forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 MaFest 2018
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 21

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 24/02/2018 : 00:51:21  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Više ti gnjaviš ljude svojim postovima godinama na ovom forumu nego što smo mi svi zajedno ugnjavili Brindisia na tom festivalu. Pa šta da se radi....
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/02/2018 : 01:26:46  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

u biti ovo je KLOŠARENJE za crtežima. Odrasli ljudi ponašaju se kao djeca i klošare druge odrasle ljude za crteže....jadno.
Vidite crtača, i pod izlikom, da "kao" želite razgovarati sa njime, prije nego što se crtač snašao, vi več vadite papir iz džepa i olovku i turite mu ispod nosa,...naravno da vam nacrta nešto, da vas se otarasi, a siguran sam da n euživa u tome što ste ga gnjavili, ali vam to ne pokaže jer je pristojan.
Ali čemu stati na tome?

Kada vidite npr Severinu u gradu, zašto joj ne stavite mobitel pred usta pa da vam zapjeva nešto dok je snimate ili ako vidite nekog kazalištnog glumca, da ga zamolite da vam ispred Konzuma izdeklamira npr Kralja Leara, barem neki dio,....ili ako prepoznate zubara, da mu usred ulice pokažete vaš zub, gdje vas boli i sumnjate na karies ili zamislite da vidite urologa npr....čemu čekati na termin kada eto možete iskoristiti priliku.

tako to izgleda, samo vi to tako ne vidite, ili vidite i boli vas k...c, važno da vi dobijete ono što tražite, zato več svi svršavate par mijeseci prije nego što če Mafest početi, jer več sada pripremate taktiku za jurnjavu za crteže.

Ako tako volite pričati o stripu, zašto onda ne posječujete TRIBINE na MAfestu? Tribine prazne.....svi vani čekaju crtače, a scenaristi na tribinama pred 5 posetioca ako uopšte i toliko.

Eto, zato ne idem na Mafest i svatko tko ide ja ga vidim kao klošara za crteže.


Alo druže...Veze ti nemaš. I kako se uopće usuđuješ nekoga nazivati klošarom? Festivali i služe tome da se entuzijasti sa svih strana druže radi određenog razloga...Stripova! I sveg vezanog za njih.To što se ja bez lažne skromnosti kužim u strip i taljanski, pa dobijem lijepe crteže jer autorima objasnim neke stvari, što ti imaš s tim? Ja svoje originale, naslovnice i table uredno plaćam, (nemaš ni pojma koliko i ne trebaš ni znati). A festivale koristim za druženja... Svakoj sam tribini prisustvovao prvih deset godina. Bio svaki dan. Ti ćeš posjetitelje festivala nazivat klošarima...alo...što ti je? i ma šta ti uopće išta objašnjavam, oćito ne poznaješ materiju.
I još nešto, da Severinu vidin na ulici, probija bi je nogon...
A dobro ti je sumhrvat i rekao, koliko medijskog zagađenja si ti imao van tema o stripovima, ajme...pa ko se dira u tebe? Nitko.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/02/2018 : 01:30:00  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

Više ti gnjaviš ljude svojim postovima godinama na ovom forumu nego što smo mi svi zajedno ugnjavili Brindisia na tom festivalu. Pa šta da se radi....


Sve što si mu napisao, neka si mu napisao. Toćno je. Ne daj se provocirati...Ovde su tema Mafest, stripovi, autori i poštovatelji ove umjetnosti. Entuzijasti koji guštaju u stripu. Strip, a ne neke gluposti...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 24/02/2018 : 01:48:47  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by sumohrvat

Više ti gnjaviš ljude svojim postovima godinama na ovom forumu nego što smo mi svi zajedno ugnjavili Brindisia na tom festivalu. Pa šta da se radi....


Sve što si mu napisao, neka si mu napisao. Toćno je. Ne daj se provocirati...Ovde su tema Mafest, stripovi, autori i poštovatelji ove umjetnosti. Entuzijasti koji guštaju u stripu. Strip, a ne neke gluposti...


Došli smo do toga da se moramo opravdavati jer na festivalu stripa želimo za uspomenu dobiti crtež od crtača koji su nam obilježili djetinjstvo, koji su zaslužni za toliko lijepih uspomena ???? I to ne da bi preprodavao nego da bi sebi uokvirio za zid u sobi.... Šta sve neću doživit :)
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/02/2018 : 01:53:24  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

nisam ja pisao o tebi, nego o svima koji se grebete za crteže. To važi za sve vas. Ovo ja zovem klošarenjem crteža. To što si ti jedan od njih ili si se prepoznao u tome to ne znači da sam se ja sada tebi direktno obratio i da sada trebam čitati tvoj dnevnik šta si dobio od koga i na koji način. Mislim želim reči, da me ne zanima, ali ok, kužim da si htio objasniti ali me ne zanima, pošto nisam direktno pričao o tebi.
Poanta je u tome, da gnjavite ljude IZVAN njihovog radnog vremena, pa sam zato naveo i neke primjere sa Severinom, zubarom, urologom,... i siguran sam da im se to ne sviđa ali neče ništa reči iz pristojnosti i smiješkaju vam se itd...volio bi vidjeti jednog Millazza kako šeta Makarskom pa da mu priđe neki fan za neobvezujočim razgovorom haha, kada svi znamo koliko Millazzo voli da dava crteže fanovima haha (taj sigurno nema spremnu olovku i papir) izvan radnog vremena dok šeta gradom npr.



