forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Oscars / Academy Awards
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 15

vukozec
Advanced Member



4889 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 24/01/2024 : 08:36:39  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by don_draper



Najviše bure se diglo jer Gerwig i Robbie nisu nominirane za Barbie. Kad se sagleda cijeli kontekst vrlo ironično zapravo.



Urnebesno. I vrlo woke, jel da
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1562 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 24/01/2024 : 08:49:02  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote

Ma koga briga za Barbie na Oscarima. Interesantno je da se redateljica Anatomije jednog pada zamjerila Francuzima u jednom govoru ili intervjuu, ne sjecam se tocno, pa je ovi iz inata nisu nominirali za najbolji strani film. I onda dobije od Amera 5 nominacija. Prst u oko.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11384 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/01/2024 : 21:04:51  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fandango


Ma koga briga za Barbie na Oscarima. Interesantno je da se redateljica Anatomije jednog pada zamjerila Francuzima u jednom govoru ili intervjuu, ne sjecam se tocno, pa je ovi iz inata nisu nominirali za najbolji strani film. I onda dobije od Amera 5 nominacija. Prst u oko.



Kako se zamerila? Sta je rekla?

Inace, fin mi je ovaj izbor za najbolji film. Potrudicu se da pogledam sve do dodele. Od ovih sa liste sam gledao 4.

Inace jedina zamerka je odsustvo nominacija za Asteroid City koji mi je vrhunski film.
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1562 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 25/01/2024 : 15:29:02  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote

Evo naso sam pa citaj: https://www.france24.com/en/culture/20240123-anatomy-of-fall-triet-oscars-revenge-french-snub-academy-awards
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1681 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 04/03/2024 : 14:48:10  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Ja se i dalje pravim da je Oskar i dalje bitan i da su nominovani filmovi nešto što treba pogledati, pa evo mojih malih utisaka. Možda će nekom malo da pomogne da filtrira šta da gleda.

Najbolji film:
American Fiction - presporo, predugačko i nedovoljno duhovito, odnosno neiskorišćena premisa samoironije.
Anatomy of a Fall - odličan, teška drama, ispričana sa puno tenzije i teskobe. Vredi.
Barbie - ma ja sam uživao u ovom filmu, guilty pleasure, naročito što smo ga gledali porodično. I Magot i Gosling (naročito on) su odlični i ovo je baš dobra komedija sa humorom na svoj račun (tj. na račun Barbie univerzuma). Sad, baš da bude kandidat za Oskara, to je slika vremana u kom živimo, to nisam baš siguran, ali skroz ok da se pogleda.
The Holdovers - mali veliki film, deluje nepretenciozno, a opet lepo i starinski ispričana priča. U neka stara vremena, ovo bi bio feelgood filmić, neka simpatična dramica za nedelju popodne, a sad je skoro pa najbolji film ove godine.
Killers of the Flower Moon - Skorsezeu treba svi da se zahvalimo i da kažemo "Hvala, majstore, dosta je. Ili brate skrati svoje filmove na pola, aj da budu najviše do 2 sata, ne duži, ili nema više snimanja. Pretara ga čoveče!" Tema ajde ok, ali loše bre ispričano, daj da se ne lažemo. I što mora 3 i po sata? Ko bre to može da gleda?
Maestro - Ono kad napraviš film samo da bi dobio Oskara za glavnu mušku (i žensku) ulogu.
Past Lives - Izgleda da u poslednjih x godina mora da bude nominovan i južnokorejski film, pa makar bio i ispodprosečano dosadno ljigivo njesra.
Poor Things - van konkurencije najbolji film, uz svu svoju pretencioznost u neobičnosti. Ono što mi je obično kod Giljerma del Tora meh, ovde je taman. Duhovit steam-punk Frankenštajn.
Oppenheimer - Svi već gledali, svi već znaju sve. Meni je najveći problem što tema nije bomba, već politički proces protiv Opija u vreme Makartizma. Ono, ok sve to, ali mislim, bufakinhu: pričaš o tvorcu atomske bombe i nema nikakvog odnosa prema tom jednom od najstrašnijih zločina protiv čovečnosti? Mislim, stvarno? Nolana sam obožavao, ali ova poslednja tri filma su mu baš sranje.
The Zone of Interest - O upravniku Aušvica i njegovoj porodici koja živi u kući odmah pored logora, i njegovoj ženi koja organizuje život i pravi od te kuće "kuću iz snova". Ovo je toliko jezivo, toliko dobro prikazano to hladnokrvno kliničko zlo, a opet ne mogu da kažem da je film dobar. Čak deluje kao dokumentarac, a opet nekoliko dana nakon gledanja mi je i dalje u glavi i razmišljam o njemu. Vredi pogledati.

