forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Balkanska fukara nemoze vise trpit demokraciju
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 12

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 12/06/2018 : 23:32:00  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Upravo zbog tih balkanaca, primitivaca smo mi mnogi imali problema sa drzavama ovdje, pogotovo mi koji imamo te slavenske prefikse u prezimenima i mi smo domacima svi isti bez razlike coban ili magistar.
Jedan od primjera je i onaj isjecak iz Svedske gdje lik trazi socijalu preko rentanja tudje djece. A ima i gorih slucajeva sto je lik ovdje crnogorac primao roditeljske penzije par godina, a oni umrli i pokopao ih lik u CG. Kad je drzava otkrila na komad je morao vratiti lovu drzavi.
A sta su svojeglavi i ratoborni kad popiju, pa intervencije policije. Kad takvi dodju na los glas svi smo isti.
Pisao jednom i KW, zar nije i akcent naucio, ali djabe kad nije njihov.
Uglavnom nitko se na zapadnu demokraciju ne zali tko hoce raditi ima posla, tko ima u glavi ili u deset prstiju, kruha ima.



Nema gore nego kad jugovic glumi zapadnjaka..drazi su mi i crnci od takvih
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15703 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/06/2018 : 00:42:55  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
A sto reci rekli bi iz Zabranjenog pusenja; zaboravio sve derneke, zaboravio sve zajednicke akcije, cak i ono kad sam ga dvaput spasio belaja...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17672 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 13/06/2018 : 07:28:58  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KRAS

quote:
Originally posted by zeljko

ovdje sve kapitalisti



Mislis zrtve kapitalista..

Mi ovdje imamo samo jedan problem
Pohlepa drzave i gazda
Primjer
Onomad bilo u novinama kako su u nekom restoranu oderali goste za 500e
Sve bi to bilo fino.drzava uzela svoj dio
Gazda omastio brk
A jadni konobar sto je nosio sva ta jela i pica dobije 5e po satu
I to nije posteno


kakve zrtve
mlatite lovu
sisate nekoliko sisa
i prosipate suplju po forumu

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5653 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 13/06/2018 : 11:46:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor
Da, zašto bi trebalo na silu imati djecu. Odlika svakog civiliziranog društva je imati željenu djecu, a ne imati ih po 15 s minimalnom plaćom i od tih 15 jedva da si im popamtio imena (PS: bio neki cigo jednom u nekoj reportaži, imao ih više od deset, nije im znao ni sva imena).

To se zove demografska tranzicija.



Nitko ne kaže da treba imati 15-ero djece, ali kad nemaš nijedno a navikao si na neki standard, onda uvoziš radnu snagu da taj standard i održiš. A radnu snagu uvoziš iz zemalja u kojima je lošije nego kod tebe, pa je za očekivati da će biti problema u prilagodbi.

Mislim, kontradiktorno je žaliti za odumirućim bijelim Europljanima a onda govoriti kako je to moderno i bolje. Ako je moderno, čemu onda žal što nestaju? Nestajali bi svakako, i s migrantima i bez njih.

Da bi broj bijelih Europljana prestao opadati, potrebno je da u prosjeku bude nešto sitno preko dva djeteta po ženi. Ako je to previše, onda im (nam?) nitko nije kriv što odumiru. Biraju lagodan život, putovanja i zabavu, što je apsolutno njihovo pravo, ali onda se treba pomiriti s tim da će nekoga uvesti da im radi za penzije.

Uostalom, broj rođene djece po ženi se u cijelom svijetu smanjuje, problem za Europu je samo što se smanjio ionako mali broj.

https://data.worldbank.org/indicator/SP.DYN.TFRT.IN?

