forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČAROBNA KNJIGA predstavlja JAN DIKS
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 22/04/2018 : 11:11:45  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by legaz

Ništa se ne može uporediti sa jutarnjim sra... i dok čitaš onako sc savijene korice lepo na tenane kao i posao zbog kog si u wc-u. Čik da vas vidim da to uradite sa HC-om.



Teško se to može napraviti sa HC izdanjem jer je papir tvrđi i grublji, a o koricama da ne govorimo.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua

Edited by - DODSFERD on 22/04/2018 11:12:29
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 22/04/2018 : 11:35:59  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Brisanje sa HC koricama bi bilo čini mi se malo nezgodno...
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15619 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/04/2018 : 12:41:17  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Ja sam kupio ovo. Za 10 minuta pocinjem sa citanjem pa cu dati sud o stripu ali izdanje je za mene perfektno po jako dobroj ceni. Milina drzati u rukama. Kamo srece da krenu Magicnog. Ja sam nabavio sebi zlibellusov komplet ali bih duplirao bez problema.


Bogati. Tako dobro izgleda? Ako imas Libellusovog Magicnog, znas o kakvoj kvaliteti je rijec. Znaci ovaj Jan Dix se moze usporediti s tim?

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15619 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/04/2018 : 12:46:12  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by legaz

Ništa se ne može uporediti sa jutarnjim sra... i dok čitaš onako sc savijene korice lepo na tenane kao i posao zbog kog si u wc-u. Čik da vas vidim da to uradite sa HC-om.



Teško se to može napraviti sa HC izdanjem jer je papir tvrđi i grublji, a o koricama da ne govorimo.


Nismo koristili tiskovine u tu svrhu. A kamoli tvrdo ukoricene albume/knjige... preporucio bi recimo, troslojnu Paloma papir rolu. Sa mirisom lavande ili vanilije. Cca, cijene 3 eura, za 8 roli. Probaj, nikad ne znas...mozda ti se i svidi.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39127 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 22/04/2018 : 13:17:20  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl
Bogati. Tako dobro izgleda? Ako imas Libellusovog Magicnog, znas o kakvoj kvaliteti je rijec. Znaci ovaj Jan Dix se moze usporediti s tim?



Apsolutno da moze. Kvalitet izdanja nema razliku. Ovo je meni pojam za Bonelli. Izdanje takvog kvaliteta i cene spada u best buy.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39127 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 22/04/2018 : 13:17:59  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Strip i nije nesto posebno legao ali nije los. Ostavicu ga u kolekciji.

Koliko je Diksa izaslo uopste u Italiji? To zavrsen serijal ili je on going?

Edited by - sawitch on 22/04/2018 13:18:46
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39127 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 22/04/2018 : 13:18:50  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl
Bogati. Tako dobro izgleda? Ako imas Libellusovog Magicnog, znas o kakvoj kvaliteti je rijec. Znaci ovaj Jan Dix se moze usporediti s tim?



Apsolutno da moze. Kvalitet izdanja nema razliku. Ovo je meni pojam za Bonelli. Izdanje takvog kvaliteta i cene spada u best buy.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15619 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/04/2018 : 13:31:43  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Strip i nije nesto posebno legao ali nije los. Ostavicu ga u kolekciji.

Koliko je Diksa izaslo uopste u Italiji? To zavrsen serijal ili je on going?


16 epizoda. Znaci ide u 4 knjige.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 22/04/2018 : 13:31:50  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Strip i nije nesto posebno legao ali nije los. Ostavicu ga u kolekciji.

Koliko je Diksa izaslo uopste u Italiji? To zavrsen serijal ili je on going?


Izašlo je 14 brojeva i završen je još tamo 2010.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 22/04/2018 : 13:34:31  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by sawitch

Strip i nije nesto posebno legao ali nije los. Ostavicu ga u kolekciji.

Koliko je Diksa izaslo uopste u Italiji? To zavrsen serijal ili je on going?


16 epizoda. Znaci ide u 4 knjige.


