forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 111 - Preživjeli
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Dwayne_Looney
Advanced Member



6562 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 26/08/2018 : 11:16:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Neću da razvijam neke rasprave ali ovo je prvi put da vidim riječ "osupnut" u nekom pozitivnom kontekstu, bar koliko mogu zaključiti iz ove slike.
Za mene je dosad "osupnut" bio izraz neugodnog, neočekivanog iznenađenja. Ali, eto, valjda baš "čovjek uči dok je živ" iako ja nikad neću reći da sam osupnut jer je moja momčad pobijedila, jer sam dobio na kladionici i slično. Zapravo je neću nikad ni reći u slučaju neugodnog, neočekivanog iznenađenja. Ta je riječ valjda samo za literaturu.

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 26/08/2018 11:19:26
Go to Top of Page

night
Senior Member



Serbia
1307 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 26/08/2018 : 18:40:28  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message  Reply with Quote
Po meni - lošiji su albumi u ovim integralu Preživjeli nego ovi od pre. Aldebaran je vrh, ali posle toga ide lagan pad. Nekako mi je sve to toliko izvestaceno, ponegde blesne sjajan momenat ali nisam zadovoljan.

Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 27/08/2018 : 14:59:45  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
uh,koliko ja uživam u ovim Leovim stripovima - završih sad treći album,i napraviću maulu pazu - ne bih li što više prolongirao uživnjciju.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 27/08/2018 : 15:07:39  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Meni su sva tri prethodna odlična, ali da, Aldebaran je naj, meni najviše zato što je još sve misterizono i nije objašnjeno.
Ovog još nisam čitao.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 27/08/2018 15:07:56
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2614 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 08/09/2018 : 15:35:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Preživjeli su mi najzabavniji od 4 dosadašnja ciklusa i pročitao sam integral rekordno brzo.
Leov crtež me i dalje povremeno živcira, ali priča je pitka i ima duh pulp SF-a. Volim te priče koje suočavaju različite vrste, na različitom nivou tehnologije i stavljaju ih u različite oblike suradnje i antagonizma (vidi Brinove dvije Uplift trilogije i poebno roman Brightness Reef u kojem 6 različitih vrsta doseljava na isti planet) . Leo nije bio pretjerano ambiciozan i alieni mu često izgledaju i ponašaju se kao prerušeni ljudi, ali ipak uspjeva postiči taj osječaj začudnosti vrijedan čitanja.
Preporuka za čitanje i jedva čekam finale.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 30/09/2018 : 19:24:26  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
U prvom ciklusu Svetova Aldebarana,to jest u Aldebaranu,pominje se međuplanetarni brod "Tycho Braha" koji je nestao na svom putu ka ovom planetu,sa sve posadom i kolonizatorima.U Preživelima saznajemo da je brod imao čudnu nesreću i da se počeo raspadati,ali zahvaljujući brzoj intervenciji jednog od pilota,deo "Tycho Braha",odnosno jedna letelica je odvojena od matičnog broda,i zaputila se ka najbližoj nastanjenoj planeti;nažalost,pomenuti pilot je ostao bez hrane i vode,i nije bio u hibernaciji,a put je trebao da potraje barem 6 meseci.
I tako 6 muškaraca i 6 žena se bude na nepoznatom planetu.Ljudi različitih karaktera,sposobnosti,shvatanja života će se naći u ekstremnim uslovime borbe za život.U okruženju neobične i jako opasne flore i faune,ali i brojnih civilizacija,od kojih su neke ratoborne i agresivne.Niko i ne razmišlja da li će zauvek ostati na ovoj čudnoj planeti,već se živi dan za dan.

Ako vam se sviđaju Aldebaran/Betelgez/Antares,svideće vam se i Preživeli - Leova mašta radi svašta!
Ubacuje tu Brazilac i zaljubljivanje,prijateljstvo,izdaju,zavist,seks...tako da imamo sjajnu avanturu u SF okruženju sa socijalnim elementima - veliki je plus što nemamo prdstavu u kom će smeru otići priča,ko će poginuti,a ko se smuvati...