Grebanje? Klošarenje? Gnjavljenje? Bože saćuvaj. I tek da znaš, Milazzo je cijeli dan crtao s mojim flomasterom i ispraznio ga... To što je nacrtao tisuću sranja ljudima,(žvrljotine), to je već druga prića...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/02/2018 : 01:56:08  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by sumohrvat

Više ti gnjaviš ljude svojim postovima godinama na ovom forumu nego što smo mi svi zajedno ugnjavili Brindisia na tom festivalu. Pa šta da se radi....


Sve što si mu napisao, neka si mu napisao. Toćno je. Ne daj se provocirati...Ovde su tema Mafest, stripovi, autori i poštovatelji ove umjetnosti. Entuzijasti koji guštaju u stripu. Strip, a ne neke gluposti...


Došli smo do toga da se moramo opravdavati jer na festivalu stripa želimo za uspomenu dobiti crtež od crtača koji su nam obilježili djetinjstvo, koji su zaslužni za toliko lijepih uspomena ???? I to ne da bi preprodavao nego da bi sebi uokvirio za zid u sobi.... Šta sve neću doživit :)


Ma kakva preprodaja... Što dođe u moje ruke to stoji kod mene do smrti...I jest neprimjereno da se ikome pravdaš...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Garfield_Mo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1258 Posts

Member since 11/06/2009

Posted - 24/02/2018 : 10:28:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Garfield_Mo's Homepage  Send Garfield_Mo a Private Message  Reply with Quote
Za sve stripofile koji ove godine od 24. do 27. svibnja planiraju doći u Makarsku, zadovoljstvo nam je podijeliti informaciju da će na 11. MaFestu među gostima biti i jedan od najboljih i najpoznatijih crtača iz Texova staffa – izvrsni, uvijek nasmijani Pasquale Del Vecchio!:-)

http://www.mostrip.ba/

https://www.facebook.com/KLUBMOSTRIP/
Go to Top of Page

Lorda
Average Member

Croatia
573 Posts

Member since 07/11/2002

Posted - 24/02/2018 : 10:45:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Lorda a Private Message  Reply with Quote
Poanta je da se sjetite da bi mogli isto tako podržavati svoje "omiljene" strip autore tako što im dolazite na tribine... Recimo da na festivalu bude 300 posjetitelja a na tribinama 10... Malo tu nešto ne štima... Nije da pričam samo o Makarskoj, i u Zagrebu isto. Broj ljudi u redu za crteže je razmjeno sličniji stvarnom broju posjetitelja nego broj ljudi koji idu na tribine.

Svaka čast onima koji slušaju tribine i onda uzimaju ctreže ali takvih je po mom iskustvu vrlo mali broj a nije isprika da se ne stigne jer se kao mora sjediti s frendovima na cugi ili kupovati stripove na prodajnom mjestu... Ima se dovoljno vremena za sve...

Po meni je to ulitmativni pokazatelj nepoštovanja prema nekome, stajati u redu i grabati se za crtež i onda tom istome ne doći na tribinu...

Jasno sada ne govorim o nekome točno nego općenito moje zpažanje... I svak čast iznimkama... Ima stvarno određeni broj pravih strip znalaca i fanatika. Mada možda je i bolje da se ne dosađuju na "dosadnim" tribinama pa neka piju po birtijama...
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 24/02/2018 : 11:18:29  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lorda

Poanta je da se sjetite da bi mogli isto tako podržavati svoje "omiljene" strip autore tako što im dolazite na tribine... Recimo da na festivalu bude 300 posjetitelja a na tribinama 10... Malo tu nešto ne štima... Nije da pričam samo o Makarskoj, i u Zagrebu isto. Broj ljudi u redu za crteže je razmjeno sličniji stvarnom broju posjetitelja nego broj ljudi koji idu na tribine.


Svaka čast onima koji slušaju tribine i onda uzimaju ctreže ali takvih je po mom iskustvu vrlo mali broj a nije isprika da se ne stigne jer se kao mora sjediti s frendovima na cugi ili kupovati stripove na prodajnom mjestu... Ima se dovoljno vremena za sve...

