forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Sport
 Šah
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

1Euro
Advanced Member



12212 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 02/02/2018 : 10:35:52  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

ja najbolje igram s konjima



meni nekako smetaju,...koristim ih jedino kao varku, da ih žrtvujem, jer protivnik mi uzme lovcem mog konja i onda ja njemu uzmem svojim lovcem, njegovog lovca,...kod konja mi smeta jer imaju tako kratak put, dok lovcem možeš napadati cijelom pločom, lovac je skoro ko Kraljica za mene haha, a onda još dva lovca, to mogu kontrolirati, čitavu ploču.....najbolje mi je lovcem uzeti protivničku tvrđavu haha,...sa konjima uopšte ne znam igrati, nekako mi smetaju i kod odbrane, jer mi stoje na putu
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11206 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 02/02/2018 : 12:40:22  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Talj i njegova genijalnost.


https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 02/02/2018 : 20:22:49  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by izivko

ja najbolje igram s konjima



meni nekako smetaju,...koristim ih jedino kao varku, da ih žrtvujem, jer protivnik mi uzme lovcem mog konja i onda ja njemu uzmem svojim lovcem, njegovog lovca,...kod konja mi smeta jer imaju tako kratak put, dok lovcem možeš napadati cijelom pločom, lovac je skoro ko Kraljica za mene haha, a onda još dva lovca, to mogu kontrolirati, čitavu ploču.....najbolje mi je lovcem uzeti protivničku tvrđavu haha,...sa konjima uopšte ne znam igrati, nekako mi smetaju i kod odbrane, jer mi stoje na putu



živadin se sprda...kad kaže da voli igrati sa konjima misli na na suigrače
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12212 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 02/02/2018 : 23:02:17  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KRAS

quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by izivko

ja najbolje igram s konjima



meni nekako smetaju,...koristim ih jedino kao varku, da ih žrtvujem, jer protivnik mi uzme lovcem mog konja i onda ja njemu uzmem svojim lovcem, njegovog lovca,...kod konja mi smeta jer imaju tako kratak put, dok lovcem možeš napadati cijelom pločom, lovac je skoro ko Kraljica za mene haha, a onda još dva lovca, to mogu kontrolirati, čitavu ploču.....najbolje mi je lovcem uzeti protivničku tvrđavu haha,...sa konjima uopšte ne znam igrati, nekako mi smetaju i kod odbrane, jer mi stoje na putu



živadin se sprda...kad kaže da voli igrati sa konjima misli na na suigrače



zar smo i do toga došli...vređanje forumaša je zabranjeno i kažnjava se izbacivanjem sa foruma ili to ili rudarenje bitcoina u Majdanpeku
Go to Top of Page

moore
New Member



Croatia
116 Posts

Member since 01/04/2004

Posted - 03/02/2018 : 14:36:05  Show Profile Show Extended Profile  Send moore a Private Message  Reply with Quote
FIDE rating 2070.
Max FIDE rating 2185.

Ne igram šah online, samo stari-klasični, 5-6 turnira godišnje.
Ponekad odigram ubrzani (rapid) i brzopotezni (blitz) turnir.

Kad igram kao crni s ovim figurama, nikad ne gubim.

Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11206 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 03/02/2018 : 19:55:31  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Gde si ovo nabavio?
Super je.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

moore
New Member



Croatia
116 Posts

Member since 01/04/2004

Posted - 03/02/2018 : 21:54:41  Show Profile Show Extended Profile  Send moore a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wesskowaz

Gde si ovo nabavio?
Super je.