SBE ovaj broj navodi kao zadnji, jedino ako je upalo još nešto izvan redovne serije.
http://shop.sergiobonelli.it/scheda/9026/Lo-sguardo-cieco.html

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15619 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/04/2018 : 13:48:02  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
14 epizoda, ispricavam se. Bas me zanima kako ce Carobna knjiga to podjeliti? Dvije knjige po 4 epizode, druge dvije po 3 epizode? Nezgodan broj za viseepizodne knjige. Nije poslije 2010 i 14 epizoda nista vise izaslo u Italiji.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 22/04/2018 : 14:37:20  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
A zašto bi uopšte sva HC Boneli izdanja trebalo porediti sa Lib.? Ukoliko je izdanje urađeno dobro, za pristupačnu cijenu, ne vidim naročitu razliku u tome ako je Lib urađen nešto malo bolje, za duplu ili troduplu cijenu.
Koliko sam vidio, izdanja Riznice Boneli su lijepo urađena, papir mi se učinio ok, uvez isto tako. Ali neko će da dođe i počne palamuditi kako je ipak papir kod Libelusa kvalitetniji ili neku drugu glupost pokušavajući opravdati pljačkašku cijenu.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15619 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/04/2018 : 15:31:32  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
To ti je jednostavno. Libellus je referentno izdanje za sve ostale. T.j. sve se ostalo usporeduje s njihovim izdanjima.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 22/04/2018 : 15:33:00  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

To ti je jednostavno. Libellus je referentno izdanje za sve ostale. T.j. sve se ostalo usporeduje s njihovim izdanjima.



Govori u svoje ime. ;)

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15619 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/04/2018 : 15:41:13  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Naravno da govorim u svoje ime. Svima nama je Fico simpatican, ali pokraj Mercedesa njegove su performanse limitirane...to ti je tako. Nisam ja to izmislio.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 22/04/2018 : 18:54:43  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Libelus nije nikakav Mercedes. To ti je HC Boneli i ništa drugo. Ako je to Mercedes, VČ Veliki Teks je Lambordžini.
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 22/04/2018 : 19:13:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vronski 3

Brisanje sa HC koricama bi bilo čini mi se malo nezgodno...



hahhahaha

Ne širi ehsibicionističke navike
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 22/04/2018 : 19:16:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

14 epizoda, ispricavam se. Bas me zanima kako ce Carobna knjiga to podjeliti? Dvije knjige po 4 epizode, druge dvije po 3 epizode? Nezgodan broj za viseepizodne knjige. Nije poslije 2010 i 14 epizoda nista vise izaslo u Italiji.



3,4 ili 5 knjiga, sasvim svejedno... Bitno da ediciju ne razvlače godinama, nego uhvatiti zalet i zatvoriti sve to do kraja godine
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15619 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/04/2018 : 19:26:36  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

Libelus nije nikakav Mercedes. To ti je HC Boneli i ništa drugo. Ako je to Mercedes, VČ Veliki Teks je Lambordžini.


Mozemo mi voliti sto nam je god drago i sto nas je god volja...propagiraju da je demokracija. Inace mozemo mi navijati za nase male klubove, svim srcem, primjerice. Ali oni nikada nece biti Real, Barcelona, Roma, Manchester ili Bayern. Matematika je egzakna znanost, ne mijesamo kruske i jabuke. To ti se zovu fakti ili cinjenice. Daleko je to iznad mene ili tebe. Nesto je uvjek bolje od konkurencije.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15619 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/04/2018 : 21:23:15  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

quote:
Originally posted by ivanl

14 epizoda, ispricavam se. Bas me zanima kako ce Carobna knjiga to podjeliti? Dvije knjige po 4 epizode, druge dvije po 3 epizode? Nezgodan broj za viseepizodne knjige. Nije poslije 2010 i 14 epizoda nista vise izaslo u Italiji.



3,4 ili 5 knjiga, sasvim svejedno... Bitno da ediciju ne razvlače godinama, nego uhvatiti zalet i zatvoriti sve to do kraja godine


Lijepo pise, bit ce gotovo do ljeta. Dal, u srpnju ili kolovozu nije bitno. Mislio sam na vizuelni efekt hrbata.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7720 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 22/04/2018 : 21:47:25  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by swamp thing

Libelus nije nikakav Mercedes. To ti je HC Boneli i ništa drugo. Ako je to Mercedes, VČ Veliki Teks je Lambordžini.