Po meni je to ulitmativni pokazatelj nepoštovanja prema nekome, stajati u redu i grabati se za crtež i onda tom istome ne doći na tribinu...

Jasno sada ne govorim o nekome točno nego općenito moje zpažanje... I svak čast iznimkama... Ima stvarno određeni broj pravih strip znalaca i fanatika. Mada možda je i bolje da se ne dosađuju na "dosadnim" tribinama pa neka piju po birtijama...


Poanta je da se ovaj lik zakačio baš na nas koji smo se ogrebali za Brindisiev crtež nasred ulice, a baš kao za inat smo oboje prisustvovali i tribinama. I na svakoj tribini na kojoj sam ja bio bilo je više od 10 ljudi. Isto tako, tko će zbog kojeg razloga doći na festival njegova je osobna stvar. Ako se nekom dolazi na Mafest samo da bi se urokao od alkohola njegov izbor. Ako je nekome tlaka prisustvovati tribini i radije bi se kupao, pio, jeo ili radio tko zna šta drugo ...opet njegov izbor. Nitko od nas ne dođe na Mafest po kazni i ima pravo raditi što god želi. Uostalom, na Mafestu bude na desetke gostiju, neki od tih gostiju me apsolutno ne zanimaju i ne zanimaju me niti njihovi stripovi niti išta u vezi njih. I jel bi morao doći na njihovu tribinu ?
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 24/02/2018 : 11:38:30  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Jel svatko nakon nogometne utakmice mora doći na press konferenciju ???? Ili me može i bolit ona stvar šta ima za reći Modrić, Messi ili bilo tko treći nakon utakmice ?
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 24/02/2018 : 11:41:46  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
očito pričam Kineski.....ajde da se spustim na vaš nivo i objasnim vam kao devetgodišnjaku:

-RUŽNO je, kada "hvatate", crtače IZVAN RADNOG VREMENA (kojeg imajo odmjerenog) dok oni jedu, šetaju gradom, sjede na cugi, u parku šta god,...ako to ne vidite, ja vam nisam kriv. Moljakanje za crtež IZVAN RADNOG VREMENA je klošarenje najgore vrste. To je isto ko da umjesto da ideš na banku po novac stojiš ispred banke i čekaš upravnika banke da ti da nešto.

zašto je ružno?

Pa najprije jer nije fer do onih koji uredno čekaju u redu, pa su izvisili jer je bio predugačak red, jer je vrijeme pavze, jer se crtač umorio,...pa onda ostanu bez crteža, a čekali su u redu nekoliko sati, dok se vi ovdje hvalite kako ste dobili crtež van reda. Time šaljete poruku onima koji su stajali u redu, da su glupani što su stajali u redu, jer vi kao "teške face" ste se snašli i dobili crtež a uz to crtač je bio jako sretan i zadovoljan što vam je nacrtao crtež, pa ispada da ste u biti vi njemu napravili uslugu, jer ste se malo družili sa njim, popričali malo itd,...kao da oni koji su stajali u redu po nekoliko sati i ostali bez crteža, kao da oni ne bi se družili sa tim istim crtačem i malo popričali sa njim.

Ružno je zbog toga, jer je u tom istom redu možda stajalo djete od 10 godina, strpljivo čekalo da dođe na red, na kraju izvisilo, dok neki 40+ godišnjak preko reda, sa lukavstvom, zasjedom,...prevesla tog djeteta i dođe so svog crteža.

Ružno je zbog toga, jer ljudi, nema veze koji, bili oni crtači, zubari, urolozi,.....imajo pravo na svoju pavzu i ja sam SIGURAN, da nitko ne voli kada mu se ometa njegova pavza.

Klošarenje je zbog toga,jer crtači žive od svog rada, pa nije problem ako se kupi neka njihova tabla ali ako se traži besplatan crtež (nema veze da li za kolekciju ili preprodaju, to je za crtača jedno te isto, to ne umanjuje njegov rad), to je kao da od njega tražite nešto što bi njemu donelu zaradu a vi mu tu zaradu uzimate. Jeste li čuli za poslovicu "vrijeme je novac", njemu kradete vrijeme.
Vani se ovakvi crteži naplačivaju.

Ima još toga ali mi se ne da objašnjavati jer ionako ne razumijete.

Sve što mogu reči je SRAM VAS BILO!
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 24/02/2018 : 12:06:51  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Teško se ne složiti s Eurom.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/02/2018 : 12:10:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

očito pričam Kineski.....ajde da se spustim na vaš nivo i objasnim vam kao devetgodišnjaku:

-RUŽNO je, kada "hvatate", crtače IZVAN RADNOG VREMENA (kojeg imajo odmjerenog) dok oni jedu, šetaju gradom, sjede na cugi, u parku šta god,...ako to ne vidite, ja vam nisam kriv. Moljakanje za crtež IZVAN RADNOG VREMENA je klošarenje najgore vrste. To je isto ko da umjesto da ideš na banku po novac stojiš ispred banke i čekaš upravnika banke da ti da nešto.

zašto je ružno?

