forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dampyr, Tex Classic, Tex Color...Slovenija
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

big joco
Senior Member



Slovenia
1711 Posts

Member since 27/05/2003

Posted - 24/07/2018 : 22:19:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit big joco's Homepage  Send big joco a Private Message  Reply with Quote
U kioscima 3dva, u Sloveniji neče prodavati nova Strip Agent izdanja plus Zagor Zlatni klasik. Znači nema Dampyrja, Tex Color, Tex Clasik i Zagor Zlatni klasik. Odluka je donešena zbog mnogih strip izdanja, a prodaja je slaba. Stripove imaju u kioscima Delo prodaja. Koliko znam Ludensove stripove i Strip Agent nema više ni u striparnicama.
Ali ruku na srce, omladina više ne razume hrvatski, stripovi iz 60tih nisu ni nama zanimljivi, tako da su u Slo kupci stripova stari 45+...a ni mi nečemo viječno...

https://www.youtube.com/watch?v=BMkRRvEoVoM

zlatko900
Average Member

930 Posts

Member since 28/01/2012

Posted - 24/07/2018 : 23:18:51  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatko900 a Private Message  Reply with Quote
Nije to samo u Slo...slično je i u Hr... Mlađe generacije koje vidiš sa stripom u rukama mogli bi se na prste nabrojati,a ona izdanja iz Juge za koje starija generacija danas daje popriličnu lovu-mislim da će završiti na otpadu kao stari papir kad nestane te starije generacije...za otprilike 20-30 godina...
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18382 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 25/07/2018 : 02:25:31  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by big joco

U kioscima 3dva, u Sloveniji neče prodavati nova Strip Agent izdanja plus Zagor Zlatni klasik. Znači nema Dampyrja, Tex Color, Tex Clasik i Zagor Zlatni klasik. Odluka je donešena zbog mnogih strip izdanja, a prodaja je slaba. Stripove imaju u kioscima Delo prodaja. Koliko znam Ludensove stripove i Strip Agent nema više ni u striparnicama.
Ali ruku na srce, omladina više ne razume hrvatski, stripovi iz 60tih nisu ni nama zanimljivi, tako da su u Slo kupci stripova stari 45+...a ni mi nečemo viječno...


znao sam to..gnjavio sam vec prodavacice...nista...potrazit Delo prodaja..ima tih kioska podosta..bar u ljubljani...
Nemojte tako crno..ko zna sta ce za 20 godina bit..ne samo sa stripovima i nasim kolekcijama...
Mislim da kod Buha ima tih stripova...i knjige se lose prodaju..i novine pa jos uvjek izlaze...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 25/07/2018 02:30:53
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17661 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 25/07/2018 : 07:19:33  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
a kakva je omladina sa srpskim :D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12198 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 25/07/2018 : 07:32:27  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by big joco

U kioscima 3dva, u Sloveniji neče prodavati nova Strip Agent izdanja plus Zagor Zlatni klasik. Znači nema Dampyrja, Tex Color, Tex Clasik i Zagor Zlatni klasik. Odluka je donešena zbog mnogih strip izdanja, a prodaja je slaba. Stripove imaju u kioscima Delo prodaja. Koliko znam Ludensove stripove i Strip Agent nema više ni u striparnicama.
Ali ruku na srce, omladina više ne razume hrvatski, stripovi iz 60tih nisu ni nama zanimljivi, tako da su u Slo kupci stripova stari 45+...a ni mi nečemo viječno...



da, živa istina. Isto se dešava i sa muzikom. Nema više toliko Hrvatske muzike na radiju ili po kafičima kako je to nekada bilo u vrijeme Magazina, Danijela, Grašo, Novi Fosili, Giboni, Kalember, Stavros, Severina....tada su mi išli več na kurac jer nisi mogao uči u neku diskoteku a da se ne svira ovo, ili da neko od njih ne nastupa ali sada su odjedanput nestali kao snijeg,.... izgleda nema više nostalgije.
Za par godina kada se sredi situacija u Turskoj, Grčkoj, Egiptu,...i turisti če letjeti tamo a u Hrvatsku če iči samo oni paušalisti po kampovima ili ljudi kao što sam ja, koji skokne na more da se okupa....najviše če se to poznati turizmu na otocima tipa Hvar, Korčula, Brač,....dok če se uz granicu (Istra, Kvarner) još uvijek nači nekog slovenca
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12198 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 25/07/2018 : 07:34:19  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