International Feature Film:
Io Capitano - mnogo mi je bilo nenoramalno da ovo gledam na italijanskom, ali film je zaista dobar. Tema o kojoj niko ne želi da sluša, niti posebno da gleda, naročito ovde kod nas: put izbeglica iz Senegala, kroz celu Afriku, do Italije. Seydou Sarr je nepravedno nenominovan kao glavni glumac, dečko pokidao.
Perfect Days - O čistaču javnih WCa u Tokiju koji sluša rok na kasetama. Prikaz Tokija i vožnja po gradu je super, sve to je ok, neke Vendersove filmove sam obožavao, ali brate ovde niđe ničega, kao neka osećanja, nešto. Predugačko i predosadno.
Society of the Snow - od-li-čan. Scene pada aviona jezivo napravljene, i sve doživljavaš kao u prvom licu, sve u filmu "tehnički" je veoma uverljivo i dobro, naročito gluma.
The Teachers' Lounge - odličan, napeto od početka do kraja. Meni bi možda bio najbolji film sveukupno od svih nominovanih, da nije kraj kakav jeste (plus sa pokušajem humora, nemačke duhovitosti na samom kraju).
The Zone of Interest - vidi gore

Animirani:
The Boy and the Heron - nisam gledao
Elemental - mnjah
Nimona - priča je čak i bolje ispričana nego u stripu. Ali što mora baš gej scene u ovakvom crtanom? U stripu nije moralo, ovde izgleda da da.
Robot Dreams - nisam gledao
Spider-Man: Across the Spider-Verse - na redu za gledanje

Dokumentarci:
Bobi Wine: The People's President - U Ugandi je već 30 godina na vlasti diktator koji je počeo kao revolucionar, ali je to pretvorio u potpunu najstrašniju vojnu huntu. Ovo je priča o Bobiju koji je muzičar iz geta i njegovoj borbi protiv diktature tako što se kandidije za predsednika. Na momente jezivo, na momente srceparajuće, uz njegovu muzičku podlogu. Dok sam ovo gledao, prosto mi je situacija iz Srbije bila smešna, sa ovom našom "benignom" krađom izbora, dobije čovek skroz drugu perspektivu o tome šta sve diktatori po svetu rade. Ovo mora da se odgleda.
The Eternal Memory (La Memoria Infinita) - život političkog novinara iz Čilea koji oboli od Alchajmera i koji živi sa drugom suprugom. Priča o svakodnevnoj borbi i pokušaju da se izvuče još malo iz života uprkos svemu. Meni je bilo "interesantno" da vidim kako izgleda život sa Alchajmerom, nešto što se često dešava, ali uvek drugima.
Four Daughters - nisam gledao
To Kill a Tiger - nisam gledao
20 Days in Mariupol - Po početku invazije i opsade ovog grada koji se nalazi između Rusije i Krima, jedini novinar koji je ostao u samom gradu je autor ovog dokumentarca i snimao je sve što je mogao prvih 20 dana. Ovo je toliko jezivo i mučno za gledanje, ja sam bar 10ak puta prekidao gledanje i pravio "pauze" da se sredim. Kao matoriji, iako sam nisam učestvovao u ratovima na našim prostorima, bio sam, kao i svi, bombardovan i vestima i izveštajima i svime što "rat uživo" prati, ali ovo je jednostavno potresno.