Pa najprije jer nije fer do onih koji uredno čekaju u redu, pa su izvisili jer je bio predugačak red, jer je vrijeme pavze, jer se crtač umorio,...pa onda ostanu bez crteža, a čekali su u redu nekoliko sati, dok se vi ovdje hvalite kako ste dobili crtež van reda. Time šaljete poruku onima koji su stajali u redu, da su glupani što su stajali u redu, jer vi kao "teške face" ste se snašli i dobili crtež a uz to crtač je bio jako sretan i zadovoljan što vam je nacrtao crtež, pa ispada da ste u biti vi njemu napravili uslugu, jer ste se malo družili sa njim, popričali malo itd,...kao da oni koji su stajali u redu po nekoliko sati i ostali bez crteža, kao da oni ne bi se družili sa tim istim crtačem i malo popričali sa njim.

Ružno je zbog toga, jer je u tom istom redu možda stajalo djete od 10 godina, strpljivo čekalo da dođe na red, na kraju izvisilo, dok neki 40+ godišnjak preko reda, sa lukavstvom, zasjedom,...prevesla tog djeteta i dođe so svog crteža.

Ružno je zbog toga, jer ljudi, nema veze koji, bili oni crtači, zubari, urolozi,.....imajo pravo na svoju pavzu i ja sam SIGURAN, da nitko ne voli kada mu se ometa njegova pavza.

Klošarenje je zbog toga,jer crtači žive od svog rada, pa nije problem ako se kupi neka njihova tabla ali ako se traži besplatan crtež (nema veze da li za kolekciju ili preprodaju, to je za crtača jedno te isto, to ne umanjuje njegov rad), to je kao da od njega tražite nešto što bi njemu donelu zaradu a vi mu tu zaradu uzimate. Jeste li čuli za poslovicu "vrijeme je novac", njemu kradete vrijeme.
Vani se ovakvi crteži naplačivaju.

Ima još toga ali mi se ne da objašnjavati jer ionako ne razumijete.

Sve što mogu reči je SRAM VAS BILO!


Nemas ti blage veze sta govoris.
Nije da ti se trebam opravdavat, al evo; kad sam dosao u red za DeAngelisa 2 sata prije u ranu zoru, i dobio broj jedan, strpljivo cekao a on nije ni dosao uopce jer je crtao staffu i organizatorima, tada sam sve to odjebao i kupio direktno njegovu tablu iz numero cento epizode i copertinu jedne epizode. Ti ces mi govorit o klosarstvu...dao sam novac i u humanitarne svrhe, svaku tribinu bio itd, itd...
Daj covjece, podi na topic o stogodisnjem ratu Crne Gore...
Pusti stripove na miru ...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 24/02/2018 : 12:16:11  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

očito pričam Kineski.....ajde da se spustim na vaš nivo i objasnim vam kao devetgodišnjaku:

-RUŽNO je, kada "hvatate", crtače IZVAN RADNOG VREMENA (kojeg imajo odmjerenog) dok oni jedu, šetaju gradom, sjede na cugi, u parku šta god,...ako to ne vidite, ja vam nisam kriv. Moljakanje za crtež IZVAN RADNOG VREMENA je klošarenje najgore vrste. To je isto ko da umjesto da ideš na banku po novac stojiš ispred banke i čekaš upravnika banke da ti da nešto.

zašto je ružno?

Pa najprije jer nije fer do onih koji uredno čekaju u redu, pa su izvisili jer je bio predugačak red, jer je vrijeme pavze, jer se crtač umorio,...pa onda ostanu bez crteža, a čekali su u redu nekoliko sati, dok se vi ovdje hvalite kako ste dobili crtež van reda. Time šaljete poruku onima koji su stajali u redu, da su glupani što su stajali u redu, jer vi kao "teške face" ste se snašli i dobili crtež a uz to crtač je bio jako sretan i zadovoljan što vam je nacrtao crtež, pa ispada da ste u biti vi njemu napravili uslugu, jer ste se malo družili sa njim, popričali malo itd,...kao da oni koji su stajali u redu po nekoliko sati i ostali bez crteža, kao da oni ne bi se družili sa tim istim crtačem i malo popričali sa njim.

Ružno je zbog toga, jer je u tom istom redu možda stajalo djete od 10 godina, strpljivo čekalo da dođe na red, na kraju izvisilo, dok neki 40+ godišnjak preko reda, sa lukavstvom, zasjedom,...prevesla tog djeteta i dođe so svog crteža.

Ružno je zbog toga, jer ljudi, nema veze koji, bili oni crtači, zubari, urolozi,.....imajo pravo na svoju pavzu i ja sam SIGURAN, da nitko ne voli kada mu se ometa njegova pavza.