Kupio sam u Stripovi², prije 10 godina.
To su ove figure:
https://www.amazon.fr/Plastoy-69000-Societe-DEchecs-Asterix/dp/B0015IVBPY
Postoje i Lucky Luke i Štrumpfovi figure od istog proizvođača.
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11206 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 15/02/2018 : 10:40:13  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11206 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 15/02/2018 : 10:44:36  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

tihomirduras
Senior Member



1822 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 15/02/2018 : 20:31:00  Show Profile Show Extended Profile  Send tihomirduras a Private Message  Reply with Quote
šah obožavam igrati doduše nisam nešto posebno dobar, rekao bi prosječan, u zadnju godinu sam odigrao jako puno partija na chess.com,volim pogledati analize parija na youtube posebice dobre analize su mi od agadmator´s chess channel

Go to Top of Page

tihomirduras
Senior Member



1822 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 15/02/2018 : 20:31:59  Show Profile Show Extended Profile  Send tihomirduras a Private Message  Reply with Quote
još jedna zanimljiva stvar koji sam nedavno pročitao je:

Tek naučio igrati, pa pobijedio nikad viđenim potezima u šahu

AlphaZero je umjetna inteligencija u vlasništvu Googlea koja je nedavno za par sati naučila šah, a potom pobijedila majstora potezima koje nitko nije vidio u povijesti ove igre



Elon Musk nas često upozorava na opasnosti umjetne inteligencije koju bi netko mogao pustiti bez kontrole, a i brojni znanstvenici, poput Michaela Wooldridgea s Oxforda, upozoravali su na strojeve koji bi mogli postati toliko kompleksni da ih više nećemo moći razumjeti ili predvidjeti njihove radnje.

AlphaZero je najnoviji program koji pokazuje koliko se brzo razvijaju roboti i umjetna inteligencija. Ovog tjedna je postao najbolji igrač šaha koji je pobijedio drugo računalo u maratonu od 100 partija. Međutim, ono što djeluje zastrašujuće je činjenica da je AlphaZero sam sebe naučio igrati šah u samo četiri sata. Jednostavno su mu dali pravila igre i uputu da uči igrati tako da pobjeđuje sam sebe, prenosi Daily Mail.


Ne samo da je naučio igrati, već je razvio potpuno inovativne taktike i poteze koji nisu zabilježeni u više od 1500 godina koliko postoji šah kao igra. Engleski šahovski majstor Simon Williams u šali je rekao kako je 6. prosinca AlphaZero zagospodario svijetom šaha, ali kasnije i porobio ljude i pretvorio ih u svoje ljubimce.

AlphaZero je inače program tvrtke DeepMind koju je Google kupio 2014. godine za 400 milijuna funti. Radi se o algoritmu koji uči po principu strojnog učenja. Što mu više podatka daju, to je pametniji i mijenja se novim znanjima. No, brzina kojom postaje pametniji je daleko iznad svega što je moguće kod nas ljudi.

Njegove mogućnosti neće biti važne samo za igranje šaha, već i kod spašavanja ljudskih života. AlphaZero se koristi u bolnicama gdje analizira nalaze pacijenata s tumorima u vratu i mozgu, a na isti način će ova umjetna inteligencija biti sve bolja i brža u analiziranju nalaza i boljem detektiranju od ljudi. Tako bi zračenje moglo biti puno bolje ciljano sa što manjom štetom za zdravo tkivo. Isto tako, u drugoj bolnici robot analizira tisuće nalaza skeniranja očiju koji se obave svakog tjedna.

Edited by - tihomirduras on 15/02/2018 20:32:55
Go to Top of Page

jankela
New Member



207 Posts

Member since 09/04/2018

Posted - 11/04/2018 : 18:50:16  Show Profile Show Extended Profile  Send jankela a Private Message  Reply with Quote
I ja volim šahovsku igru, doduše, malo više volim nego što igram, nikada nisam imao vremena da mu se lepo posvetim (planiram ako doživim penziju).
A što se tiče omiljenog šahiste, to bi verovatno bio Zigbert Taraš, lepa igra (prevashodno filozofija same igre).
Go to Top of Page

Ðango nema milosti
Starting Member



57 Posts

Member since 15/02/2015

Posted - 04/08/2018 : 12:00:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Ðango nema milosti a Private Message  Reply with Quote
U svojoj knjizi "Moji veliki predhodnici" Kasparov komentira Taraševu igru i kaže..."Taraševa igra je oštra kao ivica noža"
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9919 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 04/08/2018 : 12:04:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ðango nema milosti

