forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Arapin budućnosti 3
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 26/03/2020 : 13:12:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Glavno da je priča i dalje OK, ostalo je manje važno.

Uostalom to svi rade, nitko ne ubija koku koja nosi zlatna jaja.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37276 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 26/03/2020 : 17:10:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Sad ne znam da li su to bila jaja ali sa Ken Parkerom smo imali zlato pa vidi kako je zavrsilo...

Ali da, to su samo iznimke poje potvrđuju pravilo.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

cerichus
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1583 Posts

Member since 01/02/2007

Posted - 26/03/2020 : 17:13:07  Show Profile Show Extended Profile  Send cerichus a Private Message  Reply with Quote
A imamo i primjer Aster Blistoka koji je vještački nastavljen pa smo vidjeli kako se sve razvodnilo.

Elvis has just left the building!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37276 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 26/03/2020 : 18:02:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ma vecina nasilno nastavljenih serijala se razvodeni. Sad, koliko god tesko nama fanovima pao zakljucak nekog nama dragog serijala, to je ipak bolja varianta nego ga spustiti na nivo sapunice kojoj je i sapuna ponestalo.

Ajde, sa Riadom to i nije neki problem, 5 ili 6 knjiga nije pravi problem, drugo bi bilo da je 6 ili 16.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 02/04/2021 : 09:33:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Čitanje Arapina Budućnosti je iskustvo koje se (za mene) razlikuje od čitanja bilo kojeg drugog stripa do sada. Ne mogu se sjetiti situacije gdje sam bio tako opsjednut pričom i nisam mogao prestati čitati, a da mi je većina likova toliko antipatična i mrska. Naprosto je nevjerojatno gledati sve ove postupke koje radi Riadov otac, ali i isto tako nevjerojatno iritantnu pasivnost kojom Riadova majka sve to podnosi. Riadov stil pripovijedanja je tako jednostavan i pitak da je baš lako uronuti u njega i nakon toga nema nazad. Upravo sam završio treću knjigu i ne mogu se odlijepiti, vuče me da čitam dalje i dalje. Ono što mi se posebno sviđa jest Riadova odluka da ne uvjerava čitatelja u ovo ili ono, već mu dopušta da sam donosi svoje zaključke. On nam svoje djetinstvo u Siriji prikazuje onako kako ga je on doživio (znači nije nužno objektivan), no i unatoč tome svejedno nisam stekao dojam da mi pametuje oko ovoga ili onoga.

Arapin Budućnosti za mene nije samo autobiografija autora, već i djelo kroz koje osjećam da učim o ustrojstvu države i društva koje mi je poprilično nepoznato. Jedina arapska država u kojoj sam ikad bio je Maroko tako da htio - ne htio svako malo radim usporedbe iz vlastitog iskustva, no naravno, ne može se uspoređivati život u jednoj državi s turističkim odlaskom u drugu, a bome i vremenska razlika je dobrih 40ak godina. No eto, Arapin Budućnosti nudi sjajan (i nadam se autentičan koliko je god to moguće) prikaz života u sredini koja je tako drugačija od naše. Nemali broj puta su me događaji iz stripa zainteresirali da ih podrobnije istražim na wikipediji i obožavam kad me neko literarno motivira za daljnje istraživanje. Jedva se čekam baciti na sljedeće knjige.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15619 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/04/2021 : 08:44:27  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Strip je bas kako-tako. Ni literarno ni vizuelno nesto sto me moze zaokupiti. Losnjikavo. Dosadnjikavo...
Arabiju samu, cijelu, koju sam presao uzduz i poprijeko visekratno, ne dao mi Bog da vidim ponovo. Taj kutak svijeta nazalost ne mogu zaboraviti, a htio bi...
Od tog i takvog svijeta jedino mi je gori bio Pakistan. On je definitivno slijepo crijevo svijeta.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000