forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 VESELI ČETVRTAK I-III 2018.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 23

Dwayne_Looney
Advanced Member



6640 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 31/01/2018 : 19:27:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Ne da mi se čitati 7-8 stranica nagađanja, izljeva osjećanja i čega sve ne... Idemo konkretno: što je Zlatna serija? Prvi broj neki Texov album (ne sviđa mi se, riječ "album" mi ne djeluje ozbiljno), drugi? Treći? Četvrti? Ok, ne znamo nazive ali koji junaci, koje njihove edicije?
Jesu li to Odabrane priče na razini čitavog Bonellija ili se zna koja će 2-3 junaka ići u mixu kao u onom strahovito promašajnom projektu zvanom "Obojeni program"?
Nemam nikakav osjećaj prema žutoj traci i nazivu edicije, nisam iz tih vremena, zbog poznatih ispravki, rezanja, cenzuriranja, izmjena dijaloga itd. to nikad nisam htio skupljati ali sad me zanima što ćemo čitati i u kojem ritmu? Ako netko može konkretno zahvaljujem

loading...
Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 31/01/2018 : 19:29:32  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vronski 3

quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by vronski 3

Bilo bi više nego super kada bi veseljaci posle ZS pokrenuli i oživeli i LMS...


očekujem da nam preneseš skoro i to radostnu vest...



Apsolutno ništa više ne prenosim, eno vam ga veliki mag pisane reči gospodin Karven koji ima ekskluzivna prava prenošenja informacija pa neka ubuduće on prosvetljuje forumaški svet...



Vidiš, to je razlika između tebe i mene. Ja ne prenosim informacije, jer je to posao izdavača.

All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.

Edited by - karven on 31/01/2018 19:30:08
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 31/01/2018 : 19:38:14  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Čini mi se da su i Asanž i Snouden imali manje problema kada su otkrili tajne CIE nego ja "veliku tajnu Zlatne Serije"...
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15699 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 31/01/2018 : 19:55:15  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vronski 3

Čini mi se da su i Asanž i Snouden imali manje problema kada su otkrili tajne CIE nego ja "veliku tajnu Zlatne Serije"...


Kazem ja, nije ti laka...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18431 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 31/01/2018 : 20:08:31  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Ne da mi se čitati 7-8 stranica nagađanja, izljeva osjećanja i čega sve ne... Idemo konkretno: što je Zlatna serija? Prvi broj neki Texov album (ne sviđa mi se, riječ "album" mi ne djeluje ozbiljno), drugi? Treći? Četvrti? Ok, ne znamo nazive ali koji junaci, koje njihove edicije?
Jesu li to Odabrane priče na razini čitavog Bonellija ili se zna koja će 2-3 junaka ići u mixu kao u onom strahovito promašajnom projektu zvanom "Obojeni program"?
Nemam nikakav osjećaj prema žutoj traci i nazivu edicije, nisam iz tih vremena, zbog poznatih ispravki, rezanja, cenzuriranja, izmjena dijaloga itd. to nikad nisam htio skupljati ali sad me zanima što ćemo čitati i u kojem ritmu? Ako netko može konkretno zahvaljujem


tebi se ne da čitat 8 stranica topica a nema se ne da objašnjavat...sory

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3307 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 31/01/2018 : 20:53:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lunar

Ja kao rodjeni severnjak mogu reci da mislim da ne znam koliko je ok nazivati nesto zlatnom serijom,sto nece biti ni Z od toga a kamoli i latna.to nece imati tu patinu tu emociju.zlatna serija je ipak nesto sto se vezuje za nas starije,sto budi neke uspomene na lepsa vremena,na druge vrednosti.onaj ko nije ziveo sa tim tada,nema neke poente nazivati to zlatnom serijom sada,jer to nece biti.zlatna serija nije samo zuta traka,zlatna serija je roto papir,stara stampa,car strip avanutre, dodatni stripovi kociz karabina slim,reklame proteina petra celika,pan posteri,dnevnikov logo,kutak za kolekcionare,fine korice ko omoti za galeb cokoladu,i korice sto se crtaju domaci crtaci.i zlatna serija je nesto sto je izlazilo cesto,a to je danas ne puno dostizno.bolje napravite veseli almanah il tako nesto,sto cete moci da izdrzavate sizlazenjem.nadam se da nikog nisam uvredijo s ovim.

