forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 SFeraKon 2018
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 05/05/2018 : 15:07:21  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
I ove godine se na FER-u odvija konvencija SF-a, fantasyja i horrora SFeraKon i to jubilarna, 40-a po redu. Termin se (hrmrgh, rghr, aaarghh!) ponovo poklapa sa CRŠ-om, znači konvencija traje od 11. do 13. 05. Ja ću biti sva tri dana jer sam se prijavio na radionicu pisanja, odnosno ići ću gore dolje od FER-a do Džamije i nazad.
Tko od stripadžija ide na konvenciju? Dee?
Možemo se dogovoriti pa da zajedno bauljamo gore - dolje

Svi podaci su ovdje:
http://sferakon.org/

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Dr. Westax
Senior Member



Croatia
2757 Posts

Member since 18/07/2002

Posted - 05/05/2018 : 16:55:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Westax a Private Message  Reply with Quote
Subota upad 50 kn?
Baš i neće biti slučajnih prolaznika sa djecom
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 05/05/2018 : 19:52:50  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Bude li zgodnih cura ?

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7268 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 05/05/2018 : 21:07:18  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Može li mi netko od ljubitelja objasnit zašto se to naplaćuje, a domaći strip festival(i) ne?

Pitam jer je to jedini razlog zašto nisam i neću ić na Fantastikon, splitsku inačicu Sferakona. Bezobrazno visoka cijena, a svejedno imaju mali broj posjetitelja (mislim na splitsku verziju).

Vjerujem kako Sferakon to donekle opravda, ali i dalje ne mogu to razumjeti.

Šta se i CRŠ i Mafest npr. ne naplaćuju?

And like that... he's gone.

Edited by - vice on 05/05/2018 21:08:01
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 06/05/2018 : 09:15:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Može li mi netko od ljubitelja objasnit zašto se to naplaćuje, a domaći strip festival(i) ne?

Pitam jer je to jedini razlog zašto nisam i neću ić na Fantastikon, splitsku inačicu Sferakona. Bezobrazno visoka cijena, a svejedno imaju mali broj posjetitelja (mislim na splitsku verziju).

Vjerujem kako Sferakon to donekle opravda, ali i dalje ne mogu to razumjeti.

Šta se i CRŠ i Mafest npr. ne naplaćuju?



Vjerojatno zato što košta više nego što se uspije povući iz projekata, fondova, itd.?

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25905 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 06/05/2018 : 10:03:03  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
a zašto bi trebalo biti mukte?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Dr. Westax
Senior Member



Croatia
2757 Posts

Member since 18/07/2002

Posted - 06/05/2018 : 10:53:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Westax a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

a zašto bi trebalo biti mukte?




A zašto ne bi bilo mukte?
Što te dočeka pečena janjetina i par hladnih pivi?
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25905 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 06/05/2018 : 11:17:13  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
pa na organizatoru je da odredi hoće li biti mukte ili ne.
jednako kako može biti mukte tako i ne mora biti mukte:)
ići ili ne ići to je izbor ostalo je nepotrebna kuknjava.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/05/2018 : 11:58:05  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

pa na organizatoru je da odredi hoće li biti mukte ili ne.
jednako kako može biti mukte tako i ne mora biti mukte:)
ići ili ne ići to je izbor ostalo je nepotrebna kuknjava.


