forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Jel' Batman jači od Zagora ?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 20/07/2018 : 20:56:48  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Ono što vrijedi od Batman je Miller. Od ostalog nešto malo je na razini bonellija, a većina daleko ispod. Batman - Kult je vjerovatno najgori strip koji sam pročitao.



Dobar je Miller ali meni se on ne moze mjeriti sa Grant Morrisonom, od novijih dobrih pisaca tu su jos Scott Snyder pa i Tom King, sto se tice Kulta to je meni jedan od najbrutalnijih Batmana, i jedan od najboljih Starlinovih stripova..

Uglavnom tamo negdi od No Man's Landa (1999) Bonelli je miljama iza Batmana..

Medutim sigurno da se kod Bonelli stripova da naci masu vrhunskih stripova, ali meni su jos vridniji ovi na kojima covik moze odmoriti mozak, evo citam ovaj Tex Klasik i uzivam..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 20/07/2018 21:03:47
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 20/07/2018 : 21:08:00  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brni


Uglavnom tamo negdi od No Man's Landa (1999) Bonelli je miljama iza Batmana..


Ma Batman je vec sredinom osamdesetih, nakon Velike krize svijetova, najkasnije tad postao kvalitetniji od Bonellija.
Naravno, Zagor je izuzetak, bio je i ostao kvalitetniji od Batmana. Od ostalih stripova takodje.
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 20/07/2018 : 21:11:33  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by brni


Uglavnom tamo negdi od No Man's Landa (1999) Bonelli je miljama iza Batmana..


Ma Batman je vec sredinom osamdesetih, nakon Velike krize svijetova, najkasnije tad postao kvalitetniji od Bonellija.
Naravno, Zagor je izuzetak, bio je i ostao kvalitetniji od Batmana. Od ostalih stripova takodje.



Sta nije Zagor bonelijevska verzija Batmana?

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 20/07/2018 : 21:16:42  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Ne kenjaj, brni. Zagor je vise od stripa, jedinstveno i neponovljivo remek-djelo. Volim Batmana (nesto manje od Supija), ima odlicnih prica, mada ne tako dobrih kao neki drugi americki junaci. Uglavnom, Batman jeste ispred Bonellija, kvalitetno gledano.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18406 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 20/07/2018 : 21:17:22  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Citljiv je Betmen..zasto ne..
Ali meni je bonelli bio i ostao cisti uzitak..
I kad je prica sranje ima nade da spasi crtez...bar v vecini slucajeva.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 20/07/2018 21:18:13
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 20/07/2018 : 21:18:26  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Ne kenjaj, brni. Zagor je vise od stripa, jedinstveno i neponovljivo remek-djelo.



ok ok uvjerio si me, i sto bi reka Tonka spusti tu sjekiru..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 20/07/2018 : 21:33:50  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Batman nije bolji od Bonellija generalno.
Magični vjetar, Ken, Julija, Lilith, Skriveno lice, Shangai devil, sve je to puno bolje od Batmana. Od ostale superherojštine pogotovo.
Meni su iako naivni, MrNo i Tex bolji od Batmana jer imaju neki dobar šmek. Pogotovo Mr.No.
Marti i Dylan su isto OK.
Nathana nisan puno čita, ali prva tri giganta su mi odlična.
Zagor mi nije ni kad san bija dite bija nešto posebno drag a sad mi je totalno nečitljiv.



Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 20/07/2018 : 21:54:39  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Batman nije bolji od Bonellija generalno.
Magični vjetar, Ken, Julija, Lilith, Skriveno lice, Shangai devil, sve je to puno bolje od Batmana.



Bonelli nije ni blizu generalno, i nista sta si nabroja nije ni blizu Morrisonovom Batmanu, a di ces ici tako daleko pa reci da je to puno bolje od Batmana, sad druga je stvar ako nisi cita..