Tko je kriv Hrvatima, Fincima, Nijemcima što imaju malo djece a puno penzionera? Ako si već birao moderno društvo, onda bar nemoj poslije kukati da vas je sve manje i da izumirete.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17672 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 13/06/2018 : 11:54:29  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
to jeste... dobar si 100% si u pravu međutim SPINUJEŠ


što se nije uvezlo nekoliko milijuna ukrajinaca za vrijeme njihova rata
ili komumbijaca i venecuelanaca

to je pravo pitanje???

zašto kinezi nigdje nisu problem
i to je pitanje

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5653 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 13/06/2018 : 11:58:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

to jeste... dobar si 100% si u pravu međutim SPINUJEŠ


što se nije uvezlo nekoliko milijuna ukrajinaca za vrijeme njihova rata
ili komumbijaca i venecuelanaca

to je pravo pitanje???

zašto kinezi nigdje nisu problem
i to je pitanje




Ako spinjuem, nije namjerno.

Pretpostavljam da se i Ukrajinaca uveze koliko se nudi, a u Ukrajini je bijela kuga isti problem kao i u Njemačkoj, žene u prosjeku rađaju 1,5 djece. Dok u siromašnim zemljama rađaju i po 4-5 djece, pa je 'ponuda' siromašne 'radne snage' veća.

Evo vidiš da većina iz BiH i Hrvatske koja se odluči otići u Njemačku, Irsku ili gdje već i uspije u tome. Ali onda je još manje domicilnog stanovništva u BiH i Hrvatskoj.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17672 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 13/06/2018 : 12:05:36  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
osnovni problem je što se nepismeni migranti poturaju kao izbjeglice

dok pismeni ljudi stoje pred veleposlanstvima mnogih zemalja čekajući radne vize

to je korijen problema trenutno


a uzrok svega je rasulo braka, obitelji te individualizam koji je nametnuo visoke standarde uživanja


Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15703 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/06/2018 : 12:12:25  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ja imam dva sina. Brat ima dva sina. Radim kao pas i placam opako velik porez u svojoj domovini. Placam i sam sebi u zdravstveni i mirovinski fond. Ne dugujem nista, a dajem drzavi masu. Nitko me nista nije pitao. Ni u vezi ovih prostora, ni onih sirih europskih. Boli koga qurac za nene, kao samo takvog gradanina koji podmiruje sve moguce namete, poreze, prireze...zasto ja ne mogu reci,(ili po kojoj logici ne bi smio reci), da me boli qurac za emigrante, strance i neistomisljenike u kulturi, povijesti i zemljpisnom polozaju? Nisam trazio od nikoga nista. Zasto bi oni sto trazili od mene, ili od moje djece?
Sinoc sam na danima mediteranskog filma pogledao "o ocevima i sinovima". Covjek se infiltrirao 750 dana u Al Qaidin kamp te kod obitelji jednog sirijca, muslimana borca kako on kaze protiv ovih i onih...bla, bla...(pogledajte molim, film, da ja ne serem)...pa onda vidite i odlucite sto bi vi sa takvim narodom, pomlatkom, naravoucenjem, stavom, religijom, ponasanjem itd...bas me zanima. I bas takvi sirijci su sad preplavili Europu, prvenstveno Njemacku ali i okolbe zemlje. Ja tu ne vidim nista dobro, kamoli lijepo...radna snaga? Asimilacija i prilagodba? Ni slucajno. Samo problemi, a u buducnosti i malo zesci...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37432 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 13/06/2018 : 12:31:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Sinoc sam na danima mediteranskog filma pogledao "o ocevima i sinovima". Covjek se infiltrirao 750 dana u Al Qaidin kamp te kod obitelji jednog sirijca, muslimana borca kako on kaze protiv ovih i onih...bla, bla...(pogledajte molim, film, da ja ne serem)...pa onda vidite i odlucite sto bi vi sa takvim narodom, pomlatkom, naravoucenjem, stavom, religijom, ponasanjem itd...bas me zanima.


Dobro si me podsjetio, bas sam htio preporuciti ovaj dokumentarac (tamo u pravom topicu).



