forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 Pajine aukcije
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 05/10/2018 : 17:13:40  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Nažalost, velika zamjerka za postavljene aukcije. Znam da ih je puno, ali ostaviti 3-4 sekunde vremena između pojedinih predmeta je potpuni promašaj s obzirom na ponudu. Nekad je to bilo sasvim lijepo postavljano, i još po nekoliko dana bi trajalo, čak i manje predmeta nego danas.

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 05/10/2018 : 20:28:11  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
15 dana nije dovoljno za staviti ponudu?ili bidas zadnju sekundu pa ne uspijes sve uvatiti?!

GALLIENO FERRI
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 05/10/2018 : 20:43:12  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by markotamara

15 dana nije dovoljno za staviti ponudu?ili bidas zadnju sekundu pa ne uspijes sve uvatiti?!



Aj' ne mudruj. Svi smo takvi.
Meni je Pajo jedan od dražih trgovaca, samo ovo je prebrzo za ovoliko predmeta.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 05/10/2018 : 20:50:03  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
mene bas to nervira po nekoliko sekundi između

ako izgubiš jednu onda sigurno uzimaš...

tako sam jednom bidao 10 misleći osvojiću pola kao i uvijek ono 9
ode 500 kunića :D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

edvin
Senior Member

Croatia
1276 Posts

Member since 06/10/2002

Posted - 05/10/2018 : 21:21:31  Show Profile Show Extended Profile  Send edvin a Private Message  Reply with Quote
sistem je takav da dozvoljava zadnje sekunde, za razliku od nekih drugih gdje je sistem da se produžava aukcija nakon bida za pola minute. tada nema previše smisla čekati 15 dana zadnju sekundu da daš ponudu.

"How long, not long, 'cause what you reap is what you sow!"
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 05/10/2018 : 21:39:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
U ovih 12 godina koliko kupujem stripove na ovoj strinici (uklj. ovih par pod svojim nikom), znam za samo jednog jedinog kolegu koji ponudu nikada nije ostavio stariju od 8 sekundi pred kraj aukcije.
Bar’ ga ja nikada nisam susreo unutar 9, a kamoli 10 sekundi.
I. T., zvani snajperista iz zasjede.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 05/10/2018 : 21:41:42  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
To "zabijanje" u zadnjoj sekundi je i razlog šta baš ne koristim aukcije, barem ne za popularne naslove. Jednostavno mi se ne da živcirat.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 05/10/2018 : 22:19:31  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
A sad zamisli da si, recimo, bidao nekoliko dana ranije 15 stripova i stavio 50 kn kao maksimalnu ponudu za svaki. I onda dođeš na kraj aukcija i vidiš da si osvojio sve stripove s 49 kn po stripu, što će reći da bi platio ceh od 735 kn jer ti netko namjerno nabida kunu prije maksimalne.

Edited by - wolf on 05/10/2018 22:21:08
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 05/10/2018 : 22:47:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wolf

A sad zamisli da si, recimo, bidao nekoliko dana ranije 15 stripova i stavio 50 kn kao maksimalnu ponudu za svaki. I onda dođeš na kraj aukcija i vidiš da si osvojio sve stripove s 49 kn po stripu, što će reći da bi platio ceh od 735 kn jer ti netko namjerno nabida kunu prije maksimalne.


Ako, onda bi osvojio maksimalno njih 14, ne svih 15 jer kod prvoga taj “netko” mora “opipati” tvoju maksimalnu ostavljenu ponudu pa bi je sigurno prešišao i osvojio sam taj jedan strip za 51.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 05/10/2018 : 23:22:42  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wolf

A sad zamisli da si, recimo, bidao nekoliko dana ranije 15 stripova i stavio 50 kn kao maksimalnu ponudu za svaki. I onda dođeš na kraj aukcija i vidiš da si osvojio sve stripove s 49 kn po stripu, što će reći da bi platio ceh od 735 kn jer ti netko namjerno nabida kunu prije maksimalne.


