forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Alan Ford - Redovno izdanje
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 15

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/01/2018 : 08:34:05  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by C Celtic

A nikome ne smeta što je Vjesnik preskočio 5 epizoda od prvih 75 koje su zajedno radili Magnus & Bunker ?


Smeta naravno. Niko nije rekao da ne smeta. Ali jbg. takvo je vrijeme bilo, i sto zbog ideologije, sto zbog nemara nisu objavljene te epizode. To smo sve vec raspravili. Sreca je SA, to ispravio. A i onda, prije 15 godina su bili i neki pirati sa tim epizodama. Imam cak i njih.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 16/01/2018 : 13:09:23  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Vjesnik je objavio sve preskočene epizode osim 86 i 180, a zasigurno bi objavio i te da pred kraj nije krenulo kako je krenulo. Jedino što ih nijje objavio u redovnoj seriji već kroz maxije, a Formule u četvrtom trobroju. I nije baš korektno izravno zamjerati Vjesniku za to, umjesto režimu koji je nemilosrdno provodio cenzuru, čak i gdje nije bila potrebna. To su činili svi izdavači u ona vremena.
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 16/01/2018 : 13:41:23  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
Naravno. A, što je tek Dnevnik radio!? Koliko izbačenih i neobjavljenih epizoda, prvenstveno Zagorovih! Da ne nabrajamo mnoge osakaćene...
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16302 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 16/01/2018 : 13:53:23  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Ispada kao da cenzura nije postojala u drugim državama i kao da danas ne postoji?
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/01/2018 : 16:10:26  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wolf

Vjesnik je objavio sve preskočene epizode osim 86 i 180, a zasigurno bi objavio i te da pred kraj nije krenulo kako je krenulo. Jedino što ih nijje objavio u redovnoj seriji već kroz maxije, a Formule u četvrtom trobroju. I nije baš korektno izravno zamjerati Vjesniku za to, umjesto režimu koji je nemilosrdno provodio cenzuru, čak i gdje nije bila potrebna. To su činili svi izdavači u ona vremena.


Istina. Ali računamo, kao Superstrip biblioteku. Iako mi je bilo nejasno, kako su Formule uopce i izašle u trobroju. Možda je tad stvarno bilo već kasno za ikakvu cenzuru, krajem 80-tih. Velika je to razlika, kad pogledaš početak 70-tih kad je ta epizoda trebala izaći. 20 godina razlike...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/01/2018 : 16:12:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mogorovic

Naravno. A, što je tek Dnevnik radio!? Koliko izbačenih i neobjavljenih epizoda, prvenstveno Zagorovih! Da ne nabrajamo mnoge osakaćene...


Ken Parker je najviše platio "buletu", onda...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Magic Wind
New Member



Serbia
263 Posts

Member since 25/07/2008

Posted - 16/01/2018 : 16:30:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Magic Wind a Private Message  Reply with Quote
Kupovao sam do broja 9 samo kolorno izdanje AF CPG i odustao sam zbog očajnog uveza i kvaliteta papira. Lepo je što je format veći (onaj SA format mi je baš minijaturan), ali onako loš uvez bilo kakvog štampanog izdanje nisam u životu video... Ne možeš normalno da čitaš strip, moraš dobro da se pomučiš da bi video celovitu stranicu, sve je izuvijano...
Go to Top of Page

danielp
Senior Member



Serbia
1341 Posts

Member since 29/05/2004

Posted - 16/01/2018 : 17:38:18  Show Profile Show Extended Profile  Send danielp a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Magic Wind

Kupovao sam do broja 9 samo kolorno izdanje AF CPG i odustao sam zbog očajnog uveza i kvaliteta papira. Lepo je što je format veći (onaj SA format mi je baš minijaturan), ali onako loš uvez bilo kakvog štampanog izdanje nisam u životu video... Ne možeš normalno da čitaš strip, moraš dobro da se pomučiš da bi video celovitu stranicu, sve je izuvijano...


Nista sad jedinio nam ostaje da Jasko pokusa da se postavi kao bitan cinilac u ovom novom okruzenju, da CPG pocne da uvazava njegove savete...
Prvo papir, onda custom naslovnice, pa zatim nastavak Klasika i Extra, pa ce biti dobro. Inace ako ovako ostane sa ovim papirom dzaba im. Ni taj kolor nece niko uzimati
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/01/2018 : 17:46:42  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
E evo vidis, ja sam direktno pitao ovog clana, cpg Alan Ford, konkretne stvari i nije nasao za shodno da pruzi ikakav odgovor.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Magic Wind
New Member