Klošarenje je zbog toga,jer crtači žive od svog rada, pa nije problem ako se kupi neka njihova tabla ali ako se traži besplatan crtež (nema veze da li za kolekciju ili preprodaju, to je za crtača jedno te isto, to ne umanjuje njegov rad), to je kao da od njega tražite nešto što bi njemu donelu zaradu a vi mu tu zaradu uzimate. Jeste li čuli za poslovicu "vrijeme je novac", njemu kradete vrijeme.
Vani se ovakvi crteži naplačivaju.

Ima još toga ali mi se ne da objašnjavati jer ionako ne razumijete.

Sve što mogu reči je SRAM VAS BILO!


A ja sve što mogu reći u vezi tvojeg baljezganja bi me vjerovatno baniralo sa ovog foruma doživotno, a toga sigurno nisi vrijedan :)
Nitko Brindisia nije hvatao za rukav ili mu turao papir i flomaster dok je tamanio pašticadu, ali ti nikako to sebi da utuviš u glavu. Nitko nije niti gnjavio Brindisia ikakvim razgovorima izvan radnog vremena nego je čovjek svjesno sjeo na trg prepun posjetitelja festivala. Na najobičnije kurtoazno pitanje kako mu se sviđa u Hrvatskoj, Makarskoj i festivalu je sam krenuo razgovarati. Nitko čovjeku nije zavrtao ruku. Za uspomenu smo ga zamolili za crtež koji je on bez problema naskicirao u niti 5 minuta. Zašto nismo davili Adi Granova ili nekog drugog gosta festivala ? Zato što su svojim stavom i govorom jasno odavali da izvan tribina i vremena predviđenog za potpisivanje nisu raspoloženi. Nisi bio tamo, nemaš pojma kakva je bila situacija, ali si daješ za pravo da vrijeđaš ljude....
Da ponovim, kada bi rekao što mislim o osobi poput tebe fasovao bi podulje hlađenje...
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/02/2018 : 12:22:57  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Brindisi me je zapamtio jer vozim staru bubu, a njegov stari je vozio isto...pa poveznica s Dylanovom bubom...bla bla truc truc...i onda ja njemu, jer znam taljanski, hocete popiti sto? Hocu, Campari, on ce...ja donesem, on sjedne na skaline i udri crtat (mom bratu koji ne zna taljanski), i svima ostalima... ni manje ni vise...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 24/02/2018 : 12:43:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

A ja sve što mogu reći u vezi tvojeg baljezganja bi me vjerovatno baniralo sa ovog foruma doživotno, a toga sigurno nisi vrijedan :)



Ma Euro trola po običaju, smanjite doživljaje

Usput, crtaču (scenaristu, koloristu, tušeru, bilo kome) sve vrijeme na festivalu je radno vrijeme.

Druga je stvar što se vani to radno vrijeme naplaćuje, dok su se kod nas ustalili besplatni crteži.

http://matanovogumno.blogspot.com

Edited by - Mali_Mate on 24/02/2018 12:44:07
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 24/02/2018 : 12:47:07  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Brindisi me je zapamtio jer vozim staru bubu, a njegov stari je vozio isto...pa poveznica s Dylanovom bubom...bla bla truc truc...i onda ja njemu, jer znam taljanski, hocete popiti sto? Hocu, Campari, on ce...ja donesem, on sjedne na skaline i udri crtat (mom bratu koji ne zna taljanski), i svima ostalima... ni manje ni vise...


Mi smo isto prolazili.... ono, fjaka, traženje hlada... i naletili na Brindisia kako sjedi na skalama. Kako je cura živila u Italiji pitali ga onako kurtoazno kako mu je na festivalu, bla bla.... vidili da je lik pozitivac i pitali ga za brzinsku skicu.
A za ovo u vezi de angelisa i još nekih mogu potvrditi jer sam i sam dobio niski broj pa nisam ni vidio crtača, a kamo li crtež :) zato i jesmo išli kupovat sunčane cvike za curu :)
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 24/02/2018 : 13:16:53  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by 1Euro

očito pričam Kineski.....ajde da se spustim na vaš nivo i objasnim vam kao devetgodišnjaku:

-RUŽNO je, kada "hvatate", crtače IZVAN RADNOG VREMENA (kojeg imajo odmjerenog) dok oni jedu, šetaju gradom, sjede na cugi, u parku šta god,...ako to ne vidite, ja vam nisam kriv. Moljakanje za crtež IZVAN RADNOG VREMENA je klošarenje najgore vrste. To je isto ko da umjesto da ideš na banku po novac stojiš ispred banke i čekaš upravnika banke da ti da nešto.

zašto je ružno?

