forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog 166 - Anarhija u Ujedinjenom Kraljevstvu
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

LudensovPotrcko
Average Member

607 Posts

Member since 05/06/2018

Posted - 18/07/2018 : 14:52:56  Show Profile Show Extended Profile  Send LudensovPotrcko a Private Message  Reply with Quote
Scenarij: Gigi Simeoni
Crtež: Giampiero Casertano
Naslovnica: Angelo Stano

Original #339

OCIJENITE STRIP: Anarhija u Ujedinjenom Kraljevstvu


18. 07. u SnK i shop.strip-agent.hr
19. 07. na kisocima

Edited by - solar on 09/08/2018 21:20:39

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 18/07/2018 : 14:57:45  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Recenzija:

http://www.stripovi.com/recenzije/dylan-dog-dd-sr-339-anarhija-u-ujedinjenom-kraljevstvu/1815/
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 18/07/2018 : 15:18:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Vauu!

Vjerojatno moj zadnji Dylan Dog!!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 18/07/2018 : 15:59:29  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Sejo se gnuša Zapada.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 18/07/2018 : 16:05:11  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
dilan je prekrio lice rukama
al je ostao bez bubrega :D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Grabb
Junior Member



340 Posts

Member since 26/03/2018

Posted - 18/07/2018 : 16:18:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Grabb a Private Message  Reply with Quote
Dylan se malo muci dok razmislja...
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12915 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 18/07/2018 : 17:06:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Dobra naslovnica, efektna...
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4603 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 18/07/2018 : 17:37:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
https://www.jergovic.com/subotnja-matineja/sejo-se-malo-muci-dok-razmislja-ili-kako-je-pjesma-postala-stvarnost/

sangue navajo
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/07/2018 : 19:37:28  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
E jbg...troje me preteklo, al isto cu reci; anarhija all over bascarsija...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 18/07/2018 : 20:14:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
a mene asocira na ovaj glazbeni prijedlog, puno urnebesnije od pušenja:

nježnim glasom zvala si me, simeoni simeoni

Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9919 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 18/07/2018 : 20:47:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
Svidja mi se Djoletova recenzija

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/07/2018 : 22:51:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

Vauu!

Vjerojatno moj zadnji Dylan Dog!!


Zasto zadnji?

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 19/07/2018 : 03:25:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Spock

Vauu!

Vjerojatno moj zadnji Dylan Dog!!


Zasto zadnji?



Pa prestao sam kupovati Dylan Doga još prije nekoliko godina, pa čak i rasprodao desetak epizoda iznad broja 300 po originalnoj numeraciji, ali su me ove najave peporoda u serijalu ponukale na ponovni pokušaj. Ostao sam poprilično razočaran, a ne vjerujem da će me ovaj razuvjeriti.

U biti još ću kupit dvodijelnu epizodu "U ime oca" u Extra seriji i to bi bilo to.
Davno je u ovom serijalu već sve rečeno. Tu i tamo Barbatova nešto ubode, ali ne isplati se nervirati.

Dylan Dog je bio inteligentniji strip koji te tjera da se zamisliš, a u usporedbi s ovim novijim nedjelima bolje je čitati Malog rendžera i Klasik Tex!
Tu bar ne očekuješ da ćeš nešto pametno pročitati, nego odmah mozak na pašu.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 19/07/2018 03:30:18
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/07/2018 : 08:04:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Nisi lose ni rekao...
Ali Dylan i na autopilotu, je bolji od ostalih "dugovjecnika" u Bonelliju...
I to dosta bolji.
Ovaj takozvani preporod, meni uopce nije los. Paola je stvarno dobra, slazem se.
Kod mene Dylan uvjek ima sansu.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 19/07/2018 : 09:52:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Ali Dylan i na autopilotu, je bolji od ostalih "dugovjecnika" u Bonelliju...




potpuno krivo
dylan dog, a to govorim kao ekspert, je drugi koji ispada iz lige najboljih, odmah iza mysterea. dylana doga se čita dok si još u formiranju, još ima nečega mladalačkog, ali i nezrelog. onda on rapidno ispadne, jer se radi o infantilnim problemima koji zrelog čovjeka više ne dotiču. dylan dog se bavi mačkima, psima i traži curu, s jedne dosegnute točke gledišta to izgleda smiješno.
Go to Top of Page

stripnik
Average Member

767 Posts

Member since 30/12/2010

Posted - 19/07/2018 : 10:52:43  Show Profile Show Extended Profile  Send stripnik a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by ivanl

Ali Dylan i na autopilotu, je bolji od ostalih "dugovjecnika" u Bonelliju...




potpuno krivo
dylan dog, a to govorim kao ekspert, je drugi koji ispada iz lige najboljih, odmah iza mysterea. dylana doga se čita dok si još u formiranju, još ima nečega mladalačkog, ali i nezrelog. onda on rapidno ispadne, jer se radi o infantilnim problemima koji zrelog čovjeka više ne dotiču. dylan dog se bavi mačkima, psima i traži curu, s jedne dosegnute točke gledišta to izgleda smiješno.



