forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 103 - Stern
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 04/06/2020 : 00:45:25  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by going going



Potpisujem kolegu Shanera od reči do reči. Apsolutno se slažem. Istakao bih da je i meni bolji drugi album i da mi je Stern sveukupno bolji strip od drugog Fibrinog vesterna kog sam nedavno procitao a to je Covek koji nije voleo vatreno oruzje.
S tim sto bi moja ocena Sterna bila 8,5 ili 9, za razliku od Shanerove 8.

Radujem se i željno iščekujem naredni diptih!



edit:šta li ti se klanjam koji moj;sad tek skontah da je meni bolja prva priča.




Verovatno zbog toga sto mi je Stern bolji od Coveka koji nije voleo vatreno oruzje?
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 04/06/2020 : 14:14:02  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ne nego zato što ti je generalno Stern sjajan strip.

a meni je i Čovek odličan.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 28/09/2020 : 00:32:01  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


evo materijala i za drugu knjigu

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6940 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 28/09/2020 : 09:55:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Jedva čekam! 3/2021.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3134 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 28/09/2020 : 12:01:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Kad će šesti album Undertakera u Francuskoj, to mene kopka...
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 06/11/2020 : 13:21:07  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Prolazno,prva priča puno bolja nego druga. 6/10

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 07/12/2020 : 21:15:52  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
Jako lijepo, inteligentno sa finim humorom. Preporuka. 4/5

Jack the Black.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 17/03/2021 : 09:49:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Stern je jedan sasvim okej strip za ubiti vrijeme ukoliko vam se čita nešto lagano, no nažalost ne nudi ništa više od toga. Nisam u stvari zapravo siguran koji mi je album bolji, no moram priznati da mi prebacivanje na ovaj poluhumoristični stil u drugom albumu nije najbolje sjeo. Također, same priče su mi poprilično banalne i predvidive, nisu me baš osvojile niti me iskreno bilo previše briga za ikoga od likova. Najveći problem koji imam sa Sternom je taj što se pokušava prikazati kao western, no u stvari ima malo i nimalo dodirnih točki s tim žanrom. Ove su se priče mogle komotno na isti način odvijati u antičkom Rimu, današnjem New Yorku ili na Marsu za 500 godina i rezultat bi bio identičan. Nisam dobio taj western štimung koji sam očekivao, iako mi se crtež sviđa te lijepo prenosi izgled SAD-a krajem 19. stoljeća. Također, sviđa mi se i paleta boja.

Sve u svemu, čisto prosječan strip koji ću vjerujem brzo zaboraviti i teško da ću se vraćati sljedećim nastavcima. Ako ništa, bolji mi je od Pogrebnika koji od kojeg sam očekivao puno više, a na kraju dobio puno manje.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 17/03/2021 09:49:56
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 17/03/2021 : 12:13:00  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ako ništa,barem si lepo rekao da je bolji od Pogrebnika.

e on je čist prosek,a Stern jako,jako dobar strip.Pogotovu za ljubitelje vesterna i bd stripa.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3134 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 17/03/2021 : 13:50:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Sve obrnuto od Anta.
Složio bih se sa Pakom oko pravca u kojem je krenuo Stern. Dok mi je prvi album bio tu i tamo, potpuno napuštanje western tematike u drugom me je potpuno oladilo od stripa.

Edited by - Red Marquis on 17/03/2021 13:53:15
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 17/03/2021 : 14:43:51  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
odlično;to je znak da mi je ukus sjajan.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6940 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 17/03/2021 : 16:04:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

odlično;to je znak da mi je ukus sjajan.


A ja se pak ovdje slažem s tobom. Šta to govori o tvom ukusu?


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 17/03/2021 : 18:22:41  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
davno smo utvrdili da imaš odličan ukus;osim tamo gde se ne podudara sa mojim.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

koze123
Average Member



883 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 17/03/2021 : 19:23:08  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
Odlučim se za Sterna kao nagradu za recenziju i dodam u poruci, bez ikakvog razloga, "ako nema Sterna nema veze" (na sajtu sve regularno), pa mi Markos odgovara da ga je baš ponestalo. Smorih se ko dupe, čita mi se, pa ako neko želi da se otarasi svog primerka, tu sam.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 17/03/2021 : 19:33:57  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
evo ti ga kod Red Markiza;on će da ga proda verovatno.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3134 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 17/03/2021 : 21:18:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Tog se ratosiljah odavno.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 17/03/2021 : 23:20:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by koze123

Odlučim se za Sterna kao nagradu za recenziju i dodam u poruci, bez ikakvog razloga, "ako nema Sterna nema veze" (na sajtu sve regularno), pa mi Markos odgovara da ga je baš ponestalo. Smorih se ko dupe, čita mi se, pa ako neko želi da se otarasi svog primerka, tu sam.


