forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Zašto smo čudaci?!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 14/06/2018 : 20:14:12  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

A kad kupujes postole, jer checkiras imaju li buzu...ili kad kupujes jaketu, jel, sta ja znan, sinjas da li su rukavi iste duzine...


Da.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Humbert Coe
Average Member

Croatia
590 Posts

Member since 17/02/2005

Posted - 14/06/2018 : 20:52:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Humbert Coe a Private Message  Reply with Quote

Nije da treba uzeti poderani strip, ali kada je riječ o cipelama ili jakni, nije da provjeravamo svaki končić, kut upada svjetlosti, je li muha sletjela i sl.
Ne znam kako to izgleda pri kupnji stripa na kiosku, ali na festivalima sam se nagledao. I izgleda... Pa čudno.

Humbert Coe
Go to Top of Page

Humbert Coe
Average Member

Croatia
590 Posts

Member since 17/02/2005

Posted - 14/06/2018 : 20:55:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Humbert Coe a Private Message  Reply with Quote
Usto, bez problema bih nekome posudio svoje cipele, jaknu, što god. Bez straha da će mi se zeznut' glancer.

Humbert Coe

Edited by - Humbert Coe on 14/06/2018 20:55:47
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 14/06/2018 : 21:06:04  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Još bi doda jedno pitanje - zašto su knjige više kul od stripova? Derivativno pitanje: zašto si čitanjem knjiga "načitan i elokventan" a čitanjem stripova "čudan, frik, infantilan, neozbiljan"? Kasnije ću se nadovezat i na žanrovske knjige, koje su, iako opet "više kul" od stripova, i dalje geekovsko obilježje.



Pogledaj samo kako se izražavaju oni koji čitaju uglavnom ili isključivo stripove (primjerice, Ivanl ili Tonka), i oni koji čitaju i knjige.
Go to Top of Page

andjusticeforall
Senior Member



Croatia
2940 Posts

Member since 09/12/2009

Posted - 14/06/2018 : 21:15:09  Show Profile Show Extended Profile  Send andjusticeforall a Private Message  Reply with Quote
Uglavnom su ljudi neobrazovana stoka kojoj kad se pruži prilika da podjebava zarad nečega će to i učiniti.

Jedne godine, baš u Zadru, je isto tako neka kobila besjedila o alternativi pop-kulture, pa ju je tićbra "pita" kad se ona i njene cajkare naudaraju bonkasa i odu na tirpa dal je onda to i dalje mejnstrim...

https://hrvatskiautorskistrip.blogspot.com/
Go to Top of Page

Humbert Coe
Average Member

Croatia
590 Posts

Member since 17/02/2005

Posted - 14/06/2018 : 23:39:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Humbert Coe a Private Message  Reply with Quote

I netko reče da su stripovi skup sport.
Prvo - čitanje nije sport.
Drugo - koliko košta članarina u knjižnici? Ili posuditi od prijatelja? Ili kupovina samo onoga što nam se sviđa, probranoga?
Pričamo li o fetišizmu i skladištenju ili o uživanju u čitanju, razumijevanju, razmišljanju?

Humbert Coe
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 14/06/2018 : 23:53:08  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Humbert Coe



Pričamo li o fetišizmu i skladištenju ili o uživanju u čitanju



Onaj koji 10 minuta bira strip, sigurno ga ne bira da bi ga čita.
Birača zamišljam kako prožet sladostrašćem iščekuje onaj moment kad će stići kući izvaditi zavarivač za kesice, čvrsto stisnuti i čekati da se upali crvena lampica da je strip spreman. Ta crvena lampica je vrhunac, nešto ka ejakulacija.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14518 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 15/06/2018 : 00:41:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VALTER

quote:
Originally posted by vice

Još bi doda jedno pitanje - zašto su knjige više kul od stripova? Derivativno pitanje: zašto si čitanjem knjiga "načitan i elokventan" a čitanjem stripova "čudan, frik, infantilan, neozbiljan"? Kasnije ću se nadovezat i na žanrovske knjige, koje su, iako opet "više kul" od stripova, i dalje geekovsko obilježje.