Moji favoriti:
Film: Poor Things, pa Holdovers, pa Anatomy.
Glumac: Giamati je dobar, ali nagrada verovatno ide Kuperu.
Speredni glumac: ja bih dao Goslingu :D
Glumica: nema sile da ne dobije Ema Stoun, mada je i Sandra Hüller ok.
Strani film: Society of the Snow, pa The Teachers' Lounge
Dokumentarac: Bobi Wine, ali nagrada SIGURNO ide za Mariupol

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!

Edited by - KuntaKinte on 13/03/2024 09:46:58
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6962 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 04/03/2024 : 15:03:57  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Nekoliko dana posle gledanja je u glavi, a ne mogu da kažem da je dobar?!

Pa da, bolji su oni koje odmah zaboravimo.

Dobar je sigurno, ne bi bio tu i na drugim bitnim mestima, a to što ne znaš da li ti se nešto sviđa ili ne (/ne/sviđanje ne znači /ne/kvalitet), znači da imaš problem sa sobom.

Ali + za trud oko analize.
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1681 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 04/03/2024 : 16:15:29  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Pa pazi, imam problem sa sobom, istina, ali pogledaj film pa vidi. Sad me teraš da pišem samo o tom filmu, ali ajde.
Pazite SPOJLERI!!!
Film je napravljen poput dokumentarca, praktično nema nikakvu radnju. Prosto opis idiličnog života jedne porodice. Otac voli svoju decu, ide na posao, majka ostaje kući sa njima i "poslugom", deca se igraju srećna, majka održava baštu. Svako svakog voli. A onda kontekst! Film kao film je zbog toga dosta "neobičan", pruža gledaocu dosta vremena da razmišlja o svemu, o ratu, o holokaustu, o ljudskosti, a pre svega o zlu.
Kadriranje je kao u filmovima Ves Andersona, kadrovi široki, ponekad statični, ponekad ne, vizuelno spektakularan film.
I da: Zvuk je neverovatan. Ja sam gledao na kompu, sa slušalicama. Od početnih scena nekog izleta na reku uz cvrkut ptica, do ostatka filma gde uz svu idilu u pozadini non-stop čuješ urlike, vrištanje, pucnjeve, vozove, prigušeni zvuk krematorijuma...

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!

Edited by - KuntaKinte on 04/03/2024 16:17:43
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3803 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 04/03/2024 : 19:03:08  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Po atmosferi Zona interesa je stvarno sjajna, ali nedostajalo je neke dinamike i znakovitog događaja.
U samom finišu su pomalo zabrazdili i postali previše "tehnički".
Jako dobar prikaz stvari i razrada jednog duboko niskog perioda ljudske povijesti, ali sam htio neki pomak među likovima, bar nešto.

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22166 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 05/03/2024 : 11:41:03  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KuntaKinte

Film: Poor Things, pa Holdovers, pa Anatomy.
Glumac: Giamati je dobar, ali nagrada verovatno ide Kuperu.
Speredni glumac: ja bih dao Goslingu :D
Glumica: nema sile da ne dobije Ema Stoun, mada je i Sandra Hüller ok.


Valjda si svjestan da ce Oppenheimer pokupiti sve najvaznije nagrade?
Za najbolji film, C. Murphy za glavnu ulogu.
Robert Downey Jr. bi mogao za za sporednu, iako bih mu ja za tu ulogu dao Zlatnu malinu. Ocajan je bio, bilo ga je tesko gledati kako se trudi da odglumi za Oskara.
Za najbolju zensku ulogu nece propustiti priliku da je ne daju jednoj indijanki. Dakle, Lily Gladstone.
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1681 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 05/03/2024 : 15:30:27  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Pa znaš kako: zabole me kome će šta da daju. Ja ovo gore što sam napisao je ono kome bih JA dao, a ne šta predviđam da će da se desi.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3803 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 10/03/2024 : 14:26:12  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Nakon dugo godina, ovaj put sam pogledao sve filmove nominirane u glavnoj kategoriji. Bilo je dosta priče kako je ovo nakon dugo vremena ponovno jedna jaka godina. Ako računamo postpandemijsko vrijeme vrlo vjerojatno, ali zadnjih 10-ak godina...teško.