a kakva je omladina sa srpskim :D



da li misliš da oni znaju razliku haha!!!!
Jednako loše kao sa Hrvatskim ako ne i lošije....gledaj predhodni post u vezi sa muzikom,...ne sluša se više Ceca, Mile Kitić, Luna, Joksimović,....ne navija se za Zvezdu ili Partizan,....prošla nostalgija.....
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18382 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 25/07/2018 : 09:20:46  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Ma u razredima mojih klinaca u Novom mestu 80% dijece razume hrvatski bez problema..sve je stvar zainteresiranosti....kod nas se slusa radio aktual sa 70% hrvatske glasbe..glefao se hrt2 nogometno prvenstvo..
A Grcija i ostale zemlje juznije sumljam da ce bit Slovencima tako aktualne ko Hrvatska...
Ma jezik..blizina rata..migranti..ja prognoziram da ce i danasnja dijeca koja ljetuju danas u Hrvatskoj vodit svoju dijecu opet ma Jadran..evo 27 godina odkad smo nove drzave 60% bar Slovenca ljetuje u Hrvatskoj
A klinci i nesvesno nauce jezik.
Jedino da su bas trube za ucit jezike..a onda jim ne ide ni engleski kojeg trebaju u grciji..maroku...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 25/07/2018 09:28:32
Go to Top of Page

big joco
Senior Member



Slovenia
1711 Posts

Member since 27/05/2003

Posted - 25/07/2018 : 09:44:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit big joco's Homepage  Send big joco a Private Message  Reply with Quote
moj sin 15 godina nezna ni riječ srpko-hrvatski...a tekuče govori engleski i njemački...a bolje je tako...neče on tražit posao za 300 € nego za 3000:)

https://www.youtube.com/watch?v=BMkRRvEoVoM
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16364 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 25/07/2018 : 09:56:12  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by big joco

moj sin 15 godina nezna ni riječ srpko-hrvatski...a tekuče govori engleski i njemački...a bolje je tako...neče on tražit posao za 300 € nego za 3000:)


Kakve to ima veze s traženjem posla? Jezike treba učiti i zbog drugih stvari, čak i ako ti nikad ne zatrebaju. Evo za šta će meni sad slovenački, a sticajem okolnosti sam ga učio na fakultetu?

Edited by - delboj on 25/07/2018 11:00:48
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17661 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 25/07/2018 : 10:37:14  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by big joco

moj sin 15 godina nezna ni riječ srpko-hrvatski...a tekuče govori engleski i njemački...a bolje je tako...neče on tražit posao za 300 € nego za 3000:)



ovo je logička pogreška prelaska u drugi red
nema veze ni sa čim

a moje pitanje za srpski je bila šala zbog one izjave govori bre srpski da te ceo svet razume

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 25/07/2018 : 11:04:13  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by big joco

moj sin 15 godina nezna ni riječ srpko-hrvatski...a tekuče govori engleski i njemački...a bolje je tako...neče on tražit posao za 300 € nego za 3000:)



Kakvo kompleksaštvo...
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18382 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 25/07/2018 : 11:06:32  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by big joco

moj sin 15 godina nezna ni riječ srpko-hrvatski...a tekuče govori engleski i njemački...a bolje je tako...neče on tražit posao za 300 € nego za 3000:)


koja big glupost...ajde preberi sto si napisao pa se zamisli...jadan sin sa takvom tatom zakompleksanim..i bolje mu je da ide od kuce..
A i izjavio si veliku laz...u Velenju je populacija 60% bar ljudi sa republika ex juge pa se bojim da ti sin ucio kod kuce ili nije imao nijednog prijatelja u skoli.
.laprdanje..Trbovlje..Velenje..Zagorje si ti poznate enklave gdje je slovenski jezik u manjini...prvo promisli pa bubni laz..
Sin mi igra nogomet i iz klubova tih gradova su svi klinci na ic....a i pricaju pi njihovo skoro svi...7

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 25/07/2018 11:18:17
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3999 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 25/07/2018 : 11:10:35  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by big joco

moj sin 15 godina nezna ni riječ srpko-hrvatski...a tekuče govori engleski i njemački...a bolje je tako...neče on tražit posao za 300 € nego za 3000:)


