forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Koji je ovo junak/strip
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Milac
Starting Member



Bosnia and Herzegovina
90 Posts

Member since 27/06/2003

Posted - 15/03/2018 : 12:39:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Milac a Private Message  Reply with Quote
Možda se neko sjeti, da opišem strip koji sam čitao kao dječak negdje 1981., '82., '83. i dojmio mi se pravo, mada kasnije nikad nisam naletio na te junake i taj strip. Moguće da je izdat i koju godinu ranije.
Strip je u formi dječijeg stripa, posjeća me na Semijevu džepnu armiju. Radi se o dječaku i naučniku (dječaka se jasno sjećam i bio je još neko sa njim, valjda naučnik) koji su konstruisali robota, a taj robot može da se transformiše u šta god to oni žele i to tako da na njega upišu npr. čekić i robot postane čekić na neko kratko vrijeme i onda se ponovo vrati u formu robota. Inače sam robot je potpuno svjestan i ravnopravan je član družine. Zaplet je nastao kad je neki zlobnik upisao u robota "ekser" i pokušao da ga ukrade u formi eksera.
Nisu transformesi, mislim da je strip izašao u sklopu nekog časopisa gdje ima i teksta pored stripova (nije Politikin zabavnik). Sam taj strip nisam ja posjedovao već sam ga pročitao kod jednog drugara, pa ga samo ovako pamtim i to da mi je bio, bar tada, fenomenalan.
Ako se neko sjeti koji je ovo strip i/ili gdje je izašao biću mu zahvalan.

bisley
Senior Member



Croatia
1180 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 15/03/2018 : 18:34:43  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=44015

Mislim da je to bilo u Malim novinama, ako se radi o dječaku i robotu u koji se ubaci novčić i on se pretvori u ono u što je dječak želio da se pretvori.
Go to Top of Page

Milac
Starting Member



Bosnia and Herzegovina
90 Posts

Member since 27/06/2003

Posted - 16/03/2018 : 07:38:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Milac a Private Message  Reply with Quote
JEST! Svaka čast na memoriji. Dječak ubaci novčić, taj detalj sam zaboravio. Male novine, i ja sam ih dobijao kao učenik, ali ovaj strip je izašao koju godinu ranije, krajem 70-ih, pretpostavljam. Ovo sam našao na kamari starih novina i papira kod tog drugara, vjerovatno pripremljenih za bacanje. Hvala još jednom.
Da li neko ima sačuvana izdanja Malih novina sa kraja 70-ih?
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000