Pa ajmo redom, od najslabijih prema najjačim.

10. Barbie
Izgleda da je moj doživljaj u manjini, ali osobno vrlo nezabavan i pretjerano dvosmislen film. Istovremeno balansira između product placementa i nostalgije te snažnih feminističkih poruka, a u konačnici toliko rastrgan između toga da nikad ne nađe neki svoj put. Nemam dojam da su išta postigli ovime, osim novih memeova i miljarde na računu.

9. American Fiction
Čisti autsajder u ovoj kategoriji, ali solidan uradak. Zanimljiva je tema i vrlo intrigantna premisa o afroameričkoj književnosti i kulturi te njenoj vrijednosti i percepciji. Film nažalost previše ovisi o glavnoj ulozi i ne daje neki uvjerljivi zaključak na kraju svega.

8. Zone of Interest
Slice of life u okruženju Auschwitza. Redatelj Glazer je na dokumentaristički stil htio prikazati obitelj njemačkog časnika koja se uselila u kuću tik uz zidove koncentracijskog logora. Atmosfera i zvuk su jezivo uvjerljivi, ali statičnost i vrlo neobičan i nedokučiv završetak razvodne glavne adute ovog filma. Zaslužuje Oscara za zvuk.

7. Past Lives
Akademija se osjeća dužnom približiti azijskoj publici pa ove godine čast najvećeg kontinenta brani ovaj film. Deja vu ideja koju je Before Sunrise odradio puno bolje. Odnosi među likvoima i dinamika vrlo spori, ali ima nekoliko dobrih promišljanja i stvarno jaki kraj pa ga to izvlači iz dosta indisponiranog prvog dijela.

6. Maestro
Bradley Cooper u još jednom pokušaju za Oscara. Film o jednom od najpoznatijih dirigenata i skladatelja, ali za biografski film izrazito siromašan informacijama. Gotovo pa je svejedno je li u pitanju Bernstein ili netko treći, u fokusu su brak, prijevare i hedonistički stil života. S pozitivnije strane, Cooper se stvarno kvalitetno uživio u ulogu, stilski i tehnički film je jako dobro odrađen.

5. Anatomy of A Fall
Dosta prašine se podiglo oko ovog filma. Vrlo zanimljivo strukturiran sa centralnim događajem na početku i prilično realističnim procesom istrage i rekonstrukcije sumnjive smrti. No, onda film zađe u malo previše poetičnosti sa sudskim procesom za kojeg bih rekao da djeluje kao tipično fantazističko filozofiranje europske kinematografije. Nisam uvjeren da je to spojivo sa stvarnošću, ali svejedno zanimljiv character study u poprištu tragedije.

4. Poor Things
Nisam upoznat s Lathimosovim opusom, ali razvidno je od početka da je lik ekscentričan i da mu je stil estetski kao 18+ verzija Tima Burtona. Sam film djeluje kao Frankenstein na steroidima i seksualnim fantazijama, ali nekako je logičan u svojoj ludosti i vrlo sistematički se gradi prema zaključku. Sveukupno vrlo zadovoljan viđenim. Emma Stone vrlo vjerojatno korača prema Oscaru za glavnu ulogu.

3. The Holdovers
Evo jednog od kandidata za najbolji Božićni film u zadnjih 20-ak godina. Sjajna komedija/drama o zlovoljnom profesoru koji na zaduženje dobiva problematičnog učenika preko zimskih praznika u učeničkom domu. Vrlo dobro razotkrivanje problema iza ova dva oprečna lika i dirljiva priča o njihovom postepenom zbližavanju. Sve je to praćeno izuzetno dobrom atmosferom i pravim old school ugođajem. Emotivni pobjednik. Giamatti nažalost vjerojatno ne dobiva Oscara.