Ispravno i tocno receno.
Kad smo bili, recimo na ComucConu u Milanu 5 dana, uredno se naplacivao ulaz, a bilo je brat-bratu 10 000 posjetitelja. Red za ukaznice je bio par stotina metara dug...
Kod nas, primjerice, za Mafest, da se uvede naplata broja za crtanje, bilo bi vise reda. Ne samo reda, vec bi i pravu uspomenu dobijao onaj ko zbilja zeli, a autor takvog crteza bi se i istinski potrudio. A ne krcati crteze koji se poslje prodaju. Da ne spominjem mahinacije osoblja Mafesta i organizatira koji cine sto hoce... a vidio sam dovoljno u prvih 10 puta Mafesta. Za Crs, ne znam, nisam nikad bio, ali imam namjeru. I za kraj, samo da kazem, u Milanu sam Paolu Bisiju platio direktno da mi nacrta Mister Noa, i crtez je izvanredan, dok je recimo jedan veliki Corado Roi, kad je cuo odakle sam dosao, uzeo moj papir, zatvorio se 40 minuta u malu pokrajnu prostorijicu te mi nacrtao Dylana za past u nesvjest... reda bi trebalo biti.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25905 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 06/05/2018 : 12:25:31  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
samo kad bi se naplaćivali crteži u makarskoj bilo bi upola manje posjetitelja:)
otrovni jaki

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 06/05/2018 : 12:31:16  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Pa jedne godine su se naplaćivali.
I nije bilo toliko malo posjetitelja? Ili?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25905 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 06/05/2018 : 12:34:23  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
ne sjećam se kad je to bilo?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/05/2018 : 12:40:05  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Nisu se nikad naplacivali. Ali kad bi se, onda bi bilo manje skrabotina od autora, i vise pravog interesa istinskih stovatelja tih autora. To je sigurno. O redu i neredu onih koji stoje "blize oltaru" i "bolje cuju misu" da ne govorim...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 06/05/2018 : 12:47:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
mislim da je jedne godine bio princip da se nešto mora kupiti da bi se dobio broj za crtež
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 06/05/2018 : 13:32:19  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

ne sjećam se kad je to bilo?


Ovo što supermark kaže.
Prvi "zadnji" Mafest. Kad je bilo u Bountyju.



Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/05/2018 : 13:52:35  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
To kad se "morao" uzesti onaj katalog? Ma to je bilo jeftino. Jel takav princip i na CRS?

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 06/05/2018 : 13:55:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
prošle godine je bio
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 06/05/2018 : 14:01:44  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Hmmm, ako se sjećam katalog je bio samo dio paketa koji se morao kupiti da bi se mogli dobiti brojevi. Paket je koštao stotinjak kuna.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/05/2018 : 14:20:47  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Hmmm, ako se sjećam katalog je bio samo dio paketa koji se morao kupiti da bi se mogli dobiti brojevi. Paket je koštao stotinjak kuna.



Ne sjecam se tocno. Ali se vrlo dobro sjecam kad se na uredno najavljenom sluzbenom potpisivanju De Angelisa u 08:00 u hotelu Meteor, on nije uopce pojavio. Kako stvarno jako postujem njegov rad nasao sam se tu koji sat prije sa jos jednim clanom ovog foruma,(ja tada jos nisam htio pisati kupovati/prodavati na stripovi.com) i dobili smo broj 1. i broj 2. za pristup. Kako se vrlo dobro zna da je Roberto jako temeljit i da za svoja 2 sata rada nacrta tek 3-4 crteza, mislili smo da smo uspjeli u svojoj zelji za crtezom. Medutim uspostavili se koji sat kasnije, da De Angelis pruvatno crta na terasi organizatorima i staffu. Nije ni dosao na sluzbeno potpisivanje. Eto ti reda i pravilnisti... i da se zna najmanje je umjetnik tu ista kriv, bio je "uhapsen" od strane sebicnih i mocnih gazda...
Poslje sam razocaran i ponukan jednim nasim prevoditeljem, prvo kupio tablu iz "numero cento", pa originalni plakat za Napoli Comicon i naposljetku njegovu originalnu naslovnicu. Tako da nikome nista ne dugujem, a kamoli objasnjavati bahatim staffovcima sto mi i zasto treba, u uredno i pristojno dobivenom broju i odcekanom redu...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7268 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 06/05/2018 : 15:52:37  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

a zašto bi trebalo biti mukte?




Da se razumimo, brale, ne kukam. Možemo lipo i konstruktivno o ovom pričat. ;)

Stvar je tu zaslužuje li nešto bit naplaćivano il ne. Jer, jeba me pas, al neću dat ni 10 kn za nešto šta nije vridno tih 10 kn. Neupitno jel to moja velika strast il ne.

