forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Manga
 Urasawa's Mujirushi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 11/01/2018 : 08:30:25  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Nova Urasawina manga je tek krenula, 5 poglavlja za sada. Pomalo vuče, ali nadam se da neće da završi kao papazjanija kao Billy Bat.
Svaki put kad čitam Urasawu na kompu, učini mi se da mu je crtež sve "aljkaviji", ali kad uzem na papiru, utisak se promeni.
Utisci? Čitao neko?

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 11/01/2018 : 20:32:25  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Ja sam svojedobno čitao 20th Century Boys i bili su mi fenomenalni (makar su se kasnije razvodnili). Kasnije sam pročitao Monstera i bio mi je blijed, a Pluto sam počeo pa stao. Kakav je taj Billy Bat? Vrijedi li čemu?
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 12/01/2018 : 11:49:45  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Od Urasawe sam čitao sve što se ikad pojavilo na engleskom u ovom ili onom obliku. Na papiru imam 20th Century Boys, Monster, Pluto i Master Keaton. Billy Bat je jedini koji neću da kupim, pa ti izvedi zaključak.

Svi Urasawini stripovu su mešavina svega i svačega, od epskih priča o spasavanju sveta, borbe dobra i zla, prijateljstva, nostalgije, humora, trilera... Ali on to upakuje kao niko, ne možeš da prestaneš da čitaš, a i kad završiš, samo pomisliš "Hoću još!"

Redom (samo serijali):
Yawara! A Fashionable Judo Girl, strip o džudistkinji (ili kako se već kaže), zabavno, veoma duhovito, lagano štivo.
Happy! moj favorit, opet sport, samo sada tenis, simpatično i ponekad veoma naivno za nas sa ovih prostora koji malo više "znamo" o tenisu, ali opet veoma ljudski topla, priča o veri u ljude i iskrenoj posvećenosti ljubavi prema porodici.
Master Keaton su detektivske priče o arheologu, od genijalnih do osrednjih. Opšti utisak: odlično!
Monster je krimić, napet, napet, napet...
20th Century Boys je remek delo, must read. Čitaj, neću da prepričavam.
Pluto je rimejk epizode Tezukinog Astro Boya "The Strongest Robot on Earth", "moderna" verzija, sa dilemama pa možda i atmosfere (originalnog) Blade Runnera, meni dosta dobar.
Billy Bat je, ko što napisah, po meni najslabiji Urasawa: dobro počinje do neke sredine kad više ne možeš (bar ja nisam mogao) da pohvataš šta u stvari Urasawa hoće, o čemu se zapravo radi. Neću da spojlujem, ali kraj je potpuni antiklimaks.
Mujirushi tek počeo, videćemo šta će da ispadne.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 13/01/2018 : 18:06:11  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Kad bi netko krenuo bar sa 20th Century Boysima kod nas, u nekakvim omnibusima 2 u 1. To bi bilo sjajno. Meni su Boysi bili jedna od prvih mangi koje sam čitao i sjećam se da nisam mogao vjerovati koliko su napeti. Cijelo vrijeme sam nasjedao na Urosawine trikove i mislio: evo, sad! sad će se vidjeti tko je maskirani :-) Tek kasnije sam skužio da je to bio njegov standardni trik, da mu svako poglavlje završi clffhangerom.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 03/06/2022 : 18:43:28  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Jel ova tema služi kao opšta tema za Urasawu?

Iščitah tri Urasawina stripa i mogu reći da sam prezadovoljan. 20th Century Boys počne odlično, ali iako pada u poslednoj četvrtini strip vredi pročitati, dok su Monster i Pluto vrhunski stripovi. Urasawa je odličan autor, definitivno vredi objavljivanja, makar i u formi tankobonova
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 06/06/2022 : 08:25:40  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Verovatno bi trebalo da napravimo i temu o Urasawi kao Urasawi, a ne ovako za ovih par pojedinačnih (beznačajnijih?) njegovih stripova.
Ali verovatno će to neko već da uradi kad sad uskoro krenu domaća izdanja.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 06/06/2022 : 08:37:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KuntaKinte

Verovatno bi trebalo da napravimo i temu o Urasawi kao Urasawi, a ne ovako za ovih par pojedinačnih (beznačajnijih?) njegovih stripova.
Ali verovatno će to neko već da uradi kad sad uskoro krenu domaća izdanja.


Netko nešto najavio od Urawase kod nas?!

Trouble will find me
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 06/06/2022 : 08:41:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Zašto to nisi ti?

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 06/06/2022 : 09:23:42  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by KuntaKinte

Verovatno bi trebalo da napravimo i temu o Urasawi kao Urasawi, a ne ovako za ovih par pojedinačnih (beznačajnijih?) njegovih stripova.
Ali verovatno će to neko već da uradi kad sad uskoro krenu domaća izdanja.


Netko nešto najavio od Urawase kod nas?!


Nije još zvanično najavljano. Ali, mislim da će vrlo uskoro biti.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 06/06/2022 : 09:57:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Darkwood/Čarobna/Najkula/Stalker?

Tko god da je, naklon do poda

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 06/06/2022 : 10:54:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Rispekt.

Trouble will find me
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 06/06/2022 : 18:07:15  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Po meni je Urasawa tip autora koji zaslužuje deluks tretman i idealno bi bilo da se odradi u maniru Fibrinih mangi. Ali hej, neću se buniti ako konačno dobijemo njegove stripove na papiru i u formi tankobonova. Ako je ovo istina, sjajna vest
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 06/06/2022 : 18:13:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker

Po meni je Urasawa tip autora koji zaslužuje deluks tretman i idealno bi bilo da se odradi u maniru Fibrinih mangi. Ali hej, neću se buniti ako konačno dobijemo njegove stripove na papiru i u formi tankobonova. Ako je ovo istina, sjajna vest



Evo, ovako je dobro. Ostalo je nebitno

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 06/06/2022 : 18:45:37  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Nemaš pojma Pakinjo, vrhunski stripovi od samog starta zaslužuju vrhunsko izdanje
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3429 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 19/08/2022 : 22:15:15  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Iščitah ponovo Urasawinog Pluta, ali ovaj put na papiru Vizovog izdanja od osam tankobončića i zaista vrhunska detektivska sci-fi priča koja postavlja prava filozofska pitanja koja se tiču robota, AI, nas samih. Jedinu zamerku koju imam je što likovi za moj ukus malo previše kmeze, ali izuzev toga sve je top, tako da ide ocena 9.5/10.

Ko god visoko ceni SF literaturu ne bi ovo trebao propustiti, a kao bonus evo jedan cameo Black Jacka, inače kroz ceo strip se mogu pronaći reference na Tezukina dela. Urasawa je sjajan


Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000