Slažem se sa svim. ALi isto tako mislim da ljudi koji ne čitaju stripove smatraju zrele ljude koji ih čitaju nezrelima. Isto tako kao čitalac ne smatram, generalno, da su Dylanovi funovi nezreli.
Ja od stripa tražim par minuta razonode.I zato mi je format Dylana zapravo savršen. Strip mi je simpatičniji od čitanja knjiga jer traži manje vremena. Ja osobno volim prepoznati dobru priču i pogotovo talentirane crtače, ali niti u stripu tražim Picassa niti poglede Miroslava Krleže na svijet oko sebe.
Jednostavno želim da me odvede nekuda na 15-ak minuta dnevno. Najčešće u djetinjstvo. Može se reći da sam zahvalan strip konzument.
Isto kao i u filmu. Nisam uvijek raspoložen za umjetnički film. Isto kao i kod čitanja knjiga. Nisam uvijek raspoložen za Miroslava Krležu. Često ću izabrati prije Stieg Larssona ili Ludluma od knjiga koje knjiški moljci zovu vrijednim književnim djelima ili vrijednim čitanja.
Hoću reći da je u redu ako netko uživa u Dylanu. Potpuno je OK ako netko odvoji 20-ak minuta dnevno za stripove, i Dylana i Texa i ostale, bez veće ambicije da se bavi stripom kao strip povjesničar umjetnosti.

Edited by - stripnik on 19/07/2018 11:16:41
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 19/07/2018 : 11:21:28  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
dilan dog je i liberal, ludist barem što se telekomunikacija tiče te što je možda najgore antikapitalist u onom najgorem smislu te riječi ( podijelite novac narodu.... koji će ga proz guzicu opet provući i ništa neće imati za 3 mjeseca)

lik je ljenčina na kraju krajeva... onakve likove braća i očevi poštenih djevojaka vilama ganjaju po selu

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 19/07/2018 : 11:42:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
pa ja ni ne govorim da treba zabraniti čitanje ddoga
to što ti tražiš par minuta zabave je savršeno u redu. i ujedno znači da još nisi ozbiljan čovjek. možda nikad nećeš ni biti, ali ni to nije nešto zbog čega ćemo te strijeljati.
također, gore bi bilo da iz ovog sadašnjeg stanja postaneš strip kritičar, maltene fibraš kao ivanl. tu ideš lošijim smjerom tobožnjeg odrastanja, kao macan markos...
gotovo da je jedini ispravan put, glupo je reći, ali moj put. ajde to kao neka smjernica i uzor, ostalo - jok.

nego, prije nekog vremena, tjedan-dva ponovio sam Jezero na nebu. ma užas. teško se uživiti u to djetinje razmišljanje, koje nije čak ni simpatično. nemam pojma, možda bih Jelenka mogao i sad gledati, možda ima nešto neposredno naivno dječje. ovo kad odrasli čovjek svim silama želi ostati dijete, ali ne onako kako to treba biti, u miru, intimno, unutar svog procesa sazrijevanja, nego to podijeliti sa drugima kao kakav program, proglasiti i proklamirati, to je ipak promašaj. ne znam baš da se sa takvim stvarima možeš zabaviti, stripnik, jer sve stvari s tezom odmah oneraspolože.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/07/2018 : 13:40:54  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

pa ja ni ne govorim da treba zabraniti čitanje ddoga
to što ti tražiš par minuta zabave je savršeno u redu. i ujedno znači da još nisi ozbiljan čovjek. možda nikad nećeš ni biti, ali ni to nije nešto zbog čega ćemo te strijeljati.
također, gore bi bilo da iz ovog sadašnjeg stanja postaneš strip kritičar, maltene fibraš kao ivanl. tu ideš lošijim smjerom tobožnjeg odrastanja, kao macan markos...
gotovo da je jedini ispravan put, glupo je reći, ali moj put. ajde to kao neka smjernica i uzor, ostalo - jok.

nego, prije nekog vremena, tjedan-dva ponovio sam Jezero na nebu. ma užas. teško se uživiti u to djetinje razmišljanje, koje nije čak ni simpatično. nemam pojma, možda bih Jelenka mogao i sad gledati, možda ima nešto neposredno naivno dječje. ovo kad odrasli čovjek svim silama želi ostati dijete, ali ne onako kako to treba biti, u miru, intimno, unutar svog procesa sazrijevanja, nego to podijeliti sa drugima kao kakav program, proglasiti i proklamirati, to je ipak promašaj. ne znam baš da se sa takvim stvarima možeš zabaviti, stripnik, jer sve stvari s tezom odmah oneraspolože.