Sad si me podsjetio da sam zaboravio poslati nagradu jučer. Argh. Sorry.

Trouble will find me
Go to Top of Page

koze123
Average Member



883 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 17/03/2021 : 23:24:33  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by koze123

Odlučim se za Sterna kao nagradu za recenziju i dodam u poruci, bez ikakvog razloga, "ako nema Sterna nema veze" (na sajtu sve regularno), pa mi Markos odgovara da ga je baš ponestalo. Smorih se ko dupe, čita mi se, pa ako neko želi da se otarasi svog primerka, tu sam.


Sad si me podsjetio da sam zaboravio poslati nagradu jučer. Argh. Sorry.



Opušteno, drugi put, ne žuri nam se.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 17/03/2021 : 23:52:43  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
šta je izabrao going? Tehniku međice?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/03/2021 : 05:04:44  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

šta je izabrao going? Tehniku međice?



Ne pratis na casu Antoooo! Going je izabrao Indijansko leto i srecno ga udomio i odavno procitao i napisao osvrt na odgovarajucem topiku gde se i zahvalio za poklon.

Sta je Koze ovog puta izabrao? Zaboravio sam sta je i proslog puta izabrao.

Dobro je da nabavih Sterna na vreme, da mogu da pravim zazubice Kozeu, dok on place nad Magnusovim omnibusom kog ne moze ni da pokloni.
E da i nabavicu Tehniku medjice sigurno jednog dana, bas dobro izgleda po privjuu.

Edited by - going going on 18/03/2021 05:05:17
Go to Top of Page

koze123
Average Member



883 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 18/03/2021 : 08:39:29  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
Naći će se neko za Magnusa, a kad se rasproda prdećeš ti da ti prodam po nekoj bahatoj ceni, samo da ga imaš!

Ovog puta sam za poklon izabrao Gejmanovog Betmena, na velikom formatu da uživam u remek delu jednog od najvećih majstora današnjice.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 18/03/2021 : 11:19:03  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote

dobri ste

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Chui
Average Member



935 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 18/03/2021 : 15:01:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Meni je Stern baš simpa strip, baš zato što pomalo odudara od klasičnije priče. Isto mi je i Čovjek koji nije volio vatreno oružje simpa na svoj način, Maršal Bas isto.
Kako sam ko i svi ovdje odrastao na talijanskim vesternima, nakon što sam prošao i Bluberija vesterna mi je došlo navrh glave pa se i danas teško odlučujem za vestern. Al svi koje sam ubrao od Fibre su mi se svidjeli. A najviše sam se zakačio za Texas Cowboyse. Već sam lagano bio odustao da ću naći neki western za najviše ocjene al pojavio se :)))))
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/03/2021 : 00:58:57  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Chui

Meni je Stern baš simpa strip, baš zato što pomalo odudara od klasičnije priče. Isto mi je i Čovjek koji nije volio vatreno oružje simpa na svoj način, Maršal Bas isto.
Kako sam ko i svi ovdje odrastao na talijanskim vesternima, nakon što sam prošao i Bluberija vesterna mi je došlo navrh glave pa se i danas teško odlučujem za vestern. Al svi koje sam ubrao od Fibre su mi se svidjeli. A najviše sam se zakačio za Texas Cowboyse. Već sam lagano bio odustao da ću naći neki western za najviše ocjene al pojavio se :)))))



To mi je i sledece na redu za kupovinu od Fibre kad se bude bilo pri parama: Maršal Bas (kad bude izasao reprint) i Texas Cowboysi, i naravno Betmeni (godina stota, mracni princ i Snyder/Capullo).
Neka je sto vise westerna kod domacih izdavaca od klasicnijeg do modernijeg i cudnijeg i nesvakidasnjeg. I u svim skolama stripa naravno, ne samo od francuza.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 19/03/2021 : 20:10:46  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
prvo Teksaške kauboje,pa onda ostalo što si pobrojao.
Dobro,Godina stota je ovde najbolji naslov,ali to izlazi uskoro od čakejaca.
Dobro,zajebaće stručnjaci iz ČK nešto sigurno,ali cenim ne previše.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 19/03/2021 20:11:45
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000