Serbia
263 Posts

Member since 25/07/2008

Posted - 16/01/2018 : 19:06:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Magic Wind a Private Message  Reply with Quote
A za ovo redovno izdanje AF CPG greota je dati više od 150 dinara, više puta sam pošao da ga kupim ali kada ga uzmem u ruke, sramota me da ga platim 250 dinara (papir tanak, stranice valovite...).
Tek ovo sa jezikom je abnormalno - jezik izdanja može biti na srpskom ili na hrvatskom, a ovo u AF CPG je neka papazjanija, nešto na srpskom, nešto na hrvatskom, ma shizofrenija prava.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 16/01/2018 : 19:32:15  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
bit će ih soroš financira:)

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 16/01/2018 : 19:39:28  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Magic Wind

A za ovo redovno izdanje AF CPG greota je dati više od 150 dinara, više puta sam pošao da ga kupim ali kada ga uzmem u ruke, sramota me da ga platim 250 dinara (papir tanak, stranice valovite...).
Tek ovo sa jezikom je abnormalno - jezik izdanja može biti na srpskom ili na hrvatskom, a ovo u AF CPG je neka papazjanija, nešto na srpskom, nešto na hrvatskom, ma shizofrenija prava.


ajde, ne pretjerujte..nije to loše izdanje..ako ga mi janezi razumemo, valjda ga i vi...ako je na srbohrvatskom, meni je najbolji jezik ikad...
samo valovit papir da poprave i meni su odlični...
naravno, i da nastave gdje je Bernard stao.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 16/01/2018 19:41:11
Go to Top of Page

dejan borca
Average Member



Serbia
547 Posts

Member since 21/12/2008

Posted - 16/01/2018 : 20:12:23  Show Profile Show Extended Profile  Send dejan borca a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by Magic Wind

A za ovo redovno izdanje AF CPG greota je dati više od 150 dinara, više puta sam pošao da ga kupim ali kada ga uzmem u ruke, sramota me da ga platim 250 dinara (papir tanak, stranice valovite...).
Tek ovo sa jezikom je abnormalno - jezik izdanja može biti na srpskom ili na hrvatskom, a ovo u AF CPG je neka papazjanija, nešto na srpskom, nešto na hrvatskom, ma shizofrenija prava.


ajde, ne pretjerujte..nije to loše izdanje..ako ga mi janezi razumemo, valjda ga i vi...ako je na srbohrvatskom, meni je najbolji jezik ikad...
samo valovit papir da poprave i meni su odlični...
naravno, i da nastave gdje je Bernard stao.


prijatelju imam sva 174 broja i ovaj zadnji broj je ubedljivo najkvalitetnije odradjen.da ti ne pricam na sta lici prvih 130 brojeva,jedino im format valja
a to da ce da nastave gde je bernard stao,mislim da ih i ne zanima sta je izdavao
jesi razmisljao da nabavis i prethodne brojeve?
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 16/01/2018 : 20:29:13  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dejan borca

quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by Magic Wind

A za ovo redovno izdanje AF CPG greota je dati više od 150 dinara, više puta sam pošao da ga kupim ali kada ga uzmem u ruke, sramota me da ga platim 250 dinara (papir tanak, stranice valovite...).
Tek ovo sa jezikom je abnormalno - jezik izdanja može biti na srpskom ili na hrvatskom, a ovo u AF CPG je neka papazjanija, nešto na srpskom, nešto na hrvatskom, ma shizofrenija prava.


ajde, ne pretjerujte..nije to loše izdanje..ako ga mi janezi razumemo, valjda ga i vi...ako je na srbohrvatskom, meni je najbolji jezik ikad...
samo valovit papir da poprave i meni su odlični...
naravno, i da nastave gdje je Bernard stao.


prijatelju imam sva 174 broja i ovaj zadnji broj je ubedljivo najkvalitetnije odradjen.da ti ne pricam na sta lici prvih 130 brojeva,jedino im format valja
a to da ce da nastave gde je bernard stao,mislim da ih i ne zanima sta je izdavao
jesi razmisljao da nabavis i prethodne brojeve?


vjerujem ti na riječ...ja sam se nadao da je taj najlošiji...
a ne zanimaju me, kako bi..kad si jih još tako opisao...
volim Alana ali ne tako da bi baš želio sve imat ikad objavljeno.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

dejan borca
Average Member



Serbia
547 Posts

Member since 21/12/2008

Posted - 16/01/2018 : 21:07:39  Show Profile Show Extended Profile  Send dejan borca a Private Message  Reply with Quote
ma ja volim AF i volim da ih imam sve,i vesnikove i SA i bogris i piratske pa i CPG.imam cak i nesto makedonskih i onih vasih zelenih.italijanskih sam se resio
u sustini je to lepa kolekcija koju redovno kupujem na kiosku jos od 2003.to je niskobudzetna kolekcija cija je cena bila minimalna do promene formata
ta promena formata mi nikako nije legla
nemam ja nista protiv CPG,kupovacu ih i dalje,al mi smeta sto niko od njih nece nista da kaze konkretno oko novonastale situacije
i naravno sto mi jos nikako ne pase je to sto CPG nije izdavac stripova,vec to im je usputna delatnost(znam kako su poceli s AF) i verovatno zadnja briga u njihovoj izdavackoj kuci

Edited by - dejan borca on 16/01/2018 21:09:01
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6214 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 16/01/2018 : 21:29:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
Biće u uvodu 12. kolorca za Srbiju šta i kako s kolorcima.

