forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Oscars / Academy Awards
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 15

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1680 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 14/03/2022 : 23:55:14  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Pa ne znam za Kupera, ja ga volim, ali nisam pao na dupe, ono ok je ovde.
Od uloga je ćale u CODA van konkurencije za sporednu mušku ulogu, za ostale nemam pojma.

"Lunana: A Yak in the Classroom" - odgledao večeras: predivan film, predivan. Malo me podseća na Urgu Nikite Mihalkova, ali samo po atmosferi tih predivnih udaljenih predela, ali film je naprosto… Ne znam, gledajte ga, baš je dobar. To je ono kad nije ni bitno dal će da dobije bilo kakvu nagradu, jer nije za to pravljen, ko pre neju godinu onaj makedonski dokumentarac Honeyland, kad te tresne u glavu.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!

Edited by - KuntaKinte on 28/03/2022 09:28:33
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3134 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 15/03/2022 : 02:08:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Od najgoreg k najboljem:
West Side, mrzim sve mjuzikle strašću kojom ljudi mrze rivalske fudbalske klubove. Plus je isti kao original.
Nightmare Alley, drugi najgori. Bezvezno.
Coda i Drive My Car - dosadni. S tim što Drive još i ima nečeg zanimljivog.
Belfast - simpatičan, ali ništa više.
The Power of the Dog - preeespor, u drugoj polovini se poboljša, znam da će uzeti Oskara za najbolji film ali ga nikako ne zaslužuje.
King Richard - zanimljiv ali istovremeno make believe ulepšana priča, ne vredi kad su protagonisti istovremeno i producenti filma. W.Smith dobar.
Dune - više sam očekivao. Volim knjigu, ali ovo je samo na momente dobro.
Licorice Pizza - ne volim uopšte P.T.Andersona, pretencioznost vrišti u njegovim filmovima, ali ovde je dobar. Autentično.

Lagani šampion, i za dva koplja bolji od svih ostalih, naravno, DON'T LOOK UP
Razumem da se ne sviđa svima, ali ko ih šljivi.

Internacionalni:
The Hand of God najbolji, The Worst Person in the world dobar, Drive smor, Flee smor, ovaj Yak me ne interesuje.

Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/03/2022 : 04:18:55  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Kako za Lunana: A Yak in the Classroom pise na vikipediji i imdbu da je film iz 2019.godine a takmici se na ovogodisnjim Oskarima? Po kojim to propozicijama moze?

Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6934 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 15/03/2022 : 06:40:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Kako za Lunana: A Yak in the Classroom pise na vikipediji i imdbu da je film iz 2019.godine a takmici se na ovogodisnjim Oskarima? Po kojim to propozicijama moze?




Vjerojatno jer je u američkim kinima prikazivan tek prošle godine.


http://onlineimpressions.blogspot.com/

Edited by - Shaner on 15/03/2022 06:41:08
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6934 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 15/03/2022 : 06:45:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Markiže, šta su ti mjuzikli skrivili?


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1680 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 15/03/2022 : 08:17:24  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by going going

Kako za Lunana: A Yak in the Classroom pise na vikipediji i imdbu da je film iz 2019.godine a takmici se na ovogodisnjim Oskarima? Po kojim to propozicijama moze?


Vjerojatno jer je u američkim kinima prikazivan tek prošle godine.


Tako je, mislim da postoji to neko pravilo da film koji se kandiduje mora da bude prikazivan u američkim bioskopima, u koliko koliko minimum bioskopa, koliko minimalno vremena i naravno, kad je prvi put prikazivan. Ovde je sigruno zbog korone film pušten u distribuciju tek prošle godine.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6934 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 15/03/2022 : 09:46:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Iako je u povijesti bilo i nekih čudnih situacija.

Poput, recimo, ove:

https://www.imdb.com/title/tt0071129/awards/?ref_=tt_awd


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1680 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 15/03/2022 : 10:35:45  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Nisam ovo ni znao. Svašta! Prvo dobio Oskara za strani film, pa ga naredne nominovali za scenario i režiju?!

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3134 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 15/03/2022 : 12:35:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Markiže, šta su ti mjuzikli skrivili?




Čim negde zapevaju u filmu, ja premotavam. Ne podnosim.
Poslednji mjuzikl koji mi je bio okej se desio ranih 50-ih. Sve nakon Sinatre i Gene Kellya...The horror, the horror
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6934 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 15/03/2022 : 13:07:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by Shaner

Markiže, šta su ti mjuzikli skrivili?




