forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 VESELI ČETVRTAK VII-IX 2018.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 8

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4613 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 13/09/2018 : 17:26:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Sjajno!

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25898 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 13/09/2018 : 17:44:36  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Debeli Tex!
Debeli Tex!
Debeli Tex!

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 13/09/2018 : 17:49:14  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Kace marti

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16871 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 13/09/2018 : 17:51:24  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

Kace marti



Poslije Texa i pilota, a oni ve neko vrijeme samo što nisu.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16871 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 13/09/2018 : 17:52:06  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by legaz

Još nešto povodom jubileja.



http://shop.sergiobonelli.it/libro/libri/41297/dylan-dog-diary.html



Da li je to ono "Dylan Dog Tiziana Sclavija"?
Go to Top of Page

agochkov
New Member



293 Posts

Member since 17/10/2012

Posted - 13/09/2018 : 18:09:51  Show Profile Show Extended Profile  Send agochkov a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031
Da li je to ono "Dylan Dog Tiziana Sclavija"?



Ne ovo je jubilej-izdanje za 30 godina Dylan Doga. Pisano u stilu dnevnika, a ima i neobjavljeni strip od 20-tak stranica.
Go to Top of Page

Grabb
Junior Member



340 Posts

Member since 26/03/2018

Posted - 13/09/2018 : 18:28:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Grabb a Private Message  Reply with Quote
I mene je trznulo na DDTS. Steta sto nije.
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4276 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 13/09/2018 : 19:16:02  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
kakav je ovaj dilan dog dnevnik..pisani komentari o epizodama i slicno?
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7618 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 13/09/2018 : 20:35:42  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by agochkov

quote:
Originally posted by velka031
Da li je to ono "Dylan Dog Tiziana Sclavija"?



Ne ovo je jubilej-izdanje za 30 godina Dylan Doga. Pisano u stilu dnevnika, a ima i neobjavljeni strip od 20-tak stranica.



zna li se koja je neobjavljeni strip u pitanju? je li izasao u superbooku ili u color festu?
Go to Top of Page

agochkov
New Member



293 Posts

Member since 17/10/2012

Posted - 13/09/2018 : 21:30:32  Show Profile Show Extended Profile  Send agochkov a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatan bihac

quote:
Originally posted by agochkov

quote:
Originally posted by velka031
Da li je to ono "Dylan Dog Tiziana Sclavija"?



Ne ovo je jubilej-izdanje za 30 godina Dylan Doga. Pisano u stilu dnevnika, a ima i neobjavljeni strip od 20-tak stranica.



zna li se koja je neobjavljeni strip u pitanju? je li izasao u superbooku ili u color festu?



Google translate SBE: Dylan pasa :D

http://shop.sergiobonelli.it/libro/libri/41297/dylan-dog-diary.html

Kako bi proslavili trideset godina uredničkog života Noćne bodež, posebni volumen koji govori, kroz riječi protagonista, kako su najvažnije knjige Dylan pasa rođene! Trideset avantura, jedna za svaku godinu, koja je obilježila priču o liku, preostala u sjećanju nekoliko generacija čitatelja i postala klasika modernih stripova. Pisano u obliku dnevnika, poput one koju je Dylan pas uvijek držao, u ovoj knjizi za govoriti su, pored samog Tiziano Sclavi, pisaca i dizajnera koji su napravili te priče.

Kako bi se obogatio volumen, neobjavljena priča od 24 stranice - koju je napisao Marco Nucci, koji je također kustosica knjige i koji je dizajnirao Montanari & Grassani - posvećen dnevniku Dylana Doga!
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12901 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 13/09/2018 : 21:43:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
MM Biblioteka? Mister No Biblioteka? Tex biblioteka?
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4598 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 13/09/2018 : 22:24:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
Nema to. Samo Obojeni program i neki nazovi specijalci Dylana, lux Teks bez ikakve hronologije. Avaj!

sangue navajo
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16871 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 13/09/2018 : 22:57:13  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by agochkov

quote:
Originally posted by velka031
Da li je to ono "Dylan Dog Tiziana Sclavija"?



Ne ovo je jubilej-izdanje za 30 godina Dylan Doga. Pisano u stilu dnevnika, a ima i neobjavljeni strip od 20-tak stranica.