Bolje je znat manje jezika nego više ???? Bože izjave
Ne znam, mogao bi slušat muziku sa ovih prostora, mogao bi čitat knjige naših pisaca, mogao bi pričat s ljudima kad dođe na more...
Ah da, nitko ga neće pitat stihove Olivera ili Čorbe na razgovoru za posao od 3000 eura...
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12198 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 25/07/2018 : 11:23:53  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Ma u razredima mojih klinaca u Novom mestu 80% dijece razume hrvatski bez problema..sve je stvar zainteresiranosti....kod nas se slusa radio aktual sa 70% hrvatske glasbe..glefao se hrt2 nogometno prvenstvo..
A Grcija i ostale zemlje juznije sumljam da ce bit Slovencima tako aktualne ko Hrvatska...
Ma jezik..blizina rata..migranti..ja prognoziram da ce i danasnja dijeca koja ljetuju danas u Hrvatskoj vodit svoju dijecu opet ma Jadran..evo 27 godina odkad smo nove drzave 60% bar Slovenca ljetuje u Hrvatskoj
A klinci i nesvesno nauce jezik.
Jedino da su bas trube za ucit jezike..a onda jim ne ide ni engleski kojeg trebaju u grciji..maroku...




možda je u Novom Mestu drukčije jer ste dosta blizu sa granicom, isto tako u Bjeloj Krajini govori se neki čudni dialekt da ne znaš da li oni pričaju slovenski ili hrvatski ali ja sam mislio na ove veče gradove tipa Maribor, Celje, Murska Sobota, Ljubljana, Slovenj Gradec (Velenje i Jesenice su druga priča haha),....i kafiče, diskoteke u tim gradovima.
Istina je za ono što si rekao za radio Aktual, ali to ne važi za sve radijske postaje. Nisi spomenuo radio Veseljak npr....ali ja ti pričam o radijskim postajama, lokalnim npr Fantasy gdje se prije par godina vrtjela hrvatska muzika često, a sada skoro nikada ili tamo gdje slušatelji zovu na radio pa da im ispune neku muzičku želju, rijedko tko zove i zaželi si neku Hrvatsku muziku, a prije su non stop vrtjeli danijelu i slično....
A to u vezi sa HRT 2, koliko znam kod nas je bio blokiran (najprije samo utakmica a onda i Zabivaka, studio itd...) a da bude sve još i gore, sa 16.8.2018 uzet če u HTV 1 (nama koji imamo analognu kabelsku a ne digitalnu...a HTV 2 su mi uzeli prije godinu dana,...).

Ispada ko da se ovo radi nacrtno, nekakav bojkot ili šta?

A za Grčku griješiš, ljudi su čak počeli dole kupovati zemlju, nepremičnine (oni koji imaju novca) i bave se nekim biznisom npr....isto kao prije 20 godina dok su kupovali u Hrvatskoj, sada odlaze u Grčku, a što se tiče Turske, tu je prilika stolječa!!! Turska lira strmo pada i za jedan euro možeš dobiti mislim da oko 5,7 turske lire, a prije si dobio oko 3, znači sve duplo jeftinije, cijene se raspolovile pa tko ima novca viška predlažem mu ulaganje u Tursku, tuje još Portugal, Španjolska,...ovo sve su isto tako divne zemlje za provoditi odmor a Hrvatska je poskupjela,....a još oko nje su ostali se probudili pa su počeli razvijati turizam npr Crna Gora (ovo je više za one sa puno novca ili maturante -Budva npr... vidi se i po tom ešto su nekada maturanti išli u Makarsku a sada idu u Budvu i to njih par tisuča...), Albanija isto tako počela ulagati novac u turizam, čeka se još Makedonija, a ne znam šta se trenutačno događa sa Bugarskom i Rumunjskom ali prije par godina dosta ljudi je i tamo ljetovalo.
baš sam jučer saznao od jednog poznanika da su neki njegovi poznanici kupili plantažu Arašida (ili tako nešto) u Senegalu.
Znači nismo više u 20 stolječu pa da moraš iči u Hrvatsku da bi se bavio oljkama npr,...ljudi danas idu po svijetu, kupe neko zemljište jer je jeftino i bave se nekim poslom. Prije godinu dana sam čuo za nekog slovenca koji se u Kambođi bavi pčelarenjem, čak je uvozio kranjsku pčelicu....treba imati otvorene oči i iči za trgom, Hrvatska polako postaje passe, dobro za onako iči na vikend ili na kupanje ali za ulaganje nije isplativo. A za iči na kupanje ne treba ti poznavanje jezika....dosta je da znaš nekoliko rečenica:

"Šime, koliko košta" (to za Dalmaciju)
"Hrvoje, a gdje je plaža" (to za Istru)
"Ante,može li se ovdje parkirati" to za Kvarner
"Jura, a gdje ti je vinograd" to za Zagorce
"Domagoj, kako najbrže do Srbije" to za Slavoniju


i to je to....
Go to Top of Page

magnus
Junior Member



Slovenia
340 Posts

Member since 22/08/2004

Posted - 25/07/2018 : 11:29:44  Show Profile Show Extended Profile  Send magnus a Private Message  Reply with Quote
Kod mene u Mariboru moze se nabaviti u vecim trgovackim centrima (Interspar; E Leclerc, Mercator), Tex Clasik i Dampyr Specijal,
a Zagor Zlatni klasik, Tex Color, i Maxi Dampyr jos nemaju.

Today's readers are tomorrow's leaders
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18382 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 25/07/2018 : 12:01:34  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Vrijeme ce pokazat..pa cete za 20 godina..teller je bio u pravu...i ne prvi put..
Nadam se samo da cu bit na forumu da vam nabijem komplekse...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 25/07/2018 12:02:00
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12198 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 25/07/2018 : 12:14:11  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Vrijeme ce pokazat..pa cete za 20 godina..teller je bio u pravu...i ne prvi put..
Nadam se samo da cu bit na forumu da vam nabijem komplekse...



za 20 godina če se broj svega prepoloviti (stripovskih izdanja, naklade, forumaša, postova, topika,...) čitatelji koji čitaju stripove su u manjini, strip polako ali nezadržno izumire,....ja samo čekam, da ču ga umjesto na kiosku, vidjeti u muzeju...

isto to se dogodilo sa fliperima. Gdje još imaju flipere? Imaju ih u muzeju u Budimpešti.....ugasile su se skoro sve firme koje su radile flipere, mislim da trenutačno radi samo jedna firma a i ona radi samo za kolekcionare a ne za igraone, kafiče,...ljudi danas igraju fliper na mobilnom telefonu, tako če možda i stripove čitat.....sve više idemo u virtualni svijet, a pojavom travel chanela neče ljudi ni putovat nego če po tv-u gledat more pa neče ništa potrošiti, neče ih sunce opeči, neče se gužvati na plaži, stajati u kolonama, tražiti parking,....u biti neče ni imati svojih automobila, jer sve ide u nekakav "car sharing" i elektrifikaciju koja ima domet 200 km sa baterijom pa nečeš ni moči s njim na more.....

tako če to biti za 20 godina....
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12198 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 25/07/2018 : 12:15:47  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
ali budite bez brige, ja ču još uvijek biti tu haha!
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3999 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 25/07/2018 : 12:56:58  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro
A za iči na kupanje ne treba ti poznavanje jezika....dosta je da znaš nekoliko rečenica:

"Šime, koliko košta" (to za Dalmaciju)
"Hrvoje, a gdje je plaža" (to za Istru)
"Ante,može li se ovdje parkirati" to za Kvarner
"Jura, a gdje ti je vinograd" to za Zagorce
"Domagoj, kako najbrže do Srbije" to za Slavoniju


i to je to....


Pa valjda bi klinac od 15 godina želio pričati s lokalnim klinkama, a ne se brinuti o parkingu ????
Valjda mu je u interesu uparkirat nešto drugo osim auta...
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15679 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/07/2018 : 13:44:01  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by teller

Vrijeme ce pokazat..pa cete za 20 godina..teller je bio u pravu...i ne prvi put..
Nadam se samo da cu bit na forumu da vam nabijem komplekse...



za 20 godina če se broj svega prepoloviti (stripovskih izdanja, naklade, forumaša, postova, topika,...) čitatelji koji čitaju stripove su u manjini, strip polako ali nezadržno izumire,....ja samo čekam, da ču ga umjesto na kiosku, vidjeti u muzeju...

isto to se dogodilo sa fliperima. Gdje još imaju flipere? Imaju ih u muzeju u Budimpešti.....ugasile su se skoro sve firme koje su radile flipere, mislim da trenutačno radi samo jedna firma a i ona radi samo za kolekcionare a ne za igraone, kafiče,...ljudi danas igraju fliper na mobilnom telefonu, tako če možda i stripove čitat.....sve više idemo u virtualni svijet, a pojavom travel chanela neče ljudi ni putovat nego če po tv-u gledat more pa neče ništa potrošiti, neče ih sunce opeči, neče se gužvati na plaži, stajati u kolonama, tražiti parking,....u biti neče ni imati svojih automobila, jer sve ide u nekakav "car sharing" i elektrifikaciju koja ima domet 200 km sa baterijom pa nečeš ni moči s njim na more.....

tako če to biti za 20 godina....