Da bi prica o Batmanu generalno moras procitati hrpu Batmana iz razlicitih era, a ode je vecina forumasa citala samo Millera i mozda Leoba, a ti stripovi su svjetlosnim godinama ispred Bonellija, i daleko su od najboljih Batmana..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 20/07/2018 22:03:31
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 20/07/2018 : 21:57:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Batman nije bolji od Bonellija generalno.
Magični vjetar, Ken, Julija, Lilith, Skriveno lice, Shangai devil, sve je to puno bolje od Batmana. Od ostale superherojštine pogotovo.
Meni su iako naivni, MrNo i Tex bolji od Batmana jer imaju neki dobar šmek. Pogotovo Mr.No.
Marti i Dylan su isto OK.
Nathana nisan puno čita, ali prva tri giganta su mi odlična.
Zagor mi nije ni kad san bija dite bija nešto posebno drag a sad mi je totalno nečitljiv.




Potpis.

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 20/07/2018 : 21:58:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Ja sam se u ovaj forum malo više uključio tek prije koju godinu, no dobio sam dojam da se pola foruma sastoji upravo od rasprava je li batman bolji od bonellija

(zato me čudi da Obi koji je tu skoro 15 godina danas postavlja to pitanje)


I nisam ga postavio. Tema je na početku bila nešto posve drugo. A odgovori su otišli u jednom neplaniranom smjeru (ljudi vide ono što hoće, ne ono što jest). Pa sam onda promjenio početnu temu i uskladio sa odgovorima. A sada ću još jednom.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 20/07/2018 22:01:00
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 20/07/2018 : 22:02:55  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Sta je bila tema? Zasto si pobrisao?
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 20/07/2018 : 22:05:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Trebas biti jaci. Mogao (i trebao!) si ostaviti svoj prvobitni post, a ovo mozda samo kasnije dodati. No, je kaj je.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 20/07/2018 : 22:08:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Sta je bila tema? Zasto si pobrisao?


Ne sjećam se više, bilo je to davno. No, poslužit će i ova tema, što da ne. Neka je samo o stripovima, nekako stripovi gube primat na ovom forumu kao da smo sve rekli. I novih članova sa novim idejama je sve manje. Imam dojam da je podforum sport aktualniji od podforuma stripovi. Nisam ni ja bez krivice da ne bude zabune.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 20/07/2018 : 22:15:21  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Pdf sport je samo trenutnuo zivnuo, prije svega zbog SP, sada se stvari opet normalizuju.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6872 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 20/07/2018 : 22:18:54  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Ovaj topik, koji ima pomalo besmisleno pitanje u nazivu, dobar je povod da javno ispričam priču koju sam do sada par puta u životu pričao:

Kad bejah sasvim mali, oko 3-4 godine starosti, neki stari časopisi od komšija dođoše do mene. U jednom od njih (još nije tačno utvrđeno koji, ja tvrdim da nije ČIK) bio je Betmen na dve strane u koloru. Pošto su susedi imali više povezanih brojeva tih starih časopisa, tada sam imao uvid u više strana stripa.

Kad sam drugu iz komšijske familije (5 god. bio stariji) saopštio da mi se mnogo sviđa taj strip Betmen, on mi je rekao kako poseduje kompletne stripove sa ovim junakom i kako će mi ih doneti.

Kratko sam oduševljeno iščekivao da mi donese te stripove, a onda je usledilo razočaranje.

Doneo mi je nekoliko stripova o Zagoru.

Kad sam mu rekao da to nije to, on mi je odgovorio "Kako nije? Vidiš da ima isti znak na grudima, crnu pticu sa žutom pozadinom?"

Nisam se ubeđivao s njim - kako jedan trogodišnjak da ubedi nekog ko je već krenuo u drugi osnovne?

Umesto toga sam uzeo ponuđene stripove - i to je bio moj prvi susret sa Zagorom. Dopalo mi se umereno, ne baš kao Betmen, ali sam u tom ranom predškolskom periodu uz Politikin zabavnik i Mikijev zabavnik i almanah, priključio i Zagora i još po neki ZS/LMS naslov stripovima koje čitam.