Hvala
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/09/2018 : 01:24:11  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Combatrock

Nema to. Samo Obojeni program i neki nazovi specijalci Dylana, lux Teks bez ikakve hronologije. Avaj!



Bas avaj.
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12901 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 14/09/2018 : 15:59:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by Combatrock

Nema to. Samo Obojeni program i neki nazovi specijalci Dylana, lux Teks bez ikakve hronologije. Avaj!



Bas avaj.



Baš avaj, avaj!
Go to Top of Page

stojsins
New Member

Serbia
110 Posts

Member since 15/02/2018

Posted - 14/09/2018 : 19:13:16  Show Profile Show Extended Profile  Send stojsins a Private Message  Reply with Quote
Intervju sa Dušan Mladenovićem: Zagoru je neophodna promena.

Evo zanimljivog dela:
quote:
Izdanje koje Veseli četvrtak posebno sprema povodom duplog jubileja je Bonelli All Star.

"U okviru istog izdanja ćemo objaviti prve epizode koje su izašle u Italiji i one koje su izašle kod nas", najavljuje Mladenović.

Prvi broj edicije Bonelli All Star biće posvećen Zagoru. Očekuje se u oktobru, sadržaće epizode "Hiljadu zamki" i "Nasilje u Darkvudu" i, kako dolikuje ovakvim specijalnim izdanjima, esej - do sada najdetaljniju biografiju Serđa Bonelija.

Sve to u koloru, naravno.

A kako Zagor uvek u paketu povlači ostale Bonelijevce, u Veselom četvrtku paralelno rade na još jednom velikom projektu.

"Dilan Dog - Dnevnik, ali ne mislim na onu knjižurinu u koji Dilan svako malo guščijim perom upisuje utiske o mesečnom slučaju", pojašnjava Mladenović.

U pitanju je dnevnih 30 Dilanovih autora iz 30 Dilanovih godina.


Every minute of the future, is a memory of the past...

Edited by - stojsins on 14/09/2018 19:14:11
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 14/09/2018 : 20:23:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
„Ima dosta klinaca danas, to primećujem na Sajmu knjiga kada imam najviše kontakta sa čitaocima, ali i putem društvenih mreža, preko komentara i poruka koje dobijamo", kaže Mladenović.

Drago mi je što, za razliku od nekih površnih komentatora strip scene, primjećuje ovaj fenomen. Večina strip izdavača u intervjuima samo kuka i plače o nekakvom jadu, bijedi i nepopularnosti. U tome je prednjačio izvjesni Mladen Novaković, urednik Strip revije Večernjeg lista. Gotovo svaki predgovor bio je pisan u stilu: kako je strip jadan kod nas i nitko ga ne čita, a vrhunac je bila usporedba popularnosti stripa sa Severinom - tad mi je pukao film, i prestao sam kupovati taj čemer od revije.

Strip kod nas ima stabilnu popularnost, naročito jeftin i dostupan kiosk strip koji objedinjuje dječiju i odraslu publiku. Zahvaljujući poboljšanju standarda života posljednjih 10 godina, ali i činjenici da mnogi naši ljudi rade vani, siguran sam i da prosječan stripofil danas troši više novca na stripove nego prije 10 godina. To je naročito primjetno među populacijom mlađih odraslih, na što se Mladenović (urednik VČ) i osvrnuo.

Na kraju, vrlo dobar intervju, nadam se da će još više fokus stavljati na širenje pozitivnih vibracija, i "hypea" koji je ključan u djelatnostima poput stripa.
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11206 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 15/09/2018 : 11:48:50  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18400 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 15/09/2018 : 20:04:25  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Izdanje van redne serije?
Nisam strucnjak ali zar nije bolje Vanredno izdanje?
Bravo za Veseli i optimizam...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

djukak
Senior Member



2894 Posts

Member since 28/04/2005

Posted - 15/09/2018 : 21:14:57  Show Profile Show Extended Profile  Send djukak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Izdanje van redne serije?
Nisam strucnjak ali zar nije bolje Vanredno izdanje?
Bravo za Veseli i optimizam...