Nikako ne bi usporedio flipere i stripove. Ovi prvi su relikt proslosti, a ovi potinji vid unjetnosti. A unjetnost se ipak ne gasi tek tako. Iako omladina ne cita vise onoliko,(ni upola), stripova kao prije, ipak ih zabimaju. Fliperi,(gdje si ih samo nasao usporediti), su stvarno izumrli. Evo, pokusavam se sjetiti u Splitu, imali ijedan...i ne mogu. Vjerovatno ne postoje vise. A bili su mi zanimljivi, nema sto...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

magnus
Junior Member



Slovenia
340 Posts

Member since 22/08/2004

Posted - 25/07/2018 : 13:53:08  Show Profile Show Extended Profile  Send magnus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by teller

Vrijeme ce pokazat..pa cete za 20 godina..teller je bio u pravu...i ne prvi put..
Nadam se samo da cu bit na forumu da vam nabijem komplekse...



za 20 godina če se broj svega prepoloviti (stripovskih izdanja, naklade, forumaša, postova, topika,...) čitatelji koji čitaju stripove su u manjini, strip polako ali nezadržno izumire,....ja samo čekam, da ču ga umjesto na kiosku, vidjeti u muzeju...

isto to se dogodilo sa fliperima. Gdje još imaju flipere? Imaju ih u muzeju u Budimpešti.....ugasile su se skoro sve firme koje su radile flipere, mislim da trenutačno radi samo jedna firma a i ona radi samo za kolekcionare a ne za igraone, kafiče,...ljudi danas igraju fliper na mobilnom telefonu, tako če možda i stripove čitat.....sve više idemo u virtualni svijet, a pojavom travel chanela neče ljudi ni putovat nego če po tv-u gledat more pa neče ništa potrošiti, neče ih sunce opeči, neče se gužvati na plaži, stajati u kolonama, tražiti parking,....u biti neče ni imati svojih automobila, jer sve ide u nekakav "car sharing" i elektrifikaciju koja ima domet 200 km sa baterijom pa nečeš ni moči s njim na more.....

tako če to biti za 20 godina....


isto se mislilo, da ce tako biti sa vinilnim plocama...srecom, to se nije dogodilo. Danas se opet traze i cijena im je visa nego prije

Today's readers are tomorrow's leaders
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15679 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/07/2018 : 14:01:50  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by big joco

U kioscima 3dva, u Sloveniji neče prodavati nova Strip Agent izdanja plus Zagor Zlatni klasik. Znači nema Dampyrja, Tex Color, Tex Clasik i Zagor Zlatni klasik. Odluka je donešena zbog mnogih strip izdanja, a prodaja je slaba. Stripove imaju u kioscima Delo prodaja. Koliko znam Ludensove stripove i Strip Agent nema više ni u striparnicama.
Ali ruku na srce, omladina više ne razume hrvatski, stripovi iz 60tih nisu ni nama zanimljivi, tako da su u Slo kupci stripova stari 45+...a ni mi nečemo viječno...



da, živa istina. Isto se dešava i sa muzikom. Nema više toliko Hrvatske muzike na radiju ili po kafičima kako je to nekada bilo u vrijeme Magazina, Danijela, Grašo, Novi Fosili, Giboni, Kalember, Stavros, Severina....tada su mi išli več na kurac jer nisi mogao uči u neku diskoteku a da se ne svira ovo, ili da neko od njih ne nastupa ali sada su odjedanput nestali kao snijeg,.... izgleda nema više nostalgije.
Za par godina kada se sredi situacija u Turskoj, Grčkoj, Egiptu,...i turisti če letjeti tamo a u Hrvatsku če iči samo oni paušalisti po kampovima ili ljudi kao što sam ja, koji skokne na more da se okupa....najviše če se to poznati turizmu na otocima tipa Hvar, Korčula, Brač,....dok če se uz granicu (Istra, Kvarner) još uvijek nači nekog slovenca