Pa zar nisi bio spreman platiti 50 kuna po stripu kad si već ostavio takvu ponudu?
I zašto se žališ što bi platio po 49 kuna i osvojio stripove?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 05/10/2018 : 23:45:04  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dukidule

quote:
Originally posted by wolf

A sad zamisli da si, recimo, bidao nekoliko dana ranije 15 stripova i stavio 50 kn kao maksimalnu ponudu za svaki. I onda dođeš na kraj aukcija i vidiš da si osvojio sve stripove s 49 kn po stripu, što će reći da bi platio ceh od 735 kn jer ti netko namjerno nabida kunu prije maksimalne.


Ako, onda bi osvojio maksimalno njih 14, ne svih 15 jer kod prvoga taj “netko” mora “opipati” tvoju maksimalnu ostavljenu ponudu pa bi je sigurno prešišao i osvojio sam taj jedan strip za 51.


E, da, prvo ide napipavanje.
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 05/10/2018 : 23:47:19  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by wolf

A sad zamisli da si, recimo, bidao nekoliko dana ranije 15 stripova i stavio 50 kn kao maksimalnu ponudu za svaki. I onda dođeš na kraj aukcija i vidiš da si osvojio sve stripove s 49 kn po stripu, što će reći da bi platio ceh od 735 kn jer ti netko namjerno nabida kunu prije maksimalne.


Pa zar nisi bio spreman platiti 50 kuna po stripu kad si već ostavio takvu ponudu?
I zašto se žališ što bi platio po 49 kuna i osvojio stripove?



E, moj jaki, ti kao da nemaš pojma što se događa po aukcijama. Svašta se zaleglo u zadnje vrijeme.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 06/10/2018 : 00:11:06  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wolf

quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by wolf

A sad zamisli da si, recimo, bidao nekoliko dana ranije 15 stripova i stavio 50 kn kao maksimalnu ponudu za svaki. I onda dođeš na kraj aukcija i vidiš da si osvojio sve stripove s 49 kn po stripu, što će reći da bi platio ceh od 735 kn jer ti netko namjerno nabida kunu prije maksimalne.


Pa zar nisi bio spreman platiti 50 kuna po stripu kad si već ostavio takvu ponudu?
I zašto se žališ što bi platio po 49 kuna i osvojio stripove?



E, moj jaki, ti kao da nemaš pojma što se događa po aukcijama. Svašta se zaleglo u zadnje vrijeme.



Dakle govorimo o tolikoj malicioznosti? Kakvih sve frikova ima, da ne povjeruješ...

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 06/10/2018 : 00:31:27  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wolf

E, moj jaki, ti kao da nemaš pojma što se događa po aukcijama. Svašta se zaleglo u zadnje vrijeme.


nemam pojma.
ako primjetiš da neko nabidava cijenu uvijek istom prodavaču onda lipo više ne kupuješ u njega.
ne znam koji bi drugi slučaj moga biti?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 06/10/2018 : 00:40:12  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

quote:
Originally posted by wolf

quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by wolf

A sad zamisli da si, recimo, bidao nekoliko dana ranije 15 stripova i stavio 50 kn kao maksimalnu ponudu za svaki. I onda dođeš na kraj aukcija i vidiš da si osvojio sve stripove s 49 kn po stripu, što će reći da bi platio ceh od 735 kn jer ti netko namjerno nabida kunu prije maksimalne.


Pa zar nisi bio spreman platiti 50 kuna po stripu kad si već ostavio takvu ponudu?
I zašto se žališ što bi platio po 49 kuna i osvojio stripove?



E, moj jaki, ti kao da nemaš pojma što se događa po aukcijama. Svašta se zaleglo u zadnje vrijeme.



Dakle govorimo o tolikoj malicioznosti? Kakvih sve frikova ima, da ne povjeruješ...



Ti malo povedi računa što ćeš kome govoriti.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 06/10/2018 : 00:49:07  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wolf


Ti malo povedi računa što ćeš kome govoriti.



Pa ne govorim o tebi, nego o onome koji ti namjerno nabida da više platiš. Ili sam ja nešto krivo razumija? Ako jesam, ispričavam se.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 06/10/2018 : 00:55:28  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
A, onda ok.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 06/10/2018 : 01:03:31  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
čekaj,imaš stalkera na aukcijama?
nabidaje tvoje ponude bez obzira na prodavača?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15616 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/10/2018 : 04:18:45  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Sve se svodi na to koliko si spreman iskesirat, to jest koliki ti je srazmjer zelje i mogucnosti. Mozes odmah odrediti cifru koju si spreman dati i postaviti je 1 ili 15-ti dan. Ako te prebidaju, nisi ni bio spreman ici vise. Ili se naganjati s nekim,(ili vise njih), u zadnjoj minuti. I onda te takoder moze prebidat onaj koji je spremniji dati 'kintu' vise. Sta nije to jednostavno? Osim u slucaju kad prodavac ima jataka,(ili vise njih), koji dizu cijenu. Bilo je toga...ali samo za vrijednije stvari. Ili se moze desiti da te neko kunu, po kunu 'napipa', prebida pa ti iz ljubomore, ostavi ostale aukcije na granici. Kunu ispod...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15616 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/10/2018 : 04:21:03  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

To "zabijanje" u zadnjoj sekundi je i razlog šta baš ne koristim aukcije, barem ne za popularne naslove. Jednostavno mi se ne da živcirat.


Ima ta napetost i iscekivanje svoje drazi...naravno nekad je i razocarenje vece, kad ostanes praznih ruku u zadnji cas.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

edvin
Senior Member

Croatia
1276 Posts

Member since 06/10/2002

Posted - 06/10/2018 : 07:33:43  Show Profile Show Extended Profile  Send edvin a Private Message  Reply with Quote
istina je da su si pajini antikvitete sami smanjili broj ponuda, ostavljajući tako malo vremena između aukcija. meni je osobno pobjeglo barem 10 af jer nisam stigao dati ponudu. bez obzira sad na to da sam mogao dati i minutu ranije, na kraju se završilo tako da su neki ostali bez ijedne ponude, što je loše i za prodavača i za kupce eventualne koji su zakasnili iz bilokojeg razloga.

"How long, not long, 'cause what you reap is what you sow!"
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 06/10/2018 : 08:50:36  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
kako je uspija ostaviti toliko malo razmaka između aukcija koje postavlja po prvi puta?
dok ispišeš aukciji i aplaudiraš sliku triba barem minuta.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 06/10/2018 : 09:50:59  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
ja sam spreman dati za libelus do 100 kuna za jedan
ali ako bidam 9 libelusa po 100 kuna i izgubim
za onaj 10. koji me zanima dao bih 140
ako me kontate
zato mi je bitna barem 5 minuta izmedju artikala

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2732 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 06/10/2018 : 10:36:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

kako je uspija ostaviti toliko malo razmaka između aukcija koje postavlja po prvi puta?
dok ispišeš aukciji i aplaudiraš sliku triba barem minuta.



Možda je sve pripremio pa samo lupao spremi...


Moj strip
Moje aukcije
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 06/10/2018 : 10:39:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

kako je uspija ostaviti toliko malo razmaka između aukcija koje postavlja po prvi puta?
dok ispišeš aukciji i aplaudiraš sliku triba barem minuta.


Npr., otvori po 20 browser stranica, utipka u svakoj za sebe dotičnu aukciju i onda samo roka jednu za drugom online.
Jest’ da nije najuobičajniji način, ali jedna od mogućnosti svkako. 😉

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15616 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 06/10/2018 : 11:43:27  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

ja sam spreman dati za libelus do 100 kuna za jedan
ali ako bidam 9 libelusa po 100 kuna i izgubim
za onaj 10. koji me zanima dao bih 140
ako me kontate
zato mi je bitna barem 5 minuta izmedju artikala



Kontamo. Ali kontas i sam da ces za 100 kn. tesko i nikako do ijednog Libellusa. Onog zadnjeg za 140, ajde de...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000