Čim negde zapevaju u filmu, ja premotavam. Ne podnosim.
Poslednji mjuzikl koji mi je bio okej se desio ranih 50-ih. Sve nakon Sinatre i Gene Kellya...The horror, the horror


Jacques Demy? Bob Fosse?


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3134 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 15/03/2022 : 17:21:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by Shaner

Markiže, šta su ti mjuzikli skrivili?




Čim negde zapevaju u filmu, ja premotavam. Ne podnosim.
Poslednji mjuzikl koji mi je bio okej se desio ranih 50-ih. Sve nakon Sinatre i Gene Kellya...The horror, the horror


Jacques Demy? Bob Fosse?




Ono što mene zabrinjava je to što je uz svu to nepodnošenje mjuzikla moram te stvari i da odgledam, nikako da preskočim jer sam radoznala osoba. I tog Demija sam one Kišobrane gledao i iznervirao se, Cabaret jedan od najgorih filmova ikad, čak sam debil odgledao i Fosse/Verdon jer mi je Sam Rockwell omiljeni glumac. I naravno da je i to bilo loše.
Kad bolje razmislim All that Jazz je još i fenomenalan jer njega jedinog od mjuzikla sam izgurao do kraja. Čak sam mu dao ocenu 6 na imdb.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6934 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 15/03/2022 : 19:10:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by Shaner

quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by Shaner

Markiže, šta su ti mjuzikli skrivili?




Čim negde zapevaju u filmu, ja premotavam. Ne podnosim.
Poslednji mjuzikl koji mi je bio okej se desio ranih 50-ih. Sve nakon Sinatre i Gene Kellya...The horror, the horror


Jacques Demy? Bob Fosse?




Ono što mene zabrinjava je to što je uz svu to nepodnošenje mjuzikla moram te stvari i da odgledam, nikako da preskočim jer sam radoznala osoba. I tog Demija sam one Kišobrane gledao i iznervirao se, Cabaret jedan od najgorih filmova ikad, čak sam debil odgledao i Fosse/Verdon jer mi je Sam Rockwell omiljeni glumac. I naravno da je i to bilo loše.
Kad bolje razmislim All that Jazz je još i fenomenalan jer njega jedinog od mjuzikla sam izgurao do kraja. Čak sam mu dao ocenu 6 na imdb.


Uf. Meni je Cabaret u top 10 najboljih filmova, Fosse/Verdon jako dobra serija i, dok su i meni Kišobrani malo previše patetični, zato su mi Gospođice iz Rocheforta izvrsne. Naravno, ne moram ni napominjati da sam sve te soundtracke preslušao milijardu puta.

All That Jazz mi je na polici ali nikako da dođe na red. Evo sad kad si dao preporuku ću ga pogurati.

Nego, stvarno mi nije jasno zašto se mučiš s njima kad ti do te mjere ne leže. K'o KuntaKinte s P.T. Andersonom. Baš ste mnogo radoznali.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3134 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 15/03/2022 : 19:17:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Pa ja malo šta preskočim. Jedino šta sam uspeo je da prestanem da gledam su novi SW i Marvel filmovi. Tu barem je jasno da nikad neće biti nikakvog boljitka. Sve ostalo, moram da probam, uvek pomislim, možda je ovde prikriveno blago :)
Eto recimo, ni ja ne volim P.T. Andersona, a Licorice mi bio vrlo dobar, i zeznuo bih se da sam ga batalio. Ali dobro to su autorski filmovi, tu može nekad nešto da iznenadi. Ove gore pomenute franšize, to se štanca po formuli, ako ti prvi ne legne, neće ni sto prvi.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6934 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 15/03/2022 : 19:54:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Ma i mene svašta zanima, ali sam shvatio da jednostavno nemam vremena za sve pa sam počeo tražiti razloge zašto ne pogledati film/seriju ili pročitati knjigu/strip. A di ćeš boljeg razloga od toga da ti neki autor ne leži.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3134 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 15/03/2022 : 22:48:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Ma i mene svašta zanima, ali sam shvatio da jednostavno nemam vremena za sve pa sam počeo tražiti razloge zašto ne pogledati film/seriju ili pročitati knjigu/strip. A di ćeš boljeg razloga od toga da ti neki autor ne leži.