U svojoj knjizi "Moji veliki predhodnici" Kasparov komentira Taraševu igru i kaže..."Taraševa igra je oštra kao ivica noža"


:) najbolji kompliment koji mozes dobiti :)

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2643 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 27/11/2018 : 23:10:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Aktualni svjetski prvak Magnus Carlsen i izazivač Fabiano Caruana igraju meč za svjetskog prvaka. 12 "regularnih" partija je završilo s 12 remija. Sad slijedi mini turnir od 4 rapid partije, a ako ni poslije njih nema odluke prelazi se na "blitz" partije.

Carlsen je veliki favorit u rapid i blitz partijama, ali nakon što je ponudio remi u 12 partiji iako je bio u boljoj poziciji, Kasparov i neki drugi komentatori su počeli sumnjati u njega.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28965 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 27/11/2018 : 23:17:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Pa ponudio je remi zato jer zna da je bolji u brzopoteznim i zašto riskirati u zadnjoj partiji kad mu preostaju četiri brze u kojima je u prednosti. Tako je i prošle godine dobio Karjakina, i to spektakularno, žrtvom kraljice u zadnjoj partiji.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2643 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 27/11/2018 : 23:36:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Imao je bolju poziciju i Caruana je bio u cajtnotu,je li to veći rizik od brzopoteznih s dobro pripremljenim protivnikom? Ne znam i vjerojatno nitko osim Carlsena ne zna.
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11206 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 27/11/2018 : 23:52:56  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Taj remi u 12. partiji je samo slag na tortu koliko je ovaj mec za prvaka bio jalov i nezanimljiv.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28965 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 28/11/2018 : 09:13:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ernie Pike

Imao je bolju poziciju i Caruana je bio u cajtnotu,je li to veći rizik od brzopoteznih s dobro pripremljenim protivnikom? Ne znam i vjerojatno nitko osim Carlsena ne zna.



Vidjet cemo uskoro:)
Vjerojatno je stvar što poslije eventualnog kiksa u 12. više nema popravka... pa možda bolje ne riskirati.

Trouble will find me
Go to Top of Page

tihomirduras
Senior Member



1822 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 28/11/2018 : 13:54:54  Show Profile Show Extended Profile  Send tihomirduras a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wesskowaz

Taj remi u 12. partiji je samo slag na tortu koliko je ovaj mec za prvaka bio jalov i nezanimljiv.



Doslovce prate linije, poteze super kompjutera, nezanimljivo mi je,nema nimalo rizika, pogledajte par Tal-ovih partija za otrežnjenje
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11206 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 28/11/2018 : 14:12:14  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Kad bi trebalo da se igra to brzopotezno doigravanje?

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11681 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 28/11/2018 : 14:13:45  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Danas u četiri.

Have mercy
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 28/11/2018 : 14:18:06  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
ja sam tamo 2012 i 2013. bio doslovce ovisnik o šahu
ako ne odigram desetak partija ili koliko već vremenski... loš budem
bukvalno kao alkohol ili droga
samo bez žena i ženskih atributa koji dolaze uz drogu i alkohol
onda sam rekao zbogom...

naravoučenje sve treba s mjerom raditi pa makar i šah bio...
prema vašem pisanju i šah danas pati od problema kao i čitavo društvo... postao je roba kao i sve drugo...

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11681 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 28/11/2018 : 16:09:18  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Meč uživo

https://chess24.com/en/watch/live-tournaments/carlsen-caruana-world-chess-championship-2018/2/1/1

Have mercy
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2643 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 28/11/2018 : 17:41:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Carlsen je dobio prvu s bijelima.
I drugu s crnima.

Edited by - Ernie Pike on 28/11/2018 18:06:54
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.34 seconds. Snitz Forums 2000