Pa najprije jer nije fer do onih koji uredno čekaju u redu, pa su izvisili jer je bio predugačak red, jer je vrijeme pavze, jer se crtač umorio,...pa onda ostanu bez crteža, a čekali su u redu nekoliko sati, dok se vi ovdje hvalite kako ste dobili crtež van reda. Time šaljete poruku onima koji su stajali u redu, da su glupani što su stajali u redu, jer vi kao "teške face" ste se snašli i dobili crtež a uz to crtač je bio jako sretan i zadovoljan što vam je nacrtao crtež, pa ispada da ste u biti vi njemu napravili uslugu, jer ste se malo družili sa njim, popričali malo itd,...kao da oni koji su stajali u redu po nekoliko sati i ostali bez crteža, kao da oni ne bi se družili sa tim istim crtačem i malo popričali sa njim.

Ružno je zbog toga, jer je u tom istom redu možda stajalo djete od 10 godina, strpljivo čekalo da dođe na red, na kraju izvisilo, dok neki 40+ godišnjak preko reda, sa lukavstvom, zasjedom,...prevesla tog djeteta i dođe so svog crteža.

Ružno je zbog toga, jer ljudi, nema veze koji, bili oni crtači, zubari, urolozi,.....imajo pravo na svoju pavzu i ja sam SIGURAN, da nitko ne voli kada mu se ometa njegova pavza.

Klošarenje je zbog toga,jer crtači žive od svog rada, pa nije problem ako se kupi neka njihova tabla ali ako se traži besplatan crtež (nema veze da li za kolekciju ili preprodaju, to je za crtača jedno te isto, to ne umanjuje njegov rad), to je kao da od njega tražite nešto što bi njemu donelu zaradu a vi mu tu zaradu uzimate. Jeste li čuli za poslovicu "vrijeme je novac", njemu kradete vrijeme.
Vani se ovakvi crteži naplačivaju.

Ima još toga ali mi se ne da objašnjavati jer ionako ne razumijete.

Sve što mogu reči je SRAM VAS BILO!


Nemas ti blage veze sta govoris.
Nije da ti se trebam opravdavat, al evo; kad sam dosao u red za DeAngelisa 2 sata prije u ranu zoru, i dobio broj jedan, strpljivo cekao a on nije ni dosao uopce jer je crtao staffu i organizatorima, tada sam sve to odjebao i kupio direktno njegovu tablu iz numero cento epizode i copertinu jedne epizode. Ti ces mi govorit o klosarstvu...dao sam novac i u humanitarne svrhe, svaku tribinu bio itd, itd...
Daj covjece, podi na topic o stogodisnjem ratu Crne Gore...
Pusti stripove na miru ...



eto, sam si objasnio, ovo je isto tako klošarenje, čak još ružnije, jer ovi staffovci izkorištavaju svoj položaj,umjesto da drugima (posjetiteljima!) omoguče ugodan doživljaj, oni taj svoj položaj "voluntera, staffovca, organizatora,.." ISKORIŠTAVAJU u vlastitu korist na ŠTETU ostalih posjetitelja, pa eto neka onda budu sami organizatori, staffovci i volunteri tamo na tom Mafestu. Klošari i jedni i drugi.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 24/02/2018 : 13:20:25  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by 1Euro

očito pričam Kineski.....ajde da se spustim na vaš nivo i objasnim vam kao devetgodišnjaku:

-RUŽNO je, kada "hvatate", crtače IZVAN RADNOG VREMENA (kojeg imajo odmjerenog) dok oni jedu, šetaju gradom, sjede na cugi, u parku šta god,...ako to ne vidite, ja vam nisam kriv. Moljakanje za crtež IZVAN RADNOG VREMENA je klošarenje najgore vrste. To je isto ko da umjesto da ideš na banku po novac stojiš ispred banke i čekaš upravnika banke da ti da nešto.

zašto je ružno?

Pa najprije jer nije fer do onih koji uredno čekaju u redu, pa su izvisili jer je bio predugačak red, jer je vrijeme pavze, jer se crtač umorio,...pa onda ostanu bez crteža, a čekali su u redu nekoliko sati, dok se vi ovdje hvalite kako ste dobili crtež van reda. Time šaljete poruku onima koji su stajali u redu, da su glupani što su stajali u redu, jer vi kao "teške face" ste se snašli i dobili crtež a uz to crtač je bio jako sretan i zadovoljan što vam je nacrtao crtež, pa ispada da ste u biti vi njemu napravili uslugu, jer ste se malo družili sa njim, popričali malo itd,...kao da oni koji su stajali u redu po nekoliko sati i ostali bez crteža, kao da oni ne bi se družili sa tim istim crtačem i malo popričali sa njim.

Ružno je zbog toga, jer je u tom istom redu možda stajalo djete od 10 godina, strpljivo čekalo da dođe na red, na kraju izvisilo, dok neki 40+ godišnjak preko reda, sa lukavstvom, zasjedom,...prevesla tog djeteta i dođe so svog crteža.