mene vec ovo "veseli cetvrtak" vraca u detinjstvo... sta bih dao da se vrati taj 7. januar 1932. kad sam kupio prvi broj...
Go to Top of Page

goghy
Average Member



Croatia
619 Posts

Member since 11/12/2012

Posted - 31/01/2018 : 21:20:06  Show Profile Show Extended Profile  Send goghy a Private Message  Reply with Quote
Davno to bilo
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15699 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 31/01/2018 : 21:28:52  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Ne da mi se čitati 7-8 stranica nagađanja, izljeva osjećanja i čega sve ne... Idemo konkretno: što je Zlatna serija? Prvi broj neki Texov album (ne sviđa mi se, riječ "album" mi ne djeluje ozbiljno), drugi? Treći? Četvrti? Ok, ne znamo nazive ali koji junaci, koje njihove edicije?
Jesu li to Odabrane priče na razini čitavog Bonellija ili se zna koja će 2-3 junaka ići u mixu kao u onom strahovito promašajnom projektu zvanom "Obojeni program"?
Nemam nikakav osjećaj prema žutoj traci i nazivu edicije, nisam iz tih vremena, zbog poznatih ispravki, rezanja, cenzuriranja, izmjena dijaloga itd. to nikad nisam htio skupljati ali sad me zanima što ćemo čitati i u kojem ritmu? Ako netko može konkretno zahvaljujem


tebi se ne da čitat 8 stranica topica a nema se ne da objašnjavat...sory



Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6640 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 31/01/2018 : 21:38:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Ne da mi se čitati 7-8 stranica nagađanja, izljeva osjećanja i čega sve ne... Idemo konkretno: što je Zlatna serija? Prvi broj neki Texov album (ne sviđa mi se, riječ "album" mi ne djeluje ozbiljno), drugi? Treći? Četvrti? Ok, ne znamo nazive ali koji junaci, koje njihove edicije?
Jesu li to Odabrane priče na razini čitavog Bonellija ili se zna koja će 2-3 junaka ići u mixu kao u onom strahovito promašajnom projektu zvanom "Obojeni program"?
Nemam nikakav osjećaj prema žutoj traci i nazivu edicije, nisam iz tih vremena, zbog poznatih ispravki, rezanja, cenzuriranja, izmjena dijaloga itd. to nikad nisam htio skupljati ali sad me zanima što ćemo čitati i u kojem ritmu? Ako netko može konkretno zahvaljujem


tebi se ne da čitat 8 stranica topica a nema se ne da objašnjavat...sory



e sad te bilježim... nikad više glasa za naj forumaša .
Pa kome bi se dalo čitati toliko

loading...
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11230 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 31/01/2018 : 21:52:13  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney


Jesu li to Odabrane priče na razini čitavog Bonellija ili se zna koja će 2-3 junaka ići u mixu kao u onom strahovito promašajnom projektu zvanom "Obojeni program"?




Kako promasaj kad oni kazu da se super prodaje?

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19394 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 31/01/2018 : 21:56:35  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vronski 3

Čini mi se da su i Asanž i Snouden imali manje problema kada su otkrili tajne CIE nego ja "veliku tajnu Zlatne Serije"...


VČ LEAKS!