Pogledaj samo kako se izražavaju oni koji čitaju uglavnom ili isključivo stripove (primjerice, Ivanl ili Tonka), i oni koji čitaju i knjige.


Najdraži mi je mix između knjiga i stripova,kada mi dosadi jedno uhvatim se drugoga...Ima već skoro dvije godine samo knjige tu i tamo stripovi kad se poželim baš, baš odmoriti.
I da od ovog trenutka te ignoriram, za mene više ne postojiš, kao da te nema, inače ovo ne radim, ali samo sam čekao da ponovo izletiš s lupetanjem čistih gluposti i lažima kojima se služiš da bi isprovocirao ljude.
Ti si primjer čovjeka koji ne bi izdržao ni dva sata na bilo kojem području gdje treba pokazati karakter, stav, srčanost, humanost,borbenost, snalažljivost...ti si samo jedna mala, neznatna, inferiorna, napaćena duša željna pažnje koja promatra druge iz svog mračnog kutka i sipa žuć, jal i ljubomoru.
Svatko tko imalo razmišlja sve to može vidjeti u bilo kojem tvojem komenataru na forumu.
Budi i dalje malen kao što i jesi i nemoj se truditi biti veliki jer si rođen da budeš mali.
Čak iz ovakvih negativnih stvari izvučeš nešto za sebe, a to je u ovom slučaju zahvalnost Bogu što nisam kao ti , jer da jesam, ne bih mučio sebe i sve oko sebe...
Zbogom.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.

Edited by - Tonka24 on 15/06/2018 00:58:49
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4753 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 15/06/2018 : 06:44:37  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Osobno za sebe to ne mislim niti me itko tako okarakterizirao,međutim,često ljudi koji čitaju stripove kažu da ih drugi zbog toga smatraju čudnima.
Jedino iskuatvo blizu toga sam doživio kada kupujem strip na trafici još više ako tražim neoštećeni primjerak,dobijem svima znani " čudni pogled ".
Još jedna me stvar zanima,zašto većina ljudi koji čitaju stripove su alternativci,barem oni koje sam upoznao...
Vaša iskustva...



Nismo mi čudaci , čudaci su oni koji vise po kladionicama , birtijama po cili dan i puše cigaretu za cigaretom .Zašto bi se sramili stripova Meni je u početku povratka stripovima bilo i neugodno kupit strip na kiosku a sad mi je svejedno ko šta misli i nemam više namjeru nikome se pravdat.
Jedan moj poznanik se u svoje vrijeme bija posvađa s prijateljem , a za njegovog oca je reka :" Zamisli , otac mu još čita Rip Kirbija "
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15619 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/06/2018 : 08:30:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by ivanl

A kad kupujes postole, jer checkiras imaju li buzu...ili kad kupujes jaketu, jel, sta ja znan, sinjas da li su rukavi iste duzine...


Da.


Tako i ja na trafiku pogledan svaki roman koji uzmen u teta. Ili album u striparnici...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15619 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/06/2018 : 08:36:12  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VALTER

quote:
Originally posted by vice

Još bi doda jedno pitanje - zašto su knjige više kul od stripova? Derivativno pitanje: zašto si čitanjem knjiga "načitan i elokventan" a čitanjem stripova "čudan, frik, infantilan, neozbiljan"? Kasnije ću se nadovezat i na žanrovske knjige, koje su, iako opet "više kul" od stripova, i dalje geekovsko obilježje.



Pogledaj samo kako se izražavaju oni koji čitaju uglavnom ili isključivo stripove (primjerice, Ivanl ili Tonka), i oni koji čitaju i knjige.


Sinko,
Onoliko koliko si ti sveukupno procita, ja san vec u masi osobnog literarnog fundusa i zaboravija...
Dakle tu malu kolicinicu koju si sazvaka, pa sad drzis trule propovjedi.
Tanka ti je prica.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15619 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/06/2018 : 08:37:16  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Humbert Coe

Usto, bez problema bih nekome posudio svoje cipele, jaknu, što god. Bez straha da će mi se zeznut' glancer.