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22168 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 13/06/2018 : 12:37:18  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

osnovni problem je što se nepismeni migranti poturaju kao izbjeglice

dok pismeni ljudi stoje pred veleposlanstvima mnogih zemalja čekajući radne vize

to je korijen problema trenutno



E baš zapadu fale pismene osobe, koje će im uzeti ljudima posao u biroima. Ionako pun klinac takvih nezaposlenih.
Njima treba radna snaga, fizikalci koji će da rade poslove koje niko neće.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15703 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/06/2018 : 12:53:24  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by ivanl

Sinoc sam na danima mediteranskog filma pogledao "o ocevima i sinovima". Covjek se infiltrirao 750 dana u Al Qaidin kamp te kod obitelji jednog sirijca, muslimana borca kako on kaze protiv ovih i onih...bla, bla...(pogledajte molim, film, da ja ne serem)...pa onda vidite i odlucite sto bi vi sa takvim narodom, pomlatkom, naravoucenjem, stavom, religijom, ponasanjem itd...bas me zanima.


Dobro si me podsjetio, bas sam htio preporuciti ovaj dokumentarac (tamo u pravom topicu).





Je si ga pogledao? Meni je fizicki doslo lose...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 13/06/2018 : 13:03:22  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by zeljko

osnovni problem je što se nepismeni migranti poturaju kao izbjeglice

dok pismeni ljudi stoje pred veleposlanstvima mnogih zemalja čekajući radne vize

to je korijen problema trenutno



E baš zapadu fale pismene osobe, koje će im uzeti ljudima posao u biroima. Ionako pun klinac takvih nezaposlenih.
Njima treba radna snaga, fizikalci koji će da rade poslove koje niko neće.



Pustinjari neznaju ni sa kasikom a kamoli sa lopatom..da je njima do kvalitetne radne snage pustili bi bosance i siptare da rade
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5653 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 13/06/2018 : 13:08:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Ja imam dva sina. Brat ima dva sina. Radim kao pas i placam opako velik porez u svojoj domovini. Placam i sam sebi u zdravstveni i mirovinski fond. Ne dugujem nista, a dajem drzavi masu. Nitko me nista nije pitao.



Problem je kod nas što su nam države sranje i građani vlastima ništa ne vjeruju. Da je sve OK, ti ne bi imao osjećaj da daješ državi masu, nego da ulažeš u svoj boljitak.

Prijatelj koji je studirao u Grazu mi je pričao koliko je drukčiji odnos prema državi kod Austrijanaca i ovdje. Ovdje se gleda kako pokrasti državu, dok su tamo svjesni da su država oni. I sve što uplate vrati im se kroz sigurnost, javno zdravstvo, mirovine, uređen životni prostor i slično... Stric mi je cijeli život radio kao fizikalac, na pokretnoj traci u tvornici automobila u Francuskoj i sad ima mirovinu od 1500 eura. On s tim u Francuskoj može pristojno živjeti, a kad dođe ovdje da i ne pričam. Dok kod nas kad plaćaš nešto državi, svjestan si da će dobar dio toga netko ukrasti.

Može li se to kod nas promijeniti? Možda i može, ali mislim da će biti potrebne generacije i generacije novih, manje iskvarenih ljudi.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5653 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 13/06/2018 : 13:10:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KRAS
Pustinjari neznaju ni sa kasikom a kamoli sa lopatom..da je njima do kvalitetne radne snage pustili bi bosance i siptare da rade



Pa i puštaju ih, ali ako Njemačkoj treba 2 milijuna radnika, ni blizu to ne može namiriti iz bivše Jugoslavije i okolnih zemalja.

Kod nas masa dobrih fizičkih radnika odlazi u Njemačku, pogotovo specifična zanimanja tipa varioci. Nitko im ne brani dolazak, dapače.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15703 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/06/2018 : 13:20:07  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by KRAS
Pustinjari neznaju ni sa kasikom a kamoli sa lopatom..da je njima do kvalitetne radne snage pustili bi bosance i siptare da rade



Pa i puštaju ih, ali ako Njemačkoj treba 2 milijuna radnika, ni blizu to ne može namiriti iz bivše Jugoslavije i okolnih zemalja.