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - tinton on 01/02/2018 14:08:02
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18431 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 31/01/2018 : 22:00:29  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
žuta traka nije samo obična traka...
ta traka nam je uveseljavala mladost, naterala nas da naučimo čitat, da naučimo srbohrvatski, da trampimo značke za stripove, da jih čitamo zanemarivši školsko
gradivo, da se potučemo ko Blek i Zagor, da pravimo lukove i strelice, da napravimo sjekiru kamenu, pentljamo se na srobote-lijane, da buljimo u one crvene kučice kad če novi broj, da ukrademo ili ne vratimo Sedmo rundu prijatelju,komšiji,školskom drugu, da limamo poderane stranice, da pravimo spiskove šta nam fali, da probamo nacrtat Zagora,Parkera, da zanemarimo cure, da nemamo za burek a imamo za novog Marka, da nam godine prolete čitajuči,sakupljajuči,menjajuči, slagati po brojevima..te žute trake koje su krasile običan roto papir sa bljedim otiskom...nismo znali kako izgleda original, kamo če Zagor sa čikom krenut u broju koji sljedi...nismo znali ništa ali smo uživali...
danas znamo sve pa je užitak čitanja istih priča izbledeo ko SN na žarkom suncu Bačvica..
nekad fascinantne priće su samo još dobre,u redu,čitljive,prosek...
Ni mi nismo isti, kako nebi ostarili stripi rađeni i porođeni tih 50-60-70-80-tih godina?
ta žuta traka za sam strip,kvalitet,tehničku izvedbu, vrednost ne znači ništa...
ali znaći puno u emotivnom smislu...bar nama iz one generacije kojima je strip bio i ostao najbolji način zabave i najbolji hobi za odmorit tijelo i dušu
od svakodnevnih napora i stresa kojeg donosi moderni tempo života...
Nadam se da Veseljaci uspiju zahukat tu ediciju, da osnuju još Lunov Magnus Strip i da nam bar malo pričaraju ona davna bezbrižna vremena...
Bez žute trake to nebi bilo isto, to znaju i oni, nadam se dobrim stripovima i da ta edicija dođe baš do zadnjeg kojemu nešto znaći...
Velik tiraž i korektna cijena su prvi pokazatelji da bi iz tog projekta mogla uspjet lijepa stripovska priča.


CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7057 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 31/01/2018 : 22:06:05  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Ja sam mislio da nisam neki veliki nostaligicar, ali ovo je ipak velika stvar. Imati strip u odlicnoj opremi (odlican otisak i prijevod) i uz to izgled edicije koji vraca u djetinjstvo, to je nesto specijalno!


www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15699 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 31/01/2018 : 22:11:16  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ja sam pak, ogroman nostalgicar, ali tvrdim da je Zlatna serija, proslo svrseno vrijeme. Ostaje da vidimo kako ce to sve izgledati, za koji dan...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11230 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 31/01/2018 : 22:12:34  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14643 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 01/02/2018 : 00:51:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Nije tako. To je razvitak unutar medija, nemoj mijesati pojmove.
Meni će uvijek biti draže pročitati strip u novom izdanju Libellusa ili VČ, nego kupus strip od ZS.
Čitanje na tabletu je neka druga priča.



Libellus je svijet za sebe a čitanje na tabletu je kao da jedeš tortu preko tableta.
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2279 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 01/02/2018 : 01:06:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
Da rečem i ja koju...
Iako sam rodjen iste godine kada i ZS i LMS - ne osećam nikakvu nostalgiju za žutom trakom, niti za nazivima tih edicija.
Kupiti originalan, dobro očuvan primerak ZS ili LMS, star 30, 40 ili 50 godina je jedno, a kupiti neko novo izdanje sa istim nazivom - nešto sasvim drugo.
Veza je ista - kao i veza Petra Petrovića, solunskog dobrovoljca, rodjenog 1890. i Petra Petrovića, člana neke Soroševe nevladine organizacije, rodjenog 1995.
Da, nose isto ime...

Žuta traka, koja prekriva četvrtinu naslovne strane.... kome to treba?
Izjaukaše ljudi zbog desne strane Doline terora i one trake sa nazivom, a sad im baš to nedostaje?
OK - poštujem da je svako nastran na svoju stranu.

Mene zanima samo šta je unutra.
Ako će to biti samo almanasi-magazini ...onda - hvala lepo.
Zagorove almanahe već imam i realno - to je najgluplje izdanje ovog junaka.
Možda bih uzeo pilotove - ako ičemu valjaju.
Možda i poneki Teksov - ali bih pre uzeo neku dobru priču, staru ili novu - iz redovne serije.
Ostalo .... prepuštam drugima.
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2279 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 01/02/2018 : 01:08:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
I... smorište više sa tim fotografijama Vronskog....
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17667 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 01/02/2018 : 01:58:42  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
stoooo
sta mu fali
samo treba zamraciti lice djeci i tom kitu:D
hahaha salim se i ja imam stomacinu

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18431 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 01/02/2018 : 04:13:14  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kontrast 2

Da rečem i ja koju...
Iako sam rodjen iste godine kada i ZS i LMS - ne osećam nikakvu nostalgiju za žutom trakom, niti za nazivima tih edicija.
Kupiti originalan, dobro očuvan primerak ZS ili LMS, star 30, 40 ili 50 godina je jedno, a kupiti neko novo izdanje sa istim nazivom - nešto sasvim drugo.
Veza je ista - kao i veza Petra Petrovića, solunskog dobrovoljca, rodjenog 1890. i Petra Petrovića, člana neke Soroševe nevladine organizacije, rodjenog 1995.
Da, nose isto ime...