Ružno je zbog toga, jer ljudi, nema veze koji, bili oni crtači, zubari, urolozi,.....imajo pravo na svoju pavzu i ja sam SIGURAN, da nitko ne voli kada mu se ometa njegova pavza.

Klošarenje je zbog toga,jer crtači žive od svog rada, pa nije problem ako se kupi neka njihova tabla ali ako se traži besplatan crtež (nema veze da li za kolekciju ili preprodaju, to je za crtača jedno te isto, to ne umanjuje njegov rad), to je kao da od njega tražite nešto što bi njemu donelu zaradu a vi mu tu zaradu uzimate. Jeste li čuli za poslovicu "vrijeme je novac", njemu kradete vrijeme.
Vani se ovakvi crteži naplačivaju.

Ima još toga ali mi se ne da objašnjavati jer ionako ne razumijete.

Sve što mogu reči je SRAM VAS BILO!


A ja sve što mogu reći u vezi tvojeg baljezganja bi me vjerovatno baniralo sa ovog foruma doživotno, a toga sigurno nisi vrijedan :)
Nitko Brindisia nije hvatao za rukav ili mu turao papir i flomaster dok je tamanio pašticadu, ali ti nikako to sebi da utuviš u glavu. Nitko nije niti gnjavio Brindisia ikakvim razgovorima izvan radnog vremena nego je čovjek svjesno sjeo na trg prepun posjetitelja festivala. Na najobičnije kurtoazno pitanje kako mu se sviđa u Hrvatskoj, Makarskoj i festivalu je sam krenuo razgovarati. Nitko čovjeku nije zavrtao ruku. Za uspomenu smo ga zamolili za crtež koji je on bez problema naskicirao u niti 5 minuta. Zašto nismo davili Adi Granova ili nekog drugog gosta festivala ? Zato što su svojim stavom i govorom jasno odavali da izvan tribina i vremena predviđenog za potpisivanje nisu raspoloženi. Nisi bio tamo, nemaš pojma kakva je bila situacija, ali si daješ za pravo da vrijeđaš ljude....
Da ponovim, kada bi rekao što mislim o osobi poput tebe fasovao bi podulje hlađenje...



ovo je prelako!!! Trebao sam biti advokat!
Pa ti si sam lijepo opisao sve, samo je problem jer ne razumiješ uopšte ono što si SAM napisao.
Ovo je definicija klošarstva!

Go to Top of Page

Lorda
Average Member

Croatia
573 Posts

Member since 07/11/2002

Posted - 24/02/2018 : 13:28:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Lorda a Private Message  Reply with Quote
Ma slažem se da ako crtač hoće crtati izvan "radnog vremena" i još ako mu se plati ma tko to ne bi odbio... Ovi koji neće crtati uvijek mogu odbiti molbu...

Isto tako i ja ne idem na tribine onih koji me ne zanimaju, i već sam rekao da mi je jasno da mnogi tu dolaze zbog mora, sunca, da vide stare frendove i eventualno zapiju... Stvarno nemam ništa protiv toga.

Samo hoću reći da mi je žao što je povremeno (bar sam ja to tako primjetio) nesrazmjer posjećenosti tribina i reda za crteže tog istog autora (jasno da neki popularniji crtači imaju pune tribine)... Znači nije problem stajati 2 sata za crtež ali je problem doći na razgovor koji traje max 45 min...

Nitko nikoga ne treba tjerati ni na što, no čovjek dođe recimo iz Italije i bude mu 10 ljudi koji zijevaju... nemam pojma, možda je onda bolje ne zvati goste koji nikoga očigledno ne zanimaju.

Mislim to mi je ono u rangu; odeš na glazbeni festival i provedeš ga u šatoru sa strane :) Mada ajde svakome svoje veselje...

Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3997 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 24/02/2018 : 15:32:13  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Ne znam....ako imaš 50 gostiju onda je normalno da se razvodni posjeta. Da odeš na glazbeni festival slušat Stonse i U2, a između kojih je Aca Lukas normalno da bi išao za to vrijeme do šanka :)
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/02/2018 : 16:01:14  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

Ne znam....ako imaš 50 gostiju onda je normalno da se razvodni posjeta. Da odeš na glazbeni festival slušat Stonse i U2, a između kojih je Aca Lukas normalno da bi išao za to vrijeme do šanka :)


Nikad nisam okrenuo leđa bendu, osim u Grazu, Kornu, koji je nastupio između Accepta i Judas priesta. Tad sam dok su oni smarali,(lijepog li izraza), sjedio pio pivu i jeo austrijske kobasice...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/02/2018 : 16:03:45  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by 1Euro

očito pričam Kineski.....ajde da se spustim na vaš nivo i objasnim vam kao devetgodišnjaku:

-RUŽNO je, kada "hvatate", crtače IZVAN RADNOG VREMENA (kojeg imajo odmjerenog) dok oni jedu, šetaju gradom, sjede na cugi, u parku šta god,...ako to ne vidite, ja vam nisam kriv. Moljakanje za crtež IZVAN RADNOG VREMENA je klošarenje najgore vrste. To je isto ko da umjesto da ideš na banku po novac stojiš ispred banke i čekaš upravnika banke da ti da nešto.

zašto je ružno?