Kod nas masa dobrih fizičkih radnika odlazi u Njemačku, pogotovo specifična zanimanja tipa varioci. Nitko im ne brani dolazak, dapače.


Naglasak na "nasi" radnici, kako sam kazes, koji tamo negdje,(a ovdje je trenutno rijec o Njemackoj), odavno vise nisu strani. Nasi ljudi su sposobni i dobri radnici, i kao takvi prepoznati u stranim firmama, unatoc tome sto popiju, vesele se i sto su glasni i zivi...to ih i cini jos boljima po meni, u najmanju ruku zanimljivijima od dosta hladnijih europejaca.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37432 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 13/06/2018 : 13:27:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Je si ga pogledao? Meni je fizicki doslo lose...


Jos nisam. I kod nas se vrtio na nekim festivalima i citao sam o njemu te ga stavio "na popis sta pogledati", ali popis u mojoj glavi (odakle je ispao). Znaci, ne valja nesto pretjerano? Opis mi je ostavio dojam da je barem za pogledati ako vec nije dobar.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12255 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 13/06/2018 : 13:30:03  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by ivanl

Ja imam dva sina. Brat ima dva sina. Radim kao pas i placam opako velik porez u svojoj domovini. Placam i sam sebi u zdravstveni i mirovinski fond. Ne dugujem nista, a dajem drzavi masu. Nitko me nista nije pitao.



Problem je kod nas što su nam države sranje i građani vlastima ništa ne vjeruju. Da je sve OK, ti ne bi imao osjećaj da daješ državi masu, nego da ulažeš u svoj boljitak.

Prijatelj koji je studirao u Grazu mi je pričao koliko je drukčiji odnos prema državi kod Austrijanaca i ovdje. Ovdje se gleda kako pokrasti državu, dok su tamo svjesni da su država oni. I sve što uplate vrati im se kroz sigurnost, javno zdravstvo, mirovine, uređen životni prostor i slično... Stric mi je cijeli život radio kao fizikalac, na pokretnoj traci u tvornici automobila u Francuskoj i sad ima mirovinu od 1500 eura. On s tim u Francuskoj može pristojno živjeti, a kad dođe ovdje da i ne pričam. Dok kod nas kad plaćaš nešto državi, svjestan si da će dobar dio toga netko ukrasti.

Može li se to kod nas promijeniti? Možda i može, ali mislim da će biti potrebne generacije i generacije novih, manje iskvarenih ljudi.



u tome i je razlika.
Danas se živi drukčije, ljudi razmišljaju drukčije. Zašto bi netko cijeli život radio kako bi onda imao 1500 eura mirovine?
Nikoga ne zanima mirovina, pogotovo kada treba raditi cijeli život z anju, a i šta če ti onda? Onda si star i ne možeš isto tako uživati kada onda kad si mlad. Imaju stariji ljudi skupocjene automobile pa ih ne znaju voziti, ono cvike na nosu, treba mu pola sata da pređe na drugu stranu,...vozi 50 km na sat i tamo gdje treba 90,...šta če ovakvom čovjeku novi bmw za 60.000 eura. Ili oni neki starci od 70+ godina sa mladim djevojakama od 30 godina....bolesno.
Zato treba živjeti od danas do sutra, važno da imaš krov nad glavom i pun stomak. radije spavam, gledam tv, družim se sa prijateljima za malo novca nego da radim cijeli život za nekakvu mirovinu.
Svi stari ljudi žale se na to što su stari, što ih boli sve , što su bolestni i kažu da ako bi bili mladi da bi promjenili to i ono,...pa eto, živi se dok si mlad. Radije živim 50 godina na puno nego da se vučem do 80 godine po bolnicama, vučem po parkovima sa jedne klupe na drugu i smaram sve oko sebe.
Ako se želiš drogirati, jebati crnkinje, opljačkati banku, pretuči susjeda, razbiti automobil, posvađati sa djevojkom, skakati sa padobranom, iči u Gardaland,...to SVE TREBA RADITI SADA, a ne u mirovini.

Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5653 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 13/06/2018 : 13:30:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl
Naglasak na "nasi" radnici, kako sam kazes, koji tamo negdje,(a ovdje je trenutno rijec o Njemackoj), odavno vise nisu strani. Nasi ljudi su sposobni i dobri radnici, i kao takvi prepoznati u stranim firmama, unatoc tome sto popiju, vesele se i sto su glasni i zivi...to ih i cini jos boljima po meni, u najmanju ruku zanimljivijima od dosta hladnijih europejaca.



To je sve subjektivno. Evo Manhunter kaže da mu u Švicarskoj fali ta rodbinska povezanost, a meni je toga ovdje preko glave. Karikiram malo, ali kad ne mogu u miru uvečer pročitati strip jer u pola deset banu sestrina djeca i hoće da se igram s njima, radije bih Švicarski mentalitet :)

Veća povezanost sa sobom nužno nosi i neke negativne pojave, tipa tračanje, komentiranje i slično, a ja sam totalno izvan svega toga. Meni ništa nije važnije od osobnog mira s vlastitom obitelji. Šira obitelj, ako može, u manjim dozama :)

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15703 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/06/2018 : 13:33:50  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by ivanl

Je si ga pogledao? Meni je fizicki doslo lose...


Jos nisam. I kod nas se vrtio na nekim festivalima i citao sam o njemu te ga stavio "na popis sta pogledati", ali popis u mojoj glavi (odakle je ispao). Znaci, ne valja nesto pretjerano? Opis mi je ostavio dojam da je barem za pogledati ako vec nije dobar.





Ma valja. Dapace, vrlo dobar...
Nego mi je slabo doslo od nemogucnosti njihovog izbora u 21 stoljecu. Jadu i bjedi, zatucanosti, indoktriniranoscu...
Mogucnosti koje nemaju ni u najmanjoj mjeri za iole normalan zivot...osim da budu teroristi. Jbg...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 13/06/2018 : 13:34:57  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by KRAS
Pustinjari neznaju ni sa kasikom a kamoli sa lopatom..da je njima do kvalitetne radne snage pustili bi bosance i siptare da rade



Pa i puštaju ih, ali ako Njemačkoj treba 2 milijuna radnika, ni blizu to ne može namiriti iz bivše Jugoslavije i okolnih zemalja.

Kod nas masa dobrih fizičkih radnika odlazi u Njemačku, pogotovo specifična zanimanja tipa varioci. Nitko im ne brani dolazak, dapače.



Pa da ih pustaju otvorili bi trziste rada za radnike iz ne EU zemalja..uostalom.vrlo rijetko na njemackim baustelama mozes vidjet crnca ili arapa..to su neradnici i sve i da oce radit pretupi su da ista shvate..ja kad budem vidii crnca ili arapa kako upravlja bagerom ili kranom.onda cu povjerovati u tu teoriju da ih se pusta zbog manjka radne snage
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12255 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 13/06/2018 : 13:35:38  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
sječam se jedne poslovice koju je rekao naš forumaš KRAS:

"radije ležim u sjeni za 100 eura nego da radim na suncu za 200"

ali to je bio neki drugi Kras, dok još nije postao kapitalist, sada radi za mirovinu i više nije faca kao nekad, počeo čovjek "gunđati" kao svi ostali
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5653 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 13/06/2018 : 13:35:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by Beva
Stric mi je cijeli život radio kao fizikalac, na pokretnoj traci u tvornici automobila u Francuskoj i sad ima mirovinu od 1500 eura.



u tome i je razlika.
Danas se živi drukčije, ljudi razmišljaju drukčije. Zašto bi netko cijeli život radio kako bi onda imao 1500 eura mirovine?
Nikoga ne zanima mirovina, pogotovo kada treba raditi cijeli život z anju, a i šta če ti onda? Onda si star i ne možeš isto tako uživati kada onda kad si mlad.