Žuta traka, koja prekriva četvrtinu naslovne strane.... kome to treba?
Izjaukaše ljudi zbog desne strane Doline terora i one trake sa nazivom, a sad im baš to nedostaje?
OK - poštujem da je svako nastran na svoju stranu.

Mene zanima samo šta je unutra.
Ako će to biti samo almanasi-magazini ...onda - hvala lepo.
Zagorove almanahe već imam i realno - to je najgluplje izdanje ovog junaka.
Možda bih uzeo pilotove - ako ičemu valjaju.
Možda i poneki Teksov - ali bih pre uzeo neku dobru priču, staru ili novu - iz redovne serije.
Ostalo .... prepuštam drugima.


svaka čast, ali ipak mislim da si u manjini...
Zagor almanahi su sasvim korektni,
pilot ima mislim da 2 ili 3 i jako su dobri...
Texove imam u Libellusu i fini su...
za ove Tex magazine i neznam jer to nije čitao nitko, jedino talijani, oni pravi ili naši...
ne odbacujte jelo dok ga ne probate...
što se žute trake tiče, o kakvoj se četvrtini naslovne prića?
tako je radio Dnevnik, da je suzio naslovnicu ili ju odrezao da je stavio traku, Dnevnik pre 50 godina, valjda je tiskarska i dizajnerska tehnika napredovala toliko da mogu stavit tu traku bez da diraju naslovnicu, ako nije nek ide kvragu napredak tiskarski...
Agrumenti su ti na trulim nogama, ali ništa zato,ne mislimo svi isto...
ja sam očekivao od Veselog Četvrtka da če več pre 10 godina kad je pokrenuo izdavanje stripova uzeti logo ZS i LMS..zašto nije znaju oni, možda autorska prava a možda se samo nisu setili...da su to uradili sad bi imao baš sve od njih...
baš lepo da su se sadatako odlučili pa štogod da čitali u toj ediciji, valjda nije sve loše...edicija sa trakom če bit sigurno numerirana po brojevima ali zašto bit rob toga, može se komot uzet ono što te zanima i preskočit nezanimljivo..a koliko sam razumio imat če i verzija bez trake za one kojima je ta traka trn u oku...
ja ču uzimat sve redom jer mi je to fensi i zbog podržke izdavaću..



CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 01/02/2018 04:16:58
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15699 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 01/02/2018 : 09:11:28  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Jos niko ne zba kako ce ta edicija vizuelno izgledati. Niko jos nije rekao rijec o tome. Osobno me bas to zanima. Neznam kako to ide? Da li ce biti iskopiran kompletni logo, traka i hrbat, to jest da li se to smije... valjda postoje neka prava. Ili ne?
P.s. u svezi s Petrovic Petrom, gore navedenim, Branimir Stulic, pod tim pseudonimom danas izbacuje svoje nove pjesme.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 01/02/2018 : 12:15:16  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kontrast 2

I... smorište više sa tim fotografijama Vronskog....



Očigledno ovde ima previše onih koji žele da me gledaju u kupaćim gaćama...

Takvima nema pomoći a ni spasa...
Go to Top of Page

Lunar
Starting Member

13 Posts

Member since 25/01/2018

Posted - 01/02/2018 : 13:13:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Lunar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlaadisha

mene vec ovo "veseli cetvrtak" vraca u detinjstvo... sta bih dao da se vrati taj 7. januar 1932. kad sam kupio prvi broj...



ti meni gari vise delujes ko generacija koja je kupovala nevena.
a apropo ovog četvrtkovog zlatna serija,moj šlajbok im neće dati podršku.samo dnevnik iz NS-a je bio orginal,svak drugi pokušaj je loša kopija.al kad su već zaćorili da izdaju zs,što se kaže teraj kera, lutko moja bela,teraj kera kad si započela.
Go to Top of Page

SPQRoma
Average Member



Italy
820 Posts

Member since 30/06/2015

Posted - 01/02/2018 : 17:09:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit SPQRoma's Homepage  Send SPQRoma a Private Message  Reply with Quote

HOKA-HEY
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 01/02/2018 : 17:09:45  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page
Page: of 23 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000