Pa najprije jer nije fer do onih koji uredno čekaju u redu, pa su izvisili jer je bio predugačak red, jer je vrijeme pavze, jer se crtač umorio,...pa onda ostanu bez crteža, a čekali su u redu nekoliko sati, dok se vi ovdje hvalite kako ste dobili crtež van reda. Time šaljete poruku onima koji su stajali u redu, da su glupani što su stajali u redu, jer vi kao "teške face" ste se snašli i dobili crtež a uz to crtač je bio jako sretan i zadovoljan što vam je nacrtao crtež, pa ispada da ste u biti vi njemu napravili uslugu, jer ste se malo družili sa njim, popričali malo itd,...kao da oni koji su stajali u redu po nekoliko sati i ostali bez crteža, kao da oni ne bi se družili sa tim istim crtačem i malo popričali sa njim.

Ružno je zbog toga, jer je u tom istom redu možda stajalo djete od 10 godina, strpljivo čekalo da dođe na red, na kraju izvisilo, dok neki 40+ godišnjak preko reda, sa lukavstvom, zasjedom,...prevesla tog djeteta i dođe so svog crteža.

Ružno je zbog toga, jer ljudi, nema veze koji, bili oni crtači, zubari, urolozi,.....imajo pravo na svoju pavzu i ja sam SIGURAN, da nitko ne voli kada mu se ometa njegova pavza.

Klošarenje je zbog toga,jer crtači žive od svog rada, pa nije problem ako se kupi neka njihova tabla ali ako se traži besplatan crtež (nema veze da li za kolekciju ili preprodaju, to je za crtača jedno te isto, to ne umanjuje njegov rad), to je kao da od njega tražite nešto što bi njemu donelu zaradu a vi mu tu zaradu uzimate. Jeste li čuli za poslovicu "vrijeme je novac", njemu kradete vrijeme.
Vani se ovakvi crteži naplačivaju.

Ima još toga ali mi se ne da objašnjavati jer ionako ne razumijete.

Sve što mogu reči je SRAM VAS BILO!


A ja sve što mogu reći u vezi tvojeg baljezganja bi me vjerovatno baniralo sa ovog foruma doživotno, a toga sigurno nisi vrijedan :)
Nitko Brindisia nije hvatao za rukav ili mu turao papir i flomaster dok je tamanio pašticadu, ali ti nikako to sebi da utuviš u glavu. Nitko nije niti gnjavio Brindisia ikakvim razgovorima izvan radnog vremena nego je čovjek svjesno sjeo na trg prepun posjetitelja festivala. Na najobičnije kurtoazno pitanje kako mu se sviđa u Hrvatskoj, Makarskoj i festivalu je sam krenuo razgovarati. Nitko čovjeku nije zavrtao ruku. Za uspomenu smo ga zamolili za crtež koji je on bez problema naskicirao u niti 5 minuta. Zašto nismo davili Adi Granova ili nekog drugog gosta festivala ? Zato što su svojim stavom i govorom jasno odavali da izvan tribina i vremena predviđenog za potpisivanje nisu raspoloženi. Nisi bio tamo, nemaš pojma kakva je bila situacija, ali si daješ za pravo da vrijeđaš ljude....
Da ponovim, kada bi rekao što mislim o osobi poput tebe fasovao bi podulje hlađenje...



ovo je prelako!!! Trebao sam biti advokat!
Pa ti si sam lijepo opisao sve, samo je problem jer ne razumiješ uopšte ono što si SAM napisao.
Ovo je definicija klošarstva!




Brate , ne trebaš se derati, čuli smo te. Razumjeli, to već i ne...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2732 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 24/02/2018 : 16:06:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message  Reply with Quote
Ne kužim... 1Euro ima toliko gorčine kao da je bio na MaFestu pa je sve to vidio svojim očima. Istina je da se nikada neće svima ugoditi.


Moj strip
Moje aukcije

Edited by - Spiderman on 24/02/2018 16:11:30
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/02/2018 : 16:10:14  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spiderman

Ne kužim... 1Euro ima toliko gorčine kao da je bio na MaFestu pa je sve to vidio svojim očima. Istina je da se nikada neće svima ugoditi.

@sumohrvat... a prestani se derat... oglušio sam od tolike deračine...


Ma nije sumohrvat to je replika 1eura...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page
Page: of 21 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.42 seconds. Snitz Forums 2000