2. Killers of The Flower Moon
Većina ljudi ovdje je bilo dosta oštro prema filmu, ali u današnja vremena ovakav uradak je hvalevrijedan. Raskošan na runtimeu, ali scorseseovski dinamičan i precizan u prikazu uspona i pada, ovo je još jedna sjajna Martyjeva krimi saga. Glavni trojac odličan u svojim ulogama. Stvarna priča koja je iznenađujuća u svojoj premisi, očekivana u svojem tužnom zaključku, pomalo ironična i cinična u svojim zaključcima. Zlatno doba Amerike reklo bi se.

1. Oppenheimer
Nolan se nadmašio, konačno. Ovaj trosatni film sjajno pokriva znanstveni, povijesni, ratni, ali i politički aspekt jednog od ključnih događaja u ljudskoj povijesti. A sve pod perspektivom šefa (iako možda ne i predvodnika) tog projekta koji je promijenio ljudsku povijest. Nolan je sjajan u estetici, režiji, ali i likovima koji su itekako prepuni motivacija, animoziteta, rivalstva i nepoćudnosti, baš kao u mnogim epizodama povijesti. Pravo remekdjelo, biografski, ali opet tako široki i sveobuhvatni film.

Neka bolji danas pobjedi, ja znam za koga navijam.

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1562 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 11/03/2024 : 07:32:18  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote

Evo bas citam dobitnike Oscara na net.hr-u i to ubogo stvorenje koje je prevodilo napisalo je da je Oppenheimer dobio Oscara za najbolje uredjeni film...
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6962 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 11/03/2024 : 07:40:10  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
"Openhajmer" apsolutni pobednik

Ceremonija dodele Oskara, 96. po redu, održana je u Dolbi teatru u Holivudu, a "Openhajmer" dobio je Oskara za najbolji film, kao i nagrade u još šest kategorija.

Oskara za najboljeg glavnog glumca odneo je Kilijan Marfi, dok je najbolja glavna glumica Ema Stoun.

Film "Openhajmer" je osvojio sedam Oskara i apsolutni je pobednik ovogodišnje dodele
03:26
Nagradu za najbolji film uručio je Al Paćino
03:20
OPENHAJMER NAJBOLJI FILM
03:14
OSKAR ZA NAJBOLJU GLUMICU
Ema Stoun dobila je Oskara za najbolju glumicu za film Jadna stvorenja i to je njen drugi Oskar u karijeri
03:05
Nolan i Openhajmer dobijaju Oskara
Kristofer Nolan dobio je nagradu za najbolju režiju
03:00
OSKAR ZA NAJBOLJEG GLUMCA
Kilijan Marfi dobio Oskara za najbolju glavnu mušku ulogu u filmu Openhajmer.
02:45
Prvi Oskar za Barbi
Bili Ajliš i Fineas O' Konel dobili su Oskara za najbolju originalnu pesmu iz filma Barbi.
02:42
Openhajmer osvaja i Oskara za najbolju muziku, koju je komponovao Ludvig Joranson
02:31
Oskar za najbolji zvuk pripao je filmu "Zona interesa".
02:24
Najbolji kratki igrani film je "Divna priča Henrija Šugera" Vesa Andersona.
02:17
Još jedan Oskar za Openhajmera
Film Openhajmer dobija i Oskara za najbolju fotografiju, koji je uručen kinematografu Hojteu Van Hojtemu.
02:10
Najbolji dokumentarac
Film "20 dana u Marijupolju" dobio je Oskara za najbolji dokumentarni film.
02:07
Kratki dokumentarni film koji dobija Oskara je "The last repair shop"
01:56
Openhajmeru pripao i Oskar za najbolju montažu.
ia
01:50
Arnold Švarceneger i Deni DeVito dodelili Oskara filmu "Godzila minus jedan", za najbolje vizuelne efekte.
01:39
Najbolja sporedna muška uloga
Oskara za najbolju mušku ulogu dobija Robert Dauni Džunior, za ulogu u filmu "Openhajmer"
01:25
Najbolji strani film je "Zona interesa"
01:14
Džon Sina nag dodelio Oskara za kostim, koji je pripao filmu Jadna stvorenja.
01:09
Film Jadna stvorenja dobio je Oskara za šminku i frizuru, a potom i za najbolju scenografiju.
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3803 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 11/03/2024 : 08:00:52  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Jedino iznenadenje mi je glavna zenska uloga, mislio sam da Gladstone to dobiva