Tocno. Sve bi i ja to posudio bez problema. Pa i dao , poklonio...
Strip, nikad.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 15/06/2018 : 09:20:31  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Ja otkad znam za sebe uvijek bi me prijatelji/poznanici pogledali kao da sam lud kad bi spomenuo da čitam knjige i stripove.
Em bi dobio pogled, em ''ti čitaš?!?''..kao fuj to. Em ljudi kad spomeneš strip znaju samo za AF i Cagora.
Evo sada zadnje, ove godine draga i ja na Interliberu i sreten ona neku frendicu...i pričaju i ova kaže, čekaj, vi ste ovdje došli samo zbog knjiga i stripova?!
O zemljo otvori se. :(
Draga mi je rekla da sam se očito družio sa krivim ljudima er da ima masu naroda koji čita...


I da, izabirem stripove i čuvam ih kao i sve drugo i nije me sram toga.
Kiosk izdanja uopće ne proučavam nego uzmem što mi prvo padne pod ruku, ali HC, e tu već proskeniram izdanje jer je obično debelo skuplje.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 15/06/2018 10:36:41
Go to Top of Page

Humbert Coe
Average Member

Croatia
590 Posts

Member since 17/02/2005

Posted - 15/06/2018 : 10:57:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Humbert Coe a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Humbert Coe

Usto, bez problema bih nekome posudio svoje cipele, jaknu, što god. Bez straha da će mi se zeznut' glancer.


Tocno. Sve bi i ja to posudio bez problema. Pa i dao , poklonio...
Strip, nikad.



A zašto? Ako bi ti svi prijatelji strip uništili (što mi je teško povjerovati), onda imaš loše prijatelje.

Ako pak samo nemaš povjerenja, možda si ti loš prijatelj.

Ili je nešto treće u pitanju, pokušavam razumjeti.

Humbert Coe
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 15/06/2018 : 11:28:55  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by ivanl

A kad kupujes postole, jer checkiras imaju li buzu...ili kad kupujes jaketu, jel, sta ja znan, sinjas da li su rukavi iste duzine...


Da.


Tako i ja na trafiku pogledan svaki roman koji uzmen u teta. Ili album u striparnici...

Sve OK, samo šta jedno s drugin veze nema.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15619 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/06/2018 : 12:54:13  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Humbert Coe

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Humbert Coe

Usto, bez problema bih nekome posudio svoje cipele, jaknu, što god. Bez straha da će mi se zeznut' glancer.


Tocno. Sve bi i ja to posudio bez problema. Pa i dao , poklonio...
Strip, nikad.



A zašto? Ako bi ti svi prijatelji strip uništili (što mi je teško povjerovati), onda imaš loše prijatelje.

Ako pak samo nemaš povjerenja, možda si ti loš prijatelj.

Ili je nešto treće u pitanju, pokušavam razumjeti.


Zasto bi se tu sto imalo razumjeti?
Kakve veze ima to s prijateljstvom?
Zna se; stripovi se ne posuduju, odavno.
Kao nekoc i LP-i i CD-i...
Ali ajd ako pokusavas razumjeti...
Jer ih niko nece cuvati kao ja. Jednostavno.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 15/06/2018 : 13:03:36  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Ne vidim problem u tome da strip posudim najbližim prijateljima i obitelji. Uvik su ga čuvali, jer znaju da pazim na to i zapravo se osjećam lipo kad znan da san priki koji si baš svaki strip i ne može priuštit, omogućija da ga pročita, i onda lipo diskutiramo o tome.

Naravno, zna se granica i neću opet posudit bilo kome.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 15/06/2018 : 13:07:35  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
@Tonka i IvanI - samo da se ogradim od Valterovog qoutea o vašoj načitanosti, jer ne dijelim s njim to mišljenje. Ta primjedba je provokatorska i degutantna, i ako išta preziren, to su čitalački snobovi koji misle da kad su nešto pročitali, automatski su pametniji od drugih. Ako mene pitaš, prava pamet se stječe kroz život, knjiga ti može samo bit pripomoć, nikako glavni izvor preseravanja.

And like that... he's gone.