Ne ne, to apsolutno stoji, znam da nema smisla. Imam skoro opsesivnu potrebu da sve pogledam/pročitam i to se trudim da mic po mic smanjim.
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3530 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 15/03/2022 : 23:35:04  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Podrška za Markiza, nikada nisam shvatio šta ljudi vide interesantno u mjuziklima, a nakon što sam pre par godina pogledao Les Miserables zakleo sam se da ih više neću gledati

Pitanje: jel se The Artist može svrstati kao mjuzikl? Taj film mi je genijalan ali nisam siguran da li ispunjava kriterijume.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7793 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 16/03/2022 : 01:06:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Jesus Christ Superstar sam pogledao brat bratu jedno 20 puta.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6934 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 16/03/2022 : 06:33:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by naker



Pitanje: jel se The Artist može svrstati kao mjuzikl? Taj film mi je genijalan ali nisam siguran da li ispunjava kriterijume.


Kud nijemi film u mjuzikle?

Inače, Les Miserables su malo razvučeni i Crowe je promašen, pa sam i ja ostao malo razočaran. Naravno, i taj soundtrack sam preslušao nebrojeno puta.

Je li gledao tko od vas Annette?


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 16/03/2022 : 15:26:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ali bila bi fora, nijemi film o pjevaljki recimo, pratimo ju na turnejama, na binama, na vadbi... :D



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3134 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 16/03/2022 : 18:21:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Ali bila bi fora, nijemi film o pjevaljki recimo, pratimo ju na turnejama, na binama, na vadbi... :D





Zvuči 10x bolje no da zapeva.
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1680 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 16/03/2022 : 23:18:54  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Mjuzikl jeste, nije baš film, ali ja sam ga odgledao zbog ćerke jedno 70 puta: Hamilton.
I toplo ga preporučujem.
https://www.imdb.com/title/tt8503618/

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1680 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 25/03/2022 : 08:47:26  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Ajmo ponovo, sada nako odgledanih svih filmova u najbitnijim kategorijama:

“Belfast,” - ništa naročito, priča nejasna, tj. po meni loše ispričana, autor se nije odredio, a kod ovakve teme je prosto glupo da budeš politički korektan, moram da zauzmeš stranu. Ok crno-bela fotografija, par duhovitih momenata i to je to.
“CODA,” - OSKAR za fim, kilometar ispred svih u ovoj konkurenciji! Odličan, apsolutna preporuka + ćale glavne junakinje je pokidao, apsolutno zakucan Oskar za sporednu mušku ulogu.
“Don’t Look Up,” - isto odličan, dobra zabava, svakako pogledati.
“Drive My Car,” - brate mili, pa zašto je ovo moralo da traje 3 sata?!? Nenormalno dosadno i sporo (nagledao sam se ja i dosadnih i sporih filmova u životu, ali ovo je baš loše). Ko nije mazohista kao ja, slobodno nek preskoči.
“Dune,” - meni kao nekome ko nije čitao knjigu, ništa spec, ali ok, naravno uz par stvari koje su mi bile nejasne (a koje mi je drugar koji je pročitao knjigu razjasnio, primer zašto se zaboga mačuju u doba kad valjda može da se puca iz nekih pištolja, lasera, štatijaznam čega... i slično).
“King Richard,” - pa ono, ajd za one koje vole i zanima ih tenis, nije Roki, ali može da se pogleda. Ali kad je i ovakav film u nominaciji za Oskara, znak je da je sve otišlo u kitu.
“Licorice Pizza,” - teeeško sranje, teško! Pretenciozno govno od filma, kvaziumetničarenje i kvaziljubavna priča. Nema ništa tu za mene. Gledate na sopstvni rizik. Ili će vam se dopasti, kao većini ovde, ili ste glupo bezosećajno govedo kao ja, koje neće nikad sebi da oprosti potrošena dva i kusur sata života na ovo govno.
“Nightmare Alley,” - meeeeh, aj mož da se pogleda, ništa spec. Ono: može, al ne mora.
“The Power of the Dog,” - dosadniji film odavno nisam gledao. Kao svi nešto glume i unutrašnja tenzija na sve strane, ali u stvari ne-nor-mal-no dosadno. Mislim da sam svakih par minuta gledao koliko još ima do kraja.
“West Side Story,” - osim glasa jednog od glavnih likova koji je veoma iritantan, ne mogu da se nađu neke velike zamerke. Naravno, ko voli mjuzikle, uz napomenu da mi se čini da je bukvalno kopija originala, mada verovatno grešim.