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6962 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 11/03/2024 : 08:42:50  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
00:52
Film "Američka fikcija" osvaja oskara za najbolje adaptiran scenario.
00:49
Oskara za najbolji scenario dobija "Anatomija pada"
00:39
Oskara za dugometražni animirani film dobilo je ostvarenje "Dečak i čaplja".
00:38
Oskara za najbolji animirani film dobija "Rat je završen".
00:28
Oskar za sporednu žensku ulogu
Oskara za najbolju sporednu žensku ulogu dobila je Devajn Džej Rendolf, za film "Holdovers", a uručila ga joj je Džejmi Li Kertis.
Go to Top of Page

Wolfman
Average Member



Croatia
975 Posts

Member since 13/07/2010

Posted - 11/03/2024 : 09:43:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Wolfman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fandango


Evo bas citam dobitnike Oscara na net.hr-u i to ubogo stvorenje koje je prevodilo napisalo je da je Oppenheimer dobio Oscara za najbolje uredjeni film...



Odmah iduća rečenica je: "Nakon montaže i nagrade Roberta Downeyja, Oppenheimer je osvojio drugu od 13 nominacija." Pa si ti misli
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4706 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 11/03/2024 : 10:10:34  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
Nolan konačno dobio ono što je trebao ooooodavno. Samo šteta što su mu ga dali za najgori film koji je ikad snimio.

Go kneel and weep
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6962 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 11/03/2024 : 10:26:12  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drogsy

Nolan konačno dobio ono što je trebao ooooodavno. Samo šteta što su mu ga dali za najgori film koji je ikad snimio.



Možda tebi ne leži, ali najgori nije.
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4706 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 11/03/2024 : 11:03:53  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by drogsy

Nolan konačno dobio ono što je trebao ooooodavno. Samo šteta što su mu ga dali za najgori film koji je ikad snimio.



Možda tebi ne leži, ali najgori nije.

Ok, najgori nakon Dark Knight Rises-a. A mogao je biti vrlo dobar da nije katastrofalne montaže/editinga.

Go kneel and weep
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12799 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 11/03/2024 : 11:07:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by drogsy

Nolan konačno dobio ono što je trebao ooooodavno. Samo šteta što su mu ga dali za najgori film koji je ikad snimio.



Možda tebi ne leži, ali najgori nije.


Također smatram da je Oppenheimer Nolanov najslabiji film.

Da se razumijemo, ima u tom filmu dobrih stvari. Gluma je odlična, kamera je prekrasna, glazba je dobra...

Međutim, sam film kao cjelina je dramaturški i narativni kupus.

Po meni, nije zaslužio nagrade, barem ne za režiju i najbolji film.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39463 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 11/03/2024 : 11:13:38  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ona tri Betmena su za mene savrsenstvo!
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 11/03/2024 : 11:23:48  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido
Po meni, nije zaslužio nagrade, barem ne za režiju i najbolji film.



Ajde za njabolji film ako ga publika toliko voli. Samo ova nagrada za režiju je sramotna, pored odličnog režerinog "Killers of the Flower Moon" oni daju nagradu "Oppenheimeru". Cirkus!

Oppenheimer je daleko najslabiji Nolanov film. Kad gledam kaj snimil ovo je otužno.

Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 11/03/2024 : 11:32:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
nemate pojma ljudi, "Openhajmer" je ono za šta su stari Grci koristili izraz "remek-delo"
još sedam Oskara je trebalo da dobije

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1562 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 11/03/2024 : 11:33:29  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
To je Nolanu nagrada za najbolju reziju u kontekstu svega sto je do sada snimio, a ne u usporedbi s ostalim nominiranima
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6962 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 11/03/2024 : 11:42:39  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Nije jednostavno režirati film, na način na koji je rađen Openhajmer. Možda to publika većinski ne vidi, ali kolege znaju da prepoznaju.
Go to Top of Page
Page: of 15 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000