Talijani imaju potpuni pop moment; Italija je top i pop zemlja.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 02/01/2018 : 16:06:41  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Kako ad? Prvo si rekao da je FR zemlja bez pop kulture, sad da je ipak imaju, ali da nije prava.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 02/01/2018 : 16:26:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
pa upravo to je teza
sad, ako nisi primijetio, a nisi, jer ti si tip koji misli da su pravila ovoga foruma dobra, dakle ni to nisi primjetio da su užasna, loša i nenormalna, dakle, nisi primijetio moju težnju da budem bolji. pa ne želim ulaziti u rasprave i pokopavati ljude niti pokazivati intelektualnu nadmoć niti djelovati sugestivno.

želim samo postavljati teze, pristojno i na drag način.

i što se događa?

ljudi bi se svađali oko pristojnih i dragih teza.

istinabog, teze su takve da pozivaju da ih se obori.
kroz ove škare, pokušat ću voditi talk shaw.

znači, odgovor:

sigurno si čuo izraz: to nije čovjek.
međutim, faktički taj "koji nije čovjek" jest čovjek.
svejedno si čuo da se kaže: to nije čovjek.

teza broj 1 operira sa ovakvom značenjskom kompleksnošću.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 02/01/2018 : 16:48:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Recimo,
Francuzi imaju Louisa de Funesa i Philippea de Brocu. Sve smo to popkonzumirali, ali ali ali... opet nešto kod njih ne štima za istinsku popkonzumaciju. Neki mali vrag, detalj, nešto ih goni da se napuhavaju u nešto više, uberpop. Belmondo. Belmondo uopće ne izgleda pop; Belmondo je veći od popa. Belmondo već ima nešto istinsko, ontološku facu.

Ella, elle l'a. Ma onaj glas, ona boja, Francuzi će sve učini samo da izbjegnu pravi pop.

Uzmem jučer Astera Blistoka. U svijetu varki. Ma di je to do jednog Bonellija, koji je postigao istinsku pop čistoću.
Go to Top of Page

narucen
Starting Member

10 Posts

Member since 21/12/2017

Posted - 02/01/2018 : 16:50:58  Show Profile Show Extended Profile  Send narucen a Private Message  Reply with Quote
Stinky na dobrom si tragu, Fracuzi čak i pop kulturi daju autorski pečat za razliku od Amera a pogotovo (bezličnih) Talijana.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 02/01/2018 : 16:55:49  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Stinky, kasniš dobrih četrdeset-pedeset godina što se tiče Francuza.
Ne bih da ti kvarim zabavu ovde, jednostavno neke stvari bolje znam od tebe.
Klinci mi pohađaju školu na francuskom, imam kuću tamo, gledam njihovu televiziju, čitam časopise.

Tvoj problem je što pop kulturu mešaš sa američkim poimanjem iste - nametanje tog načina razmišljanja. Francuzi su više "za sebe".

Neću više da te sabotiram, ali ukoliko želiš da pričaš o pop kulturi na frankofonskom i nemačkom govornom području, javi mi se.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 02/01/2018 : 17:08:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Tvoj problem je što pop kulturu mešaš sa američkim poimanjem iste - nametanje tog načina razmišljanja. Francuzi su više "za sebe".




sad još pročitaj tezu broj 1 i malu raspravu koja se razvila, pa će ti biti drago DA SI OVAKO KRASNO POTVRDIO TEZU BROJ 1.

volio bih da što više pričaš o francuskom popu, jer mi je u stvari drago kad ljudi potvrđuju moje nebulozne ili ne teze.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12214 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 02/01/2018 : 17:10:50  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Stinky, kasniš dobrih četrdeset-pedeset godina što se tiče Francuza.
Ne bih da ti kvarim zabavu ovde, jednostavno neke stvari bolje znam od tebe.
Klinci mi pohađaju školu na francuskom, imam kuću tamo, gledam njihovu televiziju, čitam časopise.

Tvoj problem je što pop kulturu mešaš sa američkim poimanjem iste - nametanje tog načina razmišljanja. Francuzi su više "za sebe".

Neću više da te sabotiram, ali ukoliko želiš da pričaš o pop kulturi na frankofonskom i nemačkom govornom području, javi mi se.



ako ništa drugo, lijepo ti se poklopio topik da kažeš ljudima da imaš kuču u Francuskoj
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 02/01/2018 : 17:14:51  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
"Mala rasprava" se razvila između nas dvojice, to si potvrdio?

Nigde nisam napisao da su ti teze nebulozne, već mislim da pišeš kontradiktorno. Nekome to može zvučati kao visoka inteligencija, ja ti samo ukazujem na propuste.

Kako god, Francuzi imaju itekako pop kulturu, dok si ti u toj tvojoj tezi tvrdio suprotno. Drago mi je da si posle par mojih postova promenio mišljenje.
Čovek se uči dok je živ. Ja volim da pričam i učim od mnogo različitih ljudi, tako obogaćujem sopstveni genetski kod znanja. Ti si filozofski incestuozan, ne primaš nove gene, a svi znamo da to nije dobro.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 02/01/2018 : 17:17:03  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro


ako ništa drugo, lijepo ti se poklopio topik da kažeš ljudima da imaš kuču u Francuskoj





Sve smo to stinky i ja smislili, pošto nisam mogao da živim a da ne podelim to sa drugima.
Mnogo volim da se hvalim svojim finansijama, to dobro znaju svi ovde.

Ali nemoj da ideš u offtopic, pliz.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 02/01/2018 : 17:24:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Naprotiv.
Mislim jasno, a ti kontradiktorno. U cjelini, ja jesam kontradikcija, ali tako treba biti.
Ti si pak kao cjelina pop, nisi "za sebe".
I ne znam što si svadljiv; to što ti gledaš franc. televiziju ne znači da ujedno znaš išta o francuskom popu. Ti jesi apsorbiran pop sadržajima, kako sam priznaješ, ali tek elitni sadržaji omogućuju da postavljaš teze o pop sadržajima.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 02/01/2018 : 17:26:47  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Hej, nisam svadljiv, naprotiv!

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 02/01/2018 : 17:29:26  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Što se tiče ovog drugog, konzumiram pop kulturu sa tog područja, što mi daje za pravo da učestvujem u radpravi (volim da potkrepim svoje tvrdnje, za razliku od drugih).

Elitne sadržaje ne smem da spominjem, opet će neko pomisliti da se hvalim...

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 02/01/2018 : 17:32:31  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Kontradiktornost per se nije dobra, to se zove prodavanje magle.
Ukoliko nečemu služi, onda ok. Ali kod tebe nema svrhe, iako si ti ubeđen u suprotno.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 02/01/2018 : 17:35:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Ma jasno da možeš učestvovati; to se zapravo traži.

Ovdje samo griješiš, jer baš to što si ti kao neposredni svjedok primijetio, ja sam kroz pop konzumaciju francuskih pokušaja i onda u kombinaciji... da sad ne pričam, jer to je već općepoznato što mene zanima.
Francuzi bi "za sebe", napuhavaju se i zato nemaju suverenu, kako reče čovjek, bezličnu pop kulturu Talijana. Talijani su pop kraljevi, jedini pravi imitatori Amera.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 02/01/2018 : 17:37:10  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Najbolji imitatori Amera su Nemci, Italijani im nisu ni prineti.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 02/01/2018 : 17:39:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Nijemci???????

Čovječe, pa Nijemci ni ne znaju što je pop. Njemačko biće je toliko daleko od popa, da je to nestvarno što si napisao.
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.18 seconds. Snitz Forums 2000