Ipak, ponovni susret sa Betmenom desio se u Eks almanahu br. 71 u epizodi Polu zao - Čovek dva lica. Sreća - strip koji me je tada oduševio (par meseci pre polaska u osnovnu školu) i junak koga nisam zaboravio. Posle toga sam ga čitao u Eksu, redovno, a nabavio i par ranije izašlih epizoda.

Zagora sam redovno pratio negde do kraja osnovne škole, a onda sam rasprodao kolekciju Zagora i Bleka, jer me nisu više interesovali.

Betmena nikada nisam prestajao da čitam i kupujem, sem kad nisam mogao doći do njega.

Eto, atipičan slučaj, da je nekom pravi junak iz detinjstva Betmen, a ne Zagor, na ovim našim prostorima.

Bez ulaženja u detalje oko pitanja u naslovu.

EDIT: Naslov se menja, ali mi je od početka bilo jasno da ga ne treba shvatati ozbiljno.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 20/07/2018 : 22:19:24  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Otvori opet tu temu u novom topicu, sta god da je, moze samo biti pozitivno u ovom trenutku. Samo da nije politika, sve ostalo je ok.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6872 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 20/07/2018 : 22:22:22  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 20/07/2018 : 22:25:39  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
Samo bi jos tija spomenuti jos jedan razlog zasto je Batman ali i superherojstina opcenito iznad Bonellija, a to je kontinuitet, jer Batmana jednostavno ne mozes suditi po dva tri stripa, kada pravo udjes u njegov svijet i pratis krnologiju, vidis kako lik napreduje kroz godine, kako se pisci nadovezuju jedan na drugoga, nadogradjuju lika i obogacuju svijet, scenarij i crtez napreduju iz godine u godinu i postaju kompleksniji..Bonelli koliko god razumijem tu nostalgiju vecina serijala ko da je stala u vremenu, ono milimetarski pomaci, recimo Mr. No je otisa unazad, taj mi je junak bia puno bolji recimo u 70-tima nego u 90-tima, vjerovatno je to razlog zasto se je i ugasia..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 20/07/2018 22:27:25
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2120 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 20/07/2018 : 22:30:20  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Meni je Batman bolji jer sav taj svijet izgrađen oko njega mi je fora.
Lažni New York sa svim manama, a izostavljanjem positive mi je nekako donijelo meni simpa atmosferu, uz zbilja maštovite protivnike.
Malo mi ide na živce taj njegov govor tjela ko da ide na posao koji ne voli, ali eto takav je moj životni put pa nemam puno izbora.
Fali nekog crnog humora osim kod Jokera, koji je valjda njegov alter ego.
Mislim da bi se tu dalo još natrpat svega i svačega.

Bonelli sam nekaj pokušavao, ali osim prisjećanja na djetinjstvo nije mi bio napet i zanimljiv.
Možda da Dylana napadnem, on mi se nekako najviše dopada, čak sam i film ponovo pogledao na tv-u.


samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 20/07/2018 : 22:31:53  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
Koliko sam skuzia Dampyr je na tom tragu, nisam cita puno prica ali ovo sta sam cita na njegovom topicu lik se jako dobro razvija..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 20/07/2018 22:32:13
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 20/07/2018 : 22:40:56  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brni

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Batman nije bolji od Bonellija generalno.
Magični vjetar, Ken, Julija, Lilith, Skriveno lice, Shangai devil, sve je to puno bolje od Batmana.



Bonelli nije ni blizu generalno, i nista sta si nabroja nije ni blizu Morrisonovom Batmanu, a di ces ici tako daleko pa reci da je to puno bolje od Batmana, sad druga je stvar ako nisi cita..

Da bi prica o Batmanu generalno moras procitati hrpu Batmana iz razlicitih era, a ode je vecina forumasa citala samo Millera i mozda Leoba, a ti stripovi su svjetlosnim godinama ispred Bonellija, i daleko su od najboljih Batmana..