Mislim da tako piše i na italijanskom originalu. Nije to vanredno izdanje u smislu da je nesto vanredno izdato, vec obuhvata izdanja van redovne serije.

They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 16/09/2018 : 20:25:28  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stojsins

Intervju sa Dušan Mladenovićem: Zagoru je neophodna promena.

Evo zanimljivog dela:
quote:
Izdanje koje Veseli četvrtak posebno sprema povodom duplog jubileja je Bonelli All Star.

"U okviru istog izdanja ćemo objaviti prve epizode koje su izašle u Italiji i one koje su izašle kod nas", najavljuje Mladenović.

Prvi broj edicije Bonelli All Star biće posvećen Zagoru. Očekuje se u oktobru, sadržaće epizode "Hiljadu zamki" i "Nasilje u Darkvudu" i, kako dolikuje ovakvim specijalnim izdanjima, esej - do sada najdetaljniju biografiju Serđa Bonelija.

Sve to u koloru, naravno.

A kako Zagor uvek u paketu povlači ostale Bonelijevce, u Veselom četvrtku paralelno rade na još jednom velikom projektu.

"Dilan Dog - Dnevnik, ali ne mislim na onu knjižurinu u koji Dilan svako malo guščijim perom upisuje utiske o mesečnom slučaju", pojašnjava Mladenović.

U pitanju je dnevnih 30 Dilanovih autora iz 30 Dilanovih godina.




hajde da vidimo koje to mogu da budu:

Tex 1 Il totem misterioso
LMS 001 Tajna zlatnog rudnika / ZS 0001 Sudija Kolt

Zagor 1 Zagor
ZS 0013 Nasilje u Darkvudu / LMS 004 Blago Crvene planine

Mister No 1 Mister No
Lunov Magnus Strip 511 Dijamantska klopka

Martin Mystere 1 Gli Uomini in Nero 
Lunov Magnus Strip 1 Marti Misterija

Dylan Dog 1 L'alba dei morti viventi
Dnevnik 1 Doktor Ksabaras

s tim da se ova poslednja tri, kao i svi potonji poklapaju, ne znam na sta su mislili, ili ja nesto nisam pohvatao...

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16871 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 16/09/2018 : 23:43:42  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dexters

„Ima dosta klinaca danas, to primećujem na Sajmu knjiga kada imam najviše kontakta sa čitaocima, ali i putem društvenih mreža, preko komentara i poruka koje dobijamo", kaže Mladenović.

Drago mi je što, za razliku od nekih površnih komentatora strip scene, primjećuje ovaj fenomen. Večina strip izdavača u intervjuima samo kuka i plače o nekakvom jadu, bijedi i nepopularnosti. U tome je prednjačio izvjesni Mladen Novaković, urednik Strip revije Večernjeg lista. Gotovo svaki predgovor bio je pisan u stilu: kako je strip jadan kod nas i nitko ga ne čita, a vrhunac je bila usporedba popularnosti stripa sa Severinom - tad mi je pukao film, i prestao sam kupovati taj čemer od revije.

Strip kod nas ima stabilnu popularnost, naročito jeftin i dostupan kiosk strip koji objedinjuje dječiju i odraslu publiku. Zahvaljujući poboljšanju standarda života posljednjih 10 godina, ali i činjenici da mnogi naši ljudi rade vani, siguran sam i da prosječan stripofil danas troši više novca na stripove nego prije 10 godina. To je naročito primjetno među populacijom mlađih odraslih, na što se Mladenović (urednik VČ) i osvrnuo.

Na kraju, vrlo dobar intervju, nadam se da će još više fokus stavljati na širenje pozitivnih vibracija, i "hypea" koji je ključan u djelatnostima poput stripa.



Bravo... Strip kod nas živi stvarno dobre dane... Samo da potraje... Sa pozitivom hoće...
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12901 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 17/09/2018 : 09:57:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Da, da, konačno malo optimističnije to izgleda u stvarnosti...
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18400 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 17/09/2018 : 21:17:28  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Bravo...klinci su nasa buducnost..i buducnost stripa..veseli me da klinci danas bar nesto citaju...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7618 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 17/09/2018 : 22:25:46  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
obojeni program 25 izašao...dilan dog.
Go to Top of Page
Page: of 8 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000