Ima scenario tu i tamo poneki minus;u četvrtoj epizodi (to mi je najveća falinka) mi je zasmetala činjenica da su i ostatak ekipe (pored Manon,Aleksa i Đamile) doživela vremenski skok od 93 godine.Odnosno,nije mi se svideo način na koji je Leo objasnio datu situaciju.

U svakom slučaju, petarda za Preživele i nestrpljivo se čeka završni (nadam se) ciklus čiji je prvi album izašao u maju ove godine;valjda Leo neće "baciti kašiku" dok se ne završi,sa obzirom da ima 74 banke;a još bi bolje (da ne kažem pouzdanije) bilo kad bi Povratak na Aldebaran odradio u tri epizode.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 30/09/2018 : 22:39:06  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
meni je ovaj serijal Svetova Aldebarana inače prezabavan;i uopšte mi je Leo sjajan autor - pre svega kao scenarista;nije loš ni crtač,malo su mu face ukočene,ali zato odlično crta sise i razne čudne životinje.

Nadam se da će DW ispratiti nastavke Kenije (Namibija i Amazonija),a siguran sam da će se lako naći izdavač za Kentaurusa koji crta Janjetov i koji je visoko ocenjen;on bi trebao da se završi naredne godine (pet albuma pretpostavljam) pa bi se mogao naći u nekoj od Kolorki objavljenoj u 2020-oj.

Za oko mi je zapao i Mermaid project,pa se nadam da ćemo i to videti jednog dana u Srb/Hrv produkciji.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11582 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 30/09/2018 : 22:50:21  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Čitao sam prva dva albuma ovoga Centaurusa. Sve misliš nešto će se dogoditi kad ono ništa.
Razvukli brate.

Mermaid Project prvi album koliko se sjećam osrednji.

Have mercy

Edited by - izivko on 30/09/2018 22:54:09
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 30/09/2018 : 22:57:08  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Čitao sam prva dva albuma ovoga Centaurusa. Sve misliš nešto će se dogoditi kad ono ništa.
Razvukli brate.

Mermaid Project prvi album koliko se sjećam osrednji.


možda kreće prava akcija u trojci??

a kod MP ono pravo u drugom albumu?

u svakom slučaju,ako pročitaš ostale albume ova dva serijala,javljaj dojmove.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 30/09/2018 22:57:30
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 01/10/2018 : 00:24:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Ja se nadam da će Marko i Daleke Zemlje (Terres Lointaines) jednom da objavi od Lea. Nije dobro ko Aldebaran ciklus, ali je dosta bolje od Kenije i Namibije. Vidi se da tu scenario nije radio sam, već sa Rodolpheom, kontam otud i kvalitet nije na nivou ostalih mu dela.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 02/10/2018 : 21:46:38  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

Ja se nadam da će Marko i Daleke Zemlje (Terres Lointaines) jednom da objavi od Lea. Nije dobro ko Aldebaran ciklus, ali je dosta bolje od Kenije i Namibije. Vidi se da tu scenario nije radio sam, već sa Rodolpheom, kontam otud i kvalitet nije na nivou ostalih mu dela.


čitao si Daleke zemlje - meni deluje da taj serijal,kao i njegov nastavak,Ultime Frontiere,lošiji od ovoga što sam ja nabrojao - podosta lošije;a i Ikarov crtež mi je mnjah.

I otkud to potcenjivanje Kenije?Slažem se da nije klasa Aldebarana,ali i dalje je to jako,jako dobar serijal.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 02/10/2018 : 22:19:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Red Marquis

Ja se nadam da će Marko i Daleke Zemlje (Terres Lointaines) jednom da objavi od Lea. Nije dobro ko Aldebaran ciklus, ali je dosta bolje od Kenije i Namibije. Vidi se da tu scenario nije radio sam, već sa Rodolpheom, kontam otud i kvalitet nije na nivou ostalih mu dela.


čitao si Daleke zemlje - meni deluje da taj serijal,kao i njegov nastavak,Ultime Frontiere,lošiji od ovoga što sam ja nabrojao - podosta lošije;a i Ikarov crtež mi je mnjah.

I otkud to potcenjivanje Kenije?Slažem se da nije klasa Aldebarana,ali i dalje je to jako,jako dobar serijal.