Edited by - vice on 15/06/2018 13:07:57
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15619 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/06/2018 : 13:09:17  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
More; krvi, spize, krevet, auto, roba, soldi...
Stripovi ne.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15619 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/06/2018 : 13:14:01  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

@Tonka i IvanI - samo da se ogradim od Valterovog qoutea o vašoj načitanosti, jer ne dijelim s njim to mišljenje. Ta primjedba je provokatorska i degutantna, i ako išta preziren, to su čitalački snobovi koji misle da kad su nešto pročitali, automatski su pametniji od drugih. Ako mene pitaš, prava pamet se stječe kroz život, knjiga ti može samo bit pripomoć, nikako glavni izvor preseravanja.


Citajuci tvoje postove drugo nisam ni promislio, tj. stekao drugi dojam do dobrog impresija od stripofila, alternativca, metalca i bubnjara...👍

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 15/06/2018 : 13:14:53  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by vice

@Tonka i IvanI - samo da se ogradim od Valterovog qoutea o vašoj načitanosti, jer ne dijelim s njim to mišljenje. Ta primjedba je provokatorska i degutantna, i ako išta preziren, to su čitalački snobovi koji misle da kad su nešto pročitali, automatski su pametniji od drugih. Ako mene pitaš, prava pamet se stječe kroz život, knjiga ti može samo bit pripomoć, nikako glavni izvor preseravanja.


Citajuci tvoje postove drugo nisam ni promislio, tj. stekao drugi dojam do dobrog impresija od stripofila, alternativca, metalca i bubnjara...👍



Također. :)

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 15/06/2018 : 13:32:39  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
normala da si čudak kad nećeš platiti turu kolegama jer si kupio zagora za 195 kuna

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14518 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 15/06/2018 : 13:38:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

@Tonka i IvanI - samo da se ogradim od Valterovog qoutea o vašoj načitanosti, jer ne dijelim s njim to mišljenje. Ta primjedba je provokatorska i degutantna, i ako išta preziren, to su čitalački snobovi koji misle da kad su nešto pročitali, automatski su pametniji od drugih. Ako mene pitaš, prava pamet se stječe kroz život, knjiga ti može samo bit pripomoć, nikako glavni izvor preseravanja.


Ja nemam što komentirati, komentar dovoljno govori o tebi, ne zato što " braniš " mene, evo baš gledam koliko imaš postova i tek nedavno smo počeli komunicirati, to jasno govori o " obrani ", nego vidi se da si čovjek na mjestu.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 15/06/2018 : 13:42:13  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by vice

@Tonka i IvanI - samo da se ogradim od Valterovog qoutea o vašoj načitanosti, jer ne dijelim s njim to mišljenje. Ta primjedba je provokatorska i degutantna, i ako išta preziren, to su čitalački snobovi koji misle da kad su nešto pročitali, automatski su pametniji od drugih. Ako mene pitaš, prava pamet se stječe kroz život, knjiga ti može samo bit pripomoć, nikako glavni izvor preseravanja.


Ja nemam što komentirati, komentar dovoljno govori o tebi, ne zato što " braniš " mene, evo baš gledam koliko imaš postova i tek nedavno smo počeli komunicirati, to jasno govori o " obrani ", nego vidi se da si čovjek na mjestu.



Isti dojam i kod mene. Živija! :)

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15619 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/06/2018 : 13:45:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by vice

@Tonka i IvanI - samo da se ogradim od Valterovog qoutea o vašoj načitanosti, jer ne dijelim s njim to mišljenje. Ta primjedba je provokatorska i degutantna, i ako išta preziren, to su čitalački snobovi koji misle da kad su nešto pročitali, automatski su pametniji od drugih. Ako mene pitaš, prava pamet se stječe kroz život, knjiga ti može samo bit pripomoć, nikako glavni izvor preseravanja.


Ja nemam što komentirati, komentar dovoljno govori o tebi, ne zato što " braniš " mene, evo baš gledam koliko imaš postova i tek nedavno smo počeli komunicirati, to jasno govori o " obrani ", nego vidi se da si čovjek na mjestu.


Mislim da sam ti jednom vec rekao;
Nije bitno sto ti se kaze, vec tko ti kaze...tako su stari govorili.
Zna se sto je provokacija. Sad hoces li reagirati ili ne...
Uglavnom, vec provjeren "modus operandi", bez veze sto se mene tice. Jos koji lonac pure pojisti...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000