Ne mogu se složit. Ja nisan Bonellijevac, ali samo Ken je nedostižan za bilo šta od superherojštine.
On topic:
Batman je jači od Zagora jer je Zagor obični ušljo, i još vuče za sobon onu osobu sa posebnin potrebama.
Tex Batmana riješi jednon rukon. MrNo ga isto riješi bez problema kad je trizan.


Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 20/07/2018 23:02:35
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7268 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 20/07/2018 : 23:02:13  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Iako mi je Morrisonov Black Glove run teška glupost, ostalo je rasturija, a čak i u Black Gloveu i RIP-u vidi se njegov scenarisitčki talent, lik jednostavno rastura dijaloge. Snyder i Sale su mi pak favoriti. King ga je usra s ovim vinčanjem, jedino šta je dobro je War of Jokes and Riddles.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 20/07/2018 : 23:03:40  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Iako mi je Morrisonov Black Glove run teška glupost, ostalo je rasturija, a čak i u Black Gloveu i RIP-u vidi se njegov scenarisitčki talent, lik jednostavno rastura dijaloge. Snyder i Sale su mi pak favoriti. King ga je usra s ovim vinčanjem, jedino šta je dobro je War of Jokes and Riddles.



E sad mi je dotur vice jos drazi..



EDIT.: Mislia sam da si Bonelli nostalgicar ka NESVRSTANI, ali sad vidim da pratis Batmana, slazem se King je zasra sa vjencanjem..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"

Edited by - brni on 20/07/2018 23:09:34
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 20/07/2018 : 23:08:21  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brni

quote:
Originally posted by vice

Iako mi je Morrisonov Black Glove run teška glupost, ostalo je rasturija, a čak i u Black Gloveu i RIP-u vidi se njegov scenarisitčki talent, lik jednostavno rastura dijaloge. Snyder i Sale su mi pak favoriti. King ga je usra s ovim vinčanjem, jedino šta je dobro je War of Jokes and Riddles.



E sad mi je dotur vice jos drazi..




Osin ovoga šta je izašlo kod nas, šta bi tribalo pročitat?

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 20/07/2018 : 23:14:12  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
Batman Kronologija sto Brni spominje unekoliko navrata nije losa ali u većem slucaju ništa posebna. Ima mali broj epizoda koje mogu da se izdvoje... Razlika između Bonelli junaka i DC/Marvel junaka je u tome sto sbe junaci idu u periode po ritmu razvijanja lika i radnje, većina zapadnjačkih stripova se razvijala uzvodno s političkim stanjem u Americi. Kada je bio hladni rat junaci su se borili protiv Sovjeta, kada je počela borba sa terorizmom junaci su se borili s teroristima, kada je došlo nova doma i new age sranja na šta se klincurija danas lozi junaci su postali liberalni, pusivusi LGBTQ podrzavacki marketing stripovi. Dobri primjeri daju Wenders Women s LGBTQ zastavom povodom Orlando masakra ili sve veći uticaj Social justice warriors kulture u stripovima zapada, najbolji primjer je Marvel i njihov pristup novijem G.I. Joe serijalu (debela meksička lezba s mišićima - koji kurac), i tako dalje. E treba spominjati medijsku pompu za svaki usrani superherojski film koji manje vise kurcu ne valja a onda tu dolazi i nazor segacenje sa raznim edicijama i glupim paralelnim svijetovima sa izlikom autorovog dodavanja junakovom svijetu - rezultat je novi Captain Marvel. Bonelli junaci su daleko bolji a sam Zagor je prije tih mainstream junaka dopreo do faze ozbiljnog stripa, Batman je tada još nosio žute gaćice preko hlača. Kada bi samo sbe poradio na crtežu i aranžmanu tabli bio bi daleko bolji od marketinških stripova sa zapada. Koliko su mange bolje od USA stripova ne treba ni da spominjem...
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000