Pusti ti šta ti se čini, veruj dobro je iako je Ikarov crtež meni jedva podnošljiv.
A Kenija sama po sebi i nije loša, ali Namibija je već dosta tanja. Što ne znači da je ne bi pazario kad bi se neko setio da je i objavi na ovim prostorima. I kad je ispod svog nivoa, Leo je iznad većine.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 02/10/2018 : 22:47:57  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ma verujem ti;što kažeš,Leo kad i nije na visini,valja kolko 'oćeš.

nego,kao što napisah:Namibiju i Amazoniju bi trebali da urade po difoltu Darkvuđani (kad se jednog lepog dana vrate francuskom stripu);Kentaurus cenim da je zicer,pre svega zbog Janjetova,ali bih voleo da ga uradi Fibra,jer će zveknuti integral;serbski izdavači bi to razvukli jednoalbumno,pa bih već nakon keca počeo da palom kandilo ispred ikone Svetog Nikole da se ubrza ritam na barem jedan album/godišnje.

I Projekat Sirena smatram da ima dore šanse da dobije mesto u Kolorci jednog dana.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 02/10/2018 : 23:26:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto


nego,kao što napisah:Namibiju i Amazoniju bi trebali da urade po difoltu Darkvuđani (kad se jednog lepog dana vrate francuskom stripu)


Divim se tvom entuzijazmu da će se DW ikad vratiti novijoj BD produkciji. Ja sam mnogo skeptičniji po tom pitanju...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/11/2018 : 15:47:48  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
sad prelistah Spliterov katalog za jesen/zimu i videh da će Povratak na Aldebaran ići u tri albuma - sjajnoooo!!!

quote:
Originally posted by anto

i nestrpljivo se čeka završni (nadam se) ciklus čiji je prvi album izašao u maju ove godine;valjda Leo neće "baciti kašiku" dok se ne završi,sa obzirom da ima 74 banke;a još bi bolje (da ne kažem pouzdanije) bilo kad bi Povratak na Aldebaran odradio u tri epizode.


proročki,nema šta!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 24/11/2018 15:48:55
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 04/12/2018 : 11:03:42  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ernie Pike

Leo nije bio pretjerano ambiciozan i alieni mu često izgledaju i ponašaju se kao prerušeni ljudi, ali ipak uspjeva postiči taj osječaj začudnosti vrijedan čitanja.
Preporuka za čitanje i jedva čekam finale.


I meni se čini da pomalo nestaje inspiracije kad su nova stvorenja u pitanju, ali šta se ovoga dijela da alieni preljudski izgledaju tiče možda je mantrisa namjerno slične vrste dovela na planetu.
Meni je ovo i dalje zabavno. Ima minusa ali opet ima nešto šta te tira da čitaš dalje.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 15/01/2019 : 16:47:09  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Kome se dosad sviđao Leov sf ciklus svidjet će se i Preživjeli.
Je malo crtež drven a i tekst je drven ali imaju ovi stripovi neki šarm.
Ko voli Sf obavezno čitati a ostali po volji

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 17/09/2019 : 22:20:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Već dugo vremena nisam pročitao niti jedan strip pa sam ovaj vikend konačno odlučio riješiti ovu knjižurinu.
Uživao sam od prve do zadnje strane i to je to. Sretan ko’ dječarac nakon pročitanog zabavnog sf štiva:)
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 18/09/2019 : 19:34:05  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Strip je OK i samo to, po meni najslabiji iz Aldebaran serijala.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
6984 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 17/04/2020 : 23:05:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kerempir

Zanimljivo, meni su baš Preživjeli zanimljiviji prvo zbog one međusobne dinamike preživjelih kao i njihovog odnosa prema preživljavanju, ostvarivanju kontakta sa drugim bićima, posljedično i njihove različite sudbine, same kvantne anomalije...


Moram započeti od komentara svog kolege po struci, a očito i po afinitetu prema SF stripovima. Slažem se do u riječ s Kerempirom, Preživjeli su mi zanimljiviji i zabavniji od Anataresa dok su Aldebaran i Betelgeuse ipak malo iznad.