Je tebi. Ne meni.
"Fibras", apsolutno.
Dylan sa svojim univerzalnim stavovima kojih se drzi "ka pijan plota", upravo zato i vrijedi.
Bolji od svih ostalih ispraznih, vec videnih tema i radnja, ostalih dugovjecnih Bonellijevaca. O njihovoj "tvornici" pricam, ne o ostalom strip svijetu.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 19/07/2018 : 13:58:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
univerzalni dylanov stav: nađem staru sliku i počinju reminiscencije. postajem ivan galeb, slavenski negativno a nisam ni slaven, nego pederčić u londonu. držim se ka pijan plota tog pekmeza i naplatim kolko, bit će sto funti dnevno plus troškovi istim takvim nedoraslim nedojebanim curetkima u blue jeansu. onda se sklanjam u svoju sobu i lijepo mi je kao u grobu. vani hrvati ulaze u finale svjetskog prvenstva i pola milijuna je u kolektivnom ludilu sa genima kamenim, a ja se držim ka pijan plota svojih sranja, my precious košmara i sanjam o šiparicama u blue jeansu koje mi ne mogu zamijeniti mamu

Go to Top of Page

edvin
Senior Member

Croatia
1277 Posts

Member since 06/10/2002

Posted - 19/07/2018 : 14:26:58  Show Profile Show Extended Profile  Send edvin a Private Message  Reply with Quote
PUNK's NOt Dead?

"How long, not long, 'cause what you reap is what you sow!"
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7268 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 19/07/2018 : 15:09:43  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Kupljen danas na trogirskom kiosku.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16872 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 19/07/2018 : 15:27:42  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

univerzalni dylanov stav: nađem staru sliku i počinju reminiscencije. postajem ivan galeb, slavenski negativno a nisam ni slaven, nego pederčić u londonu. držim se ka pijan plota tog pekmeza i naplatim kolko, bit će sto funti dnevno plus troškovi istim takvim nedoraslim nedojebanim curetkima u blue jeansu. onda se sklanjam u svoju sobu i lijepo mi je kao u grobu. vani hrvati ulaze u finale svjetskog prvenstva i pola milijuna je u kolektivnom ludilu sa genima kamenim, a ja se držim ka pijan plota svojih sranja, my precious košmara i sanjam o šiparicama u blue jeansu koje mi ne mogu zamijeniti mamu





Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12915 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 19/07/2018 : 17:32:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

dilan dog je i liberal, ludist barem što se telekomunikacija tiče te što je možda najgore antikapitalist u onom najgorem smislu te riječi ( podijelite novac narodu.... koji će ga proz guzicu opet provući i ništa neće imati za 3 mjeseca)

lik je ljenčina na kraju krajeva... onakve likove braća i očevi poštenih djevojaka vilama ganjaju po selu



Ne pamtim da si emocionalnije predstavio nekog junaka?
Go to Top of Page

Lucy Liu
Average Member



Croatia
692 Posts

Member since 14/09/2007

Posted - 19/07/2018 : 18:05:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Lucy Liu an AOL message  Send Lucy Liu an ICQ Message  Send Lucy Liu a Yahoo! Message  Send Lucy Liu a Private Message  Reply with Quote
Priča je dobra ali sve ostalo... Dylan se ponaša out of character, inspektor Carpenter mi je potpuno nesimpatičan a Rania pomalo bezlična. Ćemo vidjet što dalje...

My username was a mistake.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2145 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 19/07/2018 : 18:52:51  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

univerzalni dylanov stav: nađem staru sliku i počinju reminiscencije. postajem ivan galeb, slavenski negativno a nisam ni slaven, nego pederčić u londonu. držim se ka pijan plota tog pekmeza i naplatim kolko, bit će sto funti dnevno plus troškovi istim takvim nedoraslim nedojebanim curetkima u blue jeansu. onda se sklanjam u svoju sobu i lijepo mi je kao u grobu. vani hrvati ulaze u finale svjetskog prvenstva i pola milijuna je u kolektivnom ludilu sa genima kamenim, a ja se držim ka pijan plota svojih sranja, my precious košmara i sanjam o šiparicama u blue jeansu koje mi ne mogu zamijeniti mamu





Ma ovo je baš glupo. Dylan Dog rješava slučajeve i spašava živote- U svojoj dugoj karijeri je riješio hrpu slučajeva i spasio masu života. Doduše, ima i slučajeva koje nije riješio ali tako je to u životu. To što uz njegovo osnovno zanimanje strip obrađuje nek njegove probleme i sumnje, ne čine ga ništa lošijim. Lošijim ga čini hrpa dosadnih epizoda koja nikako da me oduševe, ili barem zabave kao one prve.
Zamjerati čovjeku koji je spasio cijelu policijsku stanicu od masakra i koji je usto Englez da nije izvadio šal i slavio drugo mjesto je... čudno? Jadno?
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000