forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Tex maxi 21 - Nueces Valley
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

TrOMISLAWSKI
Average Member

863 Posts

Member since 16/06/2004

Posted - 17/03/2018 : 13:42:37  Show Profile Show Extended Profile  Send TrOMISLAWSKI a Private Message  Reply with Quote
Ovo je uistinu poseban Tex maxi, mogli bi ga nazvati i ekskluzivom jer je u Italiji izašao u 10. mjesecu 2017. godine a ulazi u službenu proslavu 70 godina Texa.
Radnja je posebna po tome jer se odvija u Texovoj mladosti ali čak i prije Texova rođenja, između ostalih tu su Ken i Mae Willer, Jim Baker, Gunny Bill ali i Texov brat Sam.

Scenarij: Mauro Boselli
Crtež: Pasquale Del Vecchio
Naslovnica: Claudio Villa

original maxi #21

26.03.18. u snk
27.03.18. na kioscima

Nisam ja kriv za tipfelere, sami su se pojavili.

Edited by - solar on 17/03/2018 15:55:49

MaTex
Average Member



Croatia
567 Posts

Member since 03/01/2008

Posted - 17/03/2018 : 13:47:19  Show Profile Show Extended Profile  Send MaTex a Private Message  Reply with Quote
Eh
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 17/03/2018 : 13:52:00  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Wow


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16372 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 17/03/2018 : 13:52:57  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Zar naslov nije mogao da bude preveden?
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29281 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 17/03/2018 : 13:59:39  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Novi dizajn Maxija!

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

Zagorfan01
Starting Member

17 Posts

Member since 18/01/2018

Posted - 17/03/2018 : 14:11:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagorfan01 a Private Message  Reply with Quote
S obzirom na veliki zaostatak s Texom, redovna izdanja bi se mogla izdavati i u obliku Maxija malo češće jer Tex Maxi obično izlazi jednom godišnje, a poznato je i da je Maxi najprodavanije izdanje 😀
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/03/2018 : 14:20:54  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
E ovo se obavezno nabavlja.
Go to Top of Page

Kojot
Advanced Member



Switzerland
4064 Posts

Member since 21/12/2008

Posted - 17/03/2018 : 14:22:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Kojot a Private Message  Reply with Quote
Dobar!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16872 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 17/03/2018 : 14:47:28  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Priča iz Texove mladosti?
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/03/2018 : 15:13:33  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Priča iz Texove mladosti?



Tako je
Scenario Mauro Bosseli, crtez Pasquale Del Vechio.
Go to Top of Page

MaTex
Average Member



Croatia
567 Posts

Member since 03/01/2008

Posted - 17/03/2018 : 15:15:52  Show Profile Show Extended Profile  Send MaTex a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Priča iz Texove mladosti?


Od dude u ustima
Go to Top of Page

Otto Kraus
Average Member



Sweden
609 Posts

Member since 12/08/2010

Posted - 17/03/2018 : 15:40:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Otto Kraus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

Zar naslov nije mogao da bude preveden?



Nije mi jasno sto bi prevodili naslov (u ovom slucaju). Nueces - naziv rijeke ili podrucja, bolje nek ostane u orginalu. A i valley mi bolje stoji uz sam naziv stripa nego dolina ili sta vec.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16372 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 17/03/2018 : 15:43:03  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Otto Kraus

quote:
Originally posted by delboj

Zar naslov nije mogao da bude preveden?



Nije mi jasno sto bi prevodili naslov (u ovom slucaju). Nueces - naziv rijeke ili podrucja, bolje nek ostane u orginalu. A i valley mi bolje stoji uz sam naziv stripa nego dolina ili sta vec.


A zašto ne bi? Nećemo sad o tim glupostima da su Italijani to ostavili na engleskom, jer jednostavno to ne može jednako da zvuči čitaocu u Italiji i na ovim prostorima.

Meni je besmisleno ostavljati ovakve naslove, osim ako baš nije u pitanju neka šala, aluzija na nešto ili šta već u tom stilu.
Go to Top of Page

Otto Kraus
Average Member



Sweden
609 Posts

Member since 12/08/2010

Posted - 17/03/2018 : 15:48:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Otto Kraus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by Otto Kraus

quote:
Originally posted by delboj

Zar naslov nije mogao da bude preveden?



Nije mi jasno sto bi prevodili naslov (u ovom slucaju). Nueces - naziv rijeke ili podrucja, bolje nek ostane u orginalu. A i valley mi bolje stoji uz sam naziv stripa nego dolina ili sta vec.


A zašto ne bi? Nećemo sad o tim glupostima da su Italijani to ostavili na engleskom, jer jednostavno to ne može jednako da zvuči čitaocu u Italiji i na ovim prostorima.

Meni je besmisleno ostavljati ovakve naslove, osim ako baš nije u pitanju neka šala, aluzija na nešto ili šta već u tom stilu.



Iskreno,nisam ni znao da su talijani to ostavili ali nije ni bitno.
Tebi je besmisleno meni nije. Ja kad vidim prevedena imena na naslovnici dize mi se kosa na glavi.
Ocito imamo srece sto imamo milion izdanja svakog junaka pa svako moze naci nesto po volji.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16372 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 17/03/2018 : 15:51:23  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Otto Kraus
Iskreno,nisam ni znao da su talijani to ostavili ali nije ni bitno.
Tebi je besmisleno meni nije. Ja kad vidim prevedena imena na naslovnici dize mi se kosa na glavi.
Ocito imamo srece sto imamo milion izdanja svakog junaka pa svako moze naci nesto po volji.


Nisam ni mislio na ime, nego na dolinu. Da je to ime nekog mjesta, bilo bi u redu. Ali nije.