Da, ovdje nema neke posebne flore i faune koja su bila obilježje prva 3 integrala, ali kad si već toliko uvučen u Leov svijet onda uvijek nađeš nešto novo što te privlači. Ovdje je to, u prvom redu kao što Kerempir reče, dinamika preživljavanja posade. Izrazito zanimljiva i zarazna radnja u kojoj te kvantne anomalije, odnosno vremenski skokovi imaju glavnu riječ. Zatim zgodno ubacivanje drugih izvanzemaljskih vrsta i način na koji su došli na ovaj planet. I svakako, povratak Mantrise koja je ipak obilježje cijelog serijala-
Leo opet ne može bez karizmatčne djevojke, ovaj put to je zgodna Manon i bit će zanimljivo vidjeti taj njeni susret i odnos s Kim u posljednjem integralu.


quote:
Originally posted by anto

@diskać
nisi u pravu,izvini što ti ovako kažem - Preživeli je u rangu Antaresa;a lako moguće da se Džeriju čam i malo više dopadnu.


U pravu si Anto...


9.3/10
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 18/04/2020 : 10:01:24  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
nisam ni sumnjao :)

nego,sad pošto si navučen na Lea,toplo ti preporučujem Keniju;kod nje je situacija malo pipavija - mnogi su je ispljuvali,mnogi nahvalili,a ja ti sa sigurnošću mogu reći da ti koji su je napljuvali jedu "pite",a tebije toplo preporučujem;ona je neka light verzija svetova Aldebarana,u smislu kvaliteta,ali jako jako dobar SF sa šmekom stripova Marti Misterije (ne znam sad da li voliš ovog junaka).

Tako da ti savetujem da ga obavezno nabaviš,a pogotovu što se može naći za bagatelnu cenu - u mekom uezu se prodavao za 30-ak kuna u dinarskoj protivvrednosti;bukvalno za dž.

Dalje,za mesečak dana Vuk izbacuje Kentaura,Lea,Rodolfa i Janjetova,pa ni to nemoj zaobići;a kao šlag na tortu,dolazi nam treći,završni album Povratka na Aldebaran,za koji verujem da će i Markos izbaciti vrlo brzo u integralnom izdanju - Lea nikad dosta!!!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

_Luka
New Member

Serbia
222 Posts

Member since 17/11/2019

Posted - 18/04/2020 : 10:17:47  Show Profile Show Extended Profile  Send _Luka a Private Message  Reply with Quote
Meni je Kenija bila super, uhvatio sam je prošle godine na onoj rasprodaji.
Sad sam uzeo Aldebarana, nadam se uskoro da ću uzeti i ostalo od Lea što je izašlo :)
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 18/04/2020 : 10:43:24  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by _Luka

Meni je Kenija bila super, uhvatio sam je prošle godine na onoj rasprodaji.
Sad sam uzeo Aldebarana, nadam se uskoro da ću uzeti i ostalo od Lea što je izašlo :)


moj čovek

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 19/04/2020 : 08:39:09  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

nisam ni sumnjao :)

nego,sad pošto si navučen na Lea,toplo ti preporučujem Keniju;kod nje je situacija malo pipavija - mnogi su je ispljuvali,mnogi nahvalili,a ja ti sa sigurnošću mogu reći da ti koji su je napljuvali jedu "pite",a tebije toplo preporučujem;ona je neka light verzija svetova Aldebarana,u smislu kvaliteta,ali jako jako dobar SF sa šmekom stripova Marti Misterije (ne znam sad da li voliš ovog junaka).

Tako da ti savetujem da ga obavezno nabaviš,a pogotovu što se može naći za bagatelnu cenu - u mekom uezu se prodavao za 30-ak kuna u dinarskoj protivvrednosti;bukvalno za dž.

Dalje,za mesečak dana Vuk izbacuje Kentaura,Lea,Rodolfa i Janjetova,pa ni to nemoj zaobići;a kao šlag na tortu,dolazi nam treći,završni album Povratka na Aldebaran,za koji verujem da će i Markos izbaciti vrlo brzo u integralnom izdanju - Lea nikad dosta!!!!



Ide integral sa svih 5 ili?
I Vuk=Komiko jel ?
Mogao bi to uzet, kad budem mogao.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 19/04/2020 : 09:37:41  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
da,Vuk Marković,urednik Komika;a i vlasnik.

ići će u dve knjige.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000