Ta projekcija turista u Hrvatskoj za blizu ili dalnju buducnost ti je totalno kriva. Mada bi ja volio da si u pravu, jer mi na kurac idu vise sve te mase bezumnih turista, koji se vrte unaokolo kao muve bez glave.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15679 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/07/2018 : 14:06:47  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by big joco

moj sin 15 godina nezna ni riječ srpko-hrvatski...a tekuče govori engleski i njemački...a bolje je tako...neče on tražit posao za 300 € nego za 3000:)


Cuj koliko jezika govoris toliko vrijedis. Meni se cini da ti je malom lakse naucit susjedni jezik negoli recimo njemacki. Engleski ,eto "moramo" svi znati, sta ces... a ja stvarno mislim da sporazumjevanje slovenac-hrvat nije nesto posebno komplicirano.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16364 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 25/07/2018 : 14:09:56  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

u biti neče ni imati svojih automobila, jer sve ide u nekakav "car sharing" i elektrifikaciju koja ima domet 200 km sa baterijom pa nečeš ni moči s njim na more.....


Pa Japanci su izgleda pronašli isplativ način za izdvajanje litijuma iz morske vode, tako da bi mogla da se zadovolji potražnja za baterijama za automobile većeg kapaciteta i da se nastavi njihov razvoj

quote:
Originally posted by 1Euro

ne navija se za Zvezdu ili Partizan,....prošla nostalgija.....


To je stvar kućnog vaspitanja, ako je otac navijao za Zvezdu logično je da će vaspitati svog sina da navija za Zvezdu.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12198 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 25/07/2018 : 16:06:33  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by big joco

moj sin 15 godina nezna ni riječ srpko-hrvatski...a tekuče govori engleski i njemački...a bolje je tako...neče on tražit posao za 300 € nego za 3000:)


Cuj koliko jezika govoris toliko vrijedis. Meni se cini da ti je malom lakse naucit susjedni jezik negoli recimo njemacki. Engleski ,eto "moramo" svi znati, sta ces... a ja stvarno mislim da sporazumjevanje slovenac-hrvat nije nesto posebno komplicirano.



pa njemački je isto tako susjedni jezik....graničimo sa Austrijom a oni pričaju njemački...mislim da danas djeca u školi ionako uče dva strana jezika (engleski a onda njemački ili italijanski, ovisno od škole i geografske lege), kada sam ja išao u školu mi smo učili srbo-hrvatski u 5 razredu.... a engleski od 5-8 razreda.
Danas ljudi u Sloveniji razmišljaju ovako:

"idem na sjever da radim"
"idem na jug da se zabavim"

Znači korisnije im je da nauče njemački ako idu u Njemačku ili Austriju raditi, jer če tamo živjeti i raditi....a za 7-14 dana odmora u Hrvatskoj npr im ne treba da ga uče....ja sam ga naučio u stripovima, mogli bi ga i oni kada bi čitali stripove, slušali muziku, gledali tv,....ali toga je sve manje.
A pošto ni u Hrvatskoj nitko se ne uči slovenski jezik, naša dva naroda stvarno su osuđena na komunikaciju na engleskom jeziku....naša generacija još ne ali ovim mlađima Hrvatski jezik zvuči isto ko češki, slovački, ukrajinski, ruski,...ono razumiju po neku riječ koja je slična našoj (iako možda ima drukčiji pomen), sjetio sam se sada situacije kada sam bio na bazenu i jedan češki otac viče svom sinu "nafukaj blazinku" ja ga ono mrko pogledam, kada shvatim da mu poručuje neka naduva blazinu...hehe.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18382 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 25/07/2018 : 16:53:44  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Ma..ja ipak mislim da prosjecno inteligentnom slovenskom klincu taj hrvatski nebi trebao predstavljat nikakav problem...onaj ko ima probblem naucit hrvatski imat ce problem i sa njemackim..engleskim jezikom...
Nije problem jezik kod stripova na hrvatskom...Miki Miska je bila na slovenskom pa neznam ako nije ugasena ili se mizerno prodaje...klinci ne citaju vise nista..ni na slovenskom kako bi na kao stranom jeziku...
A Slovenija je tako multikulturna zemlja da jedan klinac u prolazu nauci jezik bivsih nasih naroda...evo kod nas neki trgovci vec pricaju bosanski ili neke slicne jezike..
Ako nisi gluh ili potpuno blentav naucis hrvatski u prolazu....nije bas nuzno znat te jezike ali je dobrodoslo...vise znas..vise vredis i lakse funkcioniras u prostoru i vremenu.


CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 25/07/2018 17:01:08
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000