Ostalo što se tiče tehničkog kvaliteta - predložiću. Nažalost, ne zavisi od mene.

Evo vam mejl, pa im pišite:
colorprint@color.rs
Go to Top of Page

bvagner3
Senior Member



Croatia
2279 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 16/01/2018 : 22:02:25  Show Profile Show Extended Profile  Send bvagner3 a Private Message  Reply with Quote
Ma meni nije toliko bitna kvaliteta,Borgis je svojedobno izbacio klamane,što su bili najlošiji A.Fordovi ikad,pa su se mogli čitati,ono što je meni bitno jest da ne izlazi ono što već imam(i to narednih deset godina) i da naravno nastave klasik,drugo mi je manje bitno,ako hoće nek ih tiskaju i na drek papiru.
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4753 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 16/01/2018 : 22:19:13  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Ako stvarno CPG bude jedini za regiju Vi iz Srbije urgirajte da to bude kvalitetnije i s Briksijevim prijevodom te da krenu iz početka s talijanskim originalnim naslovnicama a ne ovo šta radi SVET s kolor im epizodama, odakle im one naslovnice, nisu ih na lutriji valjda izvukli
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/01/2018 : 22:32:13  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bvagner3

Ma meni nije toliko bitna kvaliteta,Borgis je svojedobno izbacio klamane,što su bili najlošiji A.Fordovi ikad,pa su se mogli čitati,ono što je meni bitno jest da ne izlazi ono što već imam(i to narednih deset godina) i da naravno nastave klasik,drugo mi je manje bitno,ako hoće nek ih tiskaju i na drek papiru.


Naglasak na narednih 10,(deset) godina!

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

danielp
Senior Member



Serbia
1341 Posts

Member since 29/05/2004

Posted - 16/01/2018 : 23:51:22  Show Profile Show Extended Profile  Send danielp a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by bvagner3

Ma meni nije toliko bitna kvaliteta,Borgis je svojedobno izbacio klamane,što su bili najlošiji A.Fordovi ikad,pa su se mogli čitati,ono što je meni bitno jest da ne izlazi ono što već imam(i to narednih deset godina) i da naravno nastave klasik,drugo mi je manje bitno,ako hoće nek ih tiskaju i na drek papiru.


Naglasak na narednih 10,(deset) godina!

10 godina epizoda koje su vec ljudi uveliko popljuvali... Minuette extra. Ko ih je kupio-kupio. Da bar nastave samo da preskoce to
Go to Top of Page

danielp
Senior Member



Serbia
1341 Posts

Member since 29/05/2004

Posted - 16/01/2018 : 23:54:09  Show Profile Show Extended Profile  Send danielp a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jasko

Biće u uvodu 12. kolorca za Srbiju šta i kako s kolorcima.

Ostalo što se tiče tehničkog kvaliteta - predložiću. Nažalost, ne zavisi od mene.

Evo vam mejl, pa im pišite:
colorprint@color.rs

Brate Jasko pa ne odgovaraju oni na te mejlove. Pisao sam im ja jedared pre par godina u 2 navrata ali nista.
To im je mail za spam koji niko ne cita

Daj ti nama mejl glavnog urednika za AF
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6580 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 17/01/2018 : 01:33:49  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jasko

Biće u uvodu 12. kolorca za Srbiju šta i kako s kolorcima.



Pa valjda idu dalje, redom??
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/01/2018 : 10:19:37  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ima 15 dana kako je doticni gospodin, najavio izlazenje Alan Forda, pod njegovom,(njihovom), paskom. I od tad, na niz preciznih upita, nije nasao za shodno da nam, da, iole kakav-takav odgovor ili pojasnjenje. Takvo ignoriranje dovoljno govori, o paznji prema kupcima. Da ne kazem ljubiteljima i kolekcionarima dragog nam strip lika.
U najmanju ruku takav im je postupak bezobrazan.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 19/01/2018 : 13:33:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
tko će čitati 13 stranica da bi svakom kupcu dao odgovor
malo ste pomiješali lončiće, nisu firme dužne se kupcima javno opravdavati na internetu
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/01/2018 : 15:28:15  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ne bi rekao...
Sam se javio i najavio serijal.
Mogao je bar reci ovo ili ono...na sve sto su ljudi napisali...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page
Page: of 15 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000