Strani filmovi:
"È stata la mano di Dio" (Božja ruka) talijanski, režiser onaj što napravio/režirao Mladog Papu. Nije loše, vuče malo na Felinija, simpa, može da se pogleda.
"Verdens verste menneske" (Najgori čovek na svetu), norveški slice of life, ali o curi u kasnim 20im koja "se traži". Hm, malo smor, slobodno preskočiti. Meni je lik glavne junakinje dosta iritantan, ono, nova mlada emancipovana žena koja traži ono "nešto" u životu. Znaš kad ćeš da nađeš nešto u životu što ne znaš šta je? Isto kad i Bono Vox.
"Flugt/Flee" (Izbeglica) danski (?) polu-animirani o gej izbeglici iz Afganistana koji pokušava da pobegne od ludila u toj zemlji preko Rusije negde u (civilizovanu) Evropu. Hm, sad, ja sam malo alergičan na te filmove o tim teškim temama gde vidiš da autori idu na "siguricu" (gej izbeglica!), ali ok, može da se podleda. Dokumentarni delovi su mnogo zanimljiviji od animiranih, koji em su sporiji i dosadniji i neemotivniji, em su tehnički napravljeni da te boli glava od te vrste animacije. Preskočliti slobodno.
"Lunana: A Yak in the Classroom" - OSKAR ko vrata, u ovoj i u bilo kojoj drugoj konkurenciji! Predivan film, predivan. Malo me podseća na Urgu Nikite Mihalkova, pa i na Kurosavinog Dersu Uzala, ali samo po atmosferi tih predivnih udaljenih predela, ali film je naprosto… Ne znam, gledajte ga, baš je dobar. To je ono kad nije ni bitno dal će da dobije bilo kakvu nagradu, jer nije za to pravljen, ko pre neku godinu onaj makedonski dokumentarac Honeyland, kad te tresne u glavu.

Animirani:
Raya and the Last Dragon - FENOMENALAN!
Encanto - meeeeh, Sto godina samoće kao crtani film, ali rupa do rupe u priči. Animacija, naravno spektakularna. Možda malo vuče na Coco, ali je miljama iza.
Flugt/Flee - vidi gore
Luca - simpa atmosfera italijanskog ribarskog mestašca nekih 70ih prošlog veka, italijanska Mala sirena + Vespe.
The Mitchells vs. The Machines - meh, prestereotipan, nategnuti fazoni, preskočiti.

Dokumentarci:
Ascension - Kina. Sad, 21. vek, isključivo dokumentarni video zapisi, bez komentara. Meni zanimljivo, naročito prva polovina, gde vidiš kako u stvari izgledaju fabrike, proizvodnja, svih tih (jeftinih) proizvoda koji nam odande dolaze.
Ostale nisam još pogledao.

Ostali, u raznim kategorijama:
The Tragedy of Macbeth - meh, braću obožavam ali ovo je baš samo za zagrižene ljubitelje Šekspira. Pretenciozno, previše stilizovano, promašena lopta. Bolje gledati Kurosavin Throne of Blood, hiljadu puta bolji Magbet.
Madres Paralelas (Almodovar) - meh, ovaj čovek odavno prestao da pravi dobre (zabavne?) filmove.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!

Edited by - KuntaKinte on 25/03/2022 08:51:29
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1550 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 28/03/2022 : 08:12:20  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote


Interesantni oskari. KuntaKinte, salji nam brojeve za euroloto:

quote:
Originally posted by KuntaKinte


“CODA,” - OSKAR za fim, kilometar ispred svih u ovoj konkurenciji! Odličan, apsolutna preporuka + ćale glavne junakinje je pokidao, apsolutno zakucan Oskar za sporednu mušku ulogu.


Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1680 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 28/03/2022 : 08:46:22  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Pa dobro, i ćorava koka ubode zrno.

Meni je zaista žao što i "Lunana: A Yak in the Classroom" nije dobio nagradu, ali verujem da ga većina članova Akademije nije ni pogledala pre glasanja! Mislim, ko je lud da gleda butanski film?!?

Mala digresija: King Richarda sam odgledao sam, pošto moju ženu apsolutno ne zanima tenis, a kad me pitala da li da gleda, rekao sam joj ovo što sam napisao gore + da mislim da ni Will Smith nije bez šansi za Oskara jer je ceo film vrskao i ćopao (imitirao govornu manu i oponašao problem sa hodanjem ćaleta Williams), a poznato je da Akademija dosta često nagradi glumce koji odrade takvu ili sličnu FIZIČKU transformaciju.
Al evo, život piše drame, pa smo videli šta se dogodilo na samoj dodeli.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3745 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 28/03/2022 : 10:51:21  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Koliko su ovi oscarovski fimovi i dobitnici bitni ove godine, na newsfeedu sam nakon 10-ak vijesti o famoznom samaru, uspio vidjeti headline koji kaze tko je dobio glavnu nagradu.

Odgledao sam samo Dune, Power of The Dog, Don't Look Up i King Richard pa ne mogu prosuditi o zaslugama.

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page
Page: of 15 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000