SF mi nije tolika strast ko strip pa tu nisan toliko mjerodavan, al jbg, zanima me. Međutim, kad čujen da se ono govno od festivala (a znan jer mi je išlo par prika i vidin i sam program i ljude koji to vode) Fantastikon naplatit kolko i Sferakon, koji je virujem puno bolji, e ne dam. Šta je još veći problem - studentima FESB-a je besplatan upad, ergo oni i budu velika većina od tih 200njak ljudi (max.). Ko ti onda ostane za uzet mu pare? Kolko to festival zaradi na posjetiteljima? Jel 1000 kn? I ko je onda tu lud? A kao tija bi se promovirat i proširit? Čisti retardirani elitizam.

E sad, šta se tiče CRŠ-a i Mafesta. I ne tribaju se naplaćivat. Dva razloga: triba promovirat strip kulturu, a to se neće postić naplaćivanjem upada, i triba još poradit na organizaciji. Jel triba bit savršeno da bi se naplaćivalo? Ne triba. Jel triba bit jebački profesionalno? E bome triba.

Tako da, strani, veliki festivali se ne mogu tu mirit i normalno je da će se platit upad. I to s guštom.

E a crteži i potpisivanje - to je jebada žešća, i to bi tribalo dobro sredit, jer je očit propust na tom polju. Ja kad vidin red na Mafestu odjeben sve, sidnen u kafić, pijuckan kavicu i guštan u priči s kolegama stripofilima. Onakav krkljanac mi se ne da trpit. Sunce je, more, gušti su gušti, jebo crtež kad se ne zna ko pije, ko plaća.

Moran tu pohvalit MoStrip, jer su se momci maksimalno potrudili za uvest reda. Samo uvik se nađe neki idiot il konkretno, neka stara babuskara koja ide priko reda. E jbg, kad već ona sa svojih 50 nema kulture, nek je njoj na sramotu.

Poanta je, platit ću ako vridi. Dok stvar nije kako triba, idemo sponzori, idemo grad, idemo fondovi, jer nema tu cicanja i ono malo strastvene ekipe koja će i slipo dat pare za ono šta voli.

And like that... he's gone.

Edited by - vice on 06/05/2018 15:54:35
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25905 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 06/05/2018 : 20:08:58  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Poanta je, platit ću ako vridi. Dok stvar nije kako triba, idemo sponzori, idemo grad, idemo fondovi, jer nema tu cicanja i ono malo strastvene ekipe koja će i slipo dat pare za ono šta voli.



Sam si sve rekao. a ako ne vridi onda nema razloga ići ni da je mukte

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7268 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 06/05/2018 : 20:37:50  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by vice

Poanta je, platit ću ako vridi. Dok stvar nije kako triba, idemo sponzori, idemo grad, idemo fondovi, jer nema tu cicanja i ono malo strastvene ekipe koja će i slipo dat pare za ono šta voli.



Sam si sve rekao. a ako ne vridi onda nema razloga ići ni da je mukte



I to stoji. :)

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2646 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 06/05/2018 : 20:39:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
SFerakon je uvijek naplaćivao ulaznice. Organizacija nije baš jeftina i normalno je da posjetitelji pokriju dio troškova.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/05/2018 : 20:46:36  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Nema danas nista "mukte". A ako nesto vrijedi i kvalitetno je, trebalo bi nesto i kostati. Neka naplate, svi svoju organizaciju. Ali onda moraju stati iza toga i ponuditi kvalitetu. I red, prvenstveno, red, a ne tolerirati/podrzavati/provoditi "rodovsku", "zavicajnu", "stranacku" i drugu pripadnost.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 06/05/2018 : 22:09:07  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Nek se naplaćuje, sve je to normalno :D
Nego jel' dolazi netko onda i kada? :D

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 11/05/2018 : 19:41:40  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Evo me na radionici pisanja!

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000