forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Klasik TEX br. 1 - Tajanstveni totem
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 17

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 25/06/2018 : 01:39:28  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mogorovic

Je li sada bolje!?


Puno!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12589 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 25/06/2018 : 08:17:21  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
@mogorovic - lijep i zanimljiv post, svaka cast

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16878 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 25/06/2018 : 08:17:54  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mali Vuk

Danas sam ga kupio u kvartu.
Izdanje me obradovalo i ugodno iznenadilo.
Htio bih da su nastavili sa Tex extra edicijom koja je prekinuta nakon 6. broja.



Dosta nas je htjelo te najbolje epizode, ali bez previše nade da bi išta od Texa moglo ići, pa je i ovo super
Samo treba kupovati, to je jedina nada i za ostale junake
Mister Noa prije svih
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12589 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 25/06/2018 : 08:24:53  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Da, Tex je dosad isao kod nas na kapaljku (mislim na kiosk izdanje), ali se bogme sad dobro raspistoljio neka ovo ide lagano, a kad Mikija kompletiraju kroz 2-3 godine, u nedostatku jednog junaka na kioscima, mozda nam upravo i Pilot krene

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 25/06/2018 : 08:58:11  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by Mali Vuk

Danas sam ga kupio u kvartu.
Izdanje me obradovalo i ugodno iznenadilo.
Htio bih da su nastavili sa Tex extra edicijom koja je prekinuta nakon 6. broja.



Dosta nas je htjelo te najbolje epizode, ali bez previše nade da bi išta od Texa moglo ići, pa je i ovo super
Samo treba kupovati, to je jedina nada i za ostale junake
Mister Noa prije svih



Svi bi sve, a onda čekaju Interliber da kupe po 5-10 Kn. Kako će onda išta novo i izlaziti?
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 25/06/2018 : 09:15:31  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Osim ovom texu, veselim se Brnija vidjeti na gornjem djelu foruma,šteta što te nije bilo ranije.



Pa dobro par godina i nisam cita Bonelli a i stripove uopce osim Supermana tu i tamo nesto, tako da mi je glupo nesto komentirati a niti malo nisam vezan za to..definitivno cu sudjelovati u ovim raspravama za tex klasik, a tex mi je davno uz pilota bia najdrazi junak..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 25/06/2018 09:16:02
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 25/06/2018 : 09:36:34  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brni

quote:
Originally posted by Tonka24

Osim ovom texu, veselim se Brnija vidjeti na gornjem djelu foruma,šteta što te nije bilo ranije.



Pa dobro par godina i nisam cita Bonelli a i stripove uopce osim Supermana tu i tamo nesto, tako da mi je glupo nesto komentirati a niti malo nisam vezan za to..definitivno cu sudjelovati u ovim raspravama za tex klasik, a tex mi je davno uz pilota bia najdrazi junak..



Par godina te držala sinkopa...
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 25/06/2018 : 09:38:53  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
Ne sjecam se..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2259 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 25/06/2018 : 14:52:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mogorovic
Je li sada bolje!?


Neznam kakav je bio prije prerade, ali ovaj jasan da ne može biti jasniji . Vrlo poučno za kako si rekao "mlađe" čitatelje, u koje ja sigurno NE spadam .
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12589 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 25/06/2018 : 17:16:24  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
@Dalen - možda je bio napisao sve u jednom odlomku, pa je bilo nepregledno. Ovako je super

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

premujanin
Junior Member

Croatia
378 Posts

Member since 01/05/2003

Posted - 25/06/2018 : 19:40:33  Show Profile Show Extended Profile  Send premujanin a Private Message  Reply with Quote
Kupio danas klasik tex. Onako kolekcionarski filing, ok je ta starina do boljih epizoda:) koliko je brojeva tih klasika izašlo u italiji? Draže bi mi bilo da su s extra tutto edicijom krenuli naši...
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12589 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 25/06/2018 : 19:52:35  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by premujanin

koliko je brojeva tih klasika izašlo u italiji?


36 dosad. To bi bilo kod nas 18 klasika.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

premujanin
Junior Member

Croatia
378 Posts

Member since 01/05/2003

Posted - 25/06/2018 : 22:08:19  Show Profile Show Extended Profile  Send premujanin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

[quote]Originally posted by premujanin

koliko je brojeva tih klasika izašlo u italiji?


36 dosad. To bi bilo kod nas 18 klasika.

Malo mi to sve zbrkano... onda ova naslovnica što je na zadnjoj strani romana kao za broj 2 bude za drugi klasik il bude naslovnica iz trećeg klasika a to su kao te dvije spojene?
Nadam se da to opstane i vani i kod nas. Draže bi mi bilo ono tutto serija al ajd..
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12589 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 25/06/2018 : 22:24:25  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Za naš Klasik 2 će ti vjerojatno biti 3.naslovnica od talijanskog Klasika, te na zadnjoj korici našeg Klasika 2 će biti vjerojatno 4.naslovnica od talijanskog Klasika

Klasik 1 (tal. 1 i 2)
Klasik 2 (tal. 3 i 4)
Klasik 3 (tal. 5 i 6)

..i tako redom.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6619 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 25/06/2018 : 22:26:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Kupio sam danas ovog Texa, čak dizajn naslovnice uživo gledajući ne izgleda tako očajno kao gledajući na kompjuteru. Samo mi je žao što je naslovnica drugog broja na poleđini, mislim da bi bilo bolje rješenje da je unutra.
Lijepo obojano a fino i miriše .

loading...
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12589 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 25/06/2018 : 22:31:37  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Lijepo obojano a fino i miriše .