Edited by - delboj on 17/03/2018 15:52:49
Go to Top of Page

Otto Kraus
Average Member



Sweden
609 Posts

Member since 12/08/2010

Posted - 17/03/2018 : 15:53:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Otto Kraus a Private Message  Reply with Quote
Znam ali opet mi bolje zvuci nueces valley nego dolina nueces.
Sto ljudi sto cudi😉
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16372 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 17/03/2018 : 15:55:12  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Otto Kraus

Znam ali opet mi bolje zvuci nueces valley nego dolina nueces.
Sto ljudi sto cudi😉



Ja sam siguran da postoji određen i vjerovatno ne mali procenat čitalaca koji ne razumiju engleski i takve stvari bi morale da se uzimaju u obzir.
Go to Top of Page

Otto Kraus
Average Member



Sweden
609 Posts

Member since 12/08/2010

Posted - 17/03/2018 : 15:56:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Otto Kraus a Private Message  Reply with Quote
Ali bas dobro sto smo malo o tome popričali isao sam sad malo pročitati o tom podrucju... Svaki dan naucis nesto novo, valjda ce i ovaj maxi biti ugodno iznenadjenje.
Go to Top of Page

Otto Kraus
Average Member



Sweden
609 Posts

Member since 12/08/2010

Posted - 17/03/2018 : 15:58:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Otto Kraus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by Otto Kraus

Znam ali opet mi bolje zvuci nueces valley nego dolina nueces.
Sto ljudi sto cudi😉



Ja sam siguran da postoji određen i vjerovatno ne mali procenat čitalaca koji ne razumiju engleski i takve stvari bi morale da se uzimaju u obzir.



Valjda ce citajuci strip uspjeti zakljuciti da je rijec o dolini. Oni koji ga nece ni procitati, njima valjda nije ni bitno.
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7618 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 17/03/2018 : 16:04:36  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
cudi me kako se nisu sjetili u ludensu pa jedan dio tiraza objavili sa onom drugom naslovnicom...prodao bi se sigurno nesto vise stripova nego inace...
sad kad vidim kako su sa maxijem na broju 21, ne mogu a da se ne sjetim nekih drugih edicija koje su mogli takodjer ici kao kiosk izdanje po puno povoljnijim cijenama..tu prvenstveno mislim na almanah/magazine i na texone gigante...tex romanzi i kolor specijali su nesto novije edicije, ali su i oni mogli na kiosk a ne da ih moramo uzimati od poskupih libelusa i vc..
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25903 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 17/03/2018 : 16:13:49  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagorfan01

S obzirom na veliki zaostatak s Texom, redovna izdanja bi se mogla izdavati i u obliku Maxija malo češće jer Tex Maxi obično izlazi jednom godišnje, a poznato je i da je Maxi najprodavanije izdanje 😀



od ove godine idu 2 Tex maksija u talijana.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 17/03/2018 : 17:11:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Otto Kraus

Znam ali opet mi bolje zvuci nueces valley nego dolina nueces.
Sto ljudi sto cudi😉




to sto kako kome zvuci je nebitno. nema ovdje nikakva izbora. 2+2 je 4, nema tu nicega subjektivnog.
dolina nueces je jedino moguce na nasim jezicima, inace ne trebaju prevoditi nista.
pravila su ovdje jasna, a nepismenih koji se uvijek pravdaju necim uvijek je bilo i bit ce.
e ali da ih opalis po novcaniku pa nek izdaju kako hoce, drugu bi pjesmu pjevali.
novac neka ide bolesnoj djeci. tada bih poticao nepismenost i ja.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12912 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 17/03/2018 : 17:52:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Izvanredno, Tex Maxi edicija jednostavno ne može razočarati....
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 17/03/2018 : 18:00:01  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatan bihac

cudi me kako se nisu sjetili u ludensu pa jedan dio tiraza objavili sa onom drugom naslovnicom


sa kojom drugom naslovnicom?
quote:
Originally posted by Zagorfan01

S obzirom na veliki zaostatak s Texom, redovna izdanja bi se mogla izdavati i u obliku Maxija malo češće jer Tex Maxi obično izlazi jednom godišnje, a poznato je i da je Maxi najprodavanije izdanje


eh,šta bih dao za tako nešto - kad su mogli da urade takvu stvar sa Zagorom,što ne bi i sa Teksom - pa da krenu od epizoda nakon 600.broja.

quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by Zagorfan01

S obzirom na veliki zaostatak s Texom, redovna izdanja bi se mogla izdavati i u obliku Maxija malo češće jer Tex Maxi obično izlazi jednom godišnje, a poznato je i da je Maxi najprodavanije izdanje 😀



od ove godine idu 2 Tex maksija u talijana.


a Berni krene sa 4 Maksija - 2 prava i 2 lažna.
quote:
Originally posted by Otto Kraus


Tebi je besmisleno meni nije. Ja kad vidim prevedena imena na naslovnici dize mi se kosa na glavi.


meni se digne kosa na glavi kad god vidim neku stranu reč umesto domaće (u mom slučaju,srpske) - bilo da je reč o imenu firme,reklami...pored svih stvari koje gubimo,samo nam treba još da polako gubimo i sopstveni jezik.
Dolina Nueces je jedina normanlna opcija za prevod.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 17/03/2018 18:07:46
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6602 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 17/03/2018 : 18:41:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Ja sam već mislio Ludens zaglavio s Texovim maxijima kad ono idu u korak s Talijanima.
Ne volim ovakve tipove priča o prošlostima junaka ali hajde...

loading...
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 17/03/2018 : 18:49:52  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Ako je 'Nueces Valley' naziv kakve administrativne teritorijalne jedinice (okruga), tada je jedino ispravno ostaviti tako kako jest, na engleskom.
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000