U Francuskoj je radni tjedan 35 sati, čini mi se. Uz to je imao 6 tjedana godišnjeg odmora. Nije da nije imao vremena za sebe :) I da, u penziju je otišao sa 62 godine. Kad ga usporedim s njegovim vršnjacima koji žive ovdje, djeluje puno vitalniji, a da ti i ne pričam koliko je manje opterećen glupostima. Zato što zna da država stoji iza njega.

A što se tiče ostaloga što si nabrojao, sve se to stigne uz normalno radno vrijeme :)

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5653 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 13/06/2018 : 13:40:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KRAS
Pa da ih pustaju otvorili bi trziste rada za radnike iz ne EU zemalja..uostalom.vrlo rijetko na njemackim baustelama mozes vidjet crnca ili arapa..to su neradnici i sve i da oce radit pretupi su da ista shvate..ja kad budem vidii crnca ili arapa kako upravlja bagerom ili kranom.onda cu povjerovati u tu teoriju da ih se pusta zbog manjka radne snage



Znam da variocu s BiH papirima trenutno nije nikakav problem dobiti posao u Njemačkoj. Kako se kaže, ako su lagali meni, onda i ja lažem, ali vlasnici firmi koje se bave čeličnim konstrukcijama ovdje sve više kukaju kako nema tko raditi.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46615 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 13/06/2018 : 13:43:07  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KRAS

quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by KRAS
Pustinjari neznaju ni sa kasikom a kamoli sa lopatom..da je njima do kvalitetne radne snage pustili bi bosance i siptare da rade



Pa i puštaju ih, ali ako Njemačkoj treba 2 milijuna radnika, ni blizu to ne može namiriti iz bivše Jugoslavije i okolnih zemalja.

Kod nas masa dobrih fizičkih radnika odlazi u Njemačku, pogotovo specifična zanimanja tipa varioci. Nitko im ne brani dolazak, dapače.



Pa da ih pustaju otvorili bi trziste rada za radnike iz ne EU zemalja..uostalom.vrlo rijetko na njemackim baustelama mozes vidjet crnca ili arapa..to su neradnici i sve i da oce radit pretupi su da ista shvate..ja kad budem vidii crnca ili arapa kako upravlja bagerom ili kranom.onda cu povjerovati u tu teoriju da ih se pusta zbog manjka radne snage



tačno tako. da je njima do radne snage pustili bi par milijuna Kineza.
Arapi za to nisu uopče,crnca još ponekog i moš nač.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46615 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 13/06/2018 : 13:45:48  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by zeljko

to jeste... dobar si 100% si u pravu međutim SPINUJEŠ


što se nije uvezlo nekoliko milijuna ukrajinaca za vrijeme njihova rata
ili komumbijaca i venecuelanaca

to je pravo pitanje???

zašto kinezi nigdje nisu problem
i to je pitanje




Ako spinjuem, nije namjerno.

Pretpostavljam da se i Ukrajinaca uveze koliko se nudi, a u Ukrajini je bijela kuga isti problem kao i u Njemačkoj, žene u prosjeku rađaju 1,5 djece. Dok u siromašnim zemljama rađaju i po 4-5 djece, pa je 'ponuda' siromašne 'radne snage' veća.

Evo vidiš da većina iz BiH i Hrvatske koja se odluči otići u Njemačku, Irsku ili gdje već i uspije u tome. Ali onda je još manje domicilnog stanovništva u BiH i Hrvatskoj.



to je danas uglavnom afrička kategorija. rjetko koja država izvan Afrike ima toliki fertilitet.( npr Afganistan)
problem je u tome da je eu debelo ispod 2. (osim par izuzetaka)

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 12 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000