Haha, i ja sam ga odmah pomirisao
Slažem se s tobom, još da je ta naslovnica umetnuta unutra nakon 64.stranice, bilo bi još bolje.
Ali dobro da su je uopće stavili, barem tako na korici.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 25/06/2018 : 23:17:24  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

@Dalen - možda je bio napisao sve u jednom odlomku, pa je bilo nepregledno. Ovako je super



Da, o tome je riječ.
Go to Top of Page

premujanin
Junior Member

Croatia
378 Posts

Member since 01/05/2003

Posted - 25/06/2018 : 23:17:41  Show Profile Show Extended Profile  Send premujanin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Lijepo obojano a fino i miriše .


Haha, i ja sam ga odmah pomirisao
Slažem se s tobom, još da je ta naslovnica umetnuta unutra nakon 64.stranice, bilo bi još bolje.
Ali dobro da su je uopće stavili, barem tako na korici.



Mirisao i ja odmah...haha. A sad mi jasnije to preslagivanje naslovnica pa ajd, samo nek je druga i izada al da je ima.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7044 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 26/06/2018 : 00:12:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Tajanstveni totem, br. 1 - 32 str

Zahvaljujući fantastičnom Strip-Agent Klasik izdanju u boji, došao sam u posjed ovog stripa, iako uopće ne kupujem Texa.

Zanimljivo je pročitati prvi broj Texa uopće i, unatoč kritikama, ova prva kratka epizoda nije toliko loša. Odiše onim starinskim štihom, a ne može se uspoređivati s današnjim stripovima. Samim tim i ocjene su više subjektivne. Ipak sam uzeo u obzir vrijeme kad je priča nastala i činjenicu da je ovo sami početak ovog junaka.

Za crtež idu slične primjedbe kao i za priču. Daleko je to od modernog stripa, ali i prošlo je puno vremena od nastanka ove epizode. Kao i kod Malog rendžera i Gambe, zanimljivo je vidjeti koliko je Galleppini kasnije napredovao.

Ocijenio sam Galepovu naslovnicu u Klasik izdanju, koja kao i cijelo izdanje odiše starinskim štihom.Za izdanje ide čista desetka, a Tex je dobio još jednog čitatelja.

(priča: 7, scenarij: 6, crtež: 6, naslovnica: 8) - 65%

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20734 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 26/06/2018 : 00:40:45  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

Tajanstveni totem, br. 1 - 32 str

Zahvaljujući fantastičnom Strip-Agent Klasik izdanju u boji, došao sam u posjed ovog stripa, iako uopće ne kupujem Texa.


...a Tex je dobio još jednog čitatelja.


kako bi ste tek iznenadio kad bi pročitao nekog novijeg Teksa.
batalio bi Telera Kita istog sekunda.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

MaTex
Average Member



Croatia
567 Posts

Member since 03/01/2008

Posted - 26/06/2018 : 00:43:08  Show Profile Show Extended Profile  Send MaTex a Private Message  Reply with Quote
Odmah saljem dobrodoslicu,Spock.Sad vise nisam toliko protiv ovog izdanja kojeg cu ipak zaobilaziti u sirokom luku.
Go to Top of Page

MaTex
Average Member



Croatia
567 Posts

Member since 03/01/2008

Posted - 26/06/2018 : 00:50:07  Show Profile Show Extended Profile  Send MaTex a Private Message  Reply with Quote
I da se nadovezem na Antu,slobodno se javi za ove novije,rado cu te prosvjetliti,a Anti preporuka za Canaanske rudnike..jos jedna prava prasnjava Boselijanka
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7627 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 26/06/2018 : 01:14:16  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
to sa drugom naslovnicom na poledjini je prvo kod nas uradio onaj izdavac sta je poceo sa djecakom sa divljeg zapada.. bilo bi mozda i bolje da je unutar stripa, jer ce im ta pozadina sluzi za najave drugih izdanja.


i slazem se kad su vec krenuli, da su isli od pocetka sa tutto edicijom texa, cije su naslovne ipak ljepse od redovnih, a i ovaj ludens tex je tutto..kod vc je redovni
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7044 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 26/06/2018 : 07:22:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto
kako bi ste tek iznenadio kad bi pročitao nekog novijeg Teksa.
batalio bi Telera Kita istog sekunda.



Nije da nisam čitao novijeg Texa, dapače jako cijenim Bosellija i način na koji je spasio Zagora. Dao mu je, uz odlične priče i fantastiku, toliko bitan kontinuitet, a tu je Mali rendžer najbolji. Ovaj prvi broj daje i Texu neku vrstu kontinuiteta; vidimo da još nije ni poglavica Navaja, ni rendžer, a nema ni Carsona. Baš me zanima kada se on prvi put pojavljuje.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7044 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 26/06/2018 : 07:27:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by MaTex

Odmah saljem dobrodoslicu,Spock.Sad vise nisam toliko protiv ovog izdanja kojeg cu ipak zaobilaziti u sirokom luku.



Hvala, hvala. Nije da nisam i prije čitao Texa, ali u moru izdanja, morao sam negdje povući crtu. Unatoč svim redukcijama u nabavi novih stripova i dalje nabavljam više nego stignem pročitati.
Za sada ostajem pratiti samo ovo izdanje Texa, pa dokle doguramo.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page
Page: of 17 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000