Mozemo mi voliti sto nam je god drago i sto nas je god volja...propagiraju da je demokracija. Inace mozemo mi navijati za nase male klubove, svim srcem, primjerice. Ali oni nikada nece biti Real, Barcelona, Roma, Manchester ili Bayern. Matematika je egzakna znanost, ne mijesamo kruske i jabuke. To ti se zovu fakti ili cinjenice. Daleko je to iznad mene ili tebe. Nesto je uvjek bolje od konkurencije.


Pretjeruješ kao i obično s usporedbama kad je Libellus u pitanju. Ove ČK knjige su odlično urađene i duplo su jeftinije.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15619 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/04/2018 : 22:19:20  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Za cijenu me uopce nije briga ako je nesto sto se stripa tice uradeno kako treba. Zar je itko umanjivao vrijednost ovog Jan Dixa, Carobne knjige? Dapace, jedva ga cekam vidjet kad dodem doma. Ne citas posteve, druze s razumjevanjem.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 22/04/2018 : 23:08:10  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Ivane, nije u redu govorit kako je tvoje mišljenje ono koje podupire "egzaktne činjenice". Neću više uopće ulazit u to tvoje pomalo fanatično pravdanje Libellusa i Fibre, ali pazi ovo:

Kažeš "za cijenu me uopće nije briga" - je li tebi jasno koliko arogantno i ignorantno ta izjava zvuči? Ako san dobro skužija, ti si pomorac, il radiš u inozemstvu neki drugi posal? Kako god, jasno mi je, imaš para, možeš si to priuštit, i izvoli lipo. Međutim, ti nikako da skužiš da nisu ti stripovi drugima skupi jer ih oni nisu kupovali, nego ih nisu kupovali jer su preskupi. I btw, Libellusova izdanja su daleko od klase A, daleko. A i da jesu, poserem im se na cijenu. Pa ih ti sad hvali do neba, čekaj, skupljaj, čitaj, izbjegavaj određene prostorije u kući da se nedajbože ti presveti stripovi tamo ne nađu itd.

Robuješ tom papiru i tvrdim koricama. To mi samo po sebi ne smeta jer me nije briga. Međutim, kad ovako indirektno posereš većinu ljudi koji si to ne mogu priuštiti (to nisi sad napisa, ali jesi prije, okrivljujući stripofile šta nisu kupovali određene Bonellijeve naslove, pa je kao zato visoka cijena), e onda ti to moran reć. Onda se još izvlačiš kako je svit zanimljivo misto jer nas ima svakakvih. Lipo bome, lipo. Solidarnost na zavidnoj razini.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15619 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 23/04/2018 : 00:08:52  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Aj lipo cu nasim naglaskom odgovorit na ovi tvoj post. Sta se kome hoce, to ce i vidit. Ja te pitan, jesan li ja ikoga posra kako si se izrazija? Jesan li ja kriv za kvalitet ili ne, stripova? Za hiperprodukciju ili renesansu danasnjeg stripa? Molin lipo? Robujes papiru, kazes? Pa da, zasto ne, nakon par desetljeca sakupljanja. Jedva san doceka romane u ovakvoj formi. Nije me ni briga znas li ti uopce sta je kolekcionarstvo? To je tvoja stvar. Ono sta me je briga, jest, znas li ti koliko neko govana izi, za odredeni ekvivalent para? Ne. Jer ih nisi toliko izija, pa shodno tome ni zaradija toliko parustina... nisi li cuja, da ne valja virit susidu u ponistru ili pijat, kopat po tudin borsama, prisluskivat tude razgjovore, pricat o tudim bustama...
Nisan ti ja tu ds te ista ucin, jer neman blage veze ko si...ali na sajtu o romanima, o romanima mi se prica. Zato nakon svih ovih desetljeca skupljanja romana, jos jednom pozdravljam Fibru i Libellus, ultimativne proizvodace najkvalitetnijih romana na ovin orostorima. I da ih bude jos, jos i vise. Ovako kvalitetnih. Kuzis? To ti je bogami, meni lipo i jos lipje, kad opalin kintu na to, nakon sta se za tu kintu nazderen govana, kod stranih kapitalista. Prijateljski savjet,(iako te ne poznam), pazi malo sta govoris. I okreni se romanima, samo o njima je brale, ovdi ric.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4092 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 23/04/2018 : 07:54:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Naravno, nije moglo bez legendarnog Mercedesa. \m/

Bok, kako si.
